2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ay güzel haberlerle geldin maşallah bebişe Nst de güzel çıkmış ancak süreyi çok vermiş doktor 37 den önce de muayeneye çağırması gerekmez mi gerçi gerek görmediyse vardır bir bildiği
Teşekkür ederim canımm evet ya bende 2 haftaya çağırır sandım ama 37de gel dedi inşallah gidene kadar doğurmam

Oh maşallah güzel haberler arka arkaya geliyor

Ben hiç sola yatamıyorum çok agrı oluyor durmuyor sag yatıyorum mecburen. Konumu etkilidir belkide.

Kesinlikle canım doktor çok önemli kendi canımızı bırak canımızın ta içini emanet ediyoruz guven vermesi ve bilgili olmasi gerek.. benimki çaktırmadan bana normal doğumu ima ediyor ama benim hic cesaretim yok bide rahim ağzı kısalması var ya ilaçları biraktirinca açılma olacağını kolayca doguracagimi ima etti ama bakalim daha ciddi ciddi konusmadik hic dogumu

Canim normal dogumu ben çok istiyorum sezeryan da tercih tabi ki bir sey diyemem. Normal dogum icin de kolaylastirici yollar var epidural gibi. Benim de cesaret gitmis durumda ama toparlamaya calisiyorum yeniden. Allah yardim eder insallah o an geldiginde. Yine de iyi dusunmek riske atmamak gerek

Benim boyum cok kısa olduğu icin korkuyorum biraz da canım bebek sıkışır düzgün ıkınamam halim kalmaz veya bebek kanala inmez boşa sancı çekerim diye ki bu ablamın başına geldi.. en başından beri kendimi sezeryane odakladim ama Allah bilir tabi şartlar neyi gösterir bilemem, bebek erkenden kanala inse, ben cok yorulmadan açılmam başlamıs olsa falan böyle ütopik hayallerim de var, o zaman normali denerim diyorum

Bemim boy da kisa bakma normal dogum istedigime ben de acayip korkuyorum dogumhaneyi gorunce korkudan öldüm hatta agladim kendimi motive edip duruyorum kizima merak etme seni dogurucam deyip duruyorum yavrucak ne manyak bir annem var diyordur o ütopik hayallerden bende de var , bir de hapsururken doguran bayanlarin hikayeleri bana çok cazip geldi ben de hapsururken birden dogurur muyum diye dusunuyorum

Normal doğumun boyla ilgisi var mı merak ettiğimden soruyorum

Benimde boyum kisa 1.55 3bucuk kilo dogdu oglum normal doğum yaptim boy konusu sorun etmeyin bence onemli olan çatın darmi degilmi

Normal doğumun boyla ilgisi var mı merak ettiğimden soruyorum
Varmıs malesef bazi doktorlar belli bi kısalıkta direkt sezeryan karari veriyor, ablam sancıları cekti çekti en son yetkili bi dr gelip boyunu sordu ve sezeryan kararı aldi mesela o da kısadır. Ben kendi mantıgımca şöyle düşünüyorum kemik yapısı ufaksa mesela kısa boylu birinin elleri ayakları kollari da boyuna göre kısa oluyo ya çatı kemiği de bunlara orantılı olarak küçüktür diye düşünüyorum ama ne kadar doğru bilemem. Eski kadınlar hep hareket halinde iş güç içinde olduğu için kısa da olsalar o kemik kolay esnedigi için normal dogurmuslar tabi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…