2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayy çok heyecanlıı😍 iyi yapmış aslan doktor çok sevdim. İşini severek yapıyor demekki☺️ Hadi sağlıkla kavuş kuzuna inşallah yaa😍
Inşallah ya çatı muaneside yapıldı 😳 normal doğuma bir engelde yokmuş darısı hepimize saglicakla kucagimiza alalim

Kızlar ben de farklı bir konu danışmak istiyorum ya ben aşırı terliyorum hayatımda hic bu kadar terlemedim. Antalyaya tatile gittiğimizde bile böyle perişan olmazdım. Havalar serinler düzelirim dedim ama gece 2-3 saatte bir wc icin kalkıyorum ki yatak çarşaf sırılsıklam olmus yastığı çeviriyorum falan, evde askılıyla geziyorum damla damla ter akiyo hep, vantilatör falan 7/24 açık durması lazım. Sürekli duşa girip çıkıyorum 10 dk sonra aynıyım. İşin kötüsü 1-2 senedir kimyasal deodorant falan kullanmiyorum, dogal bitkisel temiz içerikli roll on kullaniyorum bir iki iyi marka denedim ama ter kokumu bastırmıyo, temiz cilde duş sonrasi uyguluyorum ama 2 saat sonra kendi ter kokumdan rahatsız oluyorum kafayı yicem. Zaten vücudumdan dolayı özgüvenim kalmadı, riskimden dolayı cinsellik yaşamıyoruz derken kendimi kadın gibi de, insan gibi de göremiyorum 🙁 bu aşırı terleme bana özel bisey mi yoksa hamilelikten mi 😢
Canım aşırı aşırı terliyorum bende . Hamilelik ve bu yaz aşırı sıcak bnce.. eşim bile kalktığında çarşaf ter olmuş oluyor beni hiç sorma yani .. şıp şıp akıyor terim .. çok normal bnce 🤷🏼‍♀️😬

Kızlar ben de farklı bir konu danışmak istiyorum ya ben aşırı terliyorum hayatımda hic bu kadar terlemedim. Antalyaya tatile gittiğimizde bile böyle perişan olmazdım. Havalar serinler düzelirim dedim ama gece 2-3 saatte bir wc icin kalkıyorum ki yatak çarşaf sırılsıklam olmus yastığı çeviriyorum falan, evde askılıyla geziyorum damla damla ter akiyo hep, vantilatör falan 7/24 açık durması lazım. Sürekli duşa girip çıkıyorum 10 dk sonra aynıyım. İşin kötüsü 1-2 senedir kimyasal deodorant falan kullanmiyorum, dogal bitkisel temiz içerikli roll on kullaniyorum bir iki iyi marka denedim ama ter kokumu bastırmıyo, temiz cilde duş sonrasi uyguluyorum ama 2 saat sonra kendi ter kokumdan rahatsız oluyorum kafayı yicem. Zaten vücudumdan dolayı özgüvenim kalmadı, riskimden dolayı cinsellik yaşamıyoruz derken kendimi kadın gibi de, insan gibi de göremiyorum 🙁 bu aşırı terleme bana özel bisey mi yoksa hamilelikten mi 😢
Canım benim bu ter olayı aynı yazdigin gibi bende de var ne eksik ne fazla. Yatak yastık su gibi ve kendi terim yüzümden akarken ki o hissiyattan uyanıyorum o derece. Ne duş ne deodorant hicbir şey fayda etmiyor. Kendine yüklenme bir süre böyle olucak ama doğurunca geçicek merak etme. Bende çok muzdaribim ama bir çözüm bulamadım malesef.

Canim ben daha yeni görüyorum illaki yazılmıştır ama bende söyle oldu. Acilde açıklık muayenesi oldum sonra eve geldim bir iki damla sırf kan geldi o zorlamadan dolayı. Sonrasında leke şeklini aldı ama o kadar kıvamlı yapışkan ve hem azıcık beyaz hem kahverengi gibiydi ki bir fark olduğunu anlamıştım. Sonra bir iki kez daha böyle kıvamlı akıntı geldi içinde kılcal damar görüntüsünde incecik kan vardı. Öyle çözdüm emin oldum artık. Tabi 2 gün önce acile gitmiştim orda baktılar cidden nisanmış içerde hicbir şey kalmamış 😅
Canim bendeki belirtiler böyle degil . Sanci yokluyor az az akintiya benzer bir seyler akiyor. Lavabodan cikamiyorum cok sık idrar geliyor. Bugun karnim biraz kuculmus ve daha da asagi inmis. Doktoru aradim acmadi mesaj attim cevap bekliyorum.. randevumu yarina cekecektim doluymus sali gunu gidecegim kontrole. Insallah bir aksilik olmaz o zamana kadar. Korkmaya basladim artik kizim iyi olsun baska bir istegim yok

Selamlar
Takip ettiğim kadarıyla siz de belirtiler başlamış
Ben sizin nezdinizde öncelikle size sonra genel olarak kızlara bir sorum olacak
Benim 33. Haftam bebek kilosu suyu her şeyi iyi çok şükür sadece iç çamaşırımda ıslaklık oluyo ben idrar kaçıyo diye düşünüyorum ama doktor suyun normal dedi ama gene de fitil verdi 3 gün sonra tekrar gel dedi ultrasonla tekrar bakcak
Aranızda iç çamaşırı ara ara çok az ıslanan yok mu bana normal gibi geliyo bebiş sürekli mesaneye baskı yapıyo çünkü..
Benim ki dunden beri surekli islak 🙄 bez koyup degisiyorum surekli

Kızlar bu tatlı meselesine sanırım bir tek ben dikkat etmiyorum . Neredeyse hergün bi dondurma yiyorum hızımı alamadım sütlaç yaptım hakkınızı helal edin canınız çekmesin 🙏🏻 Çikolata falanda yiyorum geçen haftalarda şekerime baktı doktor ama normal çıktı bişey demedi . Şeker yüklemesi yaptırmamıştım. Canım hep tatlı istiyor nutella küçük kavanozu neredeyse 1 haftada bitirdim 😟
Aman yinede dikkat et canim. Benimde normal cikiyor doktorda ama anlik yedigim zaman yukseliyor. Internette okudugum seyler olumlu deildi oyuzden cok yememeye calisiyirum

Ahahah ben bunu yanlış mesajı alıntılayıp yazmışım ya hamile kafası:)) misafirliğe doyamayan kp ile kayınbiradere istinaden yazmıştım halbuki 😂
Şimdi gördüm bende 😅 valla insanlar bir değişik. Kendini ağırlatmak isteyen mi dersin, hırsından kendini senin hamile halinle kıyaslayan mi dersin hepsi var. Sen hiç sıkma canını bende fazla kilo almadım sadece karnım var diye böyle bakışlara maruz kalmıştım. Sanki aldığım 2 kiloyu gözleriyle tartıp kilo almışsın derlerdi. Senin hamile halin onların düğüne giden halinden bin kat daha iyidir😉

Ben de çooooook terliyorum ve sadece kol altım değil tüm vücudum sudan beter. Çok kötü bir koku geliyor bana ama , ablama eşime kızıma anneme soruyorum benden başka o kokuyu alan yok. Hormonlardan sanırım . Çünkü göğüslerim özel bölgem ellerim her yerim kokuyor gibi geliyor bana. 🤢🤢🤢
Yemek yerken veya her hangi bir durumda ter burnumdan damlıyor 🥵
Doğumdan sonra da devam ediyor Bu durum ama daha farklı olarak. Bir ter basıyor ardından üşüme geliyor menapoz gibi bir durum diye anlatıyor büyükler 🙄
Az kaldı ama şansımıza yaza denk geldi son vakitler. Napalım kısmet 🤷🏻‍♀️

Kzlar dun gece acayip agrım oldu 3 gibi uyandim. Ağrılar belimi kapladı. Doguruyorum sandim. Baya bir sürdü. Doktora gitmedim. Sabaha kadar da hep özel bölgem de karnimda ağrı vardi. Bugun bir nebze olsun Iyiym şükür. Cumartesi randevum umarım dayanırız cumartesiye 😘bu hafta bitsinde öteki hafta alsa bari ya cok yoruldum bir aksilik olur diye korkuyorum yetişemem hastaneye anlayamam falan ☺benimki kendi kendine doğar valla ☺😜

Ben de çooooook terliyorum ve sadece kol altım değil tüm vücudum sudan beter. Çok kötü bir koku geliyor bana ama , ablama eşime kızıma anneme soruyorum benden başka o kokuyu alan yok. Hormonlardan sanırım . Çünkü göğüslerim özel bölgem ellerim her yerim kokuyor gibi geliyor bana. 🤢🤢🤢
Yemek yerken veya her hangi bir durumda ter burnumdan damlıyor 🥵
Doğumdan sonra da devam ediyor Bu durum ama daha farklı olarak. Bir ter basıyor ardından üşüme geliyor menapoz gibi bir durum diye anlatıyor büyükler 🙄
Az kaldı ama şansımıza yaza denk geldi son vakitler. Napalım kısmet 🤷🏻‍♀️
Canım bende çok terliyorum bugün markete gittik sanki suratından akiyor ter. Yuzumde oyke terlemez normalde hormonlardqn sanirim

Ben Bir şey soracağım. Benim annem babam çok yakın zamanda covid geçirdiler ve ikinci dozu olmadılar beklemedeler şu anda. Ama kv ve kp aşılılar iki doz kesin ama üçüncü dozdan emin değilim. Ve gayet rahat herkesle görüşüyorlar. Normali bu mu ben de bilmiyorum ama Ben aşısızım 10 yaşındaki kızım da aşısız.
doğumdan sonra gelmek isteyecekler ve biz aşılıyız nasılsa bizden zarar gelmez diyecekler Bildiğim kadarıyla aşılılar hasta olmuyor ama hastalığı taşıyorlar ve ben adım gibi biliyorum ki bu aşısızlık durumunu onlara anlatamayacağım 🤦🏻‍♀️ Çünkü normalde konuşarak zor anlaşıyoruz 🙄
Bu durumda aşısız Veya aşılı sizler nasıl hareket edeceksiniz? Yani kafam çok karışıyor gelenlerin üzerine bu anti bakteriyel spreylerden sıksam ellerini yıkatıp maske taktırsam falan yani bilemedim 🤯🤯 sanırsam ne yapacağımı bilmiyorum 🤪🥳😟🤨😔😒🤓🧐🧐

Canim bendeki belirtiler böyle degil . Sanci yokluyor az az akintiya benzer bir seyler akiyor. Lavabodan cikamiyorum cok sık idrar geliyor. Bugun karnim biraz kuculmus ve daha da asagi inmis. Doktoru aradim acmadi mesaj attim cevap bekliyorum.. randevumu yarina cekecektim doluymus sali gunu gidecegim kontrole. Insallah bir aksilik olmaz o zamana kadar. Korkmaya basladim artik kizim iyi olsun baska bir istegim yok
Canım o zaman normal akıntıdır bu aralar artması normal. Nişan olsa kahverengi pembe ya da beyaz olsa bile azıcık içinde kan tarzı bir şey olur. Kıvamı yoğun ve yapışkanlı gibi vs. Belki artık kanala inmiştir iyice doğuma hazırlanıyordur. Hareketleri iyise korkma inşallah salı günü güzel haberler alırsın 🙏

Ben bugün sinirden doğururum arkadaşlar bak demesi demeyin. Hatirlarsiniz belki kp babaneyi akmaya geldiğinde bize de gelip kalmıştı bunun bir de geri getirmesi var diyordum. Eşimi aramışlar uğramak için bu sefer kayınpeder ve kayınbirader beraber gelmiş 😡😡 eşim de çalışıyorum şubeye gelin burda oturalim demiş eve gelin dememiş ama evle eşimin şubesi yan yana. Günlerdir sürekli benim yattığımı yerimden kalkmadığını doktorun kalkmasın dediğini söylüyordu adamlar hala arıyor uğramak için ya. Ben olsam geldiğimi bile söylemeden annemi bırakır dönerim. Ben bugün onlara yemek yapıp çay vericem diye doğurursam vebalini kim üstlenecek acaba sinirden ağlamak üzereyim.
Hiçbir şey hazırlama eşin dışarda yedşrsin içirsin, eve getirmesin. Müsait değil hasta desin bune ya ne ayıp. Doğumdada hizmet beklesinler bari dur baba cocugu cıkarıyım cayını veririm de bari çok sinir bozucu Rabbim güç kuvvet versin sana da.

Hormonlar artık o kadar tavan yaptı ki. Bende aynı şekilde terliyorum. Afedersiniz ama ter kokum bile değişti. Tamamen hormonlardan kaynaklı. Bide zaten ekstra bi sıcaklar geldi yine. Sık sık duşa giriyorum. Elimi yüzümü yıkıyorum. Normal yani. Bol bol da su içiyorum bu yüzden. Ayaklarım ellerim yanıyor. Sanki menepozlu gibi🧐
Yaa aynı aynı suyu iciyorum anında boynumdan saclarimin arasından ter boşaliyo.. insallah gecer yaa

Lazerin bu etkisi var canım. Bir arkadaşım uyarmıştı beni, ben ona rağmen yaptırdım. Şimdiki aklım olsa yaptırmazdım. Haftada 1 almaya razı olurdum. Çok pişman oldum. Serinlese iyi olacak, ben zaten yazı ve sıcağı sevmem. Hamilelikte iyice zorlandım.
Hiç bilmiyodum yaa tüh.. insallah serinler doguma kadar 😢

Kesinlikle hamilelikten oturduğum yerde yüzümdeki bütün gözeneklerden ter akıyor saçlarım yıkanmışa dönüyor😬 bu durum lohusalıkta da devam ediyormuş sanırım bi süre daha böyleyiz ☹️ şansımıza havada serinlemiyor ki.
Herkes benim gibiymis bu bir nebze beni rahatlatti çünkü iyice tiksinmeye başlamıştım kendimden 🤦

Canım aşırı aşırı terliyorum bende . Hamilelik ve bu yaz aşırı sıcak bnce.. eşim bile kalktığında çarşaf ter olmuş oluyor beni hiç sorma yani .. şıp şıp akıyor terim .. çok normal bnce 🤷🏼‍♀️😬
İyi ki buraya yazmışım meger çok kişi aynı sorunu yaşıyomus kendi kendime sinir oluyodum 😊

X