2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bugün üç günlük olacağız inşallah bizde 🥰
Öncelikle dualarınızı istiyorum doğumum çok zor olduğu için oğlumun sağ köprücüğü kırılmış kaynar dediler bakalım iki hafta sonra kontrolü var🥺🥺😢😢😢
Onun dışında benim hiç sütüm yok🥺😭😭😭 yiyorum içiyorum sağıyorum deniyorum bakalım mecbur mamayla besleniyoruz..🥺🥺
Bu ikisi beni çok üzüyor..
ama huzurluyuz alışmaya çalışıyoruz bakalım..
bugün biraz kalkındım evimi topladım süpürdüm yoksa iyice depresyona gireceğim annem var benimşe ilgileniyor topluyor ama insanın kendi düzeni bir başka yine de …
Cuma ilk kontrolümüz var bakalım

Kızlar acil meme ucu yarası icin krem tavsiyesi verin ya garmastan mı lansinoh mu daha hızlı etki eder? Henüz yara değil ama cok acıyor kızardı bide
Ben lansinoh kullandım ama o anlık sadece yatıştırıyor sonra yine acıyor o yüzden garmastan daha iyi galiba kullanmadım ama herkes öyle söylüyor

Öncelikle dualarınızı istiyorum doğumum çok zor olduğu için oğlumun sağ köprücüğü kırılmış kaynar dediler bakalım iki hafta sonra kontrolü var🥺🥺😢😢😢
Onun dışında benim hiç sütüm yok🥺😭😭😭 yiyorum içiyorum sağıyorum deniyorum bakalım mecbur mamayla besleniyoruz..🥺🥺
bugün biraz kalkındım evimi topladım süpürdüm yoksa iyice depresyona gireceğim annem var benimşe ilgileniyor topluyor ama insanın kendi düzeni bir başka yine de …
Ah kuzum geçmiş olsun çabucak iyileşir inşallah 🤲 mama konusunda üzülme benim de sütüm yok emmiyor mama veriyorum canları sağolsun kuzucukların iyi olsunlar da yeterki mama yesin Rabbim sağlık versin inşallah önemli olan bu

Hanımlar merhaba 🙋🏻‍♀️ Doğumum 2 Ekim görünüyordu ama benim sabırsız mucizem 6 Eylül’de geldi 😬 Ekim annelerinde henüz Doğum yapan pek Yok burda sormak istedim. Bizim küçük doğduğumuz için bide emme olayı çok şükür oldu da küçük doğduğu için 3 günlükken sarılık sınırda çıktı yatış oldu, 1 gece fototerapi aldık. Eve geldik 4.gün göbeği düştü. Sanırım ışından kurudu ve düştü. Her neyse şu an 10 günlük ve dün akşam göbeğinden çok hafif kan sürülmüş bezine dikkatli bakıyorum kurumuş kan var göbek deliğinde. Sizce neden olmuş olabilir? Acaba henüz kapanmadı mı yara ya? 🙄
Benim kızım da 24 Eylülde gelecekti. 31 Ağustosta geldi. Benim kızımın da göbeğinde hafif kan pıhtısı gibi bir şey kaldı düşen yerde. Islandıkça beze az az kan geliyor. Dr biraz bekleyin geçmezse ben temizlerim dedi. Bizde ilk günden pıhtı vardı ama yokken kan gördüyseniz doktora başvurun bence

Ah kuzum geçmiş olsun çabucak iyileşir inşallah 🤲 mama konusunda üzülme benim de sütüm yok emmiyor mama veriyorum canları sağolsun kuzucukların iyi olsunlar da yeterki mama yesin Rabbim sağlık versin inşallah önemli olan bu
Ah öyle içim gidiyor sütüm yok diye ama napalım.. teyzem hastanede çalışıyor istediğim zaman gidiyorum orda makine güçlü diye oraya gidip sağdım eve aldım onu yapıyorum filan ama olmuyor napalım sağlıklı olsunda ..
mama ne kullanıyorsun aslı? Ve iki saatte bir şeklinde veriyorsun dimi?

Kızlar acil meme ucu yarası icin krem tavsiyesi verin ya garmastan mı lansinoh mu daha hızlı etki eder? Henüz yara değil ama cok acıyor kızardı bide
Ben lansinoh aldım emzirme öncesi yıkamana gerek yok diye ama çok düzenli sürmediğimden fayda göremedim. Garmastan da her emzirme de meme ucunu temizlemen gerekiyor. Bana tahinin üstündeki yağ iyi geldi.

Ah öyle içim gidiyor sütüm yok diye ama napalım.. teyzem hastanede çalışıyor istediğim zaman gidiyorum orda makine güçlü diye oraya gidip sağdım eve aldım onu yapıyorum filan ama olmuyor napalım sağlıklı olsunda ..
mama ne kullanıyorsun aslı? Ve iki saatte bir şeklinde veriyorsun dimi?
Aptamil DHA kullanıyordum şimdi Aptamil prosyneo aldım kutu bitince ona başlayacağım probiyotikliymiş belki gazına kaka yapmasını iyi gelir diye evet ilk iki hafta doktor haftalık kontrole çağırmıştı ilk hafta kilo vermiş 2700 grama düşmüştü sonraki hafta 3 kiloya yükselttim doktor çok kilo almış dedi hep aç gibi ağzı açık dedim o yalancı açlık dedi o zaman gündüz 2 saatte bir 30 CC veriyordum bu hafta 2 saatte bir 40 CC ye çıkardım geceleri de 3 saatte bir 50 CC veriyorum doktor bu şekilde devam et demişti ama bebeğin kilosuna göre söylüyor bunu her bebekte aynı olmayabilir en son 3 kilo olmuştu bebeğim bu ayın 27 sinde aylık kontrolümüz var bakalım ne diyecek doktor

Son düzenleme:
Biz de ayniydik daha 3 gune kadar tatlim kızım resmen çıglik cigliga geceleri sanki cocugun bilerek canini yakiyorum gibi saat basi uyaniyo saat basi emmek istiyo gaz cikaramiyo bdehset sekilde agliyo bakti olmuyo annem geldi aldı bizi az yanimda kalin mahvolmussunuz diye benim göz altlari falan mosmor olmustu uykusuzluktan
Ama 2 gundur cok iyi gece iki kere kalkiyo emiyo gazini cikariyoruz yatiyor
Bu 3 gunde ne yaptigimi sorarsan annemin sıkıyönetimine girdim hakikaten bu buyuklerinbi bildikleri var ayaktan çorap çıkmıycak sırttan yelek eksik olmuycak üşütmek yasak gece wc ye de gitsem emzirmeye de kalksam uzerime hırka giycem bulgur nohut fasulye sogan sarımsak süt gaz yapici ve soguk her sey yasak sonuc 2 gundur guzeluyuyan ben sakinkalan bebek
Ayni benim annemi anlatmissin 😄 gecende onu dinlemedim sıtmalandım sonra bi giyersin coraplari yeleğide giyersin sonra annemden de yedim azarı ama gercekten işe yariyor bi bildikleri var

Hanımlar merhaba 🙋🏻‍♀️ Doğumum 2 Ekim görünüyordu ama benim sabırsız mucizem 6 Eylül’de geldi 😬 Ekim annelerinde henüz Doğum yapan pek Yok burda sormak istedim. Bizim küçük doğduğumuz için bide emme olayı çok şükür oldu da küçük doğduğu için 3 günlükken sarılık sınırda çıktı yatış oldu, 1 gece fototerapi aldık. Eve geldik 4.gün göbeği düştü. Sanırım ışından kurudu ve düştü. Her neyse şu an 10 günlük ve dün akşam göbeğinden çok hafif kan sürülmüş bezine dikkatli bakıyorum kurumuş kan var göbek deliğinde. Sizce neden olmuş olabilir? Acaba henüz kapanmadı mı yara ya? 🙄
Bizim 9. Gun dustu gobegimiz sonra 3 4 gün zibinda kan gibi seyler oldu gobek icindekini atti smdi yok temizlendi sanirsam

Gule gule buyuthn
Biz de fototerapi aldik gobrgimizde 5.gun dustu hafif kan bizde de oldu ama devam etmedi olabiliyomus boyle durumlar onemsemedi doktoru

Herkes yaptı doğumunu sıra bebişlerin durumuna geldi biz doğumları okuduk dinledik sıra bebislerin hikayesinde ama bir türlü bize sıra gelmedi 😂😂 bakalım biz ne zaman bu konulara geleceğiz 🤷
Anneme göre bacağım ağrısa doğum sancısı çekiyorum 😅 niye suyunu bekliyorlar herkesin suyu gelmez ki diyor. Benim ilk doğumda da suyum gelmemişti. Neyse bekleyelim bakalım ne olacak gelecekleri bi gün var illaki 😅

Pamuk5917.!.: canım bu mama

Eklentiler

• Screenshot_2021-09-16-12-54-55-852_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2021-09-16-12-54-55-852_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 25
  • 1631786369117740784294976871206.jpg
    1631786369117740784294976871206.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 17
Günaydın kızlar Ay dün büyük bir temizlik vardı çok yoruldum . Bebeği daha önce aşağıda kasıklarımda hissediyordum ama Gece bebeğin yan döndüğünü hissettim kasılmalarım var ve karnıma çok baskı yapıyor yan duruşu 😢 böyle bir şey yaşayan var mı 37+5 teyim
Geçen haftadan sonra arada bende öyle hissediyordum hala bazen uyurken sağa sola döndüğümde dönüyormuş gibi hissediyorum ama bence kasıklarda daha önce hissediyorsan kanala giriştedir o bebek değiştirmez pozisyonunu.Ben 37+0 da gittiğimde bana değişmez daha pozisyon demişlerdi.

Benim kızım da 24 Eylülde gelecekti. 31 Ağustosta geldi. Benim kızımın da göbeğinde hafif kan pıhtısı gibi bir şey kaldı düşen yerde. Islandıkça beze az az kan geliyor. Dr biraz bekleyin geçmezse ben temizlerim dedi. Bizde ilk günden pıhtı vardı ama yokken kan gördüyseniz doktora başvurun bence
Bizim 9. Gun dustu gobegimiz sonra 3 4 gün zibinda kan gibi seyler oldu gobek icindekini atti smdi yok temizlendi sanirsam
Gule gule buyuthn
Biz de fototerapi aldik gobrgimizde 5.gun dustu hafif kan bizde de oldu ama devam etmedi olabiliyomus boyle durumlar onemsemedi doktoru
Güzel anneler💕 çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Doktorumuzla da konuştuk şimdi erken düşmeye bağlı açık damar olabilir kabuksa sorun yok aktif kanama görürsen getir dedi. K vitamini yapılmış bu arada defterine bakınca gördüm. İnşallah kurur gider bakalım.

Pamuk5917.!.: canım bu mama
Buna da bakayım canım bende sma aldım bi sıkıntı yapmado gibi yarın detaylı konuşacağım doktorla.. bende şuan iki saatte bir 30 cc veriyorum gunduzde gecede ama hepsini bitiremiyor hep bakalım bide uyandırmak zor oluyor öylede az çok yiyor🤨 dediğin gibi sağlıklı olsunlarda😔

Bulgur komposto süt artırıcı çay içiyorum helva sevmediğim için yemedim onuda deneyeyim , sağol kuzum
Bişey değil cnm helva sevmiyorsan torkunun markasını dene çok lezzetli kıyır kıyır oluyo. Ben onun kakao tahin olanını alıyorum sevdiğimden ama tahini de güzeldir bence

Çok geçmiş olsun canım inşallah en kısa sürede toparlar minik❤ lütfen kendini üzme sütün düzelecektir daha çok yeni zaman tanı kendine bol bol emzirirsin bu günlerde geçer 🌸

Buna da bakayım canım bende sma aldım bi sıkıntı yapmado gibi yarın detaylı konuşacağım doktorla.. bende şuan iki saatte bir 30 cc veriyorum gunduzde gecede ama hepsini bitiremiyor hep bakalım bide uyandırmak zor oluyor öylede az çok yiyor🤨 dediğin gibi sağlıklı olsunlarda😔
Evolvia alabilirsin bende öneri üzerine bunu alacağım

X