2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Genelde ağrı sızıyı uyanır uyanmaz hissediyorsun. Epidural olunca 7-8 saat uyuşma devam ettiğinden biraz daha geç hissediyorsun ağrıyı o arada bebeği kucağına verdikleri sürece bebeğe odaklanıp emzirme vs işlerini yapıyorsun. Genelde kafa daha bir Leyla oluyor bence. Ben ilkinde epidural oldum yine olsa yine epudral tercih ederim
Aynen ben de böyle duymustum, ablami belden uyusturdular sonra bebegi çıkarıp ablami dikerken hafif bi sedasyon verip uyutmuslar. İlk ayaga kalkmasi yürümesi cok zor olmadi hala uyusuktu çünkü

1 numara bebek bezini 210 adet alacağım. 5 kgya kadarmış. Zaten benimki tahminen 3 kg anca bulacak. Sizler kaç paket kaç tane aldınız. Ama bir de benim hediye gelen bezler var. Kanz marka. Her gün 1 1 takıp onu da bitireyim diyorum.
Ben de 210lu almayı düşündüm ablam gerek yok elinde kalır hemen 2 numaraya geçiliyor zaten demişti 🤷 sonra kardeşim almış ama baya az sayidaydi büyük ihtimal bi paket daha almam gerekir ama 200 küsur almam heralde. Gerci benim erken doğum riskim var belli olmaz belki dogunca 1 numarayı bile dolduramayabilir.. duruma göre aliriz devamını her markette var zaten

1 numara bebek bezini 210 adet alacağım. 5 kgya kadarmış. Zaten benimki tahminen 3 kg anca bulacak. Sizler kaç paket kaç tane aldınız. Ama bir de benim hediye gelen bezler var. Kanz marka. Her gün 1 1 takıp onu da bitireyim diyorum.
1 numarayı hiç stoklamayin, 5 kilo diyor ama 5 kiloya kadar kullanılmıyor. 2 numara da 4 kg'dan başlıyordu galiba. Kaç tane kullanılıyordu hiç hatırlamıyorum ama, tek hatırladığım elde kaldığı 😊

Ben dün 210 tane prima premium aldım trendyoldan. Hem indirimliydi hem de 25 TL kupon tanımlanmıştı. Başka marka bezlere de kupon vardı bir bakın isterseniz. Benim ilk kızımda günde 9-10 kez değiştirirdim öyle hesaplayıp 1 no 280 bezim olacak evde. 2 numara da aldım biraz şimdilik başka almam ama

Ben de 210lu almayı düşündüm ablam gerek yok elinde kalır hemen 2 numaraya geçiliyor zaten demişti 🤷 sonra kardeşim almış ama baya az sayidaydi büyük ihtimal bi paket daha almam gerekir ama 200 küsur almam heralde. Gerci benim erken doğum riskim var belli olmaz belki dogunca 1 numarayı bile dolduramayabilir.. duruma göre aliriz devamını her markette var zaten
Ben erken doğum yaptığımda 1 büyük oldu ilk 10 gün 0 kullanmıştık doğum sonrası hemşire eşime 0 alın demiş.

Ben dün 210 tane prima premium aldım trendyoldan. Hem indirimliydi hem de 25 TL kupon tanımlanmıştı. Başka marka bezlere de kupon vardı bir bakın isterseniz. Benim ilk kızımda günde 9-10 kez değiştirirdim öyle hesaplayıp 1 no 280 bezim olacak evde. 2 numara da aldım biraz şimdilik başka almam ama
Ya evet ben de kızımda 7 8 kullandığımızı not almışım öyle olunca 1 ayda bitecek zaten

Valla benim eşim bir gün isim vermeyeyim bilindik büyük bir markete eylem için göreve gitmişti gelirken 4 numaraya kadar paket paket bez almış indirimli vermişler ordaki polislere 😅😂 hepsinden en az 150 tane var. 1 numara biraz daha fazla diye hatırlıyorum 200 tane vardır heralde benimde. Inşallah elimde patlamaz.

Kızlar bişey sormak istiyorum ben adetime 4 gün varken kan testi yaptırdım 7,04 çıktı 2 gün sonra 9,48 çıktı gebelik varmı anlamadım 😔
Normalde 2 kat ve daha fazla artmasi lazim yani 7 ciktiysa 2 gun sonra 14 ve uzeri cikmali
Ama daha cok erken ve cok kucuk iki gun sonra tekrar baktirmalisin su an icin bir sey demek cok erken bu degerler ne var ne yok diyorlar

Allahım yaa ben de bundan korkuyorum bide benim dr gram gram söylemiyo 2400 civari dedi en son. Kesin benimki de söylediğinden coook düşük çıkacak. Erken dogar da kilosu 2.5 altında olursa cok üzülürüm 🙁
Neden
2.5 altinda olsun da saglikli olsun küvoze girmesin
Yegenim 2.300 dogdu cok da saglikliydi hic küvöze de girmedi simdi de canavar gibi
Takilmayin soyle kilolara kuzum
Cigerleri gelisti mi eli kolu saglam mi kendi kendine makinesiz nefes alabiliyo mu yeter de artar bile sen onu dogduktan sonra 1 haftada obez bile yapabilirsin emzire emzire😊

Ben epidural sezeryana karar verdim bebeğimi hemen görmek istiyorum gerisi Allah kerim inşallah güzel geçer herşey hepimiz için 🤲😊
Bence en dogru karari vermissin 👏👏
Dogumdan cikinca diyceksin iyi ki bunu secmisim diye o ilk ciktigi anı gormek ne zaman agliycak diye sabirla beklemek ilk agladigini senin duyman ilk yanagina getirdierinde o kokuyu icine cekmen bu ilkleri benden baskasi yasasin istemezdim
Bak esim de doguma girecek simdiden tembihliyorum ki sakin cocugumla benden once temas kurma ona dokunma🤣

ben 35lik prima pampers ile 40lık sleepy natural aldım, ikisini de deneyip bebek hangisinde rahat ederse onu sonra stoklamayı düşünüyorum.

Genel anestezide tüm gün o yarı baygın hal devam ediyor ama daha çabuk ayaklanıliyor, diğer belden uyuşturma yöntemlerinde de sanırım ayağa kalkma süreci uzuyormus. İkisinin de artıları eksileri var. Hemen ayaklanmak da istiyorum, diğer taraftan da baygın dolaşmak istemiyorum 😊 bakalım pazartesi anestezi ile görüşeceğim ruh halime göre ne tavsiye edecek
Yok kuzum ben belden uyusturma oldum hemen ayaga kalktim ayni gun hatta besikten bebegi alip kendim emzirip yatirdim gece boyunca hic sorun olmadi
Ertesi gun evde kendi isimi bile gordum

Kesinlikle Leyla oluyor. İlk doğumda gelen arkadaşlar anlatıyordu 5 dakikada bir ayilip muhabbete devam edip sonra tekrar bayiliyormusum, ve bu böyle baya bir sürmüş 🤣🙈 ben gelenleri bile hatırlamıyorum. Tabi benim sezeryan değil ameliyat gibiydi muhtemelen daha fazla narkoz verdiler, genel anestezi düşünenleri yanlış yönlendirmeyeyim😊
Ben normalde de biraz Leyla gibiyim, durgunum az biraz, bayilirsam nolur bilmiyorum, hayırlısı olsun

X