2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kardeşimin de ilk bebeğinde de öyle yaptı, ama tabi iyi bişey diil, inşaallah sen de kalır ya, uzaksın. Çoğu anne bakmiyor maalesef, boşver hayırlısı olsun,düşünme şimdi
Hiç sorun degil dogumum olsun insallah ihtiyac duymam cabuk toparlanirim da kendi de gönül rahatligi ile gider.

Bende annemin yanina geldim pek bir iş yapmam ama kaynanamin yaninda olsaydim yata yata şiştin kalk yardim et derdi gecen bayramda gittim yanina ben geriliyorum o bana bulasiklari yika diyor ev ful misafir eşim saolsun iyi yırttım

Kızlar anne demisken bı örnek de ben vereyim belki halinize şükredersiniz teyzem gencliginde bi bebek kaybetmis sanırım zor doğumdan bebek dogarken vefat etmis hastanede, teyzemin kayinpederi de köye uğrayıp anneannemlere haber vermis X bebeğini kaybetti hastaneye gidiyorum yanlarına diye, anneannem de "valla değil bebek, X kendisi ölse yine gelemeyiz cok iş var" demiş.. bunu duyunca o kadar üzüldüm ki.. kimisi böyle iste insana evlada kıymet vermiyor.. anneannem de ayni anlattiginiz gibi bir anne, hicbir kızının dogumunda zor anında yanında olmamıştır, herseyden memnuniyetsiz kimseye sevgisi yok bazi oğlu ve torunları hariç..

Oğlumun supriz yumurtadan çıkan minik arabaları bn gece onları ayikladim işte. Bebeklikten beri oyuncak atmamistim. Kıza uygun olan oyuncak ve yırtılmamis kitapları.ayirdim. Bn bisi atmayada korkuyorum Oğlum kaybolsun hemen anlar
Ama o kalabalık artık yeter

Canım düşündükçe olur doğum korkusu. O an geldiğinde inan hiç korkmayacaksın. O bebek doğacak bir şekilde Sağ-salim gelsin diye soğuk kanlı oluyorsun emin ol

Allah'ım sen koru evlatlarımızı cidden de umursamaz anneler var , ki ben iyi olduğundan emin olduğum, tek güvenilir kişi ANNE derdim, anne kötülük düşünemez vb ama şu internet ortamında öğrendim bazı annelerin kötü olabileceğini... İnsanın inanası gelmiyor

Canım düşündükçe olur doğum korkusu. O an geldiğinde inan hiç korkmayacaksın. O bebek doğacak bir şekilde Sağ-salim gelsin diye soğuk kanlı oluyorsun emin ol
Kızlar ben de korkuyorum valla, 1Papatyakokusu ama kimseye belli etniyirum annem hariç az kaldı hadi , insaaallah sağ salim kucagimiza alacağız , kolay olacak

Benim yoktu ama bu hafta başladı. Ben nasıl doğrucam diye kara kara düşünürken buluyorum kendimi. En başından beri çok pozitiftim ama artık korkuyorum. Bunu aşmak için instagramdaki doktorların sayfalarına daha sık bakmaya başladım. Orda bebeği güzelce doğduğu, hatta annenin ameliyathaneden yürüyerek çıktığı videolara bakıyorum. Yaklaştıkça normal sanırım bu korkular.

Koficim sondadan ben de cok korkuyordum ilk gebeligimde
Soyle oldu ben sezaryen e girdim belden uyusturdular yattim dediler ki sonda takicaz zaten uyusuktu bisi anlamadim
Dogum bitti odama cikardilar odama geldigimde sonda yoktu hangi ara aldilar anlamadim bile

Youtubedeki butun pozitif dogum hikayelerini izlemiş olmam haftam doldukca haftamda dogan bebeklerin fotograflarina bakip aaa dogarsa boylemi gozukecek diye sevmem falan

Sürpriz yumurta oyuncaklarını elime geçtikçe atıyordum bir de kitap ayıklama işi var di mi onu unutmuşum ben başaracağız ayıklanacak hepsi

Yavrucum insan korkmaz mi ilk dogumum da esim de yoktu ne kadar cok aglamistim butun hastanede dogumdan sonra aglayan kız diye giriyodu yanima cunku ilk deneyim ilk tecrube basina ne gelcek bilmiyosun icerden ne cikcak bilmiyosun ciksa mi iyi cikmasa mi iyi
Ama hep dedikleri gibi o bebegin aglama sesine dunyalari vermek istiyosun

Youtubedeki butun pozitif dogum hikayelerini izlemiş olmam haftam doldukca haftamda dogan bebeklerin fotograflarina bakip aaa dogarsa boylemi gozukecek diye sevmem falan
Ben de yenidoğan bebeklere bakıp bakıp eşime gosteriyorum Bu kadar mı olacak, böyle mi ağlayacak, kime benzeyecek Hatta dün akşam dedim ki, 1 ay bile yok bu evde minik kızımız olacak inşallah

Evet belden aşağı uyusturmali arkadaşım da oldu, çok kolaymış, zaten uyanık olup o anı da yaşıyorsun, bu kadar korkmaya ne gerek var diyorum bazen böyle kolaylık varken ama işte piskolojik bayılmak da beni rahatsız ediyor, hele ki komple bayılmak ürkütüyor. En doğal ve mantıklısı normal doğum, işte sagligim normale elverişli ise boşa sezeryan olmak istemem ama onu da Allah bilir , Sağlıklı , hayırlısı hangi doğum şekli ise o olsun, sağlıkla kucağımiza alalım da

Beni doguma acil aldilar suyum gelmis kordon iki kere boyna dolanmis bebegin kalp atisi yok zaten oncesinde 9 kaybim var
Doktorum dedi ki genel anestezi yapalim reddettim ben
Olay anini yasamak gormek istiyorum sonu ne olursa olsun dedim
Iyi ki de oyle yapmisim nasip olursa yine genel anesteziyi reddederim

Ah ya çok üzüldüm, ne diyecegimi bilemiyorum Allah'ım tez zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin , çok üzgünüm

Gerçekten mi? ben de şu an karar aşamasındayım, pazartesi anestezi doktoru ile görüşeceğiz. İlki mecburi genel anesteziydi ama bebeğimi 2.5 saat sonra görmüştüm. Buna hemen kavuşmak istiyorum. Diğer taraftan da ayık olma fikri beni korkutuyor. Şimdi sen böyle söyleyince diğer yöntemler sıcak gelmeye başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…