2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sorma
Aslinda inanir misin doktor gununu soylediginden beri ne bel sirt agrim kaldi ne kasık sancim
Bazen diyorum ki tesaduf mu psikolojikmi acaba🤣
Ben de gunu belli degil ama bi rahatim ki. Vajinaya baskisina alıştım sanırım. Bir de dün epey düşündüm. Çatı dar, normali deneriz dedi ya doktorum. Çarşamba günü kontrole gidince konuşacağım. Çatım gerçekten darsa, normal doğumda anmak istemedigim sıkıntılar olabilecekse sezeryan için gün versin. Riske atmayalım hiç.

Ben de gunu belli degil ama bi rahatim ki. Vajinaya baskisina alıştım sanırım. Bir de dün epey düşündüm. Çatı dar, normali deneriz dedi ya doktorum. Çarşamba günü kontrole gidince konuşacağım. Çatım gerçekten darsa, normal doğumda anmak istemedigim sıkıntılar olabilecekse sezeryan için gün versin. Riske atmayalım hiç.
Eger özele gidiyosan doktorlar zaten pek normal dogum yaptirmiyolar kuzum

Bu bebislerin burnu hep aynı olmuyor mu doğduğunda? Minnacık burun zaten 😍 Kemeri nerde olsun?
Ben küçüklük fotoğraflarıma bakıyorum minnacık, düzgün. Büyüdükçe yana doğru eğim olmuş. Sonra sağlık amaclı bi ameliyat olmuştum. Içi çok kemikliymis, nefes alamıyormuşum. O ameliyattan sonra bir de burun ucum aşağı doğru düştü mü 😂 Tabi uzun bir zamanla oldu bu, hemen değil. Sonra gittim estetik yaptırdım 😍 Umudunu kaybetme, ülkemiz estetikte çok iyi😉
Dimi ya burunlari hep ayni yuzleri de hep yuvarlak kaynanamla ne ilgisi var oluslari böyle bebelerin 😍 canim kizim saglikla dogsun insallah 🥰

Sirkeyi denedim aksam kremde surdum yattim gunduz pek bisey yok gece oluncabasliyo bakalim aksam nolcak aslnda travazol iyi geliyo bana ama hamilelikte kullaniliyomu bilmiyorum crsmbayi bekliyorum gerekirse fitil bisi verir doktor
Ben travazol kullanıyorum kuzum doktorum onu vermişti

Benim kizin burnu yayvan, esimin de benim de burnum kemerli, dudaklari kalin esimin de benim de ince, yuzu yusyuvarlak bizim yuzumuz uzun ince 😅 eşim anneme benziyor dedi ben de ne alaka ya bana benziyor dedim ama içten içe farkindayim eger yanlis gormediysek kaynanama benziyor 🙈 ben aglamaya gidiyorum bak yine aklima geldi 🙈 ama bu bebisler buyudukce degisiyor dimi ayni kalmiyor ki umudumu kaybetmeyim😁
Ahahahhahahahha gülerek okudum mesajı kendimi gördüm bir an😂😂 eşimde babama benziyor dedi 😂😂
Ben kimseye benzetemiyorum dedim bende ama bilemedim benziyor gibide 😂😂😂😂
Sonra abim valla ben kendime benzettim deyince bende artık dayısına benziyor diyorum ahahhahahahahhaha😂😂
Sağlıklı olsunlarda 🥰 elbette bir tarafa benzeyecek napalım🤷🏼‍♀️😂
Ama bence 1 yaşa kadar yüzleri değişmeye devam ediyor şekil almaya değişmeye

Niye böyle peki?
Normal dogum zor yani zor dedigim
Ne zaman gelecegi belli degil doktoru gecenin bi yarisi da haftasonu da olur olmadik zamanda da hastaneye cagirabilirsin doguruyorum diye
Hem sezaryen de daha kontrolu ellerinde tutuyolar bebek ters mi geldi acildi mi acilmadi mi eli kolu noldu nasıl cikarcaz derdi yok
Gunu saati belli gibi gibi

Ben Eylülün 1ine kadar durursa ondan sonra durduğu her günü kâr sayicam diyorum ama insallah bekler kilo alır minigim 😍 bu hafta agrilarim çoğalınca bi korku aldı beni heralde cok beklemicek diye ama nasip artık
Zaten 36 sonrasini normal kabul ediyolar soyle bi 38 falan olsun da sonra saglicakla ne zaman isterse o zaman gelsin minik

Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3

Ben şimdi kontrolden geldim. Her şey yolunda sanıyordum ama nstde kasılmalarım çıktı doktor ilaç verdi. Dünde çok yorulmuştum aslında inş ona bağlıdır. Yarın tekrar nst istedi. Bu kasılmalar ilaçla duruyor mu ya yaşayan var mı.
Benim kasılma değil de sancım çıkmıştı kuzum bi kaç gün üst üste serum ve ciğer geliştirici vuruldum 4 doz

Normal dogum zor yani zor dedigim
Ne zaman gelecegi belli degil doktoru gecenin bi yarisi da haftasonu da olur olmadik zamanda da hastaneye cagirabilirsin doguruyorum diye
Hem sezaryen de daha kontrolu ellerinde tutuyolar bebek ters mi geldi acildi mi acilmadi mi eli kolu noldu nasıl cikarcaz derdi yok
Gunu saati belli gibi gibi
misophonia_ misophonia_ evet özelde gününü saatini bilip doğurtmak islerine geliyo, devlette de saatlerce dogurmani beklemeyip kesiyi daha fazla atiyolar diye duydum. Bu devirde en güzeli parana kıycaksin, normal dogum yaptirmasiyle meshur olan bi doktora gitceksin. İnstagram paylaşımlarında hep okuyorum kesisiz veya çok az kesiyle çok güzel bir normal doğum yaptırdık falan diye yayınlıyolar.. benim dikkatimi çekti de benim dr çoğunlukla normal dogum yaptırıyor, bana da ima etti ama hic ciddi ciddi dogumu konusmadik daha, ben sezeryan istiyorum normalin risklerini göze alamıyorum, kendi gücüme bu konuda güvenemiyorum malesef

Çok geçmiş olsun 10 gün çok güzel geçer bebeğe de sana da çok iyi gelir dinlenmek inşallah 🤗
Kızlar tek tek yazamadım kusura bakmayın. Muayene oldum kendi doktoruma 2 cm açılmam yokmuş ama 2 cm kısalma varmış rahim ağzında. 10 güne ihtiyacımız var dedi bol bol dinlen ve günde 2.5 lt su iç dedi progestan verdi 10 gün kullanıcaz. 1 hafta sonra tekrar çağırdı. Bebeğim pek kilo almamış 2.383 çıktı kilosu nst de 2 kez yüksek sancı çıktı sonrası normaldi. Kritik bir 10 günüm var sonrasına bakıcaz inşallah bir sorun olmadan atlatırız. Rahim ağzı uzunluğum 2.5 üstü olması gerekiyormus benim 2.3

Çok şükür canım. Istirahat ederek o süreyi iyice uzatırsın inşallah. Kanama hakkında olumsuz bir şey demedi sanırım.

Aaa benimle bire bir ayni şeyleri yasamissin canım ama dinlenip ilaçları kullaninca sabit kaliyo merak etme. Benim ilk 32 mmdi normal dedi yat demedi. Progestan vermemisti baska ilaç verdi ben normal yasantima devam ettim 1 hafta sonra 28 mm olmustu. Kısalma var devam da edebilir yani biraz erken teshis oldu. Sonra ayni ilaca devam ve magnezyum başladım hep yattim 1 hafta sonra aynı kalmışti. Buna ragmen bunlara ek bir de progestan başladık, carsamba tekrar bakilcak bakalim durum ne..
Hic korkma riskli haftaları geçirdik ins..

Devlet hastanesimiydi 2 cm açılma var diyen ah onlar yok mu bu kısalma olayını onlar yüzünden bende yaşamıştım kızımda 🤦‍♀️ Adet ağrısı gibi ağrım olmuştu belden kasıklarıma vuran acile gitmiştim sancın var vs dendi alttan açıklık var mı diye baktı ertesi gün kendi doktoruma gittim rahim ağzında kısalma olmuştu allah bildiği gibi yapsın onları , korkma kuzum ben o kısalmayla 37+6 da aldım kızımı kucağıma 30. Haftadan beri vardı kısalma 33 den 26 a kadar düştü bende progestan kullanmıştım

O aslında bi tansiyon ilacı, onu kullanırken çarpıntın nefes darlığın falan cok olabilir ilk birkac gün, korkma aliscaksin. Benim durum biraz farkli 2. Haftadan sonra progestan da kullandim ben bir de magnezyum. Doktoruna söyle mutlaka magnezyum da kullan suda eriyen sekilde olanlardan
Magnezyum düzenli uzun zamandır kullanıyorum zaten. 2 ye çıkarttı bugün. Soda falanda içip artttırırım inş

Devlet hastanesimiydi 2 cm açılma var diyen ah onlar yok mu bu kısalma olayını onlar yüzünden bende yaşamıştım kızımda 🤦‍♀️ Adet ağrısı gibi ağrım olmuştu belden kasıklarıma vuran acile gitmiştim sancın var vs dendi alttan açıklık var mı diye baktı ertesi gün kendi doktoruma gittim rahim ağzında kısalma olmuştu allah bildiği gibi yapsın onları , korkma kuzum ben o kısalmayla 37+6 da aldım kızımı kucağıma 30. Haftadan beri vardı kısalma 33 den 26 a kadar düştü bende progestan kullanmıştım
Yaa kısalma başka açılma baska bu nasıl bi hatadır insani şoka sokar hayret bişey.. yatarak mi geçirdin o haftalari

X