2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim benim ilk bebegim daha önce tecrube etmedim. Kizkardesimle yakin oturuyor onun dogumundan bir gun sonra kendi evine gitmisti evden yemek yapip gondermis gelmemis dogru duzgun. Erkek kardesimin bebeginde ise hastaneye gitmedi eve gidince komsu gibi hayirli olsun deyip hediyesini takip eve donmustu. Ben de rekora gidiyor kimse de boyle kalmadi. Ben uzagim ya hop diye gelemeyeceginden mecbur kaliyor yakin olsa dogumda gelirim deyip coktan kacmisti.

Insallah istedigin gibi gider her sey
Ben her seyi ayarladim da noldu oglumun dogumunu babasi goremedi
Ay evet ya sezeryan bile olsa ayarlanmıyor. Ben de 3 gün daha sonra olsun ilk kizimla doğum günü aynı olsun bununda diyorum ama doktor riske gerek yok diyor. Bebekler doğum şeklini de gününü de kendi belirliyor

Kızlar sizce temizlik için bayanı ne zaman alsam ya şuan gereksizleri ayikliyorum atılacak vss. Dolap içlerine girmiyor yardımcı bayanlar bende onları bn halledeyim dedim 2+1 evim.gozumde büyüyor doğuma yakın olsun temiz kalsın diyorum sonra diyorum ya erken gelirse.. sizler naptiniz bu işleri.

Aynen benimde öyle şuan bi sıkıntı yok şükür

Ay evet ya sezeryan bile olsa ayarlanmıyor. Ben de 3 gün daha sonra olsun ilk kizimla doğum günü aynı olsun bununda diyorum ama doktor riske gerek yok diyor. Bebekler doğum şeklini de gününü de kendi belirliyor
Ya evet cok haklisin o yuzden ben de mudahale etmiycem bakalim doktor ne diycek

Ben gecen hafta cagirdim fazla kirlenmiyor zaten diye detay temizligi yaptirdim belki erken gelir bebek dedim doguma 1 gun kala falan eger erkenden gelmezse de yarimgun sil supur icin cagiricam

Orda kalamazlar kalırlarsa hizmet etmek zorundalar. Banana dediğin kaç yaşında kadın sonuçta . Ama sen varsın hizmet edeceksin o yüzden sana geliyorlar. Umarım su gibi geçsin şu salak gereksiz durumlar Sen iyi ol Allah büyük

Benim erken dogum riskim olunca annemler 2 hafta önce yapmış oldu halılar perdeler camlar mutfak dolabı temizlendi, biz de dogumu engelliyoruz bu gidisle yeniden batacak

Neyse sen haber ver bize ağrın geçerse merak ettim şimdi uzun sürdü ağrın.
Baya azaldı şuanda. Ilık duşta eşime belimi ovdurdum baya azaldı hala var biraz belimde ama kasıklarımdaki sadece ani hareket edince giriyor. İyiyim şuanda sancı olmadı ağrı da artmadı

Kardeslerime de ayni yapiyor canim deseler de ne olacak ki. Kizkardesimle konusuyoruz arada 4 ay oldu dogum yapali ona da aynisini yapmis.
Bir örnek verim. Türkiyeye gittiğim zaman evini temizliyorum. Önüme bi tabak yemek koymaz benimde hep dışarı işim olur millet beni görmeye gelir dışardan yemek söylerim herkese düşün yani. Ama bu kez ablamla konuştum. Temizlikçi falan tutsun gelince ev temizlemek istemiyorum dedim . Birde bişiler pişirsin geldiğimizde yol yorgunu aç kalıyoruz dedim. Ben konuşur hallederim dedi yani böyle ite dürte yaptırıyoruz bazı şeyleri aramızda. Allah yardımcınız olsun nediyim

Son düzenleme:
Karın iniyor rahim aşağıya. İNecek gun gun zaten göremiyorsun son haftalarda öne doğru uzuyor aynaya bakınca anlarsın kanala iince çorap giyinmek turnak kesmek ayakkabı giyinemiyeceksin ordan anlarsın ben oturup ayağımı kldırıp giyiniyorum çorap ama o bile zor olacak

Ben çalışırken geçen hafta eşim saolsun camları halletmiş. Bu hafta bende hergün bi yeri yaparım. Sende haftaya ebin içini hallet topla düzenle temizlikçiyide eylülün ilk haftası al sonrada temiz tut. Bende haftaya kadar herşeyi bitirip sonrada temiz tutarım hergün rutin temizlik yaparım diye düşünüyorum.

Baya azaldı şuanda. Ilık duşta eşime belimi ovdurdum baya azaldı hala var biraz belimde ama kasıklarımdaki sadece ani hareket edince giriyor. İyiyim şuanda sancı olmadı ağrı da artmadı
Çol şükür az daha sık dişini az kaldı şu haftadan sonra erken gelse sorun değil ama 2 hafta daha kalsın içerde daha iyi

Ana gibi yar olmaz ya, Allah başımızdan eksik etmesin, vefat edenlere Allah rahmet eylesin
Kesinlikle katılıyorum. Bırakın lohusalıkta aynı evde durmayı, hastanede bile kayınvalidem ve kızı ne pot kıracaklar, ne düşüncesizlik yapacaklar acaba diye şimdiden takıyorum bazen.. Çevremde eşinin ailesinden yana şanslı olan az sayıda da olsa insan var, her Kv böyle değil ama ben maalesef şanslı olanlardan değilim. Bizimki her zaman her şart altında sadece kendini düşünen, geveze, düşüncesiz, sevgisiz bir kadın. Geçtim beni kendi oğlunu bile düşünmez ama konuşmaya gelince saatlerce konuşur. Hamile halimle beni bir kere arayıp sormaz, eşimi günde üç kere arayıp dert anlatıp, onun da canını sıkar, hiç demez ki bu çocuğun kendi işi başından aşkın, karısı hamile azıcık rahat bırakayım.. Annem babam beni el bebek gül bebek gözlerinden sakınarak büyüttü, tahtını yaparsın ama bahtını yapamazsın demişler işte, eş ailesi olarak çok kötü insanlara denk geldim ama eşim çok iyidir, sanki hiç o anne babanın evladı değil, onun hatırına katlanıyorum, yoksa bir gün çekilecek insanlar değiller. Hiç hesapta yokken buraya da böyle şeyler yazmış oldum ama dayanamadım galiba kendiliğinden döküldü cümleler.

Zaten kardeslerimde ben de kendinden bir sey istemiyoruz. Bir tek dogumda destek bekliyoruz onda da böyle. Maddi olarak her seyi alir yapar hatta biz istemeyiz kendi alir yapar, parayi hiç esirgemez ama manevi bir sey beklemicen yari yolda birakir. Onun da huyu böyle iste. Allah sana da yardim etsin canim. Senede belki de bir defa geliyorsundur ama istedigin gibi olmuyor.

Kendini yordun mu hic canim . Ben çok yoruldugum gunun birinde böyle agri yasamistim uzun surmustu.

Kuzucum korkma sakin dogum sancisi kasıkta olmuyomus karinda gobek etrafinda ayni zamnada da belde oluyomus
Bi saglicakla doguraydik

Yani ne diyeyim bilemedim ki kızlar anne olunca isin icinde insan bisi de diyemiyor
Benim kv kp yok kendi babamda felcli annem yine de sagolsun iki gune bi yemek yapar esimle gonderir aç kalmayin diye
Kadın dogdugundan beri birilerine hizmet ediyor canı hic tatli olmamis alismis galiba iş yapmaya bize geliyor oturtamiyorum illa iş yapacak
Galiba yetişme hayat sartlariyla ilgili bu durum
Bir de derler ya aglamayana meme yok diye galiba siz dik ayakta durdukça bize ihtiyacı yok nasil olsa ya mı geliyor olay acaba
Neyse allah kimseyi kimseye muhtac etmesin insaallah

Aman herbirimiz dertleşip bir nebzede olsa rahatlatıyoruz kendimizi, sende rahat ol. Seninki kv. burdan bi kaç arkadaş bizimde sorunumuz kendi ailemiz çok şükür eşimin ailesi melek gibi görümcem iştem izin alıp bana bakacak doğumdan sonra düşünmesi bile yeter. Kendi ailemde hergün arayıp dert tasa yüklerler bana.

Çarşamba doğum planlanıyor bu hafta sonuna ayarladım bende. Hatta dip köşe kenar demeden her yer temizlensin bı daha kolay kolay fırsat oolmaz diye iki gün gelecek abla. Bende de küçülen kıyafetler oyuncaklar ayıklanacak. Hele o parça parça minik oyuncklar yok mu yarınımi çamaşır ve onlara ayiracagim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…