2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dogumun yaklastigini gösteriyor canim. Midenden basla göbegine dogru karnini karisla ölç ,gobegin ne kadar asagi inerse dogum o kadar yakin. Benim göbek de gorunmuyor.
Nasıl yani göbek deliğinden aşağının mı daha kısa olması doğuma yakınlığını belli ediyor? Bende göremiyorum göbek deliğimi deneyeyim bi nasıl? Galiba gün gün azalmasını ölç diyorsun

Evet canim gun gun azalmasini ölcuyoruz. Ben ölcmeye basladigimda bir karisti simdi iki karisi az gecti. Arada bebekle yukari cikiyor ama geri iniyor.

Daha 38. Haftadasin galiba normal dogum olcaksa 41 e kadar bekletiyolar normalde
Kolaycacik olur insaallah dogum hic dert etme vakti zamani gelince
Doğum tarihim belli oldu kızlar, yan pozisyonda olduğu için doktor daha fazla kilo almasını beklemeyelim zor olur dedi ve Çarşamba için randevu verdi
Ayyyyyy cok heycanli yaaaa
Sanki doktor bana da carsamba dermis gibi geldi ben de yarin ogrencem bakalim nolcak
37+6 nerdeyse 38 bitiyo 39 a basliyosun gibi bisi oluyo
Saglicakla al kucagina insaallah
En yakın dogum sen gozukuyosun simdilik

Doğum tarihim belli oldu kızlar, yan pozisyonda olduğu için doktor daha fazla kilo almasını beklemeyelim zor olur dedi ve Çarşamba için randevu verdi
Ayyy bebişler yavaş yavaş geliyor desene gözün aydın sağlıkla gelsin inşallah kaçıncı hafta olmuş oluyor peki

Ayyyyyy cok heycanli yaaaa
Sanki doktor bana da carsamba dermis gibi geldi ben de yarin ogrencem bakalim nolcak
37+6 nerdeyse 38 bitiyo 39 a basliyosun gibi bisi oluyo
Saglicakla al kucagina insaallah
En yakın dogum sen gozukuyosun simdilik

Ayyy bebişler yavaş yavaş geliyor desene gözün aydın sağlıkla gelsin inşallah kaçıncı hafta olmuş oluyor peki

Hayırlı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşallah
Çok sağolun kızlar, vakti gelen hayırlısıyla sırayla gelsin inşallah

O kadar sinirli ve yorgunum ki kasığıma ve vajinama iğneler batıyor resmen geçen gün kp annesini almak için buraya geleceğini söyledi. Babaneyle biz aynı şehirdeyiz aramız 40 dk falan. 2 şekilde gelebiliyor biri feribotla direk babanenin olduğu Gebzeye biri de şehir içinden önce bize sonra babaneye ve bilin bakalım hangi şekilde geldi. Hayır yani evden çıkarken haber de vermiyor geliyorum müsait misin demek yok bir de bu gece bizde kalicakmis yarın gidecekmis. Eşim aradı babam geliyormuş annem söyledi diye adam meğer sabah cıkmış yola 11 de baktım 10dk sonra geldi allahtan eşimde görevden dönmüştü denk geldiler. Akşam için kendimize yetecek kadar yemeğim vardı öğlen onlar bitti tabi sonra girdim mutfağa yemek yapma derdine düştüm ve inanılmaz belim ağırdı ayakta durmaktan.

Derdim bir tabak yemegi bir bardak çayı esirgemek değil az çok anlıyorsunuz. Insan evden çıkarken haber verir 2 saat yol sürüyor bende kendimi hazırlarım. Belki ben o an duştayım ya da müsait değilim vs. Dusuncesizlige kızıyorum 9. Aya geldik neredeyse hala yatılı gidip gelmeler canımı sıkıyor üstelik habersiz. Allahtan bütün ev halkı toplanıp gelmemiş ama bana da yazık değil mi zaten geceleri uyuyamiyorum sabah geç kalkıyordum şimdi erken kalkmak zorunda kalıcam kapımı kapatmak zorunda kalıcam bu sıcakta. Ben doğu görevine gidene kadar rahat yüzü göremeyeceğim onu anladım. Ay kusura bakmayın bayagıda yazdim ama aşırı doldum artık

Ben de dün görüyordum, bugün göremeyince şaşırdım. Senin 7 Eylül değil mi? Inşallah bana da az kalmıştır.
Evet canım 7 Eylül e sezeryan randevusu aldık ama doktorum 30 Ağustos 4 Eylül tarihinde tatilde olacakmış inşallah kızım o zaman gelmek istemez ya öncesi ya sonrası olsun da doktorum burda olsun istiyorum bakalım kısmet hayırlısı olsun artık

Aman canım iri bebekse zaten hiç riske atmayın. Sezaryen en güzeli

O kadar haklısın ki çok düşüncesizlik yapmış. Ben kp gidene kadar canım çıktı yanında kapalı giyinmek zorundaydim bu sıcakta ter içinde kaldım, adam 15 günden fazla kaldı da bu kızın karnı burnunda ben artık gidiyim demedi, istanbuldaki işlerini reddetme pahasına burda karısıyla durdu, e noldu bos yere bekledi hastaları çıkamadı hastaneden, allahtan gitti sadece kv var simdi o da iyi kötü yardımcı oluyor gibi bisey.. ama o dönem o kadar sinirliydim o kadar gergindim ki sözde erken dogum riskim yoktu ama karnım burnumda her yemeği ben hazırladım kv hic yardim etmedi, eşim isten gelince biraz yardim ediyodu. Onun hemen sonrasında da bu risk durumum oldu, esime ima ettim o süreçte yoruldum biraz da o sebep oldu diye çok alındı resmen küstü bana artık bisey de diyemiyorum. Simdi de cogu şeyi eşim yapiyo ama cok üzülüyorum bu düşüncesiz hallere ya kimse bunlari yaşamak zorunda değil hele ki son zamanlarinda.

Şu an hiç hayal edemiyorum nasıl bir süreç olacak ayy heyecanlanıyor insan
Off evet al benden de o kadar. Ben bir tek sonda konusunda endişeliyim kötü bir sonda tecrübem olmuştu geri kalan şeylerden gözüm korkmuyor ama heyecan vs her şey bir arada

Çatlamayana hayranım ya nasıl dayanıyor vücut
Bence düzenli krem yağ vs kullanma ve gebelikte gerekenden fazla kilo almama tamamen. Çünkü ben normalde az bir kilo alıp verip catlamis insanım cildim de çok kuru çatlamaya müsait. 24 haftadan beri düzenli yağ ve krem kullanıyorum ayrıca az kilo aldım catlamadim henüz. Yani ben bunlara bağlıyorum yoksa kendime kesin ctlarim gözüyle bakiyodum

Gebelikte kullanmasi sakıncalı olmayan bir sürü antibiyotik var genel olarak penisilin grubu olanlar. Ben de geçen hafta ağır bir grip geçirdim kullandım. Tabi ki doktoruma danıştım. Bir sakincasi olmadığını söyledi o da ki ben de öyle biliyorum. Önemli olan gerekli ve doğru olanı kullanmak. Hakikaten otit olduysan şart yani.

Evet ya bende evde şortla falan gezerim genelde çünkü aşırı terliyorum şimdi eşofman tişört falan giydim ama sütyen resmen canıma okuyor. Geceleri yastığın su içinde kalır uyuyamam bu gece bir de kapıyı kapatacagim oturur ağlarım artık yatakta. Benim kv de geldi daha 20 gün önce falan o da bana hiç yardım etmedi yalandan gelip soruyordu gidiyordu o zamanda aşırı sinirlendim 6 kişiye hizmet ettim. Gelmişiz son döneme zaten zor nefes alıyoruz bir de yetmiyor gibi hizmet derdine düştük. Ya adam kalktı bir de bana diyor ki kıymanız bitti mi yemeğe kıyma koymamışsın. Yemin ederim kan beynime sıçradı zor tuttum kendimi. Hayır bitmedi bilerek koymadım dedim. Adamın geleceğinden haberim yok kendime yapmışım o yemeği sonuçta.

Bence 35 haftada 2500 küçük değil yani en azından çok küçük değil. Ben 34 de gitmiştim 2000 Gr demişti ve kilosu yeterli demişti. Bebeklerde kilo işi çok geniş bir aralık doğumda 2500 Gr da normal 4000 Gr da. Önemli olan 2500 u geçmiş olması. Tıbben de 2500 u geçince sağlıklı normal kiloda kabul ediyoruz bebisleri. Bence gayet normal dert etme. Al bu doktor da böyle diyor Buralarda böyle yazıp başıma iş gelmezse iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…