2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Haftana göre bebeğin normal cocuk senin içtiğin ilaçtan vitamin almıyor senin depolarıni kullaniyor. Doktorlar bize ilac için demelerinin sebebi sen hastalanma diye yoksa bebek herseyi senden alır. Korkma ^^
Hiç bilmiyorum ya keşke bırakmasaydım belkide vitaminsiz kaldım bebegimde kilo alamadı 😔 kalanları kullanıp sonra yenisini almayı düşünüyorum

Son 1 haftayı atlatim sonra canı ne zaman isterse gelsin 36. Haftadan sonra sıkıntı yok babamız uzun birazcıktan fazla 😁 babaya çeker diye yeni doğanı büyük beden aldım 😂 erken gelirse kocaman durur üstünde fotoğraf çekimi için iyi olmaz 😬😬
Ben seni 37 diye biliyorum ozman dursun azicik icerde keyfine baksin totosunu buyutsun boyunu uzatsin oyle gelsin 😍😅

Yok yaa bence girmezler kuveze yani benimki 34den önce ayaklandıgi için ciğer geliştirici vuruldu belki o yüzden kuveze girmez büyük ihtimal demişti Dr gecen hafta.. Allah'a emanet artık napalim canım
Evet artık 36. Haftaya geldik biraz kilo alıp durabildiği kadar durunca işler yolunda gider bence 🙏

Haftana göre bebeğin normal cocuk senin içtiğin ilaçtan vitamin almıyor senin depolarıni kullaniyor. Doktorlar bize ilac için demelerinin sebebi sen hastalanma diye yoksa bebek herseyi senden alır. Korkma ^^
Inşallah bakalım stres yapmadan bekliyorum artık gelmek isterse gelsin ne yapalım 😅

Kızlarr 🤗 sizin anneniz de kayınvalidenizi sevmiyor mu bununla nasıl başa çıkıyorsunuz? 🤗 annem doğuma yanıma gelecek sonrasında bebeğe de o bakacak ben çalışacağım için, ama annem çok gergin biri ve eşim de öyle, özellikle de kendi ailesine karşı aşırı hassas. Kayınvalidem/görümcemle annemin arasında bir problem olursa (ki olur , iki taraf da lafını esirgemez) bizim de eşimle aramızda problem olur. Doğum stresinden çok bu beni yiyip bitiriyor. Annem yardımcı olmak için erken gelmek istiyor her gün bugün iyiyim gerek yok diyip erteliyorum. Yaşanacaklardan ne kadar uzun süre kaçsam o kar geliyor 😞

Aslında haklısın ama ben K Kbo4 arkadaşımı cok iyi anliyorum. Erken doğum riski var diyene kadar kiloyu hic takmıyodum ama risk oluşunca düşünmeye başladım. Kuveze girmede en önemli kriter tabi ciğer gelişimi falan ama kilosu az olan bebeğin biraz gücü az oluyor emme konusunda daha tembel oluyor, sırf emme refleksi az diye bile kuveze girenler oluyomus ben bunları okuyunca da cok stres yapmıştım, 38-39lara kadar kalsak tabi iyi kilo alır ama erken dogarsa biraz zor. O yüzden biraz biraz takıntı yapmış olabiliriz kiloya 😊
Ya kıyamam bana da doktor ilk başta söylediğinde içim burkulmadi değil ama kendimi telkin etmeye çalışıyorum bir sonraki kontrole gün sayıyorum :KK66:

Ayne öyle hatta ben şişko bebek seviyorum oğlumda önden gidiyordu diye seviniyordum birden işler tersine gidince yeterki kilosu normal olsun demeye başladım. Korkutmak istemem ama doktorum şimdi doğarsa kuveze girme ihtimali çok yüksek dedi. 3 kritik tarih varmış 30, 34,37 hafta. 30 zaten kritik dedi, 34 haftalarda dogmak isterse az bir müdahale ile durdurmayı deneyin ama fazla zorlamayın doğmak istiyorsa bir sebebi vardır, 37. Hafta ise artık normal süre dedi. Dinlenip gerisini bebeğime bıraktım gelmek isterse yapabileceğim bir şey yok tabi.
Kendini yipratma bak ben ilk hamileligimde 32 de senin gibi kasilmalardan dolayi erken dogum riskine girdim serum yedim ilac verdiler ciger gelstrici vurdular 36 dolana kadar yormadim kendimi cogunlukla yattim ama noldu oglum 41+2 de dunyaya geldi demek zamani oyleymis her bebisin bi zamani var Allah biliyor tedbir senden takdir Allahtan hayirlisiyla zamaninda gelecek insallah 🙏

Tabiki drama. Ama maalesef öyle seni beni deneyen denek gibi çok doktor var. Sorry ama hala var sende doktormuşsun. Çok şükür güçlüsün. Herşeye rağmen durmak yok yola devam 😁 şans diliyorum sana. Çok şükür ki üstüne birde mide bulantın falan olmamış. Yoksa emin ol ikinci çocuğu hiç düşünmezdin 😁😁
İşte belki de Allah bir yandan alıyor bir yandan veriyor akciğer sorunları üzerine bir de gebelik sorunları olsaydı çekilmezdi böyle dengelendi belki de 😊

Ben bugün bir şeye çok üzüldüm, o an karnımin alt tarafına bıçak saplanır gibi bir ağrı girdi ve biraz sırtıma yükselen bel ağrım var. Kasılma iki defa oldu geçti, düzenli değil. Doğum sancısı filan değildir dimi? 😔

Kendini yipratma bak ben ilk hamileligimde 32 de senin gibi kasilmalardan dolayi erken dogum riskine girdim serum yedim ilac verdiler ciger gelstrici vurdular 36 dolana kadar yormadim kendimi cogunlukla yattim ama noldu oglum 41+2 de dunyaya geldi demek zamani oyleymis her bebisin bi zamani var Allah biliyor tedbir senden takdir Allahtan hayirlisiyla zamaninda gelecek insallah 🙏
Öyle tabiki ya şimdi gelmesin diye bekliyorum belkide sonra gelsin diye beklicem belli mi olur. Ben elimden geleni yapıp bekleyeceğim artık gerisi canı nasıl isterse 🙏

Ben bugün bir şeye çok üzüldüm, o an karnımin alt tarafına bıçak saplanır gibi bir ağrı girdi ve biraz sırtıma yükselen bel ağrım var. Kasılma iki defa oldu geçti, düzenli değil. Doğum sancısı filan değildir dimi? 😔
Doğum sancısı olsa ne olacak az kaldı işte bebek kendini hazırlıyor bi şekilde doğuma sinyal veriyor 😉 F*** off herşeyi 😬 bebeğine odaklan sinirlenme. ❤️❤️

Bence biraz uzan dinlen bakalım devam mı ediyor geçiyor mu.

Valla canım bende takmamaya çalışıyorum daha iyi beslenip vitamine devam edip gerisini bebeğime bıraktım stres daha kötü yapıyor.

Evet önümüzde vaktimiz var en azından 10 gün bile dayansak kilo alıcak. Bende daha Iyi beslenmeye calısıcam. Sağlıklı olsum yanında olsun da varsın kilosu az olsun. Aminn inşallah 🙏🙏
Aynen canım, sen regenesis, soda ve muzu her gün ihmal etme birde devamlı sol tarafına dönüp uzan gör bak üç güne bile nasıl artar kilosu. Annelik ne zor şey doğurduktan sonra da sütümüz yarıyor mu yok bu ay şu kadar gram almış onlar başlıyor, Rabbim dermansız dert vermesin 🤍

merhaba, 37.hafta dogum izniyle ilgili bir sorum var, konusulduysa kacirdim kusura bakmayin tekrar icin. 32. haftada aldigim calisabilir raporunda 30.08.2021 izne baslama tarihi yaziyordu, bu belgeyi kuruma verdim, simdi 31i ve sonrasi icin yeniden calisamaz raporu almam veya dilekce yazmam gerekir mi? rapor alan arkadaslar nasil ilerlediniz? tesekkurler

Kardeşim doğum yaptı. Hastanede doğum koçu vardı. Avent doğal biberon aldığımızı görünce en doğru seçim dedi. Anne memesine en yakın olan bu dedi. Bende sevindim. Ama şuan meme reddi var ve hat safha da. İşin içine biberon girdi mi meme reddi kaçınılmaz oluyor. Ama şöyle birşey de var kardeşim sadece ilk günler vermedi. Bebek 3 aylık hala günde iki kere veriyor. Sanırım hatası o oldu. Yüksek ihtimal yakında tamamen bırakacak zaten sütte azalmaya başladı.
Biberon kullanmak.zorunda kalınca da önce emzirip sonra biberon vermek gerekiyor. Hiç meme vermeden ilk bıberon vermek de etkiliyor olabilir

Aynen canım, sen regenesis, soda ve muzu her gün ihmal etme birde devamlı sol tarafına dönüp uzan gör bak üç güne bile nasıl artar kilosu. Annelik ne zor şey doğurduktan sonra da sütümüz yarıyor mu yok bu ay şu kadar gram almış onlar başlıyor, Rabbim dermansız dert vermesin 🤍
Öyle gerçekten ya evham hiç bitmeyecek yeterki çözümü olan şeyler olsun 💖

2 gün sürdü temizlik, ütü eşya ayıklama. bir de buyuk kıza yatak siparişi vermiştik o da anca geldi, bittim yani 😔Geldik hastaneden, 2 gün önceden anestezi için kan testi, anestezi doktoru ile görüşme ve kovid testi verin demişlerdi. senin aynı gün mu yapacaklar testleri acaba 🤔3-4 gibi olacak benim sezeryan 12 gibi yatarsın dediler. Bide ameliyatlar artık hastanenin yeni adresinde yapılıyormuş kendimi hiç oraya ait hissetmedim 😔 pofff ne günü ne saati ne yeri istediğim gibi olmadı hayırlısı
Bana 7.5 ta hastanede ol denildi sadece
Bi de salı gunu covid testi ver herhangibir yerde dediler o kadar daha ne gidecegim hastanenin yerini biliyorum ne odalari doktorum orda olsun da ben nerde isterse dogururum sorun degil
Sen saat 3 4 e kadar nasıl aç kalcakmissin peki bana gece 12 den sonra bisi yeyip icme dediler
Hic hastaneye odaya takilma guzelce olup bitecek dogumun insallah

X