2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar covid pozitif sonucu çıktı. Ne yapacağım şimdi. Sonucu öğrenmeden önce temaslı olarak gitmiştim hastaneye nst ve alttan muayene yapıp bebeğin durumu iyi dediler. Ben sonucu şimdi öğrendim napıcam
Neyseki daha doguma var, o zamana kadar negatife dönersin. Bol bol limon tüket hem kanın pıhtılaşmasını bir nebze önler hem c vitamini alırsın. D vitamini kullanmiyosan hemen başla. Parol kullanmaktan çekinm günde bikac kere kullanabilirsin. Bol bol su ic, ıhlamur icebilirsin. Öksürük olursa yarım çay bardağı pekmezin içinde 1 tatlı kaşığı kadar tereyag eritip iç, ama kaynatma sadece ısıt.. Allah yardımcın olsun, bebeğine bişey olmaz sen kendini dinc tutmaya çalış

Canım benim ya şimdi anlıyorum seni daha. Otursan 15 dk kalksan ayakta duramıyosum. Hep hareket etsen bel ağrısı oluyo. İnşallah çabucak geçerde doğum zamanına ulaşırız hemen🥲
Ay inşallah ya hızlı geçsin zaman hem kavuşma isteği hem kasılmalar falan derken bir garip olduk 😅

Kızlar covid pozitif sonucu çıktı. Ne yapacağım şimdi. Sonucu öğrenmeden önce temaslı olarak gitmiştim hastaneye nst ve alttan muayene yapıp bebeğin durumu iyi dediler. Ben sonucu şimdi öğrendim napıcam
Allah sifa versin çok gecmis olsun. Hamileyken kovid olup atlatanlar var çok sukur. Sen de atlatirsin insallah 🙏

Çok geçmiş olsun bende 11-12 haftalık hamileyken atlatmıştım. İlaç vermediler bol bol su tüket meyve ye demişlerdi. Hiç korkma hem bağışıklık sisteminiz her zamankinden daha kuvvetli. Daha güçlü vücudun doğuma hazırlandığı için. İnşallah hemencecik atlatırsın.

İyi geceler. Ben de bu akşam yatışımı yaptım. Yarın sabah 9da sezeryana giricem inşallah 🙏 hastanenin olduğu yerde yaşamadığım için bi gün önceden yatış yaptım. 30 Ağustos Zafer Bayramı nda olmasını istemiştim doktorum da uygun buldu. Hayırlısıyla artık sabaha az kaldı inşallah kızıma sağ salim kavuşurum🙏

Kasılmalar son haftanın belirtisi on dk da bir gelse bile sancı adet gibi bele vuran o bile nefes keser insan o sancının acısından nefesşni kullanamaz yani zaten sancının sıklığı ve şidddeti artar sertlik bende de sıklaştı ama onu doğum habercisi olarak göruyom doğum sancısı olarak değil bende sertlik yani kasılma gelince böbreklerşmi bile sıkıştırıyor sanki biri eliyle sıkıyor yani ama kasılmalarda rahim agzını açması için iyi bir durum

İyi geceler. Ben de bu akşam yatışımı yaptım. Yarın sabah 9da sezeryana giricem inşallah 🙏 hastanenin olduğu yerde yaşamadığım için bi gün önceden yatış yaptım. 30 Ağustos Zafer Bayramı nda olmasını istemiştim doktorum da uygun buldu. Hayırlısıyla artık sabaha az kaldı inşallah kızıma sağ salim kavuşurum🙏
Sağlıkla gelsin inşallah. 💐❤️

İnş rabbim sağ salim kollaylık içinde kavuşturur

Sen hala karar verememişsin :) türkiye üreme tıbbı derneği de açıklama yayınladı bugün aşıları olsun gebeler ve gebelik planlayanlar diye.
Evet ben hala bıraktığın yerdeyim 🙈 şimdide aşı sonrası yan etkilere takmış durmdayım. İkinci dozu ne zaman olacaktın sen ? Doğmdan heöen sonraya geliyor hemen hemen değil mi ?

Geçmiş olsun, burda geçiren arkadaşların tavsiyelerine uyup atlatırsın inşallah. Bebek de iyiymiş şükür.

Ya kizlae kasıklarımda ağrı vardı şimdide belimde başladı 😟 yatıyorum ama geçmiyor çok gerilmeye başladım doğum sancısı olabilir mi 😟😟
Sabahı bulur artarsa ağrıyı azaltmak için duşa gir gerçi sıcak olduğu için kollay oluyor açılmalar zannımca kışta değiliz yani ağrı belli aralıklarla artış yapıp bırakıyor öyleki sncı diyelşm saniye duruyorsa dkya çıkıyor sıklığıda artıyor ama bele vuran ağrı alttan devam ediyor ona eşlik eden sancı olması lazım

Sabahı bulur artarsa ağrıyı azaltmak için duşa gir gerçi sıcak olduğu için kollay oluyor açılmalar zannımca kışta değiliz yani ağrı belli aralıklarla artış yapıp bırakıyor öyleki sncı diyelşm saniye duruyorsa dkya çıkıyor sıklığıda artıyor ama bele vuran ağrı alttan devam ediyor ona eşlik eden sancı olması lazım
Takip edicem kendimi teşekkür ederim

Evet ben hala bıraktığın yerdeyim 🙈 şimdide aşı sonrası yan etkilere takmış durmdayım. İkinci dozu ne zaman olacaktın sen ? Doğmdan heöen sonraya geliyor hemen hemen değil mi ?
Zor karar farkındayım ama bence olmak lazım. Doğum 23-27 arası dedi doktor bi problem olmazsa. 2. Doz 20-27 Eylül arası yazıyor e-nabızda, soracağım kontrolde, önce mi olayım sonra mı diye ona göre olurum.

Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️❤️❤️

X