2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ayy şoka girer eşim söylemis annesine bu kadar geciktirmeyin yemeği diye ama bakalim, bugün yarın eşim evde, ona söylerim hadi git yemeği hazirla falan diye o saatlerde annesi de anlar ne zaman aciktigimi insallah

Bende de gebelik şekeri vardı ama şeker yüklemesi yapılan ilk ölçüm dışında ne hastanede ne evde bir daha yüksek değer görmedim. Diyetle beraber hep normal seviyede kaldı. Suyum fazlalaşmadı. Stres de şekeri etkiler, internete ne yazsanız zaten ani bebek ölümü, ölü doğum vs en kötü senaryolar çıkıyor. Kendinizi germeyin, değerleriniz çok yüksek değilse yapacağınız sadece üç şey var dikkatli beslenmek, yürüyüş yapmak ve stresten uzak kalmak. E zaten her hamile bunları yapmalı bence

Çok haklısın kendi annemiz gibi olmuyor, anneme de dedim sakin lohusaligimda beni kv ile basbasa bırakmayın diye eşim söylemiş annesine bakalim fayda edecek mi
Inşallah fayda eder kuzum sen sıkma kendini. Valla benim annem yeğenime baktığı için 2 hafta kalacak yanımda, kv de daha 4 günden fazla kalmadı inşallah annemden önce gider yoksa benimki her şeye karıştığı ve çok konuştuğu için zorla beni depresyona sokar keşke sadece annelerimiz olsa dimi ne rahat ederdik

Of gerçekten yaa benimki normalde dogum olur olmaz gelmezdi, bi 10-15 gün ablamla annem bakardı bana belki daha fazla, sonra o gelirdi ben de toparlanmış olurdum, planimiz buydu ama kv nin anne babasi covidden yogun bakimda oldugu icin bizim sehrimize ve mecburen bizim evimizde geldi 1 ay olcak nerdeyse burda. Son iki haftadır da bana bakmak durumunda kaldi işte bakmak denirse.. vardir bı hayır diyorum stresimi kontrol etmeye çalışıyorum bebegim icin

Aranızda TSH yüksekliği tedavisi gören var mı kızlar? Benim gebelik öncesinde hiç TSH problemim yoktu, 27. Haftada yükseldi, o zamandan beri tedavi görüyorum ama hiç 2.5 altına düşmedi..
31. haftasında bir arkadaşımın 3,7 çıkmış, ilaca başlattı doktoru ama çok yüksek değer olmadıkça büyük risk olmuyormuş

Ayy şoka girer eşim söylemis annesine bu kadar geciktirmeyin yemeği diye ama bakalim, bugün yarın eşim evde, ona söylerim hadi git yemeği hazirla falan diye o saatlerde annesi de anlar ne zaman aciktigimi insallah
Benim annemde geçmişini anlatıyor hep bakıyorum beklenti ama diyorum annne sen açıkca söyledin mi yok bekliyor ki anlasın yapsın ama karşındaki insan sen. Değil ki o açıkmadığı için senide öyle duşunuyordur şimdi de bende kaynanın yaptığını ben anneme yapıyor olabiliyorum geçen baktım gelmiş şekerim duştu diyor yogurt ye diyorum istiyorki eski duzen gelip tatlı atıştırsın tatlı yedirmeye yedirmeye açıkma suresini uzattım önceleri hemen açıkıyordu valla şukret derim öncesinde git açıkınca yogurt ye şekerini duzene sokuyor bize yardım eden yok ben annemin tabağını bile önune getiriyorum burda doktora gidiyor bir iki haftaya gider doğumda onada bakamam hem ikibucuk yaşında kızım hem annem hem bebek ağlamayana meme yok iletişim çok önemli

Yaa Allah yardımcın olsun kv 1 aya yakındır burda zaten ve öncesinde ben hizmet ediyodum hamile degilmis gibi ama artık mecburen yatmam gerekiyor ve bi hastaya bakar gibi ilgili olmasi lazım ama yok biraz gamsız biri malesef.. neyse ki gecici bı süreç

Biz hiç konuşmadık ama muhtemelen haber alır almaz gelicekler zaten 2 saat uzaktalar. Birde kp falanda olucak nasıl rahat edicem 1 hafta bilemiyorum. Yine de annemle aynı anda gelip gitmeleri işime gelir senin durum biraz uzun sürdü haklısın kötü denk geldi zor yani aynı evin içinde olmak ama hayırlısı olsun bebeğin ve senin sağlığın iyi olmaya çalış.

Aranızda TSH yüksekliği tedavisi gören var mı kızlar? Benim gebelik öncesinde hiç TSH problemim yoktu, 27. Haftada yükseldi, o zamandan beri tedavi görüyorum ama hiç 2.5 altına düşmedi..
Ben üç gebelikte te yasadım şuan takipli hastayım. Dahiliye kontrolü altındayım. En son 3,75 ti, yeni tahlil verdim salı günü belli olacak bakalım şimdi kaç oldu.

Ben bide şunu düşünüyorum bu aralarda dede ölürse ki durumu baya kritik, görümcem elti vs de toplanip gelir ve ben virusten cok korkuyorum tam doğum öncesi ama bunu kv ye söylerim buraya gelmesinler doguma az kaldı riskli olur diye, onun da acısı olur ama napiyim bebegi ve kendimi korumam gerek..

Aynen bende öyle yaptım her şeyini yıkadım annemler gelip ütüleri yaptılar yerleştirdik. Böyle çok pratik oluyo ama bir an önce yapsan iyi olur havalarda sıcak günde 2 makina bile açılır ne güzel.
Bu hafta içi müşteri işlerimi hızlandırıp hatta bitirmeye çalışıp yıkamaya geçeceğim . Burada günde 4 makine bile açabilirim urfada nem yok ve çok sıcak makineden çıkarıyorum asarken kuruyor

Ayyy Allah korusun ya inşallah öyle bir şey olmaz. Gercekten onun psikolojisi cok zor. Zaten yeni dogum yapmış olucaksın bir de onlarla uğraşmak çok zor olur. Bende anne babalar hariç misafir kabul etmeyi düşünmüyorum ben birde covid oldum acısını çok iyi bilirim yavrumu korumam lazım. En son gelişlerinde kvnin annesi vs de gelmek istemiş de kp getirmemiş. Eşim açık açık söyledi bebek doğsun biraz kendimizi toplayalım öyle gelsinler dedi. Keşke insanlar biraz düşünse de gelmese hemen başımıza. Devir kötü şuanda her yer hastalık kaynıyor nerden geleceğini anlamıyoruz ama insanlarda o anlayış yok malesef.

Canım annen varken gelip gitmeleri iyi olur bende aynı şekilde ayarladım ama bende kp yok vefat etmiş yıllar önce. Kv de doğumdan 1-2 gün önce gelecekmiş . Annem 1 hafta önce falan gelecek. Babamla kızkardeşinde 1-2 gün önceden gelcek. Kv o kalabalık içinde kaynar işte pek göze batmaz

Keşke benimde öyle arada kaynasa ya bende bir kp var aynı kv gibi her şeye karışmayı çok sever adam alışveriş yaptığım markete bile karışıyor daha ne olsun o burda çok sıkılıyor uyuyamıyor vs ınşallah çok durmazlar diyeceğim ama adam annesinde 1 gece kalıp bende 4 gün kalıyor benim annem tek gelicek ablam gelse bile 2 gün kalır yeğenim küçük aynı evde kalabalık zor olur evine döner. Tek duam inşallah 1 haftada uzun kalmazlar da giderler yoksa delirmemek elde değil

Öyle gerçekten insanlar çok düşüncesiz ve benim eltilerim hic dikkat etmez sürekli ev oturmalarinda gezer ne pahasına olursa olsun buraya toplanmalarini engellemem lazım.. alıp başımı gitcem annemin evine onlar dursun burda yaa gerekirse bunu bile yaparim yani..

Ay hiç sevmem karışan tipleri ama yapacak bişey yok 1 haftaysa sorun değil idare edersin bişey olmaz bende ekti görümce kayınpeder yok ama bir kv yetiyo ablan gelemez öyleyse canım zor olur. Benim kızkardeşim bekar olduğu için sorun yok bir de doktorla konuştum kardeşimizde mesleği bu olduğu için doğuma girmesini istedim doktor izin verdi. Sezeryan günü anestezici ile de görüşün dedi çünkü ameliyathaneden sorumlu kişi o oluyormuş. Eğer o da izin verirse doktor bebeği direk kardeşime verecek o temizleyip giydirecek inşallah

Yaaaa mükemmeeelll keşke benimde öyle olsaydı ne güzel teyzesi yapıcak her şeyini bende hiç sevmem şansıma ikiside karışan tipler ama umursamamaya çalışıyorum o bimden alışveriş yapın dedi diye ordan alacak değilim hem migrosu gereksiz buluyor hem her aldigimi beğenip nerden aldın diyor böyle de bir de işte nasıl doluyum bu konulara var ya biri bir şey dese susmadan konuşasım geliyor hiç ne zaman geleceklerini ne kadar kalıvaklarını falan söylemediler ben eskiye bakarak öyle olur diyorum ama eşimi zorlayayım da bir ağızlarını arasın son zamanlara doğru

Yemin ederim benim kp gibi birini görmemişsinizdir adamin psikolojik hastalıkları var aşırı takıntılı, bime gider 2 koli yumurta alir, baba biz köy yumurtası alıyoruz bunlari kim yicek diyoruz, bimin yumurtasinin daha iyi oldugunu iddia edip saatlerce konusur, yumurta bayatliyo sarı kısmı grilesiyo falan, 10 kişilik yesillik alıp geliyo cok garip değişik huylari var herşeye de karışır.. zor dayandım o gidene kadar

Hey Allahim ya nedir bunlardaki her seye karisma huyu birak işte sanane yani degil mi. Onun bir benzeri de bende var ben migrostan alışveriş yapıyorum kendi ürünleri daha kaliteli geliyor diğer marketlere göre, onlarda bimden yapıyorlar daha bir kez ağzımı açıp ben bunu beğenmedim migrostan alın sizde demedim aksine bizde beğendiklerini söylüyorum migrostan aldım diye ama tutturmuş bim daha güzel diye. Herkes nereyi begeniyorsa ordan alsın dimi herkesin evi düzeni başka. Evi ilk tutup eşyaları alırken özellikle halıyı 4m2 aldım büyük sevmiyorum her yer halıyla kaplansın sevmiyorum 1 sene oldu hala halı küçük yama gibi kalmış diye laf eder kafasına göre halı bakar bizim eve. Kendi evinde yan yana 2 tane 4m2 var her yer halı kaplı seninki de bir değişik ayrı bir ev olduğunu ayrı düzen olduğunu kabul etmeleri lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…