2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam kizlar, bugun nst iyi cikti. Suyum biraz daha azalmis. Bugun tatil olmasa ameliyat ekibi nobetci ekip olmasa doktor alacakti ama saniyorum o kadar riskli degil ki yarini bekleyelim ekip gelsin dedi. Yarin sabah 8 de insallah sagsalim olur biter umarim 😇
Sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin rabbim inşallah ağrısız sızısız geçer 😘

Merhaba bende 36. Haftadayım bugün doktorum bi makale yayınlamış gebeler için riskin %22 arttığına dair. Aşırı kararsızım ne yapsam bilmiyorum. Çok eşimde bende evden çıkmıyoruz herşeyi online hallediyoruz. Korkum aşı sonrası yan etki ateş belki daha kötü bir semptom aşlah korusun. Sizde aşı sonrası bi yan etki oldu mu? Birde doktorunuz doğumdan hemen sonra 2. Dozu olmada bi sakınca gördü mü? Doğum sonrası hemen olayım diyorum bi yandan.
o zamanda millet gelip gidecek benim antikorum oluşana kadar çok muhatap olacağım birileriyle
canim bende sadece kol agrisi oldu. 2. dozu insallah dogurmazsam vurulucam ama dogurursam artik dogum sonrasi, yurt disinda yasiyorum bu arada.

Kisiden kişiye değişir bu canım biz aylardır multivitamin demir ilacı vs kullaniyoruz insallah daha rahat gecer. Sen bolca sarımsak sogan ilikli kemik suyu c vitamini almaya çalış. Kendine çok dikkat et. Biraz kotulestigini düşünürsen 112 yi ara tedavin hastanede devam eder daha güvende olursun. Kac gün oldu temas olalı? Şimdi nasılsın
Büyük ihtimalle ben geçirdim anneme de. Öksürük artık nefes darlığı oluyor şuan göğsüm ağrıyor. Limonlu su içiyorum şuan

Aynen canım seninle aynı düşünüyorum çok şükür bugünlere gelebildik, azcık da kilo alsın çünkü eminim gören herkes ayyy çok küçüüük dicek ve biz etkilencez o lohusa kafasıyla 😊 biliyosun herkes 5 kilo çocuk doğurup 5 yaşına kadar da emzirdigi için 😂
Evett kesin öyle olucak. Bende onlara sizin 40 haftada doğurduğunuz çocuğu ben 36 haftada doğurdum derim 🤣🤣 millette var bir kilo süt kutsama çabası zaten. Kendilerini abartma övme konusunda çok iyiler başka şeylerde kimse ortada yok 😅

Büyük ihtimalle ben geçirdim anneme de. Öksürük artık nefes darlığı oluyor şuan göğsüm ağrıyor. Limonlu su içiyorum şuan
Olabildiğince sakin ol çünkü panik yapınca nefesini kontrol edemiyorsun. Tuvalete gitmek haricinde yerinden kalkmamaya çalış. Uyku yapabilir bayılacak kadar uykun gelebilir bol bol uyu hicbir zararı yok. D vitamini çok önemli diğer vitaminlerini de aksatma bol su iç ve dinlen. Terleyip titremeye başlarsan korkma hırka giy anlık olup geçecektir merak etme. Bu yazdıklarım kendi tecrübem benimki ingiliz varyantiydi biraz ağır atlattım. Hiç internetten bakıp canını sıkma ve mutlaka kontrole git. Beni 2 kez hastaneye çağırdılar enfeksiyon var mı diye baktılar bebeği kontrol ettiler sende için rahat etsin diye kontrole gidebilirsin. Bana kan sulandırıcı vermişlerdi ama haftam küçüktü sana vermezler belki. Kendine çok dikkat et en ufak şüphende mutlaka doktora git hicbir şey senden ve bebeğinden önemli değil.

Şimdi aradılar beni. Benim de Delta virüsüymüş ve karantina sürecim de 20 gün olacakmış. Kovid 1'dan farklı olarak daha çabuk yayılıyomuş ve internetten baktım çoğu gebe Delta olunca atlatamıyormuş
Arkadaşa katılıyorum internetten bakma bişeye kendini nasıl hissediyorsun o önemli vitamin al sağlıklı iyi beslen atlatırsın.moralini yüksek tuttuktan sonra herşeyi atlatırsın . Annesin sen güçlü olmak zorundasın.

Şimdi aradılar beni. Benim de Delta virüsüymüş ve karantina sürecim de 20 gün olacakmış. Kovid 1'dan farklı olarak daha çabuk yayılıyomuş ve internetten baktım çoğu gebe Delta olunca atlatamıyormuş
Çok geçmiş olsun ama sen kimseyle kıyaslama kendini bol bol dua et Allah’ın izniyle sana da bebeğine de bi şey olmaz inşallah çok hafif atlatırsınız Rabbim kolaylık versin hem fiziksel hem psikolojik olarak🤍

Yaa dün, anlamadan doğuracağız, hasteneye yetişebilsek diye geyik yaptık. Sen gerçekten ucu ucuna yetişmişsin. Uyanmasan yatağında mı doğururdun artık bilemiyorum 😅
Tebrik ederim canım. Allah analı babalı büyütsün. Allah bizlere de hayırlısıyla böyle kolay doğumlar nasip etsin. Bu arada bu kadar hızlı bir doğum olduğuna göre ilk doğum değildir diye düşünüyorum. Daha önce doğum yapmış mıydın?
Bu ikinci canım 😊 Hastane uzak olsaydı çok zorlanirdim yuruyerek 3 dk. avrasya tünelinde doğuran kadını çok iyi anladım 😊 allah sizlerede nasip etsin inş

Günaydın kızlar, jet dogum hikayesi de benden gelsin 😁 çok şükür sabah 6.20 de rüzgar doğdu. Uyukumdan 3.50 gibi uyandım wc ye gittim sanki bacaklarından bisey akiyo gibiydi bekledim, sancılarım.da başlamıştı 4 gibi eşimi uyandırdım.dusa girdim, sancılar 5 dk birdi nerdeyse dr.arayip hastaneye gectik 8 cm aciklikla hemen doğumhaneye girdim ebe daha da ordan çıkartmadı 😊 şimdiye kadar neden gelmedin dedi dedim zaten çok olmadi 😁 dr gelene kadar sakin ıkınma.dedi drum.geldi sağolsun yardımcı oldu suyu azalttı çok şükür sagsaglim kavuştuk 😍 darisi sizlerin başına inşallah 😍😍
Canım hayırlı olsun sağlıkla büyüt maşallah ikinize de 🤗😘
canım Allah yardımcın olsun lütfen iyi düşün. Aklıma geldikçe dua ediyorum sana . Ben covid iken zeytin yaprağı suyu ve kekik yağı içiyordum . Çok iyi geldi bana eşim içmedi o iyileşmedi sonradan kortizon tedavisi almak zorunda kaldı. Doktoruna sor istersen gebeliğe sıkıntı olmazsa sen de tüket . Acil şifalar

Selam kizlar, bugun nst iyi cikti. Suyum biraz daha azalmis. Bugun tatil olmasa ameliyat ekibi nobetci ekip olmasa doktor alacakti ama saniyorum o kadar riskli degil ki yarini bekleyelim ekip gelsin dedi. Yarin sabah 8 de insallah sagsalim olur biter umarim 😇
Hayırlı haberlerle gel inşallah sağ Salim kavuş bizi de haberdar et 🤗😚

canim bende sadece kol agrisi oldu. 2. dozu insallah dogurmazsam vurulucam ama dogurursam artik dogum sonrasi, yurt disinda yasiyorum bu arada.
Çok teşekkür ederim cevabın için ☺️ Nerede yaşıyorsunuz? Ben şimdi bu hafta olsam ikinci doğum sonrasına kalıyor. Doğurur doğurmaz sıkıntı oluyor mu acaba aşı bilginiz var mı? Şifa olsun siizn adınıza çok sevindim ☺️

Ben ne desem tersi çıkıyor o yüzden yorum yapmak istemiyorum ama burda doğum sancısı çekenler genelde doğurmuyor 😂 Doğum yapanlar biranda yapıyor ya da zaten sezeryan günü alanlar oluyor. 🤭 İnşallah bebeğin doktorun gelişini bekler uslu uslu.
Deme öyle deme 😁
İnşallah doktoru bekler ♥️😁

Kızlar ferritin değerim 5 düşük
Crp de 11 yüksek
D-Dimer 557 yüksek yazıyor. Bunların değerlerinin böyle olması sorun mu gebelikte. Kendi doktorum olmadığı için size soruyorum hep hakkınızı helal edin. Boş vitaminli besleniyorum. Konuşunca öksürük çok artıyor göğüs ağrısı. Onun haricinde iyiyim çok şükür. Bebeğimin hareketleri de iyi

Birde dün alttan muayene ettiler. Doktorun eline sürdüğü jel renksizdi ama sabah turuncu leke vardı çamaşırımda. Peçeteye gelmedi sadece çamaşır da vardı ne olabilir.? Muayene yüzünden olur mu

X