2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Oy masallah gayet iyi bence benimki gecen hafta 2600dü daha. Cuma kontrol var 3ü bulacağını hic sanmıyorum bak senle aynıyız. Olsun sağlıklı olsunlar da 😊 ayy benim dr hic sezeryan gününden bahsetmiyodu 39a kadar beklerse bekler beklemezse alırız artık dedi sadece ama bu hafta ısrar edicem bana bi gün versin gün saymak istiyorum 😍😍😍
Kuşum benim ilki de sezeryan olduğu için mecbur gün veriyor 😂 8 Eylül son kontrol anestezi ekibi ile görüşücez geldiğimiz de 39 da alıcak işte ben 38 olsa olmaz mı dedim ama yok 😂

Kızlar şimdi çıktım kontrolden herşey yolunda 13 Eylül sabah 11 e gün verdi doktorumuz kilomuz 3253 olmuş boyuna bakmayı unuttum 😂 ama sanki son kontrole göre fazla almamış bebeğim 12 gün önce 3068 çıkmıştı

Selam kızlar, az önce kontrolden çıktım. FL gelişimi yavaşlamış hatta durmuş. Birde az kilo almış, 2460 Gr bugün. Haftasına göre 360 Gr eksik dedi. Riske atmayalım haftaya cuma, 37+0 da alalım dedi. Beklersek bebek kronik strese girer dedi🤷 Demekki stres anne karnında başlıyormuş🤭 Cuma günü diğer doktorumda NST ve kontrol var, kesin kararı 2 doktorum konuşup karar verecek.
Geçmiş olsun 🙃 geliyor bebişler, sağlıkla gelsinler 🙏

Evet o yanmalarin azalması indiginin belirgin bir göstergesi bence de. Ben de baya yanma sıkıntısı yaşamıştım 7-8. Aylarda bir iki haftadır bir anda kesildi neredeyse. Yemek de yiyemiyordum yerim yok diye şimdi hey gidi camislar gibi 😂 indi yani anladım ben de.
Valla bende hayret ettim şu 2 gündür yanma bende de yok 😂

Tutamadığın çiş gibi düşün 😅🤣🙈🙈🙈 durmuyorrr
Benim bugün baya akıntım oldu, acaba su mu geldi diye korktum duşa girdim şu an ortalık sakin🙈 şimdi bu su gelme olayı böyle bardaktan boşanırcasına mı, yani miktarı çok mu? Akıntı gibi gelecek anlamayacağım diye korkuyorum, akıntım da çoğaldı çünkü.

Kuşum benim ilki de sezeryan olduğu için mecbur gün veriyor 😂 8 Eylül son kontrol anestezi ekibi ile görüşücez geldiğimiz de 39 da alıcak işte ben 38 olsa olmaz mı dedim ama yok 😂
Ben de sezeryan istediğimi söyledim canım doktor da kabul etti zaten özel olunca, o yüzden versin artık böyle duvara çizgi çizip bugun de bitti demek istiyorum 😂

Ben de sezeryan istediğimi söyledim canım doktor da kabul etti zaten özel olunca, o yüzden versin artık böyle duvara çizgi çizip bugun de bitti demek istiyorum 😂
Hahah bende 38 de al dedim ama yok dedi sana artık ağır geliyor olabilir ama içerde durması daha iyi dedi 😂 yalnız tansiyonum 14/8 çıktı hergün takip et 14/9 olursa bekleme gel gününden önce de alabilirim iyi değil bu tansiyon olayı dedi

Ya bir de ne sorucam bu deneyimli annelere gelsin. Son ultrasondaki kilo ölçümünüz ile doğum kilosu benzer miydi çok fark var mıydı? Yani 200-300 Gr kadar fark çıkabileceğini biliyoruz hatta çoğunun ultrasondan fazla çıkıyor merak ettiğim konu ultrasonda görünenden az çıkan oldu mu aranizda?
Benim ablaminkine iri bebek dediler 3750 dediler cocuk 3160 dogdu farka bak🤦 ama kuzeniminki gramı gramına aynı doğmuş. Biraz ultrason cihazinin kalitesi ve doktora göre değişiyor. Ablam sehir hastanesinde doğurdu son kontrollerini kaptırdı, kuzenim şehrinin en iyi doktorunda özelde

Hahah bende 38 de al dedim ama yok dedi sana artık ağır geliyor olabilir ama içerde durması daha iyi dedi 😂 yalnız tansiyonum 14/8 çıktı hergün takip et 14/9 olursa bekleme gel gününden önce de alabilirim iyi değil bu tansiyon olayı dedi
Ay evet limon ye limonlu su ic dengede tut tansiyonunu Allah korusun. Doktor haklı ben de lafa gelince durabildigi kadar dursun her gün kâr bizim icin diyorum ama buraya gidip okudukca doğurasim geliyor o kadar özledim ki daha hic görmediğim bebeyi 😂

Kızlar ben de kontrolden çıktım. Bebeğim kanala girmemiş daha. Gelecek gibi durmuyormuş. Kilosu geçen hafta bugün 3084 gr dı. Şimdi ise 3200 civarı dedi. Bu hafta az almış. Suyunu ml olarak söylemedi ama azalmış. Pzt günü görmek istedi o yüzden. Çatı muayenesini tekrarladı, yine içine sinmedi doktorun. Halbuki kendimi biraz daha rahat bırakmıştım. Pzt günü durumumuz belli olur sanırım. Sağlıcakla gelsin bütün yavrular 🙏

Benimde bir önceki hafta çok az almıştı 120 gr ve ilk kez gelişimi geri düşmüştü ama bu hafta toparladı. Seninde Insallah 37. Haftaya kadar biraz daha büyüyecektir. Yeter ki sağlıkla gelsin küçük olsun boşver 😍
Evet canım bende öyle düşünüyorum, üzülmedim bu duruma. Sağlıklı dogsunlarda, kiloyu sonradan da alırlar. Ben elimden geleni yaptım ama bazen doğanin işine karışilmiyor. İleri yaş gebelik, diyabet etken benim duruma.

Bende sizinle benzer durumdayım ac ilerlemiyor bizde de kilo alımı yavaş cuma kontrolüm var sanrim bizim kızı da erken alacak doktor gelisim yoksa 🙄
Aaa demek aynı durumdayız❤️ Sizde diyabet varmiydi? Bu duruma bendeki gebelik diyabeti ve ileri yaş gebelik faktörü etken olabilir dedi. Bakalım cuma günü nasıl bir tablo ile karşılaşacağız. Mutlaka haberleselim 😘

Kızlar ben de kontrolden çıktım. Bebeğim kanala girmemiş daha. Gelecek gibi durmuyormuş. Kilosu geçen hafta bugün 3084 gr dı. Şimdi ise 3200 civarı dedi. Bu hafta az almış. Suyunu ml olarak söylemedi ama azalmış. Pzt günü görmek istedi o yüzden. Çatı muayenesini tekrarladı, yine içine sinmedi doktorun. Halbuki kendimi biraz daha rahat bırakmıştım. Pzt günü durumumuz belli olur sanırım. Sağlıcakla gelsin bütün yavrular 🙏
Bence kilosu cok cok iyi maşallah 👍

Evet canım bende öyle düşünüyorum, üzülmedim bu duruma. Sağlıklı dogsunlarda, kiloyu sonradan da alırlar. Ben elimden geleni yaptım ama bazen doğanin işine karışilmiyor. İleri yaş gebelik, diyabet etken benim duruma.
Aynen öyle bazen ne yapsak da olmuyor bizde bir yere kadar yapabiliyoruz sonuçta. Sağlıkla gelsin inşallah 🌸

Kilosu güzel bence annesi bu bebişler bir hafta az bir hafta çok alarak bizimle oynuyorlar 😅 hem doğana kadar biraz daha alır kocaman olur, doğum şeklide hangisi sağlıklıysa o şekilde olsun inşallah 🙏

Kızlar mesajları tek tek okuyamadım hepinizden Allah razi olsun ben yavruma kavuştum Rbbim bekleyenleride kavustursun insallah bu sabah 6da yaptm dogumu 3.830 dogdu 70gr eksik sadece 🤭Dogum yapanlarida tebrik ediyorum cok musait olunca yazacağım 🥰❣️
Hayirli olsun canim saglikla buyusun kuzu 😍

X