2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ya hiç değilse uğrayıp bir çay içip annesine gitse yine gam yemeyeceğim. Normalde de geliyorlar 1 gece annesinde 4 gün bende kalıyorlar e hamile insanım bende. Ya birak dışardan yemek söylemeyi adam kalktı bana yemeğe kıyma koymamışsın kalmadı mı dedi. Dünden kalan yemek sonuçta kendime yapmışım onu. Eşim aldı babasını dışarı götürdü ben uzanıp dinleneyim diye. Artık misafir kaldıramıyorum dedim farkındayım o yüzden dışarı çıkardım sen biraz daha rahat et diye dedi o da mahcup oluyor ama dışardan yemek söylenecek tip değil bunlar. Düşünse zaten gelip kalmaz.
Kendim yasamış kadar sinşrlendim. Bukadar rahatlık fazla. Bide yemek beğenilmiyo 😡 aksine sevmediği seyleri yapardım ben olsam. Yemek konusu en kıl oldugum şeydir. Ne bulursa ona eyvallah diyip kızım bu halinle yordum hakkını helal et diyeceğine saçma sapan konuşmuş. Üzme kendini canım sen 😔

Ya hanımlar benim 3-4 gündür bel ağrılarım arttı. 2 gündür de karnım inmeye başlamış baya dediklerine göre. Hareketleri de azaldı bugün tatlı bişeyler yiyince anlık hareketlendi o kadar. 2 saattir de kasıklarımda sürekli batma var bacaklarımda ve belimde kuyruk sokumumda ağrı var. Kalçanın doğuma hazırlanmasından mıdır bu ağrı yoksa doğum habercisi mi bilemiyorum. Karnım sert baya şuan ama kasılma yada sancı gibi şeyler hissetmedim karnımda genel. Sadece karnımın altında sancı var. Ve sürekli akıntım var gibi hissediyorum sürekli wc gidiyorum dakka başı

Kendim yasamış kadar sinşrlendim. Bukadar rahatlık fazla. Bide yemek beğenilmiyo 😡 aksine sevmediği seyleri yapardım ben olsam. Yemek konusu en kıl oldugum şeydir. Ne bulursa ona eyvallah diyip kızım bu halinle yordum hakkını helal et diyeceğine saçma sapan konuşmuş. Üzme kendini canım sen 😔
Ayyy onu diyecek insan bana denk gelmez. Hayır yani zaten geliyorum dememissin yemek bulduğuna dua et. Yanlış anlaşılmasın yemek vermeyeceğim diye değil ben genelde eşimin geliş saatine yakın yaparım 4-5 gibi falan. Her seferinde böyle ya kek yaparim ceviz yok muydu neden koymadın, yemek yaparım kıyma yok muydu böyle böyle delirtecekler beni. Kabullendim artık ya rahat yok bana gitsemde 4 sene gelmesem doğudan 😅😂😂😂

Ya hanımlar benim 3-4 gündür bel ağrılarım arttı. 2 gündür de karnım inmeye başlamış baya dediklerine göre. Hareketleri de azaldı bugün tatlı bişeyler yiyince anlık hareketlendi o kadar. 2 saattir de kasıklarımda sürekli batma var bacaklarımda ve belimde kuyruk sokumumda ağrı var. Kalçanın doğuma hazırlanmasından mıdır bu ağrı yoksa doğum habercisi mi bilemiyorum. Karnım sert baya şuan ama kasılma yada sancı gibi şeyler hissetmedim karnımda genel. Sadece karnımın altında sancı var. Ve sürekli akıntım var gibi hissediyorum sürekli wc gidiyorum dakka başı
Ayyy resmen kendi halimi okudum. Benim ekstra kasılma ve sancım oldu bugün. Valla dua ediyorum inşallah doğum habercisi değildir diye daha erken çünkü 😥 ınşallah vücudumuz kendini hazirliyordur normal şeylerdir inşallah sende dayanırsın biraz daha 🙏🙏

Ayyy resmen kendi halimi okudum. Benim ekstra kasılma ve sancım oldu bugün. Valla dua ediyorum inşallah doğum habercisi değildir diye daha erken çünkü 😥 ınşallah vücudumuz kendini hazirliyordur normal şeylerdir inşallah sende dayanırsın biraz daha 🙏🙏
Ya doktorum ağustos sonu eylül başı gelir beklemez seninki demişti ondan emin olamıyorum. Bayadır doğum pozisyonundaydı çünkü 😅 23 ü beklemez diyordu

Kızlar bu arada Vajinal enfeksiyon için çare buldum. Gecen günde yazmıştım ama denememiştim. Üç gündür deniyorum ay çok şükür rahat ettim. Akıntım çok çok azaldı😍 koku da vardı beyaz akıntı da vardı bugün neredeyse hiç kalmadı artık. Deneyimleyince paylasayım dedim. Tek rahatsız edici durum bana bir tık şekerli geldi, malzemeden kaynaklı olabilir tabiki. Tarifi veriyorum inşallah herkese şifa olur ❤️

DUT KURUSU ŞURUBUNUN FAYDALARI....
*Vücut iltihabını çözer.Enfeksiyonu atar.
*Nezle grip gibi hastalıklara karşı vücudu korur.
*Uyku problemine iyi gelir.
*Cilt hücrelerinin yenilenmesi sağlar.
*Yorgunluğu alır, zindelik verir.
*Saçları kuvvetlendirir.
*Ağız sağlığı açısından etkilidir.
*Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar.
*Kemik sağlığını korur.

***DUT ŞURUBUNUN YAPILISI***
2 su bardagi dut kurusu
5 su bardagi suyla 5 dk kaynatılır
Ilininca içilir
Cam kavanoza konur.
Buzdolabinda tutulur.
Sabah ,aksam aç karnına icilir
Dut şurubu bitince yeniden hazirlanır
21 gün icmeye devam edilir
Günlük de hazirlanip icilebilir

1 bardak kaynar suya
1 buçuk yemek kasığı dut
5 dakika kaynatıp ılıyınca içilir
Her gün 1 bardak icilmeli
21 gun boyunca icilir...

Ya doktorum ağustos sonu eylül başı gelir beklemez seninki demişti ondan emin olamıyorum. Bayadır doğum pozisyonundaydı çünkü 😅 23 ü beklemez diyordu
Yaaaaa o zaman her an her şey olabilir 😅😍 ben bile heyecanlandım valla hem de korktum kendim için, belirtilerimiz de aynı hayırlısı diyelim o zaman 😅

Kızlar, ikinci normal doğumunu yapıp , ilkinden kolay oldu diyen var mı? Yoksa yazmayın moralimiz bozulmasın
Aslında ben okuldayken ikinci doğum ilk doğuma göre daha çabuk ve kolay olur diye öğrenmiştim. Tamamen sana bağlı eğer düzenli eğzersiz yürüyüş falan yaparsan tabi kolay olur. Yeğenim ilk doğumda zor demişti. Ama ikinci gebeliğinde hiç oturmadı sürekli ev içi birşyler yaptı uğraş buldu mesela doğum yapacağı güne kadar alaturka tuvalet kullandı açılması kolay doğumu kolay olsun diye. Sancısı olmadan suyu geldi sancısı olmadan 8 cm açıldı 5 dk suni sancı verdiler hemen doğurdu. Anlamadım bile dedi. Bir arkadaşımda ilk gebelikte çalışıyordu anlamadım bile ne ara doğdu dedi diğer gebliklerinde sadece oturdu evde hiçbir işe elini atmadı çok zor geçti. O yüzden sana bağlı. Ama tavsiyede bulunayım. Sancın geldiğinde suquat hareketini yaparsan bir yere yada eşine tutunup, kolay doğuma büyük faydası oluyor. Ben eşime anlattım unutursam yardım et ve bana egzersiz yaptır dedim . Umarm bi nebze aydınlatabilmişimdir seni 😉☺️

O kadar sinirli ve yorgunum ki kasığıma ve vajinama iğneler batıyor resmen 😥 geçen gün kp annesini almak için buraya geleceğini söyledi. Babaneyle biz aynı şehirdeyiz aramız 40 dk falan. 2 şekilde gelebiliyor biri feribotla direk babanenin olduğu Gebzeye biri de şehir içinden önce bize sonra babaneye ve bilin bakalım hangi şekilde geldi. Hayır yani evden çıkarken haber de vermiyor geliyorum müsait misin demek yok bir de bu gece bizde kalicakmis yarın gidecekmis. Eşim aradı babam geliyormuş annem söyledi diye adam meğer sabah cıkmış yola 11 de baktım 10dk sonra geldi allahtan eşimde görevden dönmüştü denk geldiler. Akşam için kendimize yetecek kadar yemeğim vardı öğlen onlar bitti tabi sonra girdim mutfağa yemek yapma derdine düştüm ve inanılmaz belim ağırdı ayakta durmaktan.

Derdim bir tabak yemegi bir bardak çayı esirgemek değil az çok anlıyorsunuz. Insan evden çıkarken haber verir 2 saat yol sürüyor bende kendimi hazırlarım. Belki ben o an duştayım ya da müsait değilim vs. Dusuncesizlige kızıyorum 9. Aya geldik neredeyse hala yatılı gidip gelmeler canımı sıkıyor üstelik habersiz. Allahtan bütün ev halkı toplanıp gelmemiş ama bana da yazık değil mi zaten geceleri uyuyamiyorum sabah geç kalkıyordum şimdi erken kalkmak zorunda kalıcam kapımı kapatmak zorunda kalıcam bu sıcakta. Ben doğu görevine gidene kadar rahat yüzü göremeyeceğim onu anladım. Ay kusura bakmayın bayagıda yazdim ama aşırı doldum artık
Haklisin canim ne deyim normal zaman olsa sorun degilde insan zorlaniyor
Neyse ki 1 gece kalip gidecekmis yemegide ugrasmasaydin soyleseydiniz disaridan ekmek arasi bisiler
Olan olmus artik daha dusunup de kendine zehir etme butun geceyi
Gec odana arada uzan yat esin evdeymis nasil olsa

Aslında ben okuldayken ikinci doğum ilk doğuma göre daha çabuk ve kolay olur diye öğrenmiştim. Tamamen sana bağlı eğer düzenli eğzersiz yürüyüş falan yaparsan tabi kolay olur. Yeğenim ilk doğumda zor demişti. Ama ikinci gebeliğinde hiç oturmadı sürekli ev içi birşyler yaptı uğraş buldu mesela doğum yapacağı güne kadar alaturka tuvalet kullandı açılması kolay doğumu kolay olsun diye. Sancısı olmadan suyu geldi sancısı olmadan 8 cm açıldı 5 dk suni sancı verdiler hemen doğurdu. Anlamadım bile dedi. Bir arkadaşımda ilk gebelikte çalışıyordu anlamadım bile ne ara doğdu dedi diğer gebliklerinde sadece oturdu evde hiçbir işe elini atmadı çok zor geçti. O yüzden sana bağlı. Ama tavsiyede bulunayım. Sancın geldiğinde suquat hareketini yaparsan bir yere yada eşine tutunup, kolay doğuma büyük faydası oluyor. Ben eşime anlattım unutursam yardım et ve bana egzersiz yaptır dedim . Umarm bi nebze aydınlatabilmişimdir seni 😉☺️
Emegine sağlık öncelikle uzun mesajın için, benim acilmam suni sancı ile oldu hemen , Meryem Ana otu etkili oldu, açılmada sorun olmadı şükür ama sancıları karşılamakta zorlandım, ikinmak vb, açık yazmicam, etkilenilmesin, bazılarının çok kolay geçiyor, kişisel bir durum 😍🤲, şimdi ortalama 2 haftam var ve hareketsiz bı insanım, annem bakıyor kızıma, bu sefer hareket olsun dedim doğuma faydalı olduğu için ve yürüyüş yaptım ama yarım saat, yani en azından her gün yarım saat_1 saat yürümeye calisicam, evde hareketli olayım diyorum ama işte 35 yıllık yavaslikla kolay olmuyor , hareketlenmem lazım, squat tam olarak ne zaman yapsam? Ve kaç gün, son gün dimi doğuma yakın yani

Bebek hareketlerinde azalma varsa doktorunu ara derim canm.Bak o kadar ağrın da var. Yarın sabah ara bir uğra bakalım yanına…

Ah kuzum ben ne cektim bundan valla
Ha dogurdum ha dogurcam diye gezdim
Artik en son dayanamadim gittim doktora
Kuyruk sokumu bel sirt agrisini bebek kanala girmis kemiklerin genisliyo ondan dedi kasık sancisi ve sertlesmeyi de gaz sancisi dedi
3 4 gun inledim resmen
Ama hakikaten kendimi sıcak tutunca gecti hepsi

Normal dogum sancisi belden baslayip karın agrisi yaparmis ve duzenli olurmus
Sen yine de ihmal etme nolur nolmaz herkeste farkli oluyor sanci

Emegine sağlık öncelikle uzun mesajın için, benim acilmam suni sancı ile oldu hemen , Meryem Ana otu etkili oldu, açılmada sorun olmadı şükür ama sancıları karşılamakta zorlandım, ikinmak vb, açık yazmicam, etkilenilmesin, bazılarının çok kolay geçiyor, kişisel bir durum 😍🤲, şimdi ortalama 2 haftam var ve hareketsiz bı insanım, annem bakıyor kızıma, bu sefer hareket olsun dedim doğuma faydalı olduğu için ve yürüyüş yaptım ama yarım saat, yani en azından her gün yarım saat_1 saat yürümeye calisicam, evde hareketli olayım diyorum ama işte 35 yıllık yavaslikla kolay olmuyor , hareketlenmem lazım, squat tam olarak ne zaman yapsam? Ve kaç gün, son gün dimi doğuma yakın yani
Squata şimdi başlayanda var ama benim demek istediğim şu . Doğum suyun geldi doktora gideceksin yada hastanedesin . Koridorda zaten demirler var tutunman gereken. İşte onlara tutun yada eşine tutun odada sancın geldiğinde çök yere. Sancı bitince nefes al ayağa kalk sancın grldiğinde tekrar suquat çök yere . Doğumu kolaylaştırıyor. Zaten ikinci çocuğun muhtemelen suyun geldiğinden itibaren Ortalama 4 saatte doğurman lazım en fazla 6 saatte (istisnalar hariç tabiki)

Ben spuat hareketini hergun yapıyorum bi umut belki kanala girer diye ece vahapoglunun videosu var bununla ilgili çok güzel anlatiyo izle istersen uygun olunca

Bebek hareketlerinde azalma varsa doktorunu ara derim canm.Bak o kadar ağrın da var. Yarın sabah ara bir uğra bakalım yanına…
Mesai saati dışında şuan ve bana kişisel numarasını vermedi benim de hiç aklıma gelmedi... Doğumum olsa bile mesai saati dışı gelmezmiş önceden dedi🤷‍♀️ artarsa acilden giderim olmadı.

Haklisin canim ne deyim normal zaman olsa sorun degilde insan zorlaniyor
Neyse ki 1 gece kalip gidecekmis yemegide ugrasmasaydin soyleseydiniz disaridan ekmek arasi bisiler
Olan olmus artik daha dusunup de kendine zehir etme butun geceyi
Gec odana arada uzan yat esin evdeymis nasil olsa
Ahahh zaten sıkıntı etsem o da bana zarar 😔 dusuncesizlige kızıyorum en çok madem annene geldin onda kal. Dışardan yemek söylesem yemezdi sevmez öyle şeyleri onun önüne kıymalı yemekler sermek lazım ne diyeyim ki sabrediyorum. Bu son olsun bir daha gelene gelme iyi değilim diyeceğim açık açık. Insanlık yapa yapa kendimiz mahvolduk.

Ah kuzum ben ne cektim bundan valla
Ha dogurdum ha dogurcam diye gezdim
Artik en son dayanamadim gittim doktora
Kuyruk sokumu bel sirt agrisini bebek kanala girmis kemiklerin genisliyo ondan dedi kasık sancisi ve sertlesmeyi de gaz sancisi dedi
3 4 gun inledim resmen
Ama hakikaten kendimi sıcak tutunca gecti hepsi

Normal dogum sancisi belden baslayip karın agrisi yaparmis ve duzenli olurmus
Sen yine de ihmal etme nolur nolmaz herkeste farkli oluyor sanci
Bende de belde var karnımın altında da biraz var gibi. Sürekli wc ihtiyacı duyuyorum o korkuttu beni. Olmadı sıcak duş alıp dinlenmeyi deneyeyim

X