2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
BEnim bebek doğum pozisyonu almadı bakkalım nolacsk rabbim bilir ama anestezi bende çok kötu tesirleri oluyor öksurtmuştu bir dogumumda on gun burnumda peçete ile gezdim sızlıyordu benim için sezaryan korkutucu geliyor sonrasını duşunduğumde birde brbek yan bakalım hakkımızda hayırlısı
Allah herkese hayırlı sağlıklı sıhhatli doğumlar nasip etsin kuzum ister normal ister sezeryan doğumun hepsi zorlu bi süreç

Kızlar 2 haftadır yattigim icin kv kahvaltı ve aksam yemeğini yapıyor baska da pek bi iş yaptığı yok evde ama bunları da cok geç yapıyor yaa düzenimizi bildiği halde cok oyalaniyor bu saat oldu daha telefonda konuşuyor çay bile koymadi 🙁 aksam eşim 6 gibi isten geliyo normalde ben esim gelmeden sofrayı hazirlardim gelir gelmez oturur yerdik ama kv saati bildigi halde daha yemeği bile yapmamış oluyo, aksam 8i geçiyor yemek isi, ben gün icinde en az 7-8 saat yemek yememiş oluyorum. Yanı başımda kuruyemiş falan var ama o da bi yere kadar. Hep msj veriyorum aksam çok acikmisim bu saate kalmiyoduk biz falan diye ama e tabi sen hamilesin duramazsin bu kadar diyo.. dese de ertesi gün düzen yine aynı.. sabrediyim sayılı gün çabuk gecer stres yapmayım diyorum eşime de sikayetleniyorum ama hicbisey demiyo annesine aglicam artik 😢
Canım acıkca söyle ilaclar için dr saat verdi su saatte yemek yemem lazımmıs de mesela. Mecbur kalsın saati sen belirle. Söylemessen sıkıntı oldugunu anlamazki. Eşinde annesine bişey diyemez, yani tüm eşler öyle oluyor malesef. Benimki gecen hafta geldi sağolsun iyiyiz hoşuz ama börek yapıcam diye tutturdu ben dedim anne halim yok yapma uğrasamam. Yaslı cunku, yemekte vardı evde ama, gıdıp uzandım uyumusum küçük kızla o arada kendi kendine yapmış. Valla kendi bilir dedim tepsi yıka ugras oldu ama ayakta börek acamazdım. Uyar dedım benımkıne de kıyamadı. Ben desemde yapıyor çünkü. Dümdüz söylemek lazım, torunun acıktı anne yemeği erken yiyelim de hergün yeni taktik 🤭

HelloBaby Bebek Modal 2li İç Zıbın ya oldu mu bilmiyorum ama iç zıbın paylaşmaya çalıştım. Böyle gömlek gibi bir şeyler bunlardan 5 tane geldi hediye ama amacını anlamadım çıt çıtlı body kullanmayı düşünüyorum. Bunun faydasını bilen varsa bir yazsın lütfen siz aldınız mı
Kuzum bende isimli hastane çıkışı yaptırdım onun içinde var bu zıbınlardan ama kızımda da pek kullanmadım ben bunu

Hey Allahim ya nedir bunlardaki her seye karisma huyu birak işte sanane yani degil mi. Onun bir benzeri de bende var 😂😂 ben migrostan alışveriş yapıyorum kendi ürünleri daha kaliteli geliyor diğer marketlere göre, onlarda bimden yapıyorlar daha bir kez ağzımı açıp ben bunu beğenmedim migrostan alın sizde demedim aksine bizde beğendiklerini söylüyorum migrostan aldım diye ama tutturmuş bim daha güzel diye. Herkes nereyi begeniyorsa ordan alsın dimi herkesin evi düzeni başka. Evi ilk tutup eşyaları alırken özellikle halıyı 4m2 aldım büyük sevmiyorum her yer halıyla kaplansın sevmiyorum 1 sene oldu hala halı küçük yama gibi kalmış diye laf eder kafasına göre halı bakar bizim eve. Kendi evinde yan yana 2 tane 4m2 var her yer halı kaplı😅 seninki de bir değişik ayrı bir ev olduğunu ayrı düzen olduğunu kabul etmeleri lazım
Valla öyle yaa ne karişirsin el kızı küser mi alınır mi karışmayım desene..

Canım acıkca söyle ilaclar için dr saat verdi su saatte yemek yemem lazımmıs de mesela. Mecbur kalsın saati sen belirle. Söylemessen sıkıntı oldugunu anlamazki. Eşinde annesine bişey diyemez, yani tüm eşler öyle oluyor malesef. Benimki gecen hafta geldi sağolsun iyiyiz hoşuz ama börek yapıcam diye tutturdu ben dedim anne halim yok yapma uğrasamam. Yaslı cunku, yemekte vardı evde ama, gıdıp uzandım uyumusum küçük kızla o arada kendi kendine yapmış. Valla kendi bilir dedim tepsi yıka ugras oldu ama ayakta börek acamazdım. Uyar dedım benımkıne de kıyamadı. Ben desemde yapıyor çünkü. Dümdüz söylemek lazım, torunun acıktı anne yemeği erken yiyelim de hergün yeni taktik 🤭
Eşime söyledim o da annesine demis bu kadar geciktirmeyin diye, annesi de kabul etmis evet gecikti baya diye.. valla esime de sorun çıkarmak istemiyorum arada kalır ve kv 1 aydır bende, hep hizmet ettim hic yüzümü eğmeden, tüm emeklerim boşa gider hemen hepsini inkar eder eşim 🤦

HelloBaby Bebek Modal 2li İç Zıbın ya oldu mu bilmiyorum ama iç zıbın paylaşmaya çalıştım. Böyle gömlek gibi bir şeyler bunlardan 5 tane geldi hediye ama amacını anlamadım çıt çıtlı body kullanmayı düşünüyorum. Bunun faydasını bilen varsa bir yazsın lütfen siz aldınız mı
Bunlar eskiden çok kullanılıyormuş ama ben ilk kızımda kullandığım için buna da aldım. Sıcak mi serin mi anlamadığım havalarda üzerine giydiriyordum 😁

Valla öyle yaa ne karişirsin el kızı küser mi alınır mi karışmayım desene..
O düşünce yok ya. Çok isterdim böyle hicbir şeye karışmayan kendi halinde olmalarını. Bizim de şansımız böyleymism ne yapalım 😅 ınşallah hepimiz sıkıntısız atlatırız bu dönemleri diyorum 🙏

Ben de aldım bunlardan. Annem çok önemli dedi 😃 ama neden bilmiyorum. Sanırım yeni doğduklarında cilt çok hassas olduğu için dikişe vs temas etmemesini sağlıyor. Yenidoğan setlerinden de çıkıyor.

Ben üç gebelikte te yasadım şuan takipli hastayım. Dahiliye kontrolü altındayım. En son 3,75 ti, yeni tahlil verdim salı günü belli olacak bakalım şimdi kaç oldu.
Benimki onikinci haftadan sonra duşuşe geçiyor hep ilacı bir iki ay kullanıyorum ilk zaman aslında bebek kendi troidini uretiyor ama dör kusur sınır zannımca t3t4 değerleri normal ise sıkıntı etme derim bu değerlerde ilaç kullanmama ragmrn benimki duzenli duşmuştu birde ben dereotu yiyorum sabahları lor ve peynirle onun faydası çok oluyor dene istersen troidler yorgunluk yapıyor etkiliyor herşeyini

Kızlar 2 haftadır yattigim icin kv kahvaltı ve aksam yemeğini yapıyor baska da pek bi iş yaptığı yok evde ama bunları da cok geç yapıyor yaa düzenimizi bildiği halde cok oyalaniyor bu saat oldu daha telefonda konuşuyor çay bile koymadi 🙁 aksam eşim 6 gibi isten geliyo normalde ben esim gelmeden sofrayı hazirlardim gelir gelmez oturur yerdik ama kv saati bildigi halde daha yemeği bile yapmamış oluyo, aksam 8i geçiyor yemek isi, ben gün icinde en az 7-8 saat yemek yememiş oluyorum. Yanı başımda kuruyemiş falan var ama o da bi yere kadar. Hep msj veriyorum aksam çok acikmisim bu saate kalmiyoduk biz falan diye ama e tabi sen hamilesin duramazsin bu kadar diyo.. dese de ertesi gün düzen yine aynı.. sabrediyim sayılı gün çabuk gecer stres yapmayım diyorum eşime de sikayetleniyorum ama hicbisey demiyo annesine aglicam artik 😢
Ay Allah aşkına yapıyorsa şikayetlenme ne olur. Ben sezeryan sabahı kalkar kv kahvaltı hazırlarım. Doğuma giderken bile yemek yapar koyarım çocuklarım aç kalmasın diye. Asla yapmaz. En son doğumumda büyük oğlanla kv evde kalmıştı. 2 gün yatınca ikinci güne hastaneden yemek yapamadım tabi. Eşim annesinin huyunu bildiği için beni hastanede bebekle bıraktı gitti hazır mantı aldı eve bıraktı. Bi gelmiş büyük oğlan yatak odasında tek başına. Çişi gelmiş gidip yapmamış terlemiş. Onun üstünü değişmiş aldıklarını bırakmış yanıma geldi. Kv de içerde tv izlermiş. Eşim anlattı bana da. Ah o anki çaresizliğimi anlatamam size. Öyle üzülmüştümki Dr çıkarsada evime gitsem oğluma sarılsam demiştim😔😔 eskiden hep okur hiç böyle şeylere yorum yapmazdım şimdi okudukça yazasım geliyor dolmuşum iyice galiba

Ay Allah aşkına yapıyorsa şikayetlenme ne olur. Ben sezeryan sabahı kalkar kv kahvaltı hazırlarım. Doğuma giderken bile yemek yapar koyarım çocuklarım aç kalmasın diye. Asla yapmaz. En son doğumumda büyük oğlanla kv evde kalmıştı. 2 gün yatınca ikinci güne hastaneden yemek yapamadım tabi. Eşim annesinin huyunu bildiği için beni hastanede bebekle bıraktı gitti hazır mantı aldı eve bıraktı. Bi gelmiş büyük oğlan yatak odasında tek başına. Çişi gelmiş gidip yapmamış terlemiş. Onun üstünü değişmiş aldıklarını bırakmış yanıma geldi. Kv de içerde tv izlermiş. Eşim anlattı bana da. Ah o anki çaresizliğimi anlatamam size. Öyle üzülmüştümki Dr çıkarsada evime gitsem oğluma sarılsam demiştim😔😔 eskiden hep okur hiç böyle şeylere yorum yapmazdım şimdi okudukça yazasım geliyor dolmuşum iyice galiba
Böylesini de ilk kez duydum, yemek yapmayı mı bilmiyor 😬

Ayyy inanamıyorum nasıl böyle bişey yapar yaaa 🤦 Allah vicdan merhamet versin ne diyim.. kendi annen nerde? En iyi kaynana bile bu durumlarda bizi tatmin etmiyor malesef

Yok artık, torununa bu kadar ilgisiz olabilir mi bir babanne? Çok üzüldüm 😔

Bu da beterin beteri oluyor sanırım 😑 yani bence bu da çok çok kötü bir durum ama diğeri de hafife alınacak şey değil ikinizinde zorlu donemi olmuş.

Ayyy inanamıyorum nasıl böyle bişey yapar yaaa 🤦 Allah vicdan merhamet versin ne diyim.. kendi annen nerde? En iyi kaynana bile bu durumlarda bizi tatmin etmiyor malesef
Kaynanama da kötü demem ha. Ama artık dayanamıyorum tavırlarına. 10 yıldır susuyorum ama artık cidden gıcık oluyorum. Aramızda iyi yAni kavgamız patırtı gürültümüz yok. Sayılı gün diyorum. Sabrediyorum günü geliyor gidiyor valla rahatlıyorum. Annem çok hasta benim canım kendine de bize de bakabilecek durumda değil. O olsa bunlara muhtaç mı olurdum. Ah ahh

X