2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3
Hayırlısı olsun canım zamanında güzelce gelsin inşallah ❤️ bol bol dinlen hiç kafana takma pozitif düşünelim hepimiz, hayatımıza pozitif enerji gelsin.

Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3
Elle mi muayene etti nldığım kadarıyla dunki kontrolden sonra tıkaçta gelmişti ama lk olduğu çin sure uzun olabilir yani gelmesi sen öyke yazınca ben iki gune dogar en fazla diye duşundum durum buysa hareket etmezsen ilerleme olmaz inş

Amin canim herkesler saglicakla dogursun da emzirme konularini da bol bol konusuruz
Ay evet ya acaba diyorum hastane çantasına biberonda koymalımıyım benim göğüslerde şişkinlik dolgunluk hissi yok henüz sütüm gelirmi acaba endişesi var doğum korkum yok ama süt endişesi çok fazla 😏

Evet canım Çarşamba, arka arkaya doguruyoruz hayırlısıyla 🥰 tüm hazırlıkları son dakikaya bırakınca çok yorucu geçti 3 gün hala doğuma konsantre olamadım 😔 birazdan anestezi için görüşmeye gideceğiz ondan sonra kendime gelirim artık. Sen ne yaptın hastaneye sordun mu ziyaretçi konusunu?
Benim erken dogum riski olunca onceden yapmistim hazirliklarimi bi temizlik kaldi onu da carsamba yapicaklar
Anestezi icin niye onceden gorusturuyolar acaba benim doktorum sabah 7.5 hastanede ol yeter dedi
Ziyaretci icin de daha aramadim hastaneyi arayip bi konusucam bakalim

Bol su iç dinlen canım 10 gün bekler inşallah bebiş🤲 sitres yapma rahat olmaya çalış ♥️

Ben ilk kısalma var deyince hemen ağlamıştım. Doktor da baska bi hastasindan örnek verdi 31de kısalması oldu 35de doğurdu yatarak dedi en son 2 cm açılmayla eve yolladim suyu gelince geldi hic de kuveze ihtiyac olmadi dedi. Yatınca gerçekten sabit kalıyor canım cok dikkat et. Bence magnezyum da kullanmalısın ben kendim eve dönünce msjla sordum hemen yazıyım deyip recete etti dr. Bazen akıllarına gelmiyor ama magnezyum kasilmalara cok iyi geliyor
Ben acilman yok diyince mutlu oldum valla ya ama kısalma oluşu da biraz üzdü tabi. Bol bol yatıcam yanında kimse olmadığı için biraz yemek kısmı zorlayacak ama çok dikkat edicem artık. Magnezyum hiç aklıma gelmedi gidene kadar soda ucrgim arayı kapatayım bari

Benim erken dogum riski olunca onceden yapmistim hazirliklarimi bi temizlik kaldi onu da carsamba yapicaklar
Anestezi icin niye onceden gorusturuyolar acaba benim doktorum sabah 7.5 hastanede ol yeter dedi
Ziyaretci icin de daha aramadim hastaneyi arayip bi konusucam bakalim
Ben bugün doğum yapacağım hastaneyi arayıp sordum. Ziyaretçi kabul etmiyorlarmış. Doğumdan 3 gün önce de benim ve refakatçimin covid testi vermesi gerekiyormuş. Planlı olmazsa doğum o zaman ne olacak dedim. Hastaneye girişte hızlı test yapacaklarmış.

Ya benim yukselenim yay olduğundan çok sert bir aslan değilim yani o yayın rahatlığını falan almışım. Ama eşim çok ilgili bir baba olur o kesin o yüzden ne olursa olsun onunla daha iyi anlaşacak gibi geliyor bana. Şimdiden kızımla yemeğe gidicem sen gelme demeye başladı 😅
Eşim yay, ben bogayim esimin yukseleni boga ordan kurtariyoruz 🤭 bebis de basak olacak ikimizle de anlasir 3'umuz birden inatlasmazsak tabi 😂 esim de ayni senin esin gibi kizimla basbasa gezecez sen gelme diyor, kizima sunu alicam kizimla bunu yapicam öylr planlar hayaller varki hicbirinde ben yokum , kiziyla kendi var 😅 simdiden pabucum damda 🤭

Ben aldim ama genelde şırıngayla yada kaşikla verin alismasin biberona diyolar
Tamamda süt gelmezse nereye kadar kaşıkla vericez bi yerde biberon kullancaz. Bende çok tartıştım kafaya taktım emzik vermem diye ama ilk zamanlar vermemde sonradan durmazsa mecbur vericem çalışıcam ben evde babası bakacak 3 ay sonra emzik bi yerde rahatlatacak 3 ay sonrası gibi geliyor. İnşallah herşey yolunda gider bu endişelerimiz asılsız kalır .

Ya benimde makatıma çok baskı oluyor özellikle sabahları birde iş yaptığım zaman, diğerleri böylemiydi yoksa değilmiydi hatırlamıyorum da ( 3. Doğumum olacak nasip olursa) aradan zaman geçti unutmuşum (9) senecik 🙈😄 beklesin gününü tamamlasın istiyorum inşaAllah tamamlar, hepimizin bebişi inşaAllah 🤲🏻🥰
Benim de üçüncü doğumun olacak Allah izin verirse. Küçük 1.5 yaşında ama ben bile unutmuşum😃 bişey olunca girip buraya bakıyorum aynı haftadaki kızlar ne yaşıyor diye😂🤣

İnşallah annesi 🤲🏻🥰

Kesinlikle ağız birliği önemli çoğunluk öyle deyince insan şöyle bi bakıp ya cidden benziyor diye düşünüyor😂 etkileniyor etraftan 😂
Bende bana ya da babaya benzesin istiyorum tabii 🤷🏼‍♀️😂 kucağımıza alalım bakalım bi neye benziyorlar karar veririz 😂
Çogunlugun gucunu kullanacagim ben de bu yuzden 😅
Bir dogsunlar da hayirlisi ile benzemese de benzeticez artik 🤭
Sona yaklasirken heyecan basti

Tamamda süt gelmezse nereye kadar kaşıkla vericez bi yerde biberon kullancaz. Bende çok tartıştım kafaya taktım emzik vermem diye ama ilk zamanlar vermemde sonradan durmazsa mecbur vericem çalışıcam ben evde babası bakacak 3 ay sonra emzik bi yerde rahatlatacak 3 ay sonrası gibi geliyor. İnşallah herşey yolunda gider bu endişelerimiz asılsız kalır .
Gelir kuzum illaki gelir belki ilk gun az gelir ama sonraki gun cok guzel gelir
Simdi biberondan sut gelicek ya bebek bunu bilince meme reddi oluyomus ugrasmak yerine biberondan kolayca sut icmek isine geliyomus
Ama emzik oyle degil o yuzden ben de ilk gunden vericem emzik oglumda da emzige alissin diye cok ugrastim inanilmaz hayat kurtarici bisi

Ben bugün doğum yapacağım hastaneyi arayıp sordum. Ziyaretçi kabul etmiyorlarmış. Doğumdan 3 gün önce de benim ve refakatçimin covid testi vermesi gerekiyormuş. Planlı olmazsa doğum o zaman ne olacak dedim. Hastaneye girişte hızlı test yapacaklarmış.
Bana doktorum dedi 2 gun onceden yarın gidip annemle test vericez
Ama ziyaretci olayi icin arayip bi hastaneyle konuscam doktorum muayenehanede bakiyo cunku daha once hic gitmedim hastaneye

X