2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
ama sezaryen spinal veya epidurel olacaksa bacaklara his hemen gelmiyor. doğrulup giymeye çalışmak zor olabilir. gecelik elle sıyrılır gene indirilir ama pijama için bilemedim. ben pijamayla ve gecelikle yedekli gitmiştim ama pijamanın altını giydirmemişlerdi. altım hep çıplaktı. örtüyü açan hemşire görüyordu

Hiçç gerilme canım ilk gün uyuşukluk geçince evet zor oluyor ama sonrası geçip gidiyor işte bebeğin kucağında olsun sağlıkla gerisi bomboşmuş

Kızlar ben çatı muayenesini oldum. Çıkar çıkmaz size yazayım dedim. Korkulacak bir şey yokmuş. Benim çatı biraz dar çıktı. Normali deneriz dedi ama yapacağıma pek inanmadı gibi.
Bende seni bekliyordum nasıldı acı veriyor mu zor mu kolay mi insallah istediğin gibi bir doğum olur. Hem önemli olan sancın varken ne kadar esneyecegi bence.

Nasıl geçti kuzum miğde bulantısı oldu mu genel de miğde bulantısı oluyor falan diyorlar bide karnına bastırıyorlarmış bi rahatsızlık verdi mi
Bende mide bulantısı olmadı canım kiminde bulantı kiminde baş ağrısı bel ağrısı ve omuz da oluyormuş hemşirenin dediğine göre yani benim omzum çok ağrıdı ama taburcu olurken geçmişti bile o ağrı hissiz olduğun için bastırma rahatsız etmiyor canım psikolojik olarak acıyacak mı diyorsun ama sadece bastırdığını hissediyorsun

Spinalde sezaryen sırasında kesi işlemi hissediliyor mu acaba? Bazıları acı hissi olarak değil de, operasyon sırasında sesleri duyduklarını söylüyorlardı
İlk batikonu hissettim ben canım sürmesini sonra bastırma ve çekiştirme hissettim ama asla rahatsız eden bişey yok 5 dk sürüyor bunlar sonra bebeğin sesini duyuyorsun gerisi dikiş işlemi oluyor ama onda hiç bi hissiyat olmuyor

Bende seni bekliyordum nasıldı acı veriyor mu zor mu kolay mi insallah istediğin gibi bir doğum olur. Hem önemli olan sancın varken ne kadar esneyecegi bence.
Canım hiç zor değildi ama illa ki bir baskı oluyor. Parmağıyla zorluyor içeriyi. O his rahatsız etti beni. Nefes alıp vererek kendimi serbest bırakmaya çalıştım ama o esnada da muayene bitti Çabucak olup bitiyor. Belki aletle bakılsa bu kadar bile rahatsız olmazdım. Ben vajinama ellenmesinden acayip tedirgin oluyorum.
Inşallah hepimizin doğumu en hayırlı şekilde olur. Sağlıklı sıhhatli kucağımıza alalım da.

Çok teşekkür ederim. Bende inanılmaz rahatsız oluyorum o durumdan ya vajinal usg yapmıştı bana daha önce ama pek sorun olmamıştı inşallah bu da öyle olur amiinn inşallah

Çok teşekkür ederim. Bende inanılmaz rahatsız oluyorum o durumdan ya vajinal usg yapmıştı bana daha önce ama pek sorun olmamıştı inşallah bu da öyle olur amiinn inşallah
Benim de hamile kaldığım ay vajinal usg yapmıştı. Aralık ayında. Hatta yumurtayı görüp bu birkaç günü değerlendirin demişti ve o ay hamile kaldım işte Ondan hiç rahatsız olmuyorum ama el ve parmak olayı başlı başına rahatsız eden bir şey beni. Bu arada kahverengi kanama gelirse tedirgin olma dedi. Muayeneden sonra olabilirmiş. Senin de aklında olsun.

Yaaa ne güzel hemen denk gelip olmuş benimde öyle olmuştu ilk seferde ama ben donemi kendim hesaplamıştım seninki daha garantili olmuş umarım benimde çok rahatsız etmeden olup biter 3 hafta sonra görücem ay evet duymuştum onu hatta bende bazen doğumu tetikliyor diye okudum inşallah sıkıntısız vaktimizi doldururuz

Meyvede de şeker varmış çocuğa şeker mi yedireceksin diyor

Yaa, çok sevindim çok teşekkür ederim tekrardan geçmiş olsun

Uzun gecelik rahat olmaz evet ama kısa gecelik rahat olur ben hem kısa gecelik hem pijama takımı koydum sezeryan olacağım

Allık ruj onlarıda unutmayim o zaman, makyaj malzemeside ekliyorum o zaman
Makyaj malzemesi demişken, sezaryene makyajla girsek kabul ederler mi acaba bazı operasyonların öncesinde yasaklıyorlar çünkü makyajımızı akmayacak şekilde yapsak da doğumdan sonra ne halde olacağımı bilemediğimden, en azından makyaj kısmını halletmiş oluruz. Daha pratik olur hem.

Ben de tatlıya düşkünüm eşimi pek dinlemiyorum hatta şeker yüklemesinde kesin bende çıkar dedim ama çok şükür çıkmadı belki de normal miktarda tüketiyorum ama eşimden dolayı çok tüketiğimi sanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…