2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet biraz yüksek çıkmış benimde bir ara 150 falan çıkmıştı ama baya sağlam patates kızartması vs yemiştim kız boşver sağlık olarak etkilemiyorsa ye gitsin zaten doğurcaz az kaldı ben şimdi ölçsem var ya ohoooo

Tüp bebekte riske atmamak için genelde sezeryan tarihi veriyorlar. Eğer sende öyle istiyorsan . Eğer istemiyorsan normalde doğurtuyorlardır

Böğürtlen hiç duymadım

Teşekkkür ederiim o zaman doğru şeyi bekliyorum
Dün doktor da sordu. Taş gibi oluyor mu karnında diye. Bir de sıklığını sordu. Evet dedim ama herhangi bir sancılanma yapmıyor bende ve çok sık da değil geceden geceye mesela. Yanlış anlamadıysam o toplanmaları yalancı kasılmalarmış. Bizim hesaplanan tarihler çok yakındı aslında sizin sat neydi?

Gözünüz aydın geçmiş olsun. Doğum zor geçmiş, bundan sonra çok rahat, çok keyifli bir hayatınız olsun

Günaydın kızlar. Kilo konusunda kafası takılan arkadaşlar var. Ben de sizler gibiydim. Bebeğim hep dengesiz kilo alıyor, bir gittiğimde 500 gr almış oluyordu bir gittiğimde 200 falan. En son kontrolümüz gecen cumartesi 38.hafta ölçümüm 2700 gr. Daha alabilirdi ama almamış dedi. Ki o hafta ben her gün aksam et yemeği yedim sabahları kıymalı yumurta yedim. Muz ve çiğ fındık aldım. Hepsiburada dan (bir arkadaşım kızı için alıyormuş kilo alsın diye) brezilya cevizi sipariş vermiştim onu yedim. Ama bir haftada sadece 50 gr almış. Doktora da dedim protein ağırlıklı beslendim nasıl hiç faydası olmamış diye. O da sen ne yersen onla alakası yok dedi. Ben de artık takılmıyorum. 3 gün sonra doğum var belki 2750 civarında doğacak. Sağlığında bişey yok çok şükür ona seviniyorum. Kilo da alır doğunca napalım.
Burun aspratörü konusunda da arkadaşımın tavsiyesi üzerine otribebe aldım.

Bizim dr ahududu yaprağı çayı doğumu kolaylaştırıyor demişti. Ada cayıda tabiki

Canım hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah bol sütlerin olsun inşallah

Son haftalarda kilo her zaman doğru olmuyor kızlar, son gittiğimde 3650 ölçtü doktor burda da yazmıştım hatta söylesem inanamazsiniz diye (çünkü biz doktorla inanmamıştık çok dipteydi karnı ve doğru olcemiyorum demişti) 3120 doğdu. Boyu son ölçümlere daha yakın doğdu. Ortalama bişey dogsunlar da sonrasında emerek fazlasını alıyorlar anneleri. Rabbim sırasıni bekleyen herkesi hayırlısıyla kavuştursun evladına. Kolay doğumlar dilerim (arada girip bir konu okuyup yazıyorum, konu şu an değişmiş olabilir )

Süt konusunda da sütüm yeteri kadar gelmedi demiştim, yavaş yavaş artmaya başladı, gece hiç mama takviyesi gerekmediBol su içiyorum, hastane de sürekli kayısı hoşafı getirdi 5 öğün. Gelmezse sakin telaş yapmayın sürekli emzirmeyi deneyin emzik niyetine oyalansin memeyle, ten temasiniz çok olsun. Memenin ucunu değil biraz daha geniş bir alanı bebeğe tutturmayi unutmayın ( meme ucu yaraları genelde bu nedenle oluyor, tecrübeli olduğum halde bende de oldu kremliyorum pamuk koyuyorum emmedigi sürede)

Doktorum bana doğum sancısını anlamamak mümkün değil geldi mi anlarsın demişti.
Aynen
O toplanmalar ben de haftalaaardir var, ben yalancı kasılma vb bakmıyorum, ilk çocukta da aldırış etmedim , zaten sancı başladığında şak diye vurmuştu alttan, suni sanciyla, yine o tip bir şey bekliyorum

Doğumdan sonra bebişler ani kilo veriyormuş boşa kilolu olsun diye ugrasıyoz
Kendi adıma konuşayım çok kilolu doğsun istemiyorum zaten. Yani bir aksilik olmazsa çıkacağı yer belli . Bir hafta iri durup öbür hafta zayıf çıkıyorlar ya ondan kilo ölçümlerinde dalgalanmaları normal karşılamak lazım diye anlıyorum sadece.

Aynen ya, 3-3.150 yeterli benim için, ölçümlere inanmıyorum pek ,

Benimki geçen hafta 3200 çıktı bu hafta 2850 annesine yük olmak istemiyor ehehe pek umursamiyorum aslinda kilosunu iceride amniyon sivisi azaldikca olcumler hep hatali cikiyormus doktorum oyle dedi.ne yersek içersek bebegede gitmiyormuski kiloyu biz aliyomusuz o gene ihtiyaci kadar aliyormus ihtiyaci 50 gramsa 50 grami alip geri kalani bize kilo olarak birakiyor. Cokta yemege gerek yokmus

Hayırlı olsun canım, sağlıkla büyüt bebeğini, sana da geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…