2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende hiç öyle şeyler yok. Bugün ebe bir arkadaşım geldi, akubası yaptı. O da kontrol etti, inmemiş kanala dedi. O da içini ferah tut iner, olmazsa ilaçla suni sancıyla gelir diyor 🤨 hevesle bekliyoruz bakalım🙃
Bende bu doktırların kanal dediği olayı anlamıyorum ordaki kemikler açılmadan bebek oraya nasıl giriyor karnın inmesi gibi birşey galiba bu dedikleri benimde iki haftaya göre inme var ama bebeğin kafasını tam göbek altında hissetmiyorum ama benim su bir tık faxla inmez zannımca suyu azalmadıysa ama temizlik yaparken zorlanıyorum karnım çok sık sertleşiyor eskiden butun gun oturmuyordum ama 38 olduk artık karnım bastırıyor ama gunluk silme çamaşır banyo yemek şleri ful gidiyor bu gebelşkte yuruyemedim evimde iş bitmiyor tadilat işi ondan surekli bir pislik temizleme bazen çömelip siliyorum yarın doktor randevum var bakalım ne diyecek belki bir haftayı yuruyerek geçiririm umarım dyecem ikinci doğum kokay olur diyorlar ama benim kapı çok sağlam duruyor sancı gelmeden açılma olacağını duşunmuyorum millet açılıyor hayret ediyorum butun gebelik boyunca yaz boyunca inşaat temizledim oncesinde şe gidip gelyordum evim uç katlı temizlikç almadım kendim temzlşyorum ama bakalım doğuma kokaylık olacak mı bana bu hareket olayları hurafe kalacak gibi bende doğumum nasıl olacak merakla bekliyorum😂

Oluyor gebelşkle başladı bende de korna bazılarında psikolojiyi etkiliyor kan sulandırıcı yiyecekler meyveler ye sakin kal bu sayfada sadece sakinler haftasında doğuruyor görduğum kadarıyla çoğu sezeryan hepsinde bir sorun çıkıyor tesaduf mu bilmiyorum zaten bu sayfalara riskli olanlr yazıyor ben öyle duşunuyordum herşeyi nırmal gidenler niye yazıyor şaşırıyordum onlar hep stresli panik bence seni etkilemesin ben bu forma ilk benim gibi olanları bulmak için girmiştim ama hiçbir zaman onlar kadar stresli olmadım benim beşinci gebeliğim sadece bir kızım var sayfadayazılanları çok umursama derim yemene içmene odaklan kansulandırıcını unutma mutlaka kullan bebek hareketlerini takip et derim
Sarı katı akıntı sizde de oluyor mu? Artık son günler her şeyi doğuma bağlamaya başladım. Bu arada delta varyantı değilim sanırım çünkü raporda covid 19 yazıyor ve karantina sürem 14 gün olarak belirlenmiş. 20 gündür normalde. Rahatladım biraz

Ben normal dogum yaptım, bizden istemediler. Ne bana ne refakatciye yapmadılar hatta az sayıda görmeye bile gelen giden arkadaşlarımız oldu. Medicalpark ti benim hastanem
Bende bu testi saçma buluyorum doğuruyorsun zaten hastaneye girmiş oluyonmne anlamı oluyor ki açıkcası bunun için para vermek istemiyorum girdikten sonra sana git diyecekleri zamanda geçmiş oluyor yapmayı reddedeceğim derim şehir hastanesine giderim bakalım tehdit işe yarayacak mı 😂

Ben normal dogum yaptım, bizden istemediler. Ne bana ne refakatciye yapmadılar hatta az sayıda görmeye bile gelen giden arkadaşlarımız oldu. Medicalpark ti benim hastanem
Birde madicana nasıl hastane acaba yapıyor mu o da seçenekti ebeler yuzunden vazgeçtim hastaneler değişsede ucretim değşmiyor 8500 ucretim bine yakında corna vermek istemiyorum bazı şeyleri alırken uyguna bile kaçtım bu test için para ödemek hiç istemiyorum

Birde madicana nasıl hastane acaba yapıyor mu o da seçenekti ebeler yuzunden vazgeçtim hastaneler değişsede ucretim değşmiyor 8500 ucretim bine yakında corna vermek istemiyorum bazı şeyleri alırken uyguna bile kaçtım bu test için para ödemek hiç istemiyorum
Ben medicana ankara da dogum yaptim
Hem benden hem refakatcimden covid testi istediler ama burda yapacaksiniz illaki para vereceksiniz demediler biz de devlette yaptirdik 2 gun oncesinden

Ben medicana ankara da dogum yaptim
Hem benden hem refakatcimden covid testi istediler ama burda yapacaksiniz illaki para vereceksiniz demediler biz de devlette yaptirdik 2 gun oncesinden
Devlete belirti var dedimiz mi yoksa ameliyat için isteniyor mu dediniz bize de 1 gün önce yaptırın dediler istediğiniz yerde

37+0 bugün kontrol olduk ama doktorumun rahatlığı sağolsun ultrasonla bakmadı bu hafta nstye baktı oo keyfi yerinde dedi acil durum için kan tahlillerimi hazır etti 38+0 da gel bakalım dedi size ne güzel söylüyorlar benim canım selvi boylu doktorum keyfin yerindeyse sıkıntı yok diyor bende iyice saldım sanki doğuma 3 ay filan var gibi hissediyorum 😅
Benim doktorumda aynı. O kadar rahatki. Birşey sorarsam söylüyor arada ti ye alıyor beni😂 ama ben onun bu halini seviyorum beni de telaşlandırmıyor.

Kızlar çok şükür 30 Ağustos da bende sağ salim bebeğimi kucağıma aldım. Sağlımız yerinde fakat emzirme konusunda büyük sorunlar yaşıyoruz. Meme ucum yok başlık aldım fakat bebeğim bazen emmeyi kabul ediyor bazen asla ağzına almıyor. Neler önerirsiniz?
Benim de biri yok sadece birinden emmek istiyor digerini tutamiyordu
Ama ben pes etmedim her emzirmede daha çenesi yorulmamisken ilk once almadigi memeyi verdim biraz ugrasti sonra digerini verdim
Sutu sagarken de ilk once ve daha uzun olmayan tarafi sagdim sonra digerini
Su an baya baya tutmaya basladi memeyi

Devlete belirti var dedimiz mi yoksa ameliyat için isteniyor mu dediniz bize de 1 gün önce yaptırın dediler istediğiniz yerde
Kuzum biz dusuk dedik ki gidelim yakindaki devlet hastanesine dogum yapcam test istiyolar diyelim dedik yapmazlarsa baska devlet hastanesine gider agrimiz var deriz dedik illaki birinden biri tutar dedik devlet hastanesine gittik sezeryan yaptircagiz da test istediler diye rica ettik hemen yaptilar sorun olmadi
Arkadasimda baş kemik agrim var tat almam bozuldu demis dogum yapcagini soylememis ona da yapmislar test

Ya hanımlar sizinle bir şeyi dertleşmek istiyorum. Yaşım genç diye mi acaba diye de düşünüyorum bazen ama durum şu ki ben çocuğumu birinden yardım almadan büyütebileceğime inanıyorum. Her şeyini kendim görmek kendim yaşamak istiyorum her anında yanında olmak istiyorum. Zaten çalışmam gibi bir durum da yok. Ben inanıyorum kendime insanların gözünde genç ve deneyimsiz de olsam bakarım diyorum oysaki iki erkek kardeşimi ben büyüttüm sayılır bir emzirmemişimdir... ayrıca her anne ilk çocuğunu kucağına aldığında acemidir bilgisizdir ne kadar kitap okursan oku bebeğini hissederek büyütüyorsun sonuçta. ama kaynanam olsun çevremizdeki insanlar olsun bizim çocuğa tek başımıza bakmak istediğimizi duyar duymaz yapamazsınız nasıl yapacak ki tek başına bakamaz edip duruyorlar eşime bana yüzümüze karşı. Ben daha bebeğimi kucağıma alamamışım bir düşüğüm olmuş öncesinde belli etmesem de korkuyorum içten içe bir şey olursa oğluma diye herşeyini görebilmek istiyorum doğru olanı öğrenebilmek yapabilmek ona istediği gibi mutlu bir bebeklik çocukluk verebilmek istiyorum. Bir tek kendi annem inanıyor bana o da zorlanırsan biz her zaman yanındayız zaten diyor ama beni bakamazsın edemezsin diye asla sıkmıyor. Hem kendi bildiklerini zorla yapacaklar diye hem de benim doğrularım başkalarından farklı olabilir diye eşimle birlikte kendi doğrularımıza göre büyütmek istiyoruz çocuğumuzu ama insanlar neden daha hiçbirşeyi görmeden bizi doğru düzgün tanımadan böyle diyip duruyorlar anlamıyorum. Kalbim çok kırılıyor bötle yaptıklarında ve bunu duyduğumda. Doğumum yakın diye stres yapmamaya kafaya takmamaya çalışıyorum. Sonumuz hayrolsun bakalım 🤷‍♀️
Tabiki bakarsın. annelik bebek ana rahmine düşünce başlıyor ondan sonra Allah öyle bir yardım ediyorki sen hiç merak etme. Kim ne derse desin kesinlikle yaparsın. Ancak yardım edecek birileri varsa bence değerlendir. Yine temel bakımı mecburen sende olacak. Ama yorulabilirsin sen de insansın. Uykusuz olabilirsin dinlenememiş olabilirsin. O zaman insanın sütü bile zor geliyor. Destek olacaklarda bırak olsunlar sen bol bol dinlen. İnan bana dinlenmiş anne bebeği için çok daha faydalı oluyor

hay yaşa aynı ben. sanki 5-6 aylığım :KK70: sancı yok kasılma var ama az. doktor da zaten keyfe keder :KK70: çok şükür sorun yok diyip gönderiyor her seferinde . pazartesi kontrolüm var sanırım o gün belirlenecek. 13 Eylül olacak diye düşünüyorum bakalım hayırlısı hepimize.
ama girip bakıyorum çoğumuz aynı yerde aynı durumdayız aradaki süprüz yumurtalar hariç 😅😅😅
13 Eylül olursa aynı anda doğurmuş oluruz kuzum bana 13 Eylül pazartesi sabah 11 e gün verdi 😂

Kızlaaar yarın doğuma gidiyorum 😳 bebişin Mesanesi aşırı büyümüş yine çişini yapmıyor o yüzden hemen almalıyız dedi Dr. Yarın sabah yatış yapcaz 3 gibi doğum olucak inşallah. Dualarınızı bekliyorum 🙏
Canım allah yardımcınız olsun sağlıkla alın kucağınıza inşallah 🙏

Tabiki bakarsın. annelik bebek ana rahmine düşünce başlıyor ondan sonra Allah öyle bir yardım ediyorki sen hiç merak etme. Kim ne derse desin kesinlikle yaparsın. Ancak yardım edecek birileri varsa bence değerlendir. Yine temel bakımı mecburen sende olacak. Ama yorulabilirsin sen de insansın. Uykusuz olabilirsin dinlenememiş olabilirsin. O zaman insanın sütü bile zor geliyor. Destek olacaklarda bırak olsunlar sen bol bol dinlen. İnan bana dinlenmiş anne bebeği için çok daha faydalı oluyor
Bir hafta eşim kalıcak 2 hafta erkek kardeşim durucak yanımda. Yardım edecek birileri yok malesef onların derdi sadece bebek görmek. Annem çalışmasa kesin yardım ederdi de çalışıyor izin alamaz zor yani 😕 yorulacağım illaki biliyorum ama ben herşeyiyle yaşamak istiyorum şimdi bu bahsettiğim kişiler sözde yardıma gelse herşeyime karışacaklar bu sefer de stresten üzüntüden sütüm gelmeyecek 😞

Bir hafta eşim kalıcak 2 hafta erkek kardeşim durucak yanımda. Yardım edecek birileri yok malesef onların derdi sadece bebek görmek. Annem çalışmasa kesin yardım ederdi de çalışıyor izin alamaz zor yani 😕 yorulacağım illaki biliyorum ama ben herşeyiyle yaşamak istiyorum şimdi bu bahsettiğim kişiler sözde yardıma gelse herşeyime karışacaklar bu sefer de stresten üzüntüden sütüm gelmeyecek 😞
Aman boşver o zaman. Kaç yaşındasın bilmiyorum ama bende erken yaşta anne oldum. Yıllar geçti şimdi herkes anneliğimi örnek gösterir. Hepsinin herşeyi ile ilgilenirim. Boşver konuşsun onlar o zaman. İşe yaramayacaklarda boşuna gelip seni üzmesinler. Benim annemde yok gelemiyor çok hasta. Kaynanam gelir birşeye elini sürmez sinir eder beni gitsin diye gözüne bakarım. Gittikten sonra daha rahatım valla.

Kuzum biz dusuk dedik ki gidelim yakindaki devlet hastanesine dogum yapcam test istiyolar diyelim dedik yapmazlarsa baska devlet hastanesine gider agrimiz var deriz dedik illaki birinden biri tutar dedik devlet hastanesine gittik sezeryan yaptircagiz da test istediler diye rica ettik hemen yaptilar sorun olmadi
Arkadasimda baş kemik agrim var tat almam bozuldu demis dogum yapcagini soylememis ona da yapmislar test
Sonra ne zaman çıktı sonuç

Ya hanımlar sizinle bir şeyi dertleşmek istiyorum. Yaşım genç diye mi acaba diye de düşünüyorum bazen ama durum şu ki ben çocuğumu birinden yardım almadan büyütebileceğime inanıyorum. Her şeyini kendim görmek kendim yaşamak istiyorum her anında yanında olmak istiyorum. Zaten çalışmam gibi bir durum da yok. Ben inanıyorum kendime insanların gözünde genç ve deneyimsiz de olsam bakarım diyorum oysaki iki erkek kardeşimi ben büyüttüm sayılır bir emzirmemişimdir... ayrıca her anne ilk çocuğunu kucağına aldığında acemidir bilgisizdir ne kadar kitap okursan oku bebeğini hissederek büyütüyorsun sonuçta. ama kaynanam olsun çevremizdeki insanlar olsun bizim çocuğa tek başımıza bakmak istediğimizi duyar duymaz yapamazsınız nasıl yapacak ki tek başına bakamaz edip duruyorlar eşime bana yüzümüze karşı. Ben daha bebeğimi kucağıma alamamışım bir düşüğüm olmuş öncesinde belli etmesem de korkuyorum içten içe bir şey olursa oğluma diye herşeyini görebilmek istiyorum doğru olanı öğrenebilmek yapabilmek ona istediği gibi mutlu bir bebeklik çocukluk verebilmek istiyorum. Bir tek kendi annem inanıyor bana o da zorlanırsan biz her zaman yanındayız zaten diyor ama beni bakamazsın edemezsin diye asla sıkmıyor. Hem kendi bildiklerini zorla yapacaklar diye hem de benim doğrularım başkalarından farklı olabilir diye eşimle birlikte kendi doğrularımıza göre büyütmek istiyoruz çocuğumuzu ama insanlar neden daha hiçbirşeyi görmeden bizi doğru düzgün tanımadan böyle diyip duruyorlar anlamıyorum. Kalbim çok kırılıyor bötle yaptıklarında ve bunu duyduğumda. Doğumum yakın diye stres yapmamaya kafaya takmamaya çalışıyorum. Sonumuz hayrolsun bakalım 🤷‍♀️
O lafların seni düşürmesine hiç izin verme. Annem kucağına aldığın an anlayacaksın ne nasıl yapılıyor hiçç merak etme diyor.. bende hiç düşünmüyorum bile açıkçası.. sende düşünme.. bir evladı annesinden başka kim daha fazla düşünebilir ki?
he evet elbette tecrübelerden faydalanacağız, dinleyeceğiz ama bir yere kadar.. her çocuk başka her anne başka her annenin tavrı tarzı başka…
Sen gönlünü ferah tut her anne en iyi annedir bence 🥰❤️

Kizce nasıl oldu canım? Geçti mi sarılığı?

X