2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben Bir şey soracağım. Benim annem babam çok yakın zamanda covid geçirdiler ve ikinci dozu olmadılar beklemedeler şu anda. Ama kv ve kp aşılılar iki doz kesin ama üçüncü dozdan emin değilim. Ve gayet rahat herkesle görüşüyorlar. Normali bu mu ben de bilmiyorum ama Ben aşısızım 10 yaşındaki kızım da aşısız.
doğumdan sonra gelmek isteyecekler ve biz aşılıyız nasılsa bizden zarar gelmez diyecekler Bildiğim kadarıyla aşılılar hasta olmuyor ama hastalığı taşıyorlar ve ben adım gibi biliyorum ki bu aşısızlık durumunu onlara anlatamayacağım 🤦🏻‍♀️ Çünkü normalde konuşarak zor anlaşıyoruz 🙄
Bu durumda aşısız Veya aşılı sizler nasıl hareket edeceksiniz? Yani kafam çok karışıyor gelenlerin üzerine bu anti bakteriyel spreylerden sıksam ellerini yıkatıp maske taktırsam falan yani bilemedim 🤯🤯 sanırsam ne yapacağımı bilmiyorum 🤪🥳😟🤨😔😒🤓🧐🧐
Ben de aşı yaptırmadım ama cevremde aşı olmuş olmamış herkeste bana hastalık getirme riskini aynı görüyorum. Doğumdan sonra da gelen olmaz pek, biz bayramlarda falan ziyaretleri hep maskeyle yaparız o yüzden gelen olsa bile maskesiz durmaz veya benim yanıma girecek olan herkes(annem ablam kv eşim) baskalarinin yanında maske takmak zorunda olcak. Benim de tek korkum eltilerimin gorumcemin çoluk çocuk toplanip gelmesi, onlar hem yatılı olur hem dikkatsizler, esimin anneanne ve dedesi covidden yoğun bakimdalar 1.5 aydır, o yüzden kv de bizim evde, onlar her an çıkacak diye burda bekliyo, elti görümce de onlar hastaneden çıkınca gecmis olsuna geliriz diyolar ama kabak benim başımda patlıcak gibi. İnşallah birisi de çıkıp lohusanin evinde bu kalabalikla hastalik zamani ne işimiz var diye akıl eder 🤷

Kızlar nefesiniz daralıyor mu? Bel ağrısı alttan vurma hissi var. Ve oturunca sanki nefesim kesiliyor. Ay kendimden yoruldum zorla doğurtucam kendimi.
Benim kasılmayla eş zamanlı nefesim daralıyor. Biraz bel agrım ve hafif adet sancım var. Sanki şimdi biraz daha fazla gibi ama bekleyip görücem. Aynen bende zorla doğurcam bu gidişle insan bilemiyor öyle olunca stres oluyosun

Canım benim de belimin tamamını kaplayan bir ağrı var, karnımda sertleşiyor ve geçmiyor o sertlik. Bugün vajinamdaki baskı da arttı iyice. Rahim yavaş yavaş kendisini doğuma mı hazırlıyor acaba diyorum. Doktorum haftalık kontrolde, bu hafta doğurmazsın diyor. Çarşamba gideceğim yine, ne diyecek merak ediyorum.
Bence gerçekten ne olacağı anlık değişiyor. Ben 41 i doldurucaz derken ardarda bir sürü belirtiler oldu. Annesini fazla bekletmeden ama telaşlandırmadan da gelsin bebiş🤗

Ay evet öyleymiş bide lohusa teri bekliyo bizi.. ben alt ic çamaşırı giymiyorum yaklaşık 1 aydır ya dışarı çıkarken sadece, o bile bunaltiyo beni artık. Cok şükür hiç akıntım vs yok daha yakın zamanda antibiyotik kullandığım için belki de
Bende bayadır giymiyordum çok daha rahatım 🤣🤣 son 2 gündür yiyorum.cati muayenesinden sonra kahverengi akıntı basladi

Ben bugün sinirden doğururum arkadaşlar bak demesi demeyin. Hatirlarsiniz belki kp babaneyi akmaya geldiğinde bize de gelip kalmıştı bunun bir de geri getirmesi var diyordum. Eşimi aramışlar uğramak için bu sefer kayınpeder ve kayınbirader beraber gelmiş 😡😡 eşim de çalışıyorum şubeye gelin burda oturalim demiş eve gelin dememiş ama evle eşimin şubesi yan yana. Günlerdir sürekli benim yattığımı yerimden kalkmadığını doktorun kalkmasın dediğini söylüyordu adamlar hala arıyor uğramak için ya. Ben olsam geldiğimi bile söylemeden annemi bırakır dönerim. Ben bugün onlara yemek yapıp çay vericem diye doğurursam vebalini kim üstlenecek acaba sinirden ağlamak üzereyim.
Bu nasıl bie düşüncesizlik... kalkma hiç ayıplarlarsa ayıplasınlar ne halleri varsa görsünler ya. Riskli bir durumdasın bir da çay mı ikram edeceksin 😠

Valla çok yakinladığımız icin heralde. Sertleşme icin normal dedi yeri daraldığı icin dedi. Ama diğer sırt bel ağrıları sanırım iyice yaklaştık canim 😘bana da nst hep normal dedi ama belki gittiğimde yakın tarih gibi der. Birde şu oluyor bende doktora giriyorumya bu ağrılarım olmuyor 😉😜😆nst normal çıkıyor. Evdeyken olmadık saatte tutuyor ağrı 😆
Bende de aynı. Nst de hiç hareket etmiyor 😅 Yemek ye,aç gelme diyor dr. Ama zaten tok gidiyorum.

2. Doz aşıdan 2 ay sonra annem covid oldu abimden geçti o da 2 doz aşılıydı. Yani bu aşılılar hasta olmuyor bilgisi yanlış, hem hasta oluyorlar hem bulaştırıyorlar tek fark nispeten hafif atlatmaları.
Ben eve kimseyi sokmuyorum, kimseye de gitmiyorum, isterse 4 doz aşılı olsun bana bi faydası yok. Tek doz aşı oldum, kızım okula başlayacak doğuma kadar ondan bile uzak durmayı planlıyorum.
Maske taktırabilirsin doktor uyardı falan diyerek kesin geleceklerse.
Kafamı o kadar kurcalıyor ki bu konu belki de daha önce yazdım farkında değilim. Buraya yazarken bile yazıp yazmamakta kararsız kaldım insanlar o kadar peşin hükümlü ki en çok onlar biliyor sen ben biz hep hava cıva 😒 maskesiz gelmemeleri mantıklı ve cam kapı açık oturmak
Allah’a emanet artık 🤲🏻
Ben de aşı yaptırmadım ama cevremde aşı olmuş olmamış herkeste bana hastalık getirme riskini aynı görüyorum. Doğumdan sonra da gelen olmaz pek, biz bayramlarda falan ziyaretleri hep maskeyle yaparız o yüzden gelen olsa bile maskesiz durmaz veya benim yanıma girecek olan herkes(annem ablam kv eşim) baskalarinin yanında maske takmak zorunda olcak. Benim de tek korkum eltilerimin gorumcemin çoluk çocuk toplanip gelmesi, onlar hem yatılı olur hem dikkatsizler, esimin anneanne ve dedesi covidden yoğun bakimdalar 1.5 aydır, o yüzden kv de bizim evde, onlar her an çıkacak diye burda bekliyo, elti görümce de onlar hastaneden çıkınca gecmis olsuna geliriz diyolar ama kabak benim başımda patlıcak gibi. İnşallah birisi de çıkıp lohusanin evinde bu kalabalikla hastalik zamani ne işimiz var diye akıl eder 🤷
Canım kimse demezse sen söyle , ayıptır yaw
Şunu anladım biz söylemezsek herkes işine geleni yapacak 😒
Allah yardımcımız olsun amin

Bence sayılırsın 12-20 kilolar alanlar var 😅 eşim de ben 70 olurum diye iddiaya girmişti ben kazandım 65 in üstünü görmedim hiç 😅
Bende tam 61 oldum artık 😅 ınşallah doğumdan sonra hemencecik gider daha önce hiç 55i bile girmemiştim 😅

Bu nasıl bie düşüncesizlik... kalkma hiç ayıplarlarsa ayıplasınlar ne halleri varsa görsünler ya. Riskli bir durumdasın bir da çay mı ikram edeceksin 😠
Valla sadece çayı yaptım getirdim bardaklarına bile ben koymadım oturdum yerimde. Öyle dusuncesizlige böyle tavır çok iyi oluyor.

Valla sadece çayı yaptım getirdim bardaklarına bile ben koymadım oturdum yerimde. Öyle dusuncesizlige böyle tavır çok iyi oluyor.
Sen bide onlari bebe doğduktan sonra gör. Şapur şupur bebegi open ısırmaya calişan 😂😂 disaridan pis elleriyle gelip cocugun her tarafina dokunan. Insalar olacak. Ama benim en sinirime gidenler kucuk cocuklar aglayip yaaa benimde kucagima ver diyince verelim bisi olmazcilar

Düşün düşün başıma ağrı giriyor bu konuda. Hastanede bebeğimizi kontrol eden çocuk doktorunun ciddi bir şekilde uyarması gerekecek eşimi. Bizim iki taraftan yeğenler de okullu, kresli. Sadece bir tanesi evde. Ablam çalışıyor (dogumda gelecek bir hafta kalacakmis) görümceler aktif bir şekilde eş, dost, düğün, dernek... Sadece en yakınlarımız gelsin desem bile icim hiç rahat etmeyecek. Pcr testi verip negatif olduğu belli olan ve test verdikten sonra kendini karantinaya alanlar bebeği görebilir diye şart mı koysak acaba? 😅😅😅😅
Benim erkek kardeşim bana öyle bir teklifle geldi 😅 bebekleri çok sever dedi ki bana abla ben negatif testimi alayım dışarı çıkmayayım size geleyim sixde de çıkmayayım kalayım 2 hafta dedi. Benimde aklıma yattı kaynanam asla aşı olmam diyor ama ben en azından negatif olduğunu göster birilerine gitmeden gel geleceksen demeyi düşünüyorum. Çünkü sürekli ya birilerine gidiyor ya birileri geliyor🙄 ayrıca onlarda şuan yeni 1 yaşına girecek bie bebek daha var ortanca oğlunun çocuğu birlikte yaşıyorlar. Ben ne zaman doruk için korkuyorum desem ona bişi olmadı diye savunma yapıyor oysa ki çocuk ne zaman görsem grip 🤨 bana da bulaştırdı ramazan bayramında 2 hafta yatalak kaldım allahtan covid olmadık...

Bende aynı 55 i görmemiştim hiç hamileliğe yakın 58 oldum 😂 oğlum çok emerse hızlı kilo veririm ama umarım 50 ye düşmem 😅 kilolu halimi sevdim ya ben
Gönlüne göre olsum o zaman 😅 ben 52 kiloydum aynı kiloya gelsem yeterli benim için 😅

X