2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim sonda yaklaşık 6 saat kalmıştı. Ama bu sürede zaten hiç ayağı kaldırmadılar. Sondayı çıkardılar ayağı kalkabilirsin dediklerinde giyindim. Yatağa in çık da birde yatakta hareket ederken sorun olmadı mı gecelik? Ama tuvalet konusunda çok mantıklı gerçekten pijamayı çekmek zor oluyor.
Yok benim sonda ve diren vardı ben bildiğin onlarla dolaştım tüm gün ama normal sezeryan değildi tabi, plesanta previa nedeni ile biraz daha zor geçmişti ameliyatim.Yok canım zaten dikislerden seri hareket olmadığı için yataga inip çıkarken ben zorlanmadım. O zaman en iyisi bir gecelik bir pijama ☺️dediğin gibi pijamanin da hareket alanı daha rahattır ikinci gün deneyebilirim

Son düzenleme:
Makyaj malzemesi demişken, sezaryene makyajla girsek kabul ederler mi acaba bazı operasyonların öncesinde yasaklıyorlar çünkü😁 makyajımızı akmayacak şekilde yapsak da doğumdan sonra ne halde olacağımı bilemediğimden, en azından makyaj kısmını halletmiş oluruz. Daha pratik olur hem.😅
Makyaji bilmem de ojeyi herhangi bi operasyonda istemiyolar diye biliyorum ani bi durumda tırnak morarmasi vs olabiliyomus Ojeden dolayı anlaşılmıyomus falan onun gibi biseyler duymustum. İzledigim videolarda cogu kadında makyaj var bence makyaja bisey demezler ama ben bebegimi yanağıma dayamak öpmek istedigimde makyajdan rahatsız olurum diye düşünüyorum

Makyaj malzemesi demişken, sezaryene makyajla girsek kabul ederler mi acaba bazı operasyonların öncesinde yasaklıyorlar çünkü😁 makyajımızı akmayacak şekilde yapsak da doğumdan sonra ne halde olacağımı bilemediğimden, en azından makyaj kısmını halletmiş oluruz. Daha pratik olur hem.😅
Denemekte fayda var 😁

Makyaji bilmem de ojeyi herhangi bi operasyonda istemiyolar diye biliyorum ani bi durumda tırnak morarmasi vs olabiliyomus Ojeden dolayı anlaşılmıyomus falan onun gibi biseyler duymustum. İzledigim videolarda cogu kadında makyaj var bence makyaja bisey demezler ama ben bebegimi yanağıma dayamak öpmek istedigimde makyajdan rahatsız olurum diye düşünüyorum
Evet ya ben doğum sonrası uzun süre makyaj yapmamıştım insan öpüp koklamaya doyamıyor 🥰

Kizlar makyaj konusunda deneyimimi anlatayim, epidural mi spinal mi oyle sezeryan olmustum ilk oglumda (farki bilmiyorum hala :) Gozlerime eyeliner cekmistim ustune, altina da hafif goz kalemi. Fakat orda yata pozisyonda olunca bi de duygusal bi an gozler sulanabiliyor, daha bebis gelmeden benim gozler akmis, cok gicik. Cildime bisey surmemistim, bebisi yanagima koyacagim diye.

Bu seferkinde, M.A.C in suya dayanikli cok iyi bir eyeliner i varmis "Liquidlast kalici eyeliner" diye geciyor, onu aldim. Kesinlikle akmiyormus Onu uste, goz kalemini cok hafif alta cekicem, belki birilerinin isine yarar diye anlattim, uzun oldu kusura bakmayin :)

Bebekle temas konusunda tabii ki hemfikirim, ben normalde de sadece göz makyajı yapıyorum, cilt makyajını hiç yapmıyorum zaten😁

Valla en rahat ettiğim pozisyon çapraz bir de yüzüstü yatmayı o kadar özledim ki 🤣🤣
Ben de eğilip ayakkabılarımı bağlamayı özledim, çoraplarımı giymeyi, yerden rahatça bişey almayı.. yere bişey düşürücem de eğilip almak zorunda kalıcam diye ödüm kopuyor 🤣🤣🤣

misophonia_ misophonia_ geçmiş olsun canım üstünden o yükü atmış oldun. Dogumun da nasıl olacağı cok önemli değil aslında vardır bir hayır, bebeğin ve senin zorlanmanızdansa sezeryan olsun daha iyi 😊
Sağ ol canım. Öyle tabi. Ikimizin de sağlığı yerinde olsun da vajinal, sezeryan hiç farketmez. Çatın dar demesini beklemiyordum, biraz şaşırdım ama şimdi geçti. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

Benim de bugün kontrolüm vardı kızlar. Çatı muayenesi elle muayene edip bastırdıkları gibiymiş, sadece ondan çok az daha uzun sürüyor. Hoş bir his değil tabi ama oluyor bitiyor. Bebişim daha kanala inmemiş ama pozisyonu iyiymiş. Bakalım neler olacak ne zaman gelecek süreç nasıl ilerleyecek merakla bekliyoruz 🤭

Benim de bugün kontrolüm vardı kızlar. Çatı muayenesi elle muayene edip bastırdıkları gibiymiş, sadece ondan çok az daha uzun sürüyor. Hoş bir his değil tabi ama oluyor bitiyor. Bebişim daha kanala inmemiş ama pozisyonu iyiymiş. Bakalım neler olacak ne zaman gelecek süreç nasıl ilerleyecek merakla bekliyoruz 🤭
1 dk bile yok sana yazdığım mesajla senin mesajın arasında 😂

X