2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Normal dogum zor yani zor dedigim
Ne zaman gelecegi belli degil doktoru gecenin bi yarisi da haftasonu da olur olmadik zamanda da hastaneye cagirabilirsin doguruyorum diye
Hem sezaryen de daha kontrolu ellerinde tutuyolar bebek ters mi geldi acildi mi acilmadi mi eli kolu noldu nasıl cikarcaz derdi yok
Gunu saati belli gibi gibi

misophonia_ misophonia_ evet özelde gününü saatini bilip doğurtmak islerine geliyo, devlette de saatlerce dogurmani beklemeyip kesiyi daha fazla atiyolar diye duydum. Bu devirde en güzeli parana kıycaksin, normal dogum yaptirmasiyle meshur olan bi doktora gitceksin. İnstagram paylaşımlarında hep okuyorum kesisiz veya çok az kesiyle çok güzel bir normal doğum yaptırdık falan diye yayınlıyolar.. benim dikkatimi çekti de benim dr çoğunlukla normal dogum yaptırıyor, bana da ima etti ama hic ciddi ciddi dogumu konusmadik daha, ben sezeryan istiyorum normalin risklerini göze alamıyorum, kendi gücüme bu konuda güvenemiyorum malesef
Zaten özele verdiğimiz para da az değil ki.
Hastaneye yattığımda zaten dr başımda beklemeyecek ki. Açılma belli bir seviyeye gelince doktoru çağıracaklar, gelip dogurtacak. Bunun nesine zorlanıyorlar ki. Ben her ay ciddi bir muayene parası veriyorum, doğum için doktora ayrı, hastaneye ayrı yine güzel bir miktar para vereceğim. Umarım kendisi için kolay, benim için zor yolu secmiyoruzdur. Çatım darsa tamam, çocuğumu riske atmak istemem ama sırf doktor kendine uygun bir saatte doğurtmak istiyor diye de sezeryan olmak istemem.

Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3
Sukur açilman yok kisalikta tam sınırda progestan da vermis daha nolsun
Gerisi senin dinlenmene kalmis ben deyim sana degil 10 gun 20 gun de cok rahat durur senin bebisin

Çok şükür canım. Istirahat ederek o süreyi iyice uzatırsın inşallah. Kanama hakkında olumsuz bir şey demedi sanırım.
Inşallah biraz daha uzatırım bol bol kilo yapan şeyler yemem lazım. Kanama normal lekelenme olabilir korkma dedi. Biraz daha rahatladım kendi doktorumla konuşunca 🙏

Hastaneye yattığımda zaten dr başımda beklemeyecek ki. Açılma belli bir seviyeye gelince doktoru çağıracaklar, gelip dogurtacak. Bunun nesine zorlanıyorlar ki. Ben her ay ciddi bir muayene parası veriyorum, doğum için doktora ayrı, hastaneye ayrı yine güzel bir miktar para vereceğim. Umarım kendisi için kolay, benim için zor yolu secmiyoruzdur. Çatım darsa tamam, çocuğumu riske atmak istemem ama sırf doktor kendine uygun bir saatte doğurtmak istiyor diye de sezeryan olmak istemem.
Çok haklısın canım iste ilim onlarda biz de bilemiyoruz ki ne niyetle böyle bisey dedi.. güvenmezsen de olmaz.. zor bi durum

Hepsi ayni degil tabi
Ben genel.olarak fikrimi soyledim
Yoksa her sey yolunda giden normal dogumu kim yaptirmak istemez ki
En azindan dikişle ugrasmazlar

Aaa benimle bire bir ayni şeyleri yasamissin canım ama dinlenip ilaçları kullaninca sabit kaliyo merak etme. Benim ilk 32 mmdi normal dedi yat demedi. Progestan vermemisti baska ilaç verdi ben normal yasantima devam ettim 1 hafta sonra 28 mm olmustu. Kısalma var devam da edebilir yani biraz erken teshis oldu. Sonra ayni ilaca devam ve magnezyum başladım hep yattim 1 hafta sonra aynı kalmışti. Buna ragmen bunlara ek bir de progestan başladık, carsamba tekrar bakilcak bakalim durum ne..
Hic korkma riskli haftaları geçirdik ins..
Evet aklıma hemen sen geldin valla. Ben 12. Haftada kanama şikayetiyle kullanmıştım 15 gün. Inşallah dinlenerek bende sabit tutarım biraz daha büyürüz 🙏 haftaya gidicem bende tekrar bakalım neler olucak.

Kızlar bende dün gece çok korktum saat 10 civarı affınıza sığınırak lavaboya gittim idrar yaptiktan sonra bir baktım kıpkırmızı bir kan gördüm ilk nişan geldi zannettim ama değilmiş sadece idrar suyu öyle gelmiş acile gittik hemen kan ve idrar tahlili tuttu kan temiz çıktı ama idrar enfeksiyonlu dedi bir ilaç verdi gece yatmadan önce iç dört beş saat sonra idrara cik dedi polikliniğe gidip idrar kültürü testi yap bende birazdan hastaneye gidecem
Ama çok korktum bizim kız erken gelecek diye doğum yaklaştı zannettim 😁😁
Geçmiş olsun… hepimiz aynıyız sonuçta elimiz yüreğimizde bekliyoruz resmen.😁 bol su iç kuzum yani günde 2 litre içmeye çalış 3 gün yap sonra rahatlarsın ama gece yatmadan 2 saat önce falan kes içme yoksa sabaha kadar tuvalete gitmeye vakit kalamfan yatağa işersin 😂 sağlıkla zamanında gelsin inşallah bebiş❤️

Kuzum her doktor bir olmuyor sen sıkma canını, adam sana aaa çatın dar hayatta normal doğuramazsın deyip sezaryene itmemiş , ben cumartesi saat 8-9 gibiydi yanlış hatırlamıyorsam suyum gelmişti hastaneye gitmem yine 1 saati buldu çünkü anlamadım su mu altımamı kaçırıyorum diye gittim nst bağlandı açıklığıma bakıldı sancı tavan ama ben hissetmiyordum açıklık yok 1 saat yine beklendi açıklık olur diye zaten çatım dardı ve yine beklendi o sıra doktorumla ebeler konuşma halindeydi en son olmadı doktorum geldi sezeryana alındım , yani demem o ki her doktor insanı sezeryana itmiyor hadi doğsunda gidelim moduna girmiyor

Kızlar bende dün gece çok korktum saat 10 civarı affınıza sığınırak lavaboya gittim idrar yaptiktan sonra bir baktım kıpkırmızı bir kan gördüm ilk nişan geldi zannettim ama değilmiş sadece idrar suyu öyle gelmiş acile gittik hemen kan ve idrar tahlili tuttu kan temiz çıktı ama idrar enfeksiyonlu dedi bir ilaç verdi gece yatmadan önce iç dört beş saat sonra idrara cik dedi polikliniğe gidip idrar kültürü testi yap bende birazdan hastaneye gidecem
Ama çok korktum bizim kız erken gelecek diye doğum yaklaştı zannettim 😁😁
Geçmiş olsun 🙁

Hepsi ayni degil tabi
Ben genel.olarak fikrimi soyledim
Yoksa her sey yolunda giden normal dogumu kim yaptirmak istemez ki
En azindan dikişle ugrasmazlar
Bana da doktor için sezeryan daha meşakkatli geldiğini düşündüğüm için şaşırıyorum canım. Internette doktorlar açık açık diyor, normal doğum da bebeğin kafası çıkana kadar zaten bir şey yapmıyorlar. Kendileri için bu kadar kolay bir durum varken niye kesmekle, dikmekle uğraşıyorlar ki. Çatın müsait deseydi kafamda hiç bir tereddüt olmayacaktı. Doktoruma güvenmekten başka yolum yok şu an. Sağlık olsun 🙏

N Numlock17 kuzucum senin de carsamba gunuydu dimi dogum yanlis hatirlamiyosam
Carsamba sen persembe ben🥰
Evet canım Çarşamba, arka arkaya doguruyoruz hayırlısıyla 🥰 tüm hazırlıkları son dakikaya bırakınca çok yorucu geçti 3 gün hala doğuma konsantre olamadım 😔 birazdan anestezi için görüşmeye gideceğiz ondan sonra kendime gelirim artık. Sen ne yaptın hastaneye sordun mu ziyaretçi konusunu?

Evet aklıma hemen sen geldin valla. Ben 12. Haftada kanama şikayetiyle kullanmıştım 15 gün. Inşallah dinlenerek bende sabit tutarım biraz daha büyürüz 🙏 haftaya gidicem bende tekrar bakalım neler olucak.
2.5 altı ile uzun süre bekleyen ikiz gebelikler var okadar kötü değil sadece kendini yormadan hep yatmak gerekiyor yatınca artar progestan ile sağlıkla gelsin 💞

Sukur açilman yok kisalikta tam sınırda progestan da vermis daha nolsun
Gerisi senin dinlenmene kalmis ben deyim sana degil 10 gun 20 gun de cok rahat durur senin bebisin
Ay inşallah ya bende bir mutlu oldum açılma olmayınca 🙏 bol bol yatıcam artık tutucam bu bebişi inat ettim 😅

2.5 altı ile uzun süre bekleyen ikiz gebelikler var okadar kötü değil sadece kendini yormadan hep yatmak gerekiyor yatınca artar progestan ile sağlıkla gelsin 💞
Inşallah bizde bekleriz biraz daha bende iyi düşünmeye çalışıyorum. Çok teşekkür ederim hepimizinki inşallah 💖

Kuzum her doktor bir olmuyor sen sıkma canını, adam sana aaa çatın dar hayatta normal doğuramazsın deyip sezaryene itmemiş , ben cumartesi saat 8-9 gibiydi yanlış hatırlamıyorsam suyum gelmişti hastaneye gitmem yine 1 saati buldu çünkü anlamadım su mu altımamı kaçırıyorum diye gittim nst bağlandı açıklığıma bakıldı sancı tavan ama ben hissetmiyordum açıklık yok 1 saat yine beklendi açıklık olur diye zaten çatım dardı ve yine beklendi o sıra doktorumla ebeler konuşma halindeydi en son olmadı doktorum geldi sezeryana alındım , yani demem o ki her doktor insanı sezeryana itmiyor hadi doğsunda gidelim moduna girmiyor
Inşallah öyledir canım. Evet, deneriz demişti. Açık açık konuşayım bakalım. Çoğunluk normal doğumdan korkar, ben sezeryandan korkuyorum. O yüzden bu kadar kafama taktım. Korkmasam lafını bile etmem.

Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3
Canımm hiç panik yapma güzelce beslenip dinlen.. daha da bekleyecek inşallah annesi🤲🏻 Kendi doktorunla görüşmen içini daha da rahatlatmıştır eminim.. 🥰 yorma kendini hiç

Kızlar henüz hastanede isim bitmedi kan ve idrar vericem. Haberler iyi mi kötü mü bilemedim. Çatı muayenesi yaptılar 2 cm açılmam var ama bebek daha tam kanala yerleşmemiş kafasıyla baskı yapmıyor dedi doktor. Muayene esnasında şey duydum nişan doldurmuş bak burayı ağrısına bağlı olarak gelebilir dediler kendi aralarında konuşurken. Rahim ağzında yumuşama var 2 parmagim çok rahat girdi vs dedi hemşire. Şuan aktif doğum görünmüyor sonuçlar iyi gibi ama 2 cm açılma beni baya korkuttu. Bir de iki kişi sırayla çatıya baktı ve sancım var bu olaydan sonra. Inşallah doğumu tetiklemez baya korktum daha 2.500 kilo henüz erken😔😔
ÇÖmelme hareketleriyaparsan birde suyu gelince yerleşir açılma çinde sıcak yaparsan açılır

Ben ilk kısalma var deyince hemen ağlamıştım. Doktor da baska bi hastasindan örnek verdi 31de kısalması oldu 35de doğurdu yatarak dedi en son 2 cm açılmayla eve yolladim suyu gelince geldi hic de kuveze ihtiyac olmadi dedi. Yatınca gerçekten sabit kalıyor canım cok dikkat et. Bence magnezyum da kullanmalısın ben kendim eve dönünce msjla sordum hemen yazıyım deyip recete etti dr. Bazen akıllarına gelmiyor ama magnezyum kasilmalara cok iyi geliyor

Devlet hastanesimiydi 2 cm açılma var diyen ah onlar yok mu bu kısalma olayını onlar yüzünden bende yaşamıştım kızımda 🤦‍♀️ Adet ağrısı gibi ağrım olmuştu belden kasıklarıma vuran acile gitmiştim sancın var vs dendi alttan açıklık var mı diye baktı ertesi gün kendi doktoruma gittim rahim ağzında kısalma olmuştu allah bildiği gibi yapsın onları , korkma kuzum ben o kısalmayla 37+6 da aldım kızımı kucağıma 30. Haftadan beri vardı kısalma 33 den 26 a kadar düştü bende progestan kullanmıştım
Gerçekten insanı strese sokuyorlar ya bana direk açılma dediler parmağım rahat giriyor dediler nisan önde dediler, dediler durdular yani. Inşallah bizde bekleriz biraz daha artık yatış pozisyonuna geçtim hayırlısı bakalım 🙏

X