2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sabah saat 6 gibi suyum geldi azar azar. Hastaneye geldigimde 3 cm aciklik varmis. 4 cm olana kadar suni sanci verdiler o epey zorladi. Sonra epidural takildi. Epidurali kim bulduysa Allah razi olsun. Agri sanci hissetmedim o ara. Sonra muayene ettiler cocuk geliyor bile dediler dogumhaneye alindim. 3 4 ikinmayla bebek dogdu cok sukur. 4 dikis var.
Odamiza geldik falan her sey iyiyken bilirubin degeri yukselmis bebegimin. Alt kan uyusmazligindan dolayi dediler beslenmeyle ilgisi yokmus 😒 3 gun yogun bakimda kalacakmis. Allahim yarabbim. Neyse cok sukur Allah beterinden korusun.
Herkese hayirli saglikli dogumlar diliyorum
Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin, tez vakitte sifa versin kucaklasıp bol bol koklasın inşallah 🥰

Kızlar merhaba bebeğim 8 günlük oldu. Bugün gün içinde alt değiştirip emzirip gazını alıp yatırıyorum, gözleri kırpmadan tavana bakıyor beşikte. Uyumuyor. Çok geç dalıyor daha doğrusu. Benzer durum yaşayan var mı?

Olmazsın inşallah başka şeylere odaklan stres yapma, bende son günlerimi yaşıyorumuşum gibi geliyor. Ağırlaştım ayaklarım şişti karnım aşağıya doğru çok baskı yapıyor, doğum stresi yaşamamak için sürekli bişeyler çıkartıyorum evde hergün kendime belki bugün gidersin diyorum. O yüzden stres olmayim diye hergün gidecekmiş gibi hazırlık yapıyorum. Mesela hergün duş alıp fön çekip makyaj yapıyorum 😁😁😁 başka şeylere odaklan sende doğum sonrası foto video gibi 👍👍
Ay her gün fön ve makyaja enerjiyi nasıl buluyorsun ne güzel, ben haftalardır makyaj yapmadım. Saçımı da tepede topuz yapıyorum o kadar 😬 doğuma nasıl gideceğim belli değil

Ay her gün fön ve makyaja enerjiyi nasıl buluyorsun ne güzel, ben haftalardır makyaj yapmadım. Saçımı da tepede topuz yapıyorum o kadar 😬 doğuma nasıl gideceğim belli değil
Normalde de uzun süre oturmayı seven biri değilim 2 saat otursam hemen kalkar evde bahçede yürüyüş yaparım. Şimdi ev işleri herşeyi bitirince kendime zaman ayırıyorum ☺️☺️ Şimdi yürüyüş yaptık eşimle yarım saat ayaklarım balon 🎈 gibi şiş ama doğumdan sonra inecek nasılsa yürüyüş hem bebek gem normal doğum için iyi olacak. Kendinizi sevin şımartın arkadaşım valla sizi sizden başka kimse düşünmez hayattan zevk alın enerjikkkk olunnn kendinize zaman ayırın sın günleriniz 😂😂😂💅💆‍♀️💃💃

Bi anda biraz su ve bi avuç dolusu akıntı geldi uykumda hissettim kalktım üstümü değiştim tekrar geldi su sancı da girmeye başladı ondan sonra anladım hemen hastaneye gittik gittiğim de 2 cm di sancılar çıktı nst de gitmeden Meryem ana otunu yaptım 5 saat sonra tam açıklık oldu ilk gebelik olmasına rağmen ebeler şaşırdı dua ettim sancı geldiğinde hep bi de Meryem ana otuna inanıyorum doktor zor yetişti 😀😀 pazar günü sabaha karşı doğdu 😀😀 hepinize böyle doğumlar nasip etsin Allah bi de dikişim oldu ama ilk günden sonra daha iyi olunuyor alt taraf çabuk iyileşiyor
Maşallah çok güzel olmuş. Darısı hepimziin başına 😊

Merhaba herkese. Aradaki mesajları okuyamadım (hep özenmiştim bu cümleye 🤣) doğuranlar olduysa gözünüz aydın 🤗 sağlıkla büyüsün yumurcaklar.
Biz pazar günü sabah yattık hastaneye. Sabaha karşı nişanım gelmişti bu arada. Hastaneye geldiğimizde de 1 cm açıklık vardı. 12 gibi suni sancıya başladık, gece 12’ye kadar sürdü. Valla zormuş suni sancı 🤭 ama aromaterapi (biz lavanta yağı kullandık) masaj, pilates topu, meditasyon iyi idare ettik. Çok işe yarıyor, çok daha iyi karşılanıyor dalgalar. Gece 12’de açıklık 3 cm olmuştu ancak. Bebeğin kafası hala yukarıda, ilerleme çok yavaş. Ben de hem psikolojik hem de fizyolojik olarak yorulmuştum. Ve sezaryene karar verdik.
Psikolojik olarak biraz sıkıntılı gittim açıkçası, hem dediğim gibi çok yorgundum, hem de normal doğum olsun istiyordum. Fakat spinal doğumun nasıl olacağını hiç bilmiyormuşum 😂 o psikolojiyle, tüm hareketleri hissetmek beni çok zorladı. Zaten bebişi alıp beni bayılttılar ☺️
Kızım şu anda çok güzel emiyor, hemen geldi sütümüz. İnanılmaz tatlı ya, çok güzel bir duyguymuş. Biraz geç hissettim ben bu kadar güzel olduğunu, muhtemelen süreçten dolayı fakat gerçekten hepsi geçiyor. İnanılmaz güzel bir duygu 🥰
Sezaryen olacak arkadaşlara önerim, sonrasındaki gaz sancısı biraz zormuş 🤭 ben yeterince yürüyemedim sanırım, bol bol yürüyün 😄 bir de öncesinde ameliyatta ne hissedeceğinizi bir konuşun. Hazırlıklı olmak önemli.
Ve tüm doğum yapmayan arkadaşlarım, her şey çooook güzel olacak 🌺
Kızımla ben hepinizi öpüyoruz 😘😘
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün

Sabah saat 6 gibi suyum geldi azar azar. Hastaneye geldigimde 3 cm aciklik varmis. 4 cm olana kadar suni sanci verdiler o epey zorladi. Sonra epidural takildi. Epidurali kim bulduysa Allah razi olsun. Agri sanci hissetmedim o ara. Sonra muayene ettiler cocuk geliyor bile dediler dogumhaneye alindim. 3 4 ikinmayla bebek dogdu cok sukur. 4 dikis var.
Odamiza geldik falan her sey iyiyken bilirubin degeri yukselmis bebegimin. Alt kan uyusmazligindan dolayi dediler beslenmeyle ilgisi yokmus 😒 3 gun yogun bakimda kalacakmis. Allahim yarabbim. Neyse cok sukur Allah beterinden korusun.
Allah analı babalı büyütsün canım çabucak çıkar isallah Allah şifa versin hemen

Gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün. Çok benzer yaşamışız. Şimdi bizde de sarılık sıkıntısı var yarın doktora gideceğiz. Kan uyuşmazlıpından da olabilir dediler ilk kontrolde de. Sizde nasıl anlaşıldı durum?

Bizim vedalaşma işi yatar 😂 K Kbo4 bugun cok yorulduk yine ev işi yüzünden ve hic istegim de kalmadi önceki günler gibi değilim aklım yarında 🤷 sizi gaza getirip kendim caydım 😂😂😂
Hahahah valla ya öyle olmuş 🤣 bence çokta bir şey kaçırmış sayılmazsın cidden benim için zordu😅😅

Kasılmalar son 1-2 saattir arada 10 dakika da bir olduğu da oldu acaba doğumu mu gösterir 😅Kaşık bölgesinde ağrı oluyor . Kasılma bu oluyor sanırım
Duzenli aralikla gelirse dogumla ilgilidir. Ama bak benim düzenli olduğu halde hala doğurmadım sancı su falan bekliyorum o yüzden kişiden kişiye de değişebilir 😅

X