2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bemim boy da kisa 🤭 bakma normal dogum istedigime ben de acayip korkuyorum dogumhaneyi gorunce korkudan öldüm hatta agladim 😅 kendimi motive edip duruyorum kizima merak etme seni dogurucam deyip duruyorum yavrucak ne manyak bir annem var diyordur 😅 o ütopik hayallerden bende de var , bir de hapsururken doguran bayanlarin hikayeleri bana çok cazip geldi ben de hapsururken birden dogurur muyum diye dusunuyorum 😁
Yaa ne iyiymis 😂 benim babannem hapşırıp düşük yapmış mesela ama doğumları hep cok zor olurmus hatta dogum esnasinda birkac kez bebeğini kaybetmis. Kimi de var yolda doguruyor o kadar kolay oluyor şans ve nasip işi heralde biraz

Hayırlı olsun. Sağlıklı olmanıza çok sevindim. Umarım sağlıkla da büyütürsünüz bebeğinizi♥️

Çok geçmiş olsun canım çok fazla çıkmışsın tuvalete keşke hastaneye gitsen de serum falan takviyesi ile kaybettiğin minerali suyu yerine koysalar canım ihmal etme. Normal dışı ishalin. Umarım bir an önce toparlarsın

Patatesi haşla tuzlayıp ye daha iyi gelicektir ^^ umarim en kisa zamanda iyilesirsin

Geçmiş olsun Benim de dün çok kötüydü, 5-6 kez oldu ama ruhumu teslim ettim resmen. Midem de kötü, bugün devam ederse ben de doktora gitmeyi düşünüyorum ama bir yandan da antibiyotik kullanmak istemiyorum geçer diye düşünüyorum 😔 dediğiniz gibi salgın varmış, ben klima ve deli deli yatış seklimden dolayı üşüttüm herhalde diyordum 🤷‍♀️

Çok çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim herkese. Acilde takıldı serım. Bir de suya karıştırılan bir şey verdiler onu da içtim. Ayaklarım şişti tekrar, su konusunda sorun yok bence 😃 Bugün daha iyi geçti. Şu ishal de biterse rahatlayacağım bakalım.

Varmıs malesef bazi doktorlar belli bi kısalıkta direkt sezeryan karari veriyor, ablam sancıları cekti çekti en son yetkili bi dr gelip boyunu sordu ve sezeryan kararı aldi mesela o da kısadır. Ben kendi mantıgımca şöyle düşünüyorum kemik yapısı ufaksa mesela kısa boylu birinin elleri ayakları kollari da boyuna göre kısa oluyo ya çatı kemiği de bunlara orantılı olarak küçüktür diye düşünüyorum ama ne kadar doğru bilemem. Eski kadınlar hep hareket halinde iş güç içinde olduğu için kısa da olsalar o kemik kolay esnedigi için normal dogurmuslar tabi..
Evet haklısın canım mantıken öyle olması çok doğru olabilir. Ya eski kadınlarla zaten kıyaslanamayız kalmadı öyle bi devran buradan 50 yaş üzeri hanım teyzelere duyrulur 😁

Canım çok sıkkın eşime 10 kilo domates al azar azar konserve yapayım dedim gitmiş 25 kilo getirmiş sinir küpü oldum beni dinlemeyişine mi yanayım 25 kiloyu tek seferde nasıl yapacağıma mı hamile olmamı umursamamasını mı derken oturdum domates konservesi yaptım ağlaya ağlaya
Erkekler malesef detaylı düşünemiyor 🙁 hepsini yaptın bitti mi ya keşke parti parti yapsaydın😬

Kızlarrr kontrole gittim bugün, bebeğim sonunda dönmüş normal doğum ihtimalim yüksek 😍 ben 2 kilo almışım bebisimde 2.264 34+1deyiz şuan. Nstde sancım 40ı geçmedi. Bir sonraki kontrolümüz 3 hafta sonra olucak ve çatı muayenesi yapıcak ve doğum hakkında konuşucaz. Mantar vs olursa normal doğumda bebeğe zararı olur mu diye sordum hicbir sorun olmaz dedi. Bizden haberler böyle 🌸
Cok sevindim tatlım iyi olmaniza ne guzel haberlerle gelmissin oyle masallah

Canım çok sıkkın eşime 10 kilo domates al azar azar konserve yapayım dedim gitmiş 25 kilo getirmiş sinir küpü oldum beni dinlemeyişine mi yanayım 25 kiloyu tek seferde nasıl yapacağıma mı hamile olmamı umursamamasını mı derken oturdum domates konservesi yaptım ağlaya ağlaya
Kıyamam ya 25 kilo da cokmus hakikaten allah kolaylik versin
Hergun azar azar yap birden yorma kendini

Ah canım keske gşrmeseydin bukadar yorgunluğa. Ben yemek zor yapıyorum Rabbim güç kuvvet versin 😔

Varmıs malesef bazi doktorlar belli bi kısalıkta direkt sezeryan karari veriyor, ablam sancıları cekti çekti en son yetkili bi dr gelip boyunu sordu ve sezeryan kararı aldi mesela o da kısadır. Ben kendi mantıgımca şöyle düşünüyorum kemik yapısı ufaksa mesela kısa boylu birinin elleri ayakları kollari da boyuna göre kısa oluyo ya çatı kemiği de bunlara orantılı olarak küçüktür diye düşünüyorum ama ne kadar doğru bilemem. Eski kadınlar hep hareket halinde iş güç içinde olduğu için kısa da olsalar o kemik kolay esnedigi için normal dogurmuslar tabi..
Ayy gerçekten boyla veya kemik yapısıyla ilgisi olabilir. Boyum 1.62 ama kemik yapım narin yapılı. Kendi doktorum ve muayene olduğum başka bir doktor da söyledi bunu; bebeğim iri olduğu için sezaryen olabilirmişim. Normali kaldıramazmışım. Eski kadınlar kim bilir neler neler çektiler, doğumda vefat edenler vs.. 🙁istisnaları vardır tabii.

Erkekler malesef detaylı düşünemiyor 🙁 hepsini yaptın bitti mi ya keşke parti parti yapsaydın😬

Kıyamam ya 25 kilo da cokmus hakikaten allah kolaylik versin
Hergun azar azar yap birden yorma kendini

Ah canım keske gşrmeseydin bukadar yorgunluğa. Ben yemek zor yapıyorum Rabbim güç kuvvet versin 😔

15 kilosunu yaptım yarın da kalanı yaparım dedim ama belim ve kasıklarımda fena sancı var eğer bu bir hafta içinde doğurursam eşimi hiç affetmeyeceğim bunu kendine de söyledim

15 kilosunu yaptım yarın da kalanı yaparım dedim ama belim ve kasıklarımda fena sancı var eğer bu bir hafta içinde doğurursam eşimi hiç affetmeyeceğim bunu kendine de söyledim
Oyle deme o da uzulmustur eminim bazen erkekler dusunemiyor bizim kadar ince
15 kilo bile fazla keske azcik azcik 3 4 gune bolseydin
Hemen yat dinlen

Ben halim olmadığı için iki haftadır yoğurt bile yapmıyorum. Çok üzüldüm inanki. Ama erkek kafası o cok alınca mutlu olursun sanmıstır. Hiç çok ugras olacak düşünmemiştir. Söyle yardım etsin mesela, öğrenirse kafasına göre alısverıs yapmaz.

Ben halim olmadığı için iki haftadır yoğurt bile yapmıyorum. Çok üzüldüm inanki. Ama erkek kafası o cok alınca mutlu olursun sanmıstır. Hiç çok ugras olacak düşünmemiştir. Söyle yardım etsin mesela, öğrenirse kafasına göre alısverıs yapmaz.
Tüm gece ağrılardan uyuyamıyorum ben de Görüyor halimi bugün en sevdiği yemeği falan yaptım tüm gün kızla uğraştım zaten yorgunluğum yetiyor bana biraz daha düşünceli olmasını bekliyorum ama nafile

Yaa ne iyiymis 😂 benim babannem hapşırıp düşük yapmış mesela ama doğumları hep cok zor olurmus hatta dogum esnasinda birkac kez bebeğini kaybetmis. Kimi de var yolda doguruyor o kadar kolay oluyor şans ve nasip işi heralde biraz
Bence de canim nasip işi biraz 🤭 Allah saglikla versin kuzularimizi insallah 🥰

X