2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3
O zaman haberler beklediğimizden güzel çok şükür. Bundan sonra köşene geç hiç kv kp miş kim gelirse gelsin kıpırdama yerinden zaten yapmazsın da onlar da tedbirli davranır artık mecburen bir zahmet. rahim ağzı uzunluğun olması gerekenden de çok uzak değil gibi, ben dinlenince sorunsuz atlatacağına inanıyorum. peki gelen nişan mıymış, yoksa muayeneden dolayı mı olmuş?

bu arada ağustos annelerinden birinin rahim ağzı o kadar kısaydı ki 20. haftadan beri belki, tam vaktinde doğurdu tedbirlerle. hiç canını sıkma.

Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3
Çok şükür 10 güne kadar doğum zamanı zaten çokta erken değil. İyi tarafından bak kocana nazlanabilirsin. Ay kocacım ben bi iş yapamam çay yapta içelim dersin 😂 şaka bi yana kilosuda çok zayıf değil sağlığı yerindeyse doğunca sen çok güzel bakarsın bebeşine kilo aldırırsın annesi. Bütün gece korkuttun mahvettin bizi çok şükür çok korkulacak bi durum yok….❤️😍

Inşallah öyledir canım. Evet, deneriz demişti. Açık açık konuşayım bakalım. Çoğunluk normal doğumdan korkar, ben sezeryandan korkuyorum. O yüzden bu kadar kafama taktım. Korkmasam lafını bile etmem.
Sakin kal canım o biraz doğum yaklaştıkça olan korku bende hala var mesela

Gerçekten insanı strese sokuyorlar ya bana direk açılma dediler parmağım rahat giriyor dediler nisan önde dediler, dediler durdular yani. Inşallah bizde bekleriz biraz daha artık yatış pozisyonuna geçtim hayırlısı bakalım 🙏
Kendini strese soktukça bebeğin de strese giriyor kuzum oyuzden takmamaya çalış ve bol bol dinlen

Hadi bakalım, geçmiş olsun. Dikkat et kendine. Yüksek moral önemli 🙃

Ben de aslan burcu olmasın diye çok söylendim ya, neyseki tehlike geçti benim için. Burç başağa döndü 🤭 Yükselen burcuna hangisi kısmet olur bilemiyorum tabi 😅
Ya iste aslında ne fark edecek de bizimki eğlence 😅 ama ben büyük konusmalarin zararını gördüm inşallah o konuştuğum indanlar gibi olmaz ne diyim. Eşime diyorum burç gitti yukseleni kurtarsak bari 😂 o da diyo napcaksin doktor tam kesecekken dur daha on beş dakka var bekle mi diyeceksin 😂😂

Çok hoş ya 😍 Aslan otoritesini köreltirse ikizlerden daha iyi anlasir basak onunla. Ama aslan keskin cizgilerle davranirsa gecmis olsun ikizlerin sularinda yuzer sizin bebis 😁
Ya benim yukselenim yay olduğundan çok sert bir aslan değilim yani o yayın rahatlığını falan almışım. Ama eşim çok ilgili bir baba olur o kesin o yüzden ne olursa olsun onunla daha iyi anlaşacak gibi geliyor bana. Şimdiden kızımla yemeğe gidicem sen gelme demeye başladı 😅

Canımm hiç panik yapma güzelce beslenip dinlen.. daha da bekleyecek inşallah annesi🤲🏻 Kendi doktorunla görüşmen içini daha da rahatlatmıştır eminim.. 🥰 yorma kendini hiç
Çok teşekkür ederim biraz daha rahatladım inşallah bol bol dinlenip halledicez bunu da 🥰

Bu bebislerin burnu hep aynı olmuyor mu doğduğunda? Minnacık burun zaten 😍 Kemeri nerde olsun?
Ben küçüklük fotoğraflarıma bakıyorum minnacık, düzgün. Büyüdükçe yana doğru eğim olmuş. Sonra sağlık amaclı bi ameliyat olmuştum. Içi çok kemikliymis, nefes alamıyormuşum. O ameliyattan sonra bir de burun ucum aşağı doğru düştü mü 😂 Tabi uzun bir zamanla oldu bu, hemen değil. Sonra gittim estetik yaptırdım 😍 Umudunu kaybetme, ülkemiz estetikte çok iyi😉
Ayy ben de öyle sanırdım bebeklerin burnu güzel olur diye. Eşimin en küçük kardesi 6 yaşında şu an. (Farkındayım oldukça garip ama gerçek 😅) onun yenidoğan halini gördüm ya tamamen değişti bu fikir bende. Çocuk burundan ibaretti resmen 😂 ki eşim dört kardeş hepsi öyle doğmuş sonradan gayet düzgün bir burunları var ama öyle minik falan değil hani. Görmeye gelenler tülbenti kaldırıp bakiyolarmis bebiş nasıl bişey diye bakan hemen örtüp kaçıyormus 😂😂 fotosu olsa koyardım şimdi hakket ilginç

Kızlar bugünlerde aşı olan var mı aranızda en azından 1 doz biontech mi olsam diyorum yan etki yapar mı korkuyorum da bir yandan olan varsa bilgilendirebilir mi beni?
Ben gece 3de uyanıp twittera baktım hamile vefat haberi okudum covidden, sabah ablam aradı aşı ol diye o da bi şey duydu kesin bana söylemiyor, eşim çok baskı yapıyor falan hepsi bugün olunca bu bi işaret mi diye olmaya karar verdim. Okula gidecek çocuğum da var en azından 1 doz biontech de %65 falan koruyormuş. Şimdi doktoruma da yazdım 34+1 bugün olayım mı diye kesin ol diyodu o ama hafta ilerde olunca teyit ettireyim dedim. Bu stres ve korku da yetti bana artık ondan da kurtulmak istiyorum. Ay çok uzun yazdım galiba, sen olacak mısın?

Geçmiş olsun… hepimiz aynıyız sonuçta elimiz yüreğimizde bekliyoruz resmen.😁 bol su iç kuzum yani günde 2 litre içmeye çalış 3 gün yap sonra rahatlarsın ama gece yatmadan 2 saat önce falan kes içme yoksa sabaha kadar tuvalete gitmeye vakit kalamfan yatağa işersin 😂 sağlıkla zamanında gelsin inşallah bebiş❤️

Sağolun kızlar ani bir şey oldu mu korku basıyor hemen 😂hahah gece zaten su içmeye üşeniyorum sırf kalkmamak için sabaha kalkar kalkmaz mutfağa su içmeye koşuyorum 😂

Ahahahhahahahha gülerek okudum mesajı kendimi gördüm bir an😂😂 eşimde babama benziyor dedi 😂😂
Ben kimseye benzetemiyorum dedim bende ama bilemedim benziyor gibide 😂😂😂😂
Sonra abim valla ben kendime benzettim deyince bende artık dayısına benziyor diyorum ahahhahahahahhaha😂😂
Sağlıklı olsunlarda 🥰 elbette bir tarafa benzeyecek napalım🤷🏼‍♀️😂
Ama bence 1 yaşa kadar yüzleri değişmeye devam ediyor şekil almaya değişmeye
Gercekten kaynanama benzerse kabul etmicem 😂😂 kendi ailemi simdiden hazirladim ola ki gercekten kaynanama benzedi hepimiz agiz birligi yapiyoruz bana benzedigini soyluyoruz ilk ne denirse öyle kalir dedim 😂😂😂😂 gönül ister ki bana ya da babasina benzesin ama önemli olan saglikli olmasi bebegimin tabi ki önceligimiz bu 🥰🥰🥰🥰
Dayiya benziyorsa o da iyi bir yerden kurtarirsin bari 😂 Dusunemiyorum 9 ay tasi dogur sonra kaynanaya kayinpedere benzesin kabus gibi 😅😂

Sakin kal canım o biraz doğum yaklaştıkça olan korku bende hala var mesela
Sağ ol canım. Dediğin gibi gün yaklaştığı için olabilir bu korku. Kafamı dağıtacak bir şey bulayım en iyisi 😊
Ya iste aslında ne fark edecek de bizimki eğlence 😅 ama ben büyük konusmalarin zararını gördüm inşallah o konuştuğum indanlar gibi olmaz ne diyim. Eşime diyorum burç gitti yukseleni kurtarsak bari 😂 o da diyo napcaksin doktor tam kesecekken dur daha on beş dakka var bekle mi diyeceksin 😂😂
Basıma gelenlere dönüp bakınca farkında olmadan o kadar büyük konuşmuşum ki ben de. Bunu ilk farkettiğimde çok sasirmistim. Işin espirisi tabi bu burç meselesi. 😊
Ayy ben de öyle sanırdım bebeklerin burnu güzel olur diye. Eşimin en küçük kardesi 6 yaşında şu an. (Farkındayım oldukça garip ama gerçek 😅) onun yenidoğan halini gördüm ya tamamen değişti bu fikir bende. Çocuk burundan ibaretti resmen 😂 ki eşim dört kardeş hepsi öyle doğmuş sonradan gayet düzgün bir burunları var ama öyle minik falan değil hani. Görmeye gelenler tülbenti kaldırıp bakiyolarmis bebiş nasıl bişey diye bakan hemen örtüp kaçıyormus 😂😂 fotosu olsa koyardım şimdi hakket ilginç
Çok şaşırdım buna. Ben hepsini küçük burunlu sanıyordum. Benim de en küçük yeğenim doğduğunda çok kötü kokuyordu mesela. Hatta aynı sene bir ay arayla arkadaşım da doğum yapmıştı. Onun bebeği de kötü kokuyordu. Mis gibi cennet kokusu deriz ya, yok yani bebekleri koklamamak için çaba sarfediyordum. Hatta cennetin kokusu mu değişmiş diye dalga geçiyordum. Düşün yani o kadar kötü kokuyorlardı 🤦‍♀️ Sonra bir yerde okudum, plasenta ile ilgili bir durummuş sanırım bu kötü kokma durumu. Ayrıntısını hatırlamıyorum tabi.

Çok teşekkür ederim biraz daha rahatladım inşallah bol bol dinlenip halledicez bunu da 🥰
İnşallah annesi 🤲🏻🥰
Gercekten kaynanama benzerse kabul etmicem 😂😂 kendi ailemi simdiden hazirladim ola ki gercekten kaynanama benzedi hepimiz agiz birligi yapiyoruz bana benzedigini soyluyoruz ilk ne denirse öyle kalir dedim 😂😂😂😂 gönül ister ki bana ya da babasina benzesin ama önemli olan saglikli olmasi bebegimin tabi ki önceligimiz bu 🥰🥰🥰🥰
Dayiya benziyorsa o da iyi bir yerden kurtarirsin bari 😂 Dusunemiyorum 9 ay tasi dogur sonra kaynanaya kayinpedere benzesin kabus gibi 😅😂
Kesinlikle ağız birliği önemli çoğunluk öyle deyince insan şöyle bi bakıp ya cidden benziyor diye düşünüyor😂 etkileniyor etraftan 😂
Bende bana ya da babaya benzesin istiyorum tabii 🤷🏼‍♀️😂 kucağımıza alalım bakalım bi neye benziyorlar karar veririz 😂

Sağolun kızlar ani bir şey oldu mu korku basıyor hemen 😂hahah gece zaten su içmeye üşeniyorum sırf kalkmamak için sabaha kalkar kalkmaz mutfağa su içmeye koşuyorum 😂
Hahah aynıymışız… bende akşam saat 7den sonra bırakıyorum su içmeyi gece kalkmamak için .. 😁

X