2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canlarım hepinize ayrı ayrı yazamıyorum bebek de ben de iyiyiz 50 santim 2915 gram doğdu sipinal sezeryan iğne ile uyuşturma kısmı iyiydi normal aşı olur gibi kan alınır gibi bir sızladı sadece iğne girerken sondayı da uyuştuktam sonra taktılar hissetmedim doğum anı güzel geçti biraz heyecan yaptım sadece onda da hemen sakinleştirici veriyorlar anestezi 10 dakika bebeğin çıkması 5 dakika dikişlerin yapılması 20 dakika falan toplam yarım saati 45 dakkaya odadaydım buraya kadar herşey iyi ama ayağa kalkarken bayağı zorlandım çok canım yandı tansiyonum düştü hemşireyi korkuttum görümcem ağladı acı çekiyorum diye neyse atlattık ilk yümeyi dikiş yerinde çok ağrım oldu ama ağrı kesiciler sayesinde idare ediyorum bebiş üç kez kakasını yaptı sütüm öyle akmıyor ama hemşire iyi dedi bilmiyorum bebek biraz zorlanıyor memeyi tutarken iki fırt çekip hemen yoruluyor inşallah sütüm artar da sarılık olmaz süt için malt içeceği bir tane içtim bir bardak da humana sitil tee çay içtim sağma makinesini de bir kez kullandım süt geliyormu diye bakmak için bir damla geldi meme ucum henüz yara olmadı ama sonra ne olur bilmiyorum baş ağrım olmadı hafif sağ omzum ağrıdı çok değil
Çok şükür canım, sağlıcakla kavuştun ya Masalına. En yakın sürede toparlarsın inşallah, sütün de gelir Allah'ın izniyle. Midesi zaten minnacık bebeğinin, sütün de ona uyumlu gelecektir eminim. Kas gevşetici veriyorlar omuz boyun ağrısı için bildiğim kadarıyla. Talep et istersen, çekme boşuna. Görümcen de annen de sana çok iyi bakacaktır. Gözünüz aydın canım 💐 Allah analı babalı büyütsün. 🙏

Ya tabi illa gecicek inşallah. Benimki de aksine aşırı hareketli. Babam da bi aklıma soktu acaba acı çekiyor ondan mı o kadar hareket ediyor diye 🤦 düşün düşün yoktur işin oldu artık.
Bebekler rahat olursa daha çok hareket eder derler ya, sen olumsuzu düşünme. Iyi düşün. Inşallah çişini yapar bebeğin de rahatlarsın.

Ya tabi illa gecicek inşallah. Benimki de aksine aşırı hareketli. Babam da bi aklıma soktu acaba acı çekiyor ondan mı o kadar hareket ediyor diye 🤦 düşün düşün yoktur işin oldu artık.
Hay allah ya paranoyalar geldi mi gelir işte. Hareket hep iyidir derler aslında. Haberlerini bekliyoruz artık sabah oldu heralde doktora gitmişsnizdir 🙏🏼

K Kbo4 @Ebrar123 dr bana içerdeki 1 gün dışardaki 1 haftaya bedeldir demişti siz elinizden geleni yapıyorsunuz gerisi Allah’a emanet o yüzden takılmayın su akar yolunu bulur 🤲🏻😘
J joynss @Serenajp canımlar ikinizin de Allah kalbinizi ferahlatsın doktordan güzel haberler alırsınız inşallah ve sağlık selametle kurtulursunuz bol dua edelim Allah’a emanet olsunlar 🤲🏻
@Asli06m canım hayırlı olsun gelmiş geçmiş olsun lütfen çok su iç. Su olayının en büyük ilacı su 🤗
@Rafhcrmh hemen bir iki takım al hazırla çantaya yetecek kadar dursun.bez gecelik ped falan. Gerisini yaparsın günLer içinde. Kasılmaların da strese bağlı olduğunu unutma dua et Allah kerimdir merhametlidir sana en kısa zamanda bir çıkış yolu gösterecektir inşallah 🤲🏻
Tum guzel dileklerin icin tesekkurler 💕 hepimiz hayirlisiyla kavusalim minnoslarq 🤗

Yarın hastane çantamı hazırlıcam inşallah ama hastane çıkış seti çantada çok durunca iyi olmaz ya, onu çantanın üstüne falan koyayım dışına 🙆🙆

Annemler şehirdisina çıkmıştı , 2-3 gün kala gelmelerini sağlamam lazım , gerçi kendi sancım gelmezse, doktor suni sancı yapalım dediğinde bir gün kala belli olur, belki de bu sefer sancım gelir ama içime doğan bi durum yok, bilmiyorum 🤔 Meryem otunu da suya koyması lazim annemin o gün 🙆

X