2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar gün geçtikçe benim doğum korkum başladı ilk doğumum olacak ama sürekli düşünüp duruyorum şuan 34 haftadayiz az kaldi diye diye hep stres yapıyorum
Benim gibi doğum korkusu başlayan var mı

Artik onlar bir hayat yasamis oyle ya da boyle bunu devam ettiriyolar
Cok sukur ki siz bu yanlisin negatifligin farkindasin cocuklarina oyle davranmayacaksin yoksa bu silsile boyle devam eder giderdi
Mutsuzluk ve depresyon geni annemin ailesinde var ve maneviyatları çok duşuk umarım çekmemişimdir babama çekmişimdir eşimde ne derse ne yapsa beni mutsuz edemiyor açıkcası benim mutlu olmak için çok sebebm var bana göre hamdolsun kardeşlerim çocuğum karnımdaki çiçeklerim işim ne bileyim birçok şey eşim ve annnem ısrarla benim kalkanımı delmek istiyor ama yok tek gayem benden yana çocuğumun mutsuz olmaması

Hiçbir şey okuyup dinleme derim her dogum ayrı ve farklıdır o an gelmeden bilemezsin sadece doğuma hazırlık yap yuruyuş vb şeyler gibi kafana hedefler koy onlara yoğunlaş derim

Sezeryan olduysa takılmaması pek mümkün değil ya. Normal doğum mu oldu acaba kuzenin? Çünkü sezeryanda zorunlu yani. Veya genel anestezi ile olduysa uyanmadan cikarmis olabilirler.
Sezaryen oldu ama genel anestezili. Uyandığı gibi tuvalete gidemiyor ki. Yani ameliyat biter bitmez çıkarmazlar herhalde. Ben de şaşırdım. Sondadan korkuyorum dedim. O da ne sondası takmıyolar ki dedi. emin misin dedim evet dedi

Dilerim hayırlısıyla gönlünüzden geçen olur doğum şeklini belirleyen de bebekmiş, hayırlısı olsun dediğiniz gibi, kavuşmanıza çok az kalmış
Evet ama hâlâ inanamıyorum hepimiz en hayırlı şekilde alalım yavrularımızı inşaallah normal sezaryen hiç sıkıntı değil. Ikisinin de kendince bi zorluğu var. Ama buna değecek inşaallah

Hmm evet hareketli olunca sabit yatmazlar bakalım kimi çok kullanıyor almayı düşünüyorum bende

Valla bugün uçak yolculuğu yaptım. Normalde bu haftalarda yasakmış,bir cesaret bindim. Doğum korkusu hiç yok diyebilirim çünkü ikinci doğumum ve hamilelik gibi doğum anı da çok güzel. Bebeğin kokusunu yüzünü hayal edip günlerini beklemelisin. Ben hala kıyafet almadım eğer aldıysan onları düzenle sürekli olumlu düşünmeye çalış. Benim psikolojik yönden hamileliğim çok zor geçiyor ama bebeğim için düşünmemeye çalışıyorum.

Allah rahmet eylesin canim
Eminim onun da sadece dilindedir
Onlarin da bir ev duzeni oluyo haliyle de yaşlaniyolar farkedemiyolar cogu zaman kirdik mi diye
Onlarin zamaninda hic yardim edenleri olmamis ki
Haklisin canim eskiler kendi baslarina yapmislar her seyi. Yaslandikca cocuklasiyorlar biraz da. Allah basimizdan eksik etmesin kizsak da gucensek de anne iste.

36. Haftadayım canim bende de var korku normal de olabilir sezaryanda daha karar verilmedi.geceleeri uykum açılıyor belki de korkudan

Kardeşimin de ilk bebeğinde de öyle yaptı, ama tabi iyi bişey diil, inşaallah sen de kalır ya, uzaksın. Çoğu anne bakmiyor maalesef, boşver hayırlısı olsun,düşünme şimdi

Olsun ya dertleşmek iyidir eşiniz iyiyse cidden en önemlisi bu, ben olsam takmam, Allahtan onlara uymuyor,o zaman napardiniz. Dediğiniz gibi bizi el bebek gül bebek buyutuyorlar da kaynana vb bizi uzemez

Benim esim de hep annen yapsin sana yardima gelmedi mi diyordu, simdi annemi anladi söylemiyor. Eşin annenin huyunu görmûstûr kendi destek olsa keske. Herkes kendi derdine dusmus anladigim kadariyla. Hadi seni neyse diyecegim de cocugu da dusunmemisler. Bu çok baska bir bencillik olmus.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…