2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben de annemle ablamı tembihledim sakın lohusalıgımı kv ye bırakmayın nasılsa o var o gidince biz geliriz demeyin dedim. Yok geliriz tabiki kim olursa olsun biz dururuz yanında dediler, daha simdiden ben onlara sipariş veriyorum incir kompostosu yapin sunu yapın söyle davranın bana diye. Kayinvalidemle o süreci basbasa gecirmeyi düşünemiyorum Allah korusun

Asıl o yüzden dışardan söyleyeceksin işte. Hem habersiz geliyor, hem de yemeğe mi laf ediyor. Haberim yoktu geleceginizden, olsaydı da bir şey yapamazdım zaten, iyice agirlastim doğuma az kaldı demek lazım... Ne anlayışsız insanlar var yaa. Biz yaşlanınca böyle olmayız inşallah.
Konuyu tam anlamadım ama bu kadar da sessiz kalmam Ben, belki en yumuşak yüzlü, çekingen benim şurada ama hsmilelik gerginliği ile uğraşamam kimseyle, tövbe tövbe, kızarım valla, Ebrar arkadaşa dicem de etiket yapamadım, Ebrar in devamını unuttum 🤭😬
Arkadaşlar bugün uyandığımdan beri kasık ağrım vardı akşam üstü biraz geçti kalktım yürüyüş falan yaptım umarım ay sancısıdır ve herşey normaldir. Şu karın yamuluyor ya hani o kasılmamı acaba sürekli oluyor uyurken bile bazen kalkıp dolaşıyorum geri yatıyorum ama bugün gün içerisinde sıklaştı daha fazla oldu sizdede öylemi?
Şimdi gördüm,iyisin dimi? Kasılma hep var bende,bı yerde toplanıyor, tarzı öyle, kasik ağrısı da zaten uzun olmadigi sürece normal, 1_3 saniyelik giriyordur

Ben de annemle ablamı tembihledim sakın lohusalıgımı kv ye bırakmayın nasılsa o var o gidince biz geliriz demeyin dedim. Yok geliriz tabiki kim olursa olsun biz dururuz yanında dediler, daha simdiden ben onlara sipariş veriyorum incir kompostosu yapin sunu yapın söyle davranın bana diye. Kayinvalidemle o süreci basbasa gecirmeyi düşünemiyorum Allah korusun
Ana gibi yar olmaz ya, Allah başımızdan eksik etmesin, vefat edenlere Allah rahmet eylesin

Merhaba. 34+6 da 2485 di kilosu benim kızımın. Doktor da öyle çok küçük falan dememişti. Ilk zamanlar kilosu daha önden gidiyordu, şimdi normali yakaladı diye düşünüyorum beninkinin.
Demek ki aslında olması gereken kiloda sanırım bizim doktor büyük oğlana göre hesap yapıyor o zaman. Ama ultrason da da hafta olarak geri çıkıyor

Salı günü gittim bende kontrole 34+1de 2.264 kilosu. Doktor haftasıyla uyumlu hicbir sorun yok dedi. Önceden biraz önden geliyordu şimdi normale döndü sanırım. Bana kendi bebeğim az geldi çünkü ben biraz şişko bebek seviyorum ama aslında kiloları normal😅 daha vaktimiz var inşallah biraz daha büyüyecekler
İnşallah büyürler biraz daha. Ben haftalık yakın takip olarak gidiyorum son 1 aydır. Geriden geldiği için sık çağırıyor daha da gerilerse farkedelim diye. Bugün başıda yerleşmiş dedi nstye giriyorum zaten 1 aydır bugün iki kere girdim birinde hareketleri az çıktı diğerinde biraz daha iyi ama yine de dikkat et bu hafta herhangi birşeyde gel dedi

sanıyorum 3 bebeğimiz doğdu, şimdilik eylül bebekleri çok yaramaz değiller :) bizim de karın çevresi ve FL bu kontrolde biraz geriden geliyordu. FL hep günüyle paraleldi bu sefer 1 hafta geri düşmüş. kilosu 2940 gram, artı eksi 400 gram sapma olabiliyor ölçülerde. sağlıklı olduktan sonra çok da tosuncuk bebeğe gerek yok bence, 3 kilo bana normal geliyor, 2.5 üstü prematüre sınırı görülüyor, onu aşsalar da yeter.
Aynen bugün dedi 3000ü bir görsek iyi olur dedi o zaman sıkıntı oluşturmaz dedi. İlk oğlum kilolu doğduğu için sanırım benimde doktorunda beklentisi bu yönde ilerledi. Ayy kimler doğum yaptı ben hiç hazır değilim daha 🙈🙈

Aynen o benim de aklımda ama anesteziden sonra takılması bile irrite olmama sebep oluyo ay bı ürperdim yine bak 😅 neyse muhtemelen boşuna düşünüyorum bunları o an her şey bir anda olup bitecek.
Bazen kendi kendime; acaba genel anestezi mi olsam diyorum ama o da iyi değil diyorlar. Anne bebeğini göremiyormuş, düşününce insanın içi ürperiyor gerçekten😬 iyi düşünelim, iyi olsun😊

İnşallah büyürler biraz daha. Ben haftalık yakın takip olarak gidiyorum son 1 aydır. Geriden geldiği için sık çağırıyor daha da gerilerse farkedelim diye. Bugün başıda yerleşmiş dedi nstye giriyorum zaten 1 aydır bugün iki kere girdim birinde hareketleri az çıktı diğerinde biraz daha iyi ama yine de dikkat et bu hafta herhangi birşeyde gel dedi
Çok dikkat et, kendini yorma stres yapma saglikla gelicek inşallah annesi😍

Bence 35 haftada 2500 küçük değil yani en azından çok küçük değil. Ben 34 de gitmiştim 2000 Gr demişti ve kilosu yeterli demişti. Bebeklerde kilo işi çok geniş bir aralık doğumda 2500 Gr da normal 4000 Gr da. Önemli olan 2500 u geçmiş olması. Tıbben de 2500 u geçince sağlıklı normal kiloda kabul ediyoruz bebisleri. Bence gayet normal dert etme. Al bu doktor da böyle diyor 😊 Buralarda böyle yazıp başıma iş gelmezse iyi 😅
Vallahi içim ferahladı yorumları okuyunca 😅😅gelmez gelmez fikir beyan ediyoruz sonuçta 🙈🙈

Benim annemde tıpkısının aynısı Allahtan yurtdışındayım korona falan vize vermiyorlar dedim herşey normal olsa gelecekti. Birde şeker tansiyon falan var. Yıllarca çalışmış ev işi yemek misafir ağırlama anlamaz bu işlerden. Çok şükür isterdim şöyle ilk gün yanımda görmeyi anne sonuçta ama yatıya çekilmez . Allah yardımcın olsun. Hani görümce yeşen kardeş biri gelebilecekse eğer yada kayınvaliden en azından yorulma sen anne falan diyebilirsin uygun bir dille …
Benim hepsi birbirinin aynı. Hiç biri elini taşın altına koymaz hepsi birbirinden bekler sonunda ben yaparım 😏

Seni anlayan bir abla abi yokmu konuşup anlatsan durumu . Hani ben öyle yapıyorum annemle ilgili bir durum olduğunda. Çaktırmadan konuşuyup annemle hallediyorlar.
Kardeslerime de ayni yapiyor canim deseler de ne olacak ki. Kizkardesimle konusuyoruz arada 4 ay oldu dogum yapali ona da aynisini yapmis.

Benim annem sağ olsun ilgilenir ama doğum sonrası benimle ilgilenme değil de misafir ağırlama moduna giriyor şimdiden. Ablamlar da annem de şehir dışında yaşıyor. Annemin aynı zamanda oturduğum sitede evi var, gelince evinde kalıyor. Ablamlar da gelince onda kalacak. Annem tabi benim lohusa olacağımı unutmuş bir şekilde onlarla nasıl ilgileneceginden bahsediyor. Markete git, kahvaltılarını hazırla, sofra topla, çocukları parka götür program yapıyor. Benimle ne zaman ilgilenmeyi düşünüyorsun dedim. Olacakları söylüyorum sana dedi. Ablamdan çok çekinir. Surat asar, küser, laf söyler diye yıllardır böyle. Onlarla ilgilenip beni yalnız bırakacaksan hiç zahmet etme dedim. Sen bende kal, sabah uyanınca gelirler, yatana kadar dururlar, yatmadan yatmaya giderler dedim. Hani amaç ve araç karışır ya, annem de çok karıştırıyor. Bir de diyor ki, ablam bende yatmak isterse eğer eşim annemin evinde yatabilirmiş. Eşim niye gitsin ya dedim. Ablam kalacaksa kalır, aramızda yatacak değil ya.
Annen en azından bak iş güç düşünüyor ne güzel gerçi odak noktası biraz değişik ama olsun yine de yardımcı olur. Ama en güzeli evi oluşu arada nefes alırsın benim ev küçük eşim bir noktadan sonra söylenir rahat edemiyorum diye
Yaaa ayniyiz benim annem de alingan bir aydir sabrediyorum ama bugun patladim. Surekli sikayet ediyor hicbir seyi begenmiyor kendi de yapmiyor. Annem kirkimi beklemez dogur 3.gun giderim dedi. Esim de anne 3 gunde toparlanamaz sezeryan falan olursa biraz daha kal dedi. O gûn gelsin birini bulursunuz diyor. Esimle göz göze geldik annem cabuk sıkılır falan diye toparlamaya calistim. Adam annemin huyunu bilmez ki yeni ögreniyor ilk defa bu kadar bir arada kaldilar. uzagiz sehir olarak bayramlarda gider doneriz. Zaten evlendigimden beri annemin de evime ikinci gelisi. Annemin huyu bu kardeslerime de öyle hicbirimize gelmez kalmaz mecburi durumlarda gelir kalir sadece onda da sen hizmet edersin ne halde olursan ol kalkmaz. Benim babamin da eylulde senesi dolacak zaten acisi var ben de kirmayim diyorum ama dayanamiyorum. Allah yardimcimiz olsun canim.
Başın sağolsun canım. Benimkinin çok gelesi var çok istekli ama işte iş güç olayı yok ben lohusa halimle çok yorulursam bir yolunu bulup gönderirim baktım sorun olmuyor kalsın istediği kadar.

Oflayip poflayarak kalacağına bırak gitsin daha iyi. Temizlik yemek hallolur da moral motive önemli, o dışarıdan alınamıyor. Bize de en gereklisi moral lohusalıkta ☺️
Git diyemiyorum ki 😁 kendi kendime idare ederim aslinda doguma kadar ama git denmiyor maalesef. Dogumda ve sonrasinda azicik destek yeter fazlasini istemiyorum.

Arkadaşlar bugün uyandığımdan beri kasık ağrım vardı akşam üstü biraz geçti kalktım yürüyüş falan yaptım umarım ay sancısıdır ve herşey normaldir. Şu karın yamuluyor ya hani o kasılmamı acaba sürekli oluyor uyurken bile bazen kalkıp dolaşıyorum geri yatıyorum ama bugün gün içerisinde sıklaştı daha fazla oldu sizdede öylemi?
Ebeye sordum.ben karin yamulmasini o kasılma değil tek başına dedi. sanci belden karna yayiliyor tam kasıkta değil de üstte de oluyo dogum sancısı anlamamak mümkün değil 😁😁

Annen en azından bak iş güç düşünüyor ne güzel gerçi odak noktası biraz değişik ama olsun yine de yardımcı olur. Ama en güzeli evi oluşu arada nefes alırsın benim ev küçük eşim bir noktadan sonra söylenir rahat edemiyorum diye

Başın sağolsun canım. Benimkinin çok gelesi var çok istekli ama işte iş güç olayı yok ben lohusa halimle çok yorulursam bir yolunu bulup gönderirim baktım sorun olmuyor kalsın istediği kadar.
Sag ol canim. Benim annem de gelmeye çok istekliydi erkenden de geldi ben çagirmadim da. Ama iste sonuc bu napalim anne iste bize de kismetten bu anne dustu. Aslinda alistim bu haline ama laflari olmasa laflariyla çok kiriyor. Geçen gun komsum geldi ne guzel geldin kizina destek oluyorsun diyor kadin , annemin cevabi bilmem guzel mi oldu ki keske gelmeseydim gideyim bir daha gelmem zaten çok sıkıldım burda gezecek yer yok diyor 🙄 kadin bana bakti ben guldum baska konu actim gectim napim. Ben dayanamazsam diye dusunmuyorum dogum sonrasini ayaga kalktigimi gorunce gidecekmis zaten 😅

Medilife hastanesine gidiyorum. Bir tek bu kadın mesai konusunda böyle sanırım ama en iyi alabileceğim kişiydi. Mesai dışı doğuma da gelmiyormuş. Hastanenin en iyi doktoruna randevuyu 2 ay öncesinden doğuma yakın veriyordu mecbur kaldım... normalde perinatoloğa gidiyordum ama çok pahalıydı değiştirmek zorunda kaldık.
Insallah istedigin gibi gider her sey
Ben her seyi ayarladim da noldu oglumun dogumunu babasi goremedi 🤣

Ay kocama söyleyemem, hem daha çok gerilirim hem de korkar ya benden, çünkü ben bı de bagirmistim hastanede, sancıdan yerimde duramayip kıvranıyordum, boşver onu 🤭😬 yürüyüş yaptım yine akşam, parka da götürdüm kızımı, hurmaya başladım zaten yine, Meryem otunu da suya koyucaz yine, ve Meryem suresi okumaya devam 🤭🤲🤲
Meryem ana eli otunu sanci başlayınca koyucaksin suya değil mi?? Yoksa.38+ lara geçince mı bende bu doğumda denicem inş heryerde sanci başlayınca diye okudum da öncesinde de ise yarar mı acaba

X