2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ilk 4 cm agrisi çok zor degil diyorlar ne kadar dogru ?
Ağrının en şiddetlisi suyun geldikten sonra bebek kanalda ilerliyor çatıya baskı yapıyır ve çatı kemikleri açıldığında ki ağrı sancılarla birlikte ıkınmalarda geliyor sanki her ıkınmayla bebeğ dahada ilerliyor o kunmada vucudun titriyor çok surmuyor bu en fazla bir saat

Benimde öyle sut gelşnce dolup sertleşiyor valla ben diğerinde de hç belirti olmadı hatta ucuncu gun geldi ama sut sıkıntısı yaşamadım bence zaten şuan sut hormonu salgılanması iyi bir durum olmasa gerek vucut sırayı biliyor sarı hormon diyorlar kiminde normalde de yuksek oluyor olanlarda miyom oluşuyor diye biliyorum yanlış bilmiyorsam aynı hıfmonsa

Bünyamin börekçi var ona gidiyorum canım.
Ben Artvin de devlet hastanesine gidiyorum ama Dr bir var bir yok. İlk doğumumu yıllar önce Buhara’da yapmıştım bende. Eğer Dr olmazsa mecburen Erzurum’a gelmem gerekecek de onun için sordum. Sezaryen olup hastaneden çıkınca Artvin’e gelmiştim yol kötü etkiliyor tabi onu yaşamak istemediğimden burada gidiyorum. Aslında dr umu seviyorum ikinci doğumu burda yaptım ama işte devlet hastanesi. Bi bakıyorsun dr yok izne gitmiş bir bakıyorsun randevu yok bekle Allah bekle.

ben de 4 cm sonrasi giderek agri artiyor diye biliyordum. Agrinin acilmayla alakasi yok mu yani. Ben çok agir anliyorum bu konuyu

İnan bende çok kararsızdim son ana kadar ki hep bi düşüncem vardı hala var cuma kontrolümde çok konuştuk riskin gebelerde çok arttığına dair kaybettiğimiz gebeler bile var dedi hastaneye yaticaksin sen kendini ne kadar korusan da hastane doğum süreci bile risk dedi biontech 10 günde antikor üretmeye başlıyor bu bile İyi bişey bebeğin organları tamamen oluştu birşey olmaz dedi ben doktorum 4.dozu oldum gebe olsam hiç beklemem dedi öyle konuşunca eşim de çok ısrar etti en yakınlar mutlaka gelecek tamam kimse opmicek ama aynı ortama giricez 2.doz için doğumdan sonra da vurulabilirsin dedi

Artıyor on dk iki seferbuç sefer geliyor sancının uzunluğu artıyor ama dayanılmaz kısmı orası yoksa iki sancı arasında konuşup nefes alabilirsin yani ama birşey yemek içmek bilemiyorum bendd hurma almıştım sekiz cm gittim hastaneye öyle demiştş ebe ama midd bulantısı geliyor yenilmiyor Suni sancıda her ikisi kysma ishal yaşadım normal sancılarda yaşamadım ama anlamak için duşa gşrecen sıcak tutacan ama sancı hafiflemiyor artıyorsa artık açılmada ilerlemiş oluyor yani

Benim ilk ,belli etmemeye calisiyorum kendimi motive ediyorum ama fena tirsiyorum laf aramizda
Elini kdıklara koyunca o çatının açıldığını sertliğini anlarsın bebek yığılıyor oraya yani evde doğurma durumu olmaz nasıl olur tecrubeli anneler biraz daha bekleyim derler olur bence en fazla altı cm kadar durursunuz diye duşunuyırum ama dört cm hiç ağrı hissetmeyende durur valla ben şiddetli adet ağrısı çektim bir gun gittim uç cm yani ama bakıyon dört olmuş hiç aprı yok onun ağrıları çoğalınca gitmesş gerekir o kolay açılıyordur

Evet o kötü yanı Dr yokken doğuracak olsan sıkıntı. Bünyamin beyi tavsiye ederim ben memnunum hani buralara işin düşerse.

Ben son haftamda bebeği nasıl tutacağım nasıl yıkayacağım gazını nasıl çıkaracağım videoları seyretmiştim bencede siz de öyle yapın internette ayşe ebr vardı birkaç kişide var onları trkrar tekrar izlemiştşm birde nefes kullanmayı yani çok sancıya odaklanmıştım nihayetindenartacak belli olacsk ben bebeğe hazır hissetmiyorfum iyice öğrenmeden gelsin istemiyordum kakası nasıl olacak kaç kere yapacak ilk olanlar sonra sıkıntıya duşersiniz bebek ağlayınca panik olumuyor bence ona odaklanın

Kızlar benim kasılmalar devam edince acile geldik. Acilmam sadece 1 cm var o da vardı zateb hafif açık demişti Dr daha önceki muayenelerde. Nst de sancı çıktı yine 90 larda hem de. Yani ben mi kafamdan uyduruyorum diyorum ama hakketten var hani. Ama doğum başlangıcı değil sonuçta yalancı sancinin afillisi sanırım neyse şimdi serum taktılar heralde bir nst daha bakıp yollarlar beni.

Sende bu gece doğururmuşsun Şu bi kaç gündür çok doğum üzerine konuşuldu herkes doğurmaya başladı sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin rabbim

Ben duzenli agri olunca gidecegim canim. Ilk oldugu icin acilma yavas oluyormus. Biraz evde sanci ceker giderim insallah 4 cm sonrasi epidural zaten insallah kolaylikla gelir kuzum Allah yardimcimiz olsun

Sende bu gece doğururmuşsun Şu bi kaç gündür çok doğum üzerine konuşuldu herkes doğurmaya başladı sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin rabbim
Amin canım inşallah ay yok daha bu doğum sancısı değil dediler ya sabaha kadar kasilsam gelmem ya yatacam aşağı zaten uykusuz kaldık boşu boşuna kendime de kızıyorum ama napim işte ilk olunca insan neyin ne olduğuna emin de olamıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…