2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar doktordan geldim 37+4 olarak. Doktor bebek iri kilo almış 3400 olmuş 51 cm boy dedi. İstersen 25 eylülden öncede alabilirim dedi ama ben yine de 25 eylül olsun dedim babamla falan gelecek diye . Tamam olur dedi ama hep tetikte ol hareket say günde 10 tane. Artık hareketleri yavaşlayabilir baktın hareket çok az gece de olsa gel dedi. Son haftalarda iyice yeri daralıyor kordon vs. Dolaşabiliyor çünkü dedi. 38+6 da alacak o zamana kadar beklicem bakalım

Maşallah canım bebişe. Ben fark ettim hareketlerin yavaşladığını, hiç yok değil ama eskisi gibi de değil. İnşallah bekler bebek de 25'ine kadar. Benim 4 gün kaldı 21'ine çok heyecanlı bir haftaya gireceğiz inşallah

Ayy senin daha önce az kaldı hadi hayırlısıyla inşallah benimkinde geçen pek hareket etmemişti ama son 2 gündür arttı kaburgayı ağrıtıyo bi de yanda yatsam sanki onu eziyomuşum gibi hissediyorum sende de oluyo mu

Bana hep sola yat diye ısrarla tembihledi doktor o yüzden sola yatıyorum ama işte çocuğun kafası falan solda bana da sanki rahatsız ediyorum gibi geliyor ki bu mantıksız suyun içinde korunaklı ve güvenliler tabii ki

Emmesede sen sağ memeyi ağzına verip kenardan şırınga ile sut vermeyi dene sağmak az da olsa sut getirir birde biberon kullanmayı dene memeyi ağzına alana kadar ara besinlerde emme memeyi tutma geri gelir gögsunde uyut kokuna iyice alışsın

Canım alışacak inşallah ama bence de mamayı değiş istersen aptamil güzel bir marka bilindik evet ama şeker oranı yüksek. Aptamil alan bebekler tekrardan anne memesini istemiyor tas farkı çok deniyor. Kardeşim de dedi biz hastaneye artık sokmuyoruz dedi. Evolvia önerdi istersen bi evolvia dene

Epiduralli doğum deneyebilirdin uç cm ile takıyorlar zannımca uç cm sancıya dayanırdın ama hayırlısı olsun belki diğer bebekte cesaretin gelir sancı tabi sezeryandan daha acılı ama suresi kısa bir hafta surmuyor beni iki dikiş var bu sefer zorladı geçen sefer hiç sıkıntı olmamıştı içerdeydi valla ikş gun sıkıntı yarattı sezseryanı duşunemiyorum bile bende sezeryan arasında durdum tersti boynunda ikş kordon vardı neyseki rabbim normali nasip etti bazı bunyeler çabuk toparlanıyor yaş genç olunca çabuk atlatırsın bunlarda geçer inş

Benimde sağ tarafa çok baskı yapıyor resmen ordan ayağını çıkaracak mis gibi bazen çok sert vuruyor bazen hafif bir şekilde

Maşallah bebişe ne güzel büyümüş. +/- 300 gr oynayabiliyor o yüzden bence de beklemekte iyi yapmışsın. Inşallah hicbir sıkınti olmadan vaktinde gelicek bebiş

Emzik verin diyeceğim çok emmek isteyen bebeklere iyi oluyor bazen bende de oluyordu sut zaten gazlı geliyordu bebek sancı geldikçe memeye yapışıyordu çok gazlı gecelerde emzik verdim gazı artmasın diye şimdşkşnde erken dönemdeyim altı gunluk ama gunduz uyuduğu için gece benimkide uyumadı ilk gun açlıktan boş memeyi emdi durdu dun iyiydi akşam uykusu uyandırıp emzirdim ama ilerde illaki gazlı geceler olacak emzik kullanırım döngu oluyor sutu veriyon gazı kesilmiyor gaz çıkar meme ver gaz çıkar meme ver öyle sabah oluyor bendede alt ıslatma var ön sut slınca hafif kakalıyor memeden sonra açmak durumunda kalıyorum çocuk uykudan uyanıyır tekrar meme tekrar bez değişme gece boyu altı yedi bez değişiyom

Maşallah bebişe ne güzel büyümüş. +/- 300 gr oynayabiliyor o yüzden bence de beklemekte iyi yapmışsın. Inşallah hicbir sıkınti olmadan vaktinde gelicek bebiş
Aynen üç aşağı beş yukarı oynama olabiliyor. Beklesin en fazla olsa olsa 4 olur zaten sezeryan sıkıntı olmaz diye düşündüm o yüzden beklemek işime geldi has bir de terazi yapcam

Beşinci gun yani dun biz gittik sarılık takip edilecek kadar bulmadı topuk kanı verdik geldik bende sormayı unuttum bir haftadan sonra öyle bir risk olur mu diye

Ay dimi bişey dayıyo böyle ayak mı dirsek mi ceviz büyüklüğü gibi sanki çıkaracak ordan bunu benim hep sol tarafıma yapıyo
Evet özellikle dün öyle bir vurdu ki telefon elimde bir an telefonu yana fırlatıp karnıma bakıyorum bir şey oldu zannettim bu aralar bizde bu şekilde devam ediyor

Aynen üç aşağı beş yukarı oynama olabiliyor. Beklesin en fazla olsa olsa 4 olur zaten sezeryan sıkıntı olmaz diye düşündüm o yüzden beklemek işime geldi has bir de terazi yapcam
Aynen öyle. Bende terazi olsun istiyorum ama hayırlısı tabi

Selam, biraz geriden geliyorum forumda. Bir kısmını okuyamadım zaten
Ne zaman, nasıl kullanıyorsunuz pompaları? Biz sürekli memedeyiz. En fazla 1 sa falan uzak kalabiliyoruz, o da nadiren. Zamanla mı değişiyor durum?
Popaları ben hiç kullanmak istemyotum ama benm hrp problrmliydi ilk gun zaten boş memeden dolayı yara oldu gumuş gögus kalkanı garmastan suruyorum uçuncu gun sabahı gögsum ignelemeye başladı sut dolarken feci acı oluyor emzirdim bir saat olmadan ikiside aşırı doluyor koltuk altıma vuran ağrılar bebeğe tekini emzirdem yetiyor diğerine sıra gelene kadar ağrıddn duramadığım zaman rahatlamak için sağıyorum gögsumun altında motor çalılıyor terler iniyor zor durum inan bu durumda kalsın kimse istemem doktor bir saatte ver diyorda bebeği uykusuz kalması bence hiç iyi değil kolik bebekler uyumuyor ve uykusunu almayan bebekte zor çunku verince birdd bez olayı çıkıyor zaten bir iki saat arası sutuyor çovuk ne ara uyusun bilemedim benim işim zor sağılma durumu yoksa sağıpta hiç çoğaltma derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…