2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar çok şükür 30 Ağustos da bende sağ salim bebeğimi kucağıma aldım. Sağlımız yerinde fakat emzirme konusunda büyük sorunlar yaşıyoruz. Meme ucum yok başlık aldım fakat bebeğim bazen emmeyi kabul ediyor bazen asla ağzına almıyor. Neler önerirsiniz?
Tebrik ederim, güle güle büyütün bebişinizi 🙏🏻🥰 ben de emzirme konusunda sorun yaşıyorum. Silikon göğüs ucu kullanıyorum ve etmediği zamanlarda sağıp veriyorum, arkasından mama takviyesi yapıyorum. Aç kalmasından iyidir. Bebek emdikçe süt geliyor ama biraz erken doğduğu için sürekli uyuyor bebeğim, uyandıramadığımda sağıp biberonla veriyorum,

Kızlar çok şükür 30 Ağustos da bende sağ salim bebeğimi kucağıma aldım. Sağlımız yerinde fakat emzirme konusunda büyük sorunlar yaşıyoruz. Meme ucum yok başlık aldım fakat bebeğim bazen emmeyi kabul ediyor bazen asla ağzına almıyor. Neler önerirsiniz?
Mamadan/sagilmis sütten önce ısrarla memeden emmeyi denemeni öneririm. Sana çok zor olacak biliyorum ama diğer türlü karnı tokken hiç almayacaktır 😔 daha çok yeni inşallah alacaktır zamanla 🙏

Tebrik ederim, güle güle büyütün bebişinizi 🙏🏻🥰 ben de emzirme konusunda sorun yaşıyorum. Silikon göğüs ucu kullanıyorum ve etmediği zamanlarda sağıp veriyorum, arkasından mama takviyesi yapıyorum. Aç kalmasından iyidir. Bebek emdikçe süt geliyor ama biraz erken doğduğu için sürekli uyuyor bebeğim, uyandıramadığımda sağıp biberonla veriyorum,
Hayırlı uğurlu olsun 🥰 kesinlikle aç kalmasından iyidir. İlk 15 gün hem bebeğin kan şekeri hem de sarılık için çok önemli. Bol sütler hepimize 🐥

Ya hanımlar sizinle bir şeyi dertleşmek istiyorum. Yaşım genç diye mi acaba diye de düşünüyorum bazen ama durum şu ki ben çocuğumu birinden yardım almadan büyütebileceğime inanıyorum. Her şeyini kendim görmek kendim yaşamak istiyorum her anında yanında olmak istiyorum. Zaten çalışmam gibi bir durum da yok. Ben inanıyorum kendime insanların gözünde genç ve deneyimsiz de olsam bakarım diyorum oysaki iki erkek kardeşimi ben büyüttüm sayılır bir emzirmemişimdir... ayrıca her anne ilk çocuğunu kucağına aldığında acemidir bilgisizdir ne kadar kitap okursan oku bebeğini hissederek büyütüyorsun sonuçta. ama kaynanam olsun çevremizdeki insanlar olsun bizim çocuğa tek başımıza bakmak istediğimizi duyar duymaz yapamazsınız nasıl yapacak ki tek başına bakamaz edip duruyorlar eşime bana yüzümüze karşı. Ben daha bebeğimi kucağıma alamamışım bir düşüğüm olmuş öncesinde belli etmesem de korkuyorum içten içe bir şey olursa oğluma diye herşeyini görebilmek istiyorum doğru olanı öğrenebilmek yapabilmek ona istediği gibi mutlu bir bebeklik çocukluk verebilmek istiyorum. Bir tek kendi annem inanıyor bana o da zorlanırsan biz her zaman yanındayız zaten diyor ama beni bakamazsın edemezsin diye asla sıkmıyor. Hem kendi bildiklerini zorla yapacaklar diye hem de benim doğrularım başkalarından farklı olabilir diye eşimle birlikte kendi doğrularımıza göre büyütmek istiyoruz çocuğumuzu ama insanlar neden daha hiçbirşeyi görmeden bizi doğru düzgün tanımadan böyle diyip duruyorlar anlamıyorum. Kalbim çok kırılıyor bötle yaptıklarında ve bunu duyduğumda. Doğumum yakın diye stres yapmamaya kafaya takmamaya çalışıyorum. Sonumuz hayrolsun bakalım 🤷‍♀️
Canım benim hiç üzülme benim üçüncü cocuk olucak ilki 11 yasında, 37 yasındayım, kac yıl yöneticilik yapmış insanım 🤭 hala bana bile sen çocuklara nasıl bakacaksın diye güvenmiyolar, kişisel algılama. Büyüklerin kendilerini tatmin etme şeklimi diyeyim, tesellisi mi diyeyim garip bir hiyerarşi durumu oluyo 😊 onlar öyle dediğinde sizin bilgileriniz çok kıymetli tabiki yardım istiycem, önce basarmak için bana sans verin yanımda olduğun için teşekkürler desen yumusatarak uzaklastıtırsın🤭 arada bildiğin şeyi bile sor mesela sevinsin neolcak 🤪 politik olarak çok kazançlı çıkarsın bak abla tavsiyesi. 😘

Kızlaaar yarın doğuma gidiyorum 😳 bebişin Mesanesi aşırı büyümüş yine çişini yapmıyor o yüzden hemen almalıyız dedi Dr. Yarın sabah yatış yapcaz 3 gibi doğum olucak inşallah. Dualarınızı bekliyorum 🙏
Hayırlısı olsun sağlıkla doğsun inşallah bebişin 😊

Kıyamam 😕 Çok rahat bir doğum olur umarım, bebişin de çok sağlıklı gelir 🙏
Çok şükür böbreklerinde sorun görünmüyor eğer doğduğunda hemen çiş yaparsa sorun olmaz dedi inşallah da öyle olur bakalım. Çok sağol 🙏

Sarı katı akıntı sizde de oluyor mu? Artık son günler her şeyi doğuma bağlamaya başladım. Bu arada delta varyantı değilim sanırım çünkü raporda covid 19 yazıyor ve karantina sürem 14 gün olarak belirlenmiş. 20 gündür normalde. Rahatladım biraz

Kızlaaar yarın doğuma gidiyorum 😳 bebişin Mesanesi aşırı büyümüş yine çişini yapmıyor o yüzden hemen almalıyız dedi Dr. Yarın sabah yatış yapcaz 3 gibi doğum olucak inşallah. Dualarınızı bekliyorum 🙏
Canım hayırlı olsun Rabbim saglıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🌼

Hayırlı olsun dualarımız seninle olcak ve herşey güzel olucak 😊😊

Neden bakamayacakmışsın ki halt etmişler tabiki de bakarsın hem de pekala 👌
Zaten kardeşlerimi de büyüttüm diyorsun zira ben de öyle ilk kardeşimin altını temizlediğimde 7-8 yaşındaydım. 14 yalındaykende diğer kardeşime baktım yemeğinden bezinden eğitiminden herşeyine kadar gayette yaparız. Kız yaşın genç senin diye öyle diyorlar ama ben 30 yaşında olmama rağmen eşimin ailesinden bana kendini hazır hissediyor musun diye sordular 🤣🤣 dedim ben 14 yaşında anne oldum kendi çocuğuma mı bakamıcam . Bir daha biri öyle birşey diyemedi. Hatta kaynanamın annesi geldi dediki çocuğa kim bakacak ne saçma bir soru ya ben bakıcam dedim tabiki dedim. Kediler köpekler doğurup bakıyo yani
Oha lafa bak çocuğa kim bakacak 😂 ben dogurcam ama siz bi kura çekin kim çıkarsa bakar artık onu da ben yapacak değilim ya deseydin 😂😂

Allaaah hadi hayırlısı olsun canım Allah kolayliklar versin vaktin gelmiş zaten

38+1 bende sertlikler çoğaldı yada etkisi arttı kasılma bağırsaklarıma baskı yapıyor önceden öyle birşey olmuyordu doktor bir ay önce 38de gelebilir demişti sonra onbeşgun önce daha kalabilir dedi 39+ bekliyorum hayırlısı artık seninde belli olmaz bakrsın sancı gelmiş
Bende hiç öyle şeyler yok. Bugün ebe bir arkadaşım geldi, akubası yaptı. O da kontrol etti, inmemiş kanala dedi. O da içini ferah tut iner, olmazsa ilaçla suni sancıyla gelir diyor 🤨 hevesle bekliyoruz bakalım🙃

Saglicakla kucagina alirsin insallah

X