2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu sezaryan gerilme hissi ve ağrıları ne zaman geçiyor?? Dün doğurdum hala geriliyor sanki karnım 😔olumsuz bir sey olmaz insallah gecer eninde sonunda dimi . Daha önce olanlar bilir tecrübe sahipleri

Gece gece denemek için özel hastaneleri aradık karantinanın son günü bile olsa hiçbiri kabul etmiyor şaka gibi.
Ya mesela diyelim tüm kontrollerini özel hastanede oldun. 9 ay oraya gittin ve son hafta covid oldun. Kabul etmiyorlar mı şimdi😳 etmiyorlarsa baştan gidip para dökmemek lazım. Onlarda anlasın yanlışını. Sonuçta böyle bir hastalık var diğer hastaneler nasıl tedbirini almışsa onlarında alması lazım.

Günaydın kızlar
Sabah çok güzel bir rüya ile uyandım bebeğimi kucağıma almış emziriyordum 😂 çok tatlıydı ama eşim uyandırdı beni ona kızıyorum neden beni uyandırdın diye
ne oldu diye soruyor anlatıyorum az kaldı diyor o günler seni bekliyor😂😍
Günaydınlaaarr. Hepimiz için çok güzel bir gün olsun inşallah. Allahım hayırlısı ile bebişleri kucağımıza almayı nasip etsin

Kızlar bu sezaryan gerilme hissi ve ağrıları ne zaman geçiyor?? Dün doğurdum hala geriliyor sanki karnım 😔olumsuz bir sey olmaz insallah gecer eninde sonunda dimi . Daha önce olanlar bilir tecrübe sahipleri

Yarına bişeyin kalmaz ağrı kesicilerini kullan hastanedeysen hemşireden ağrı kesici iğne yapmasını iste , hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün

Bol su tuket ve Türk kahvesi için ağrılarıniz diner . Gerilmeden kastın ne anlamadım ama haftasına tüm ağrıların geçer inşallah

Çok şükür doğurdum kızlar. Sabah 10 da hastaneye geldim yatıış yapıldı. Suni sancı takıldı. Tavan yaptı sancılar ama ben bişey hissetmedim pek. Sonra sancıları sıklaştırdı ebem. Dayanılmıcak hale geldiğinde epidurel takıldı. Sonda tekrar sancılar başladı. Suyumu getirdiler hatta membran sıyırma oldu 4-5 kez. Maks 20 dk sancı çektim odada o da 2-3 dk da bir geldi. Sonra ebem artık Doğum haneye gidelim dedi. Bi doz daha epidurel verince başladım ıkınmaya. İlk ıkınmalarda biraz tecrübesizdim ama sonradan güçlü bir şekilde ıkındım. 25 dk ya yakın doğumhanede kaldım. Son 10 dk doktorum geldi 2 kez ıkınmada meleğim kucağıma verildi. O kadar güzeldi ki aşırı duygulandım. Dikişlerim atıldı odaya geldim. İlk ayağa kalktım idrar boşaltma gerekiyormuş. Birtek orda hafif bir baygınlık geçirdim tansiyonum çok düştü ama hemen müdahale edildi 5 dk sonra kendime geldim.. Benim için güzel bir doğumdu zorlukları olsa da kucağınıza aldığınız zaman aklınıza gelmiyor. Emme refleksi çok yüksek ama sütüm henüz gelmedi mecburen mamaya başlattık. İnş birkaç gün içinde sütüm de gelir. 39+5te 3000 gr olarak doğdu kızım. Allah herkese acısız bir doğum nasip etsin.
Gözün aydın sağlıkla büyüt minigini 😍 sütün de gelir bol bol emer hiç merak etme birkaç güne her şey daha güzel olur 🥰

Çok şükür doğurdum kızlar. Sabah 10 da hastaneye geldim yatıış yapıldı. Suni sancı takıldı. Tavan yaptı sancılar ama ben bişey hissetmedim pek. Sonra sancıları sıklaştırdı ebem. Dayanılmıcak hale geldiğinde epidurel takıldı. Sonda tekrar sancılar başladı. Suyumu getirdiler hatta membran sıyırma oldu 4-5 kez. Maks 20 dk sancı çektim odada o da 2-3 dk da bir geldi. Sonra ebem artık Doğum haneye gidelim dedi. Bi doz daha epidurel verince başladım ıkınmaya. İlk ıkınmalarda biraz tecrübesizdim ama sonradan güçlü bir şekilde ıkındım. 25 dk ya yakın doğumhanede kaldım. Son 10 dk doktorum geldi 2 kez ıkınmada meleğim kucağıma verildi. O kadar güzeldi ki aşırı duygulandım. Dikişlerim atıldı odaya geldim. İlk ayağa kalktım idrar boşaltma gerekiyormuş. Birtek orda hafif bir baygınlık geçirdim tansiyonum çok düştü ama hemen müdahale edildi 5 dk sonra kendime geldim.. Benim için güzel bir doğumdu zorlukları olsa da kucağınıza aldığınız zaman aklınıza gelmiyor. Emme refleksi çok yüksek ama sütüm henüz gelmedi mecburen mamaya başlattık. İnş birkaç gün içinde sütüm de gelir. 39+5te 3000 gr olarak doğdu kızım. Allah herkese acısız bir doğum nasip etsin.
Gözünüz aydın 🥰 gözlerim doluyor okurken. Güzel bir doğum olmuş. Gelir sütün de, merak etme. Bebişinin tadını çıkar 😍 darısı başımıza 🙏

Hala hastanedeyim suni sancıyı kestikleri an sancılarım durdu. İlerleme devam etmiyor 3 cm de kaldı. Rahmi dinlendirmek istiyorlar. Sabaha kadar süre verdiler sezeryan için. Annem bebeğin suyunun bittiğine inanmıyor bitse nasıl bu ladar saat bekletirler diyor. Rahmim çok yukarıdaymış. Birazdan suniye devam edecekler, olmazsa sezeryana alacaklar. Siz hamilesiniz dua edin nolur en sağlıklısı nasıl olacaksa öyle olsun. Hem bu kadar ağrı çekip hem sezeryan olmak istemiyorum
Rahatlatmaya çalış kendini. Dinlen ve olumlu şeyler düşün. İstediğin gibi olur umarım doğumun. Su gibi, sağlıkla gelsin 🙏

Oy maşallah 🤩 İnşallah sütünde gelir en yakın zamanda doyurursun miniğini… çok güzel bir doğum hikayesi. Suni sancıdan korkanlar içinde güzel bir örnek olmuş. Suni sancıya mecbur kalanlar epidurel olabilirler. Allahım sağlıklı mutlu ömürler versin ❤️❤️😍😍

Hala hastanedeyim suni sancıyı kestikleri an sancılarım durdu. İlerleme devam etmiyor 3 cm de kaldı. Rahmi dinlendirmek istiyorlar. Sabaha kadar süre verdiler sezeryan için. Annem bebeğin suyunun bittiğine inanmıyor bitse nasıl bu ladar saat bekletirler diyor. Rahmim çok yukarıdaymış. Birazdan suniye devam edecekler, olmazsa sezeryana alacaklar. Siz hamilesiniz dua edin nolur en sağlıklısı nasıl olacaksa öyle olsun. Hem bu kadar ağrı çekip hem sezeryan olmak istemiyorum
Hayırlısı neyse öyle olsun sezeyan normal farketmez. Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️❤️❤️ Bence hiç diretme olabileceksen alsınlar direk sezeryana. Şansa bırakma. Allah yar ve yardımcın olsun 😘😘 Senin anan da tarlada doğurmuş herhalde hiçbişeye inanamıyor. 😂 sen bozma moralini güçlü ol hadi bakalım bekliyoruz hayırlı haberlerini

Ben ablamdan duyduğuma göre 1 hafta ama yengem 2 günde iyiyim demişti kişiye göre değişiyor sanırım. Geçmiş olsun 💐 inşallah geçer kısa sürede

Aaa neden ki , ban hemen bir gün de açıyorlar mı şaşırdım 🤔🤔
Ayrıca inşallah hayırlı haber alırsın 🤲🏻😍
ben bugün çok yoğundum çok az su içmişim baş ağrısından uyuyamıyorum 🤦🏻‍♀️
Uyarıymış sanırım öyle yazıyordu mesajda ☺️ Amin inşallah canım ben çok su tükettiğim halde benim bile bazen ağrıyor 😣

Ben farketmiştim merak ta ettim seni aslında, ay su son günlerde de böyle olunca eli ayağı gidiyor insanın, sürekli buradayız ya herseyı paylasoyoruz gecmıs olsun canım 🥰
Sağol kuzum kaç senedir şu forma üyeyim ilk defa uyarı aldım ben bile şaşırdım 😂 allahtan uzun bi süre değildi doğum üzeri hiç iyi olmazdı ☺️

Kuşum yazdım mı hatırlamıyorum ama allah analı babalı büyütsün inşallah 🙏 gözün Aydın 😘

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun canım, sağlıcakla analı babalı büyüsün minigimiz 🥰🙏 4. Gün yatıp kalkarken biraz daha rahatladim, 1 haftada artık rahat yürüyordum. 10. Gün çok iyiydim sıkıntısız yatıp kalktım gerilme de yoktu. Çok normal yani senin şu an gerilmesi 👍

X