2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Geçmiş olsun nasıl bir hastalık bu ? Bende kronik reflü hastalığı var o yüzden ilk 20 hafta mide bulantısı yaşadım berbattı son iki gündür tekrar

Son zamanlarda 1 hafta kadar insana öyle bi enerji geliyor duvarları mı yıkasam falan diyosun
son 1 haftamı hayır olamazzzzz kendimi o kadar yakın bi zamana hazır hissetmiyorum tabi belli de olmaz belki hala 2 haftam falan vardır çünküüü hala duvar yıkama bölümüne geçmedim

Bu test olayı o kadar sacma ki bak ben bir gece hastanede yattım ya gelip benden suruntu aldılar ama sonucu beklemeden serumlar igneler nstler herşeyi yaptılar çıkışta faturayı bı aldık mis gibi soguk su içtik sonra.. niye bu test dedim e burasi yenidoğan katı bebeklerimizi riske atamayiz dedi. Hic atmadılar gerçekten

Çok teşekkür ederim orası öyle tabi ama insan kendini de sucluyor hiç böyle olmamıştı. Artık elimden geleni yapio düzgün beslenip gerisini bebişime bırakıcam artık

Buna dişi kuş sendromu deniyomus birinden duymustum doğuma az kala bi enerji gelirmiş is yapma hazırlık yapma istegi olurmus annede

Seninki zorluyo demekki yolu ac kollarini annem gelecegim diyor olabilir bebisini azicik dürt beklesin aldiklarini yaa bende istiyroum agri sanci bende niye yok yarim dunya geziyorum ortaliklarda

Ay anam sabah gözümü açar açmaz başlıyorum temzliğe iyi bir dişi kuşum ben
Şimdi netten okudum da aslında hamile esi olan erkeklerin, eşi gibi bulantısını aşermesinin kilo almasinin vs adiymis bu ama ben öyle bilmiyodum, doğumdan önce anneye gelen ekstra bi enerji toplama temizleme isteği olarak duydum ve çok mantıklı geldi bana böyle devam dişi kuş

Seninki zorluyo demekki yolu ac kollarini annem gelecegim diyor olabilir bebisini azicik dürt beklesin aldiklarini yaa bende istiyroum agri sanci bende niye yok yarim dunya geziyorum ortaliklarda
Bendede yok hiç ağrı sancı arada yumrukluyor kafa falan atıyor herhalde . Zıpkın gibiyim maaşallahım var benim

Geçmiş olsun nasıl bir hastalık bu ? Bende kronik reflü hastalığı var o yüzden ilk 20 hafta mide bulantısı yaşadım berbattı son iki gündür tekrar
Ya ben iki buçuk yaşındayken çok ağır bir zatürre geçirmişim. Hayati risk olacak kadar ağır geçmiş. O zaman güya iyisi diye bir çocuk doktorunun özeline gitmişler o da dayamış antibiyotik üç farklı. Babam diyor ki reçeteyi almaya maaşım yetmedi o kadar çok ilaç almışlar on gün yatırmış beni özelde. Sonra ben gitgide kötüye gidince demiş ben bunu anlamadım bunu bir İzmir'e götürün. Meğer adam herkese aynı üç antibiyotik tedavisini veriyormuş. Nasılsa birinden fayda görür diye. O zaman Aydın'dayiz. Hemen götürmüşler İzmir'e orada da nerde kaldınız akciğerler çok hasar görmüş demişler. Neyse onu atlatmisim ama akcigerlerimin yarısi devre dışı kalmış tabiri caizse giden gitmiş. Sonrasında zaten hayatım hastanede geçti hep bronşit atakları vs. Kendim doktor olunca o açıdan da hep hastanede geçti neyse tabi bu hasardan dolayi gitgide daha da koreliyordu akciğerler. Sadece bir kat merdiven cikabiliyordum artık yokuş falan hiç yuruyemiyordum zaten. Günde 5-6 tane ilaç cabası. Neyse iki yıl önce takipli olduğum doktorum yurt dışında bronsial termoplasti diye yeni bir tedavi çıktığını bir umut denenebilecegini söyledi. Sonunu hiç bilmeden kabul ettik çünkü biraz daha zaman geçse anestezi alabilecek kadar bile akciğer kapasitem kalmayacaktı. Üç defa oldum üçer hafta ara ile. Tabi devlet ödemiyor bunu tamamen benim için Ankara'dan ekip geldi 60.000 TL bayıldık. Çok şükür sonu iyi oldu en azından günlük işlerde daha iyiyim ilaclara aynen devam tabi ama olsun çok fark etti. Hamileliği de oksijen cihazı ile geçirdim bebiş oksijen düşüklüğünden etkilenmesin diye. Benim zaten hep düşük olurdu ama ben tabi 28 sene olmuş vücut bir şekilde alışmış. Neyse velhasıl öyle. Ne kadar acı de mi bir doktor ihmali bir doktorun hayatına neler etmiş.. nasip.

Komşumda eşime söylemiş. Temizlik yaptığımı falan oda öyle demiş bunlarda ( nest drang) denirmiş. Yuva dürtüsü demekmiş

Hiç atmamışlar gerçekten. Ticarete döndü işte.

Tabiki drama. Ama maalesef öyle seni beni deneyen denek gibi çok doktor var. Sorry ama hala var sende doktormuşsun. Çok şükür güçlüsün. Herşeye rağmen durmak yok yola devam şans diliyorum sana. Çok şükür ki üstüne birde mide bulantın falan olmamış. Yoksa emin ol ikinci çocuğu hiç düşünmezdin

Senin enerji bebisinede gecmis heralde masallah diyimde nazar olmasin kiz sen bu enerjiyle dogurursun bak kaybetme sakın
Son 1 haftayı atlatim sonra canı ne zaman isterse gelsin 36. Haftadan sonra sıkıntı yok babamız uzun birazcıktan fazla babaya çeker diye yeni doğanı büyük beden aldım erken gelirse kocaman durur üstünde fotoğraf çekimi için iyi olmaz

Ayne öyle hatta ben şişko bebek seviyorum oğlumda önden gidiyordu diye seviniyordum birden işler tersine gidince yeterki kilosu normal olsun demeye başladım. Korkutmak istemem ama doktorum şimdi doğarsa kuveze girme ihtimali çok yüksek dedi. 3 kritik tarih varmış 30, 34,37 hafta. 30 zaten kritik dedi, 34 haftalarda dogmak isterse az bir müdahale ile durdurmayı deneyin ama fazla zorlamayın doğmak istiyorsa bir sebebi vardır, 37. Hafta ise artık normal süre dedi. Dinlenip gerisini bebeğime bıraktım gelmek isterse yapabileceğim bir şey yok tabi.

Valla canım bende takmamaya çalışıyorum daha iyi beslenip vitamine devam edip gerisini bebeğime bıraktım stres daha kötü yapıyor.
Evet önümüzde vaktimiz var en azından 10 gün bile dayansak kilo alıcak. Bende daha Iyi beslenmeye calısıcam. Sağlıklı olsum yanında olsun da varsın kilosu az olsun. Aminn inşallah

Yok yaa bence girmezler kuveze yani benimki 34den önce ayaklandıgi için ciğer geliştirici vuruldu belki o yüzden kuveze girmez büyük ihtimal demişti Dr gecen hafta.. Allah'a emanet artık napalim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…