2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben de kontrolden çıktım. En son 10 gün önce gitmiştim. Bebek o zamandan beri hiç kilo almamış. 37+6 olması gerekirken 36 haftalık çıktı. Doktorda ısrarla 39+3 ü bekleyeceğiz diyor. Benim sezaryen diğer doğumlarım. Nedense içime bir korku girdi. Nst de sancılarımda çıkıyorki zaten bende hissediyorum. Bilmiyorum yAni fazla mı bekletiyor acaba.
Normalde önceki doğumlar sezaryen ise en fazla 38. Haftalarda alıyorlar diye biliyorum 39 u geçirmesi fazla değil mi?
Benimde önceki doğumum sezaryen bakalım Pazartesi gün alacağız hangi gün verecek

canım hayatın alt üst oluyor ama belki de hayatının altı üstünden daha iyidir. bırak alt üst olsun. Allah da kv müstehakını versin.
EGOİST-BENCİL-MANYAK-RUH HASTASI diycem ama demeyeyim bari hamile halimle günaha girmek istemiyorum 😕 (pislik de diyecektim ama vazgeçtim 🙄🙄 )
allah yardımcın olsun gönlünü ferahlatsın inanıyorum güzel günler yakındır.
Dediklerinin hepsi doğru keşke böyle olmasaydı ama. Amin bende güzel günleri bekliyorum

Ben bu kadar saçma bir sebep görmedim. Çocuğunuz 2 yaşında 7 değil size muhtaç. Babaya verilmemesi gereken yaşta. Bence bu konunun üstünde durun . 2 yaşındaki çocuk babanın bakabilecek ve ihtiyaçlarını giderecek şartları var annenin durumu tam tersi ise veriliyor .Allah yardımcınız olsun
Doğum olacağı için geçici olarak verildi diye düşünüyoruz

Kehf suresi, okumanızı tavsiye ederim evladını yitiren anne babaya dair güzel kısa bir hikaye var içinde.

canım bana eczacım 37. haftadan itibaren mustela sürüp çekiştirerek masaj yapmamı söyledi. öyle öyle hem uç çıkıyor hem de rahimi uyardığı için doğuma hazırlıyormuş dene istersen.

canım benim ağlayarak değil gülerek gideceksin gülerek çıkacaksın doğumdan Allah'ın izniyle. Duaları seninle ve tüm bekleyen annelerle. sağlık selamet diliyorum. hayırlısıyla kavuşun. amin
Deneyeyim bende 37 küsürlerdeyim zaten

Allahıma şükürler olsun oğlum sonunda uzun uzun emdi. Artık iyice kendine geldi. çok şükür ben de ayaklandım idrara çıktım çok daha iyiyim. Ama eşim işi çıktı gitti oğlumla yalnız kaldık ağladı uzanamadım nasıl kötü oldum var ya elim uzandığınca sakinleştirmeye çalışıyorum kucağıma da alamıyorum... hareket edebilmek bir lütufmuş cidden belden altı uyuşuk bir de 😞

Allahıma şükürler olsun oğlum sonunda uzun uzun emdi. Artık iyice kendine geldi. çok şükür ben de ayaklandım idrara çıktım çok daha iyiyim. Ama eşim işi çıktı gitti oğlumla yalnız kaldık ağladı uzanamadım nasıl kötü oldum var ya elim uzandığınca sakinleştirmeye çalışıyorum kucağıma da alamıyorum... hareket edebilmek bir lütufmuş cidden belden altı uyuşuk bir de 😞
Canım emmesi muhteşem, uyusukluk da gecıcek agrıda gecıcek inşallah biraz daha sabır. ❤️

2 sarilik degerinden biri sınırda diye elinden kan aldilar, damar yolunu bulamadiklari icin iki kez deldiler kuzumu, o agladi ben agladim valla. Ayni sonuc ciktigi ama yuzunde sarilik ibaresi olmadigi icin doktor tam karin ultrasonu istedi, safrada sizma olabilir diye.
Her seyi yasayarak ve deneyerek ogreniyoruz iste.
Saglik ocaginda bana da kilo alimi az dediler, bakalim ne yapacagiz?
Ben mama takviyesi yaptım iki ya da üç saatte bir 20 CC. 30 CC ne kadar içerse mememi emmediği zaman da sağıp verdim bugün kontrole gittik 150 Gr almış 2780 Gr olmuş sen de takviye yap istersen kuzucuklar bir toparlasaydı bir düzene girseydik ne iyi olurdu dün gece hiç uyumadı bizi de uyutmadı bebiş bir yandan dikişlerimin ağrıları bir yandan ödemlerim bir yandan ayaklarım bacaklarım fil gibi oldu bebiş ağlıyor ben ağlıyorum eşim hangimize sarılacağını şaşırdı hem çocuğu pışpışlıyor hem beni teselli ediyor bugün daha iyiyim ama bir haftanın uykusuzluğu yüzünden başım çok ağrıdı dayanamadım iki tane parol içtim herşeye rağmen yavrumu kucağıma aldığımda bütün bunlara değer diyorum şükürler olsun Rabbime isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲

Normalde önceki doğumlar sezaryen ise en fazla 38. Haftalarda alıyorlar diye biliyorum 39 u geçirmesi fazla değil mi?
Benimde önceki doğumum sezaryen bakalım Pazartesi gün alacağız hangi gün verecek
Evet 2 sezaryen doğumum var. Birinde bir sorun yoktu 38de aldı. Diğerinde gece nişanım geldi 37 de aldı doktor. Şimdi 39 u bekliyoruz bende anlamadım biraz endişeliyim. Ağrılarımda var çok da zorlanıyorum

Bir problem yoksa 39. Haftayı bekleme zorunlulugu getirmisler sezeryane ^^

Ben mama takviyesi yaptım iki ya da üç saatte bir 20 CC. 30 CC ne kadar içerse mememi emmediği zaman da sağıp verdim bugün kontrole gittik 150 Gr almış 2780 Gr olmuş sen de takviye yap istersen kuzucuklar bir toparlasaydı bir düzene girseydik ne iyi olurdu dün gece hiç uyumadı bizi de uyutmadı bebiş bir yandan dikişlerimin ağrıları bir yandan ödemlerim bir yandan ayaklarım bacaklarım fil gibi oldu bebiş ağlıyor ben ağlıyorum eşim hangimize sarılacağını şaşırdı hem çocuğu pışpışlıyor hem beni teselli ediyor bugün daha iyiyim ama bir haftanın uykusuzluğu yüzünden başım çok ağrıdı dayanamadım iki tane parol içtim herşeye rağmen yavrumu kucağıma aldığımda bütün bunlara değer diyorum şükürler olsun Rabbime isteyen herkese nasip etsin inşallah 🤲
Sütünü sağlığında kaç cc çıkıyor canım ben emzirdikten bir süre sonra sağıyorum azıcık cikiyo iki memeden de 30 bile yok anlamadım neden? Göğüslerde sisi ama sağınca gelmiyo

X