2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar gebelik şekerinden insülin kullanan var mı? Dr ne dedi şekerinize? Ben açlık tokluk sürekli ölçüyorum sebze yemediğimde 160-180 fırlıyor bıktım artık
Kızımda var dendi ama ben dandik şeker aleti almstm geçici diye, sadece bir kere kötü çıktı , doktora dedik şeker aletini değiştirelim, ok dedi , her kontrolde sorunsuz çıkmasına rağmen, boşu boşuna şekeri var diye işlediler beni, durumu anlatsam da kimse kabul etmek istemedi, ünv hastanesi sorun bulmuşken tabi doğumdan sora bekletecek ya bahane olacaktı onlar için , akrabalarım da beni öyle duydu , sorun yokken boşuna öyle bildiler gel de anlat , şimdi ne doktor sordu ne de ben ses ettim, hiç yaptırmadim ama cidden gebelik şekeri var ise tabi ki dikkat etmek gerekir

Bebek mideye baski yapiyor olabilir. Bende de bulanti vardi doktor bas asagi donmus ayaklarini midene dayamis bulantin ondan demisti. Sade soda icmemi önermisti gecmez ama azaltir demisti. Simdi asagi inince bulanti pek kalmadi.
Ayyy benimkide aynı pozisyonda bende sürekli sade soda içiyorum bulantıyı geçirmiyor belki evet ama azaltıyor azcık. Yanlız onuda içmek istemiyorum magnezyum doğumu geciktiriyor diye duymuştum. Benim ikinci hamileliğim ilkini 4 aylık kaybetmiştim. O yüzden ikinci sayılıyor. Bebek son dakka kanala inebilirmiş. İlk gebelikte daha erken iniyor ama ikincide doğum anında bile inebiliyormuş

Anladım canım valla bilemedim. Belki bebek baski yapıyordur ya da başlarda yaşadığını sonlarda da yasıyorsundur. Hamilelik garip ve belirsiz bir süreç ya her şey olabiliyor valla
Birdaha doğururmuyum hiç bilmiyorum şimiden sıkıldım. Birde son zamanlar çabuk geçer derler sanki zaman durdu benim için.

Dogumu geciktiriyor diye ben sodayi biraktim ama bulantim olursa arada yarim iciyorum. Allah saglikla bu bebegine kavusmayi nasip etsin canim ❤ benim ilk ama henuz kanala inmedi kanala yakin ama biraz asagi inmesi mideyi rahatlatiyor kanala inmese de. Senin bebegin de azicik inerse miden rahatlar canim.

Birdaha doğururmuyum hiç bilmiyorum şimiden sıkıldım. Birde son zamanlar çabuk geçer derler sanki zaman durdu benim için.
Ahahah kıyamam ya nispet yapar gibi olmasın ama ne midem bulandı ne başım döndü hicbir sey yaşamadım o yüzden ben doğururdum tabi bende bekledim bekledim sonlarda hem covid oldum hem erken doğum surecine girdim sonunda nazar oldu zaman konusuna hiç girmiyorum gel bir de bana sor geçsin mi geçmesin mi henüz karar veremedim

Ay ne güzel ya , ben ilk 4,5 ay mide bulantısı yaşadım sonra azcık rahatladım şimdi tekrar yaşıyorum çok berbat bir durum keşke senin gibi olsam 4 tane doğururdum art arda

Mide bulantisi bende 3 haftadir var ara ara hafif ara ara cok yogun oluyor son haftalarda normalmis zaten ilk hamileligimdede yasamistim bu durumu eger enfeksiyon falan yoksa korkma biraz cekecegiz tekrardan bide benim arada midem de yaniyor onu da soguk sut icip rahatliyorum

Senin covid atlatman harika oldu yani olup kurtuldun ve kafandan bu mevzuyu attın bu süreçte. Tabii sıkıntı çektin ama bebek antikorlu, sen de öyle büyük nimet.

Ay ne güzel ya , ben ilk 4,5 ay mide bulantısı yaşadım sonra azcık rahatladım şimdi tekrar yaşıyorum çok berbat bir durum keşke senin gibi olsam 4 tane doğururdum art arda
Bana da hep öyle diyorlar her sene bir tane doğur bari boşa gitmesin bu rahatlık falan diye her hamilelik farklı olurmus belki nasip olursa eğer benimde ikincisi zor olur bilemeyiz

Senin covid atlatman harika oldu yani olup kurtuldun ve kafandan bu mevzuyu attın bu süreçte. Tabii sıkıntı çektin ama bebek antikorlu, sen de öyle büyük nimet.
O nimeti sen gel bana yaşarken sor neler neler yaşadım valla hamilelikte yaşamamış olmayı tercih ederdim. Hem belkide erken doğumun sebebi budur. Aslında ben erken doğurmayı bekliyordum covid olduktan sonra, çok duydum çünkü sebep oluyor diye ama kanıtlanmış bir şey yok tabi.

Ahh salı demek hadi az kaldı uslu uslu beklesin minnoş inşallah sağlıkla gelsin sen de doğuruyorsun dualarımız sizlerle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…