2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Valla canım içimi rahatlattın

Valla canım içimi rahatlattın
Bende gebelik şekeri var 25. Haftadan beri insülin kullanıyorum ve diyet yapıyorum kendim hamile kaldığımdan beri aynı kilodayım ama ben zaten biraz kiloyla hamile kaldım üstteki postlardan okudum ani ölümler konusunu daha ilk şekeri duyduğumda araştırmıştım hala da içimde minikte olsa korkusunu yaşıyorum ve biraz kaderciyim bu konuda yavrumun alacağı nefes varsa o bana gelecek zaten benim elimde olan onun sağlığını koruyabilmek onun için ani ölüm olayını düşünmektense her canım bişey istediğinde diyorum ki sabır çünkü doğumdan sonra bende ki şekerden kaynaklı bir durum yaşamak istemiyorum eğer dikkat etmiyorsan yediklerine bu haftalarda sonra sabır et bol bol, biraz dikkat et kilosu hiç önemli değil iri olabilir ama önemli olan bizdeki şeker onun organlarını etkilemesin benim bebeğimde 3 gün önce 2750 gr dedi doktor ama şunu da ekledi önde olması kesinlikle şeker diyemem anne baba olarak siz de irisiniz genetik faktörde çok önemli dedi uzun oldu kusura bakma ama nerede gebelik şekerim var diyen birini görsem tutamıyorum kendimi gereksiz korkutuluyoruz çünkü

Canım işine karışmak gibi olmasın ama en azından yıka, ütü beklesin. Hastaneye götüreceklerini bile hazırlasan kâr sana.

Belki de senin düşük olduğu içindir kuzum , dün gece 1 buçukta olduğum iğne sonrası bende uyuyamadım sabah 5 de anca uyuya bildim Valla iğne sonrası için bana öyle dedi 1 hafta tuzlu tüketme diye
Ciger gelistirici igne kortizon diye biliyorum, kortizon icince de tuzdan sakiniliyor cunku kortizon tuzun emilimini arttiriyor. Ben boyle biliyorum

Bende de su fazlalığı sorunu var şekerim düzene girdi aslinda ama.azalmiyo dr um.artik takma yapicak bisey yok dedi çok şükür bebekte bi sorun yok akışına bıraktım

Kötü düşünme bilinç altına kötüyü yerleştirme . İyi düşünelim iyi olacak Allah’ın izniyle her durumun kendine göre artı eksisi var. Allah büyük kolaylıkla geçer inşallah

Aynı anda yapmaya çalışma gözünde büyür, her gün bir kısım yapsan bir haftada dünyaları bitirmiş olursun. Yorma kendini yaparken farketmiyoruz ama sonunda o yorgunluk sancı ağrı mahvediyor bizi. Allah kolaylık versin canım ben liste yaptım öyle ilerledim işimi kolaylaştırdı

Aranızda TSH yüksekliği tedavisi gören var mı kızlar? Benim gebelik öncesinde hiç TSH problemim yoktu, 27. Haftada yükseldi, o zamandan beri tedavi görüyorum ama hiç 2.5 altına düşmedi..
Ömrün endokrinde geçiyor ama çol şükür 3 aydır ilaç dozuna dokunulmadı bile. İlacınım dozunu arttırsın ama iyi olan bir doktpr tabi. Bebeğin kendi tiroidleride oluştu korkma yani

Ben ayniydim canim dun doktor bebek dogim pozisyonuna gelmis ayaklari midene baski yapiyo ondan dedi ama daha erken cok yer degistirir dedi

Merhaba ; Beni de yazar mısınız ? Yaşım 35
Beklenen tarih 7 Eylül , sizinle aynı
İkinci bebek inşaallah
Kilom 85 i geçmez sanırım
Cinsiyet erkek

iğneden mi bilmem. Bana iğne galan yapmadılar ama çarpıntı bendede sürekli bebek kendini kastığında çarpıntım oluyor.

iğneden mi bilmem. Bana iğne galan yapmadılar ama çarpıntı bendede sürekli bebek kendini kastığında çarpıntım oluyor.
Evet evet o rahim kasılması iste, karın sertleşiyor ve o an çarpıntı ve nefes darlığı yaşıyorum. Bu esnada ağrı duymuyorum. Yalancı kasılma mı gerçek mi onu bilmiyorum

Evet evet o rahim kasılması iste, karın sertleşiyor ve o an çarpıntı ve nefes darlığı yaşıyorum. Bu esnada ağrı duymuyorum. Yalancı kasılma mı gerçek mi onu bilmiyorum
Aynısı işte sanki beynime kan gitmiyor nefes alamıyorum başım zonkluyor kalbim duracak gibi hissediyorum. Sanırım sendekide tam olarak bu. Bu bende 2 haftadır var. Bebek kendini kastığı zaman oluyor demek baskı yapıyor. Arkadaşım o kasılma işte dedi doğumda fazla sıklaşacak demişti.

Evet bende de 2-3 haftadir var, sıklaşması sıkıntı iste dikkat etmek lazım ne sıklıkta olduğuna

Mesela su an döndü bebek bugun mideme baski yapmiyo
Anlik kucuk degisimler olabilirmis
Döndü derken hafif kendini sağa sola çekmesi gibi mi? Benimki baş aşağı döndükten sonra tekrar pozisyon değiştirmedi mesela. Doktor da artık değişmez diyor. Zaten yerleri de çok kalmadı, zor değil mi dönmesi?

Hanımlar selam ben dün yeni doktoruma kontrole gittim inşallah bu saatten sonra da değişmesi gerekmez diye umuyorum şekerden kaynaklı perinatoloğa gidiyordum ama şekeri kontrol altına aldığımdan istediğim hastanedeki normal doktora geçtim. Kadınlardan korkuyordum önceki düşüğümde yaşadıklarımdan dolayı ama o kadar sevdim ki kadını dün tüm gün pozitif takılıyordum ben özele gidiyorum çünkü devlet hastanelerinden korkuyorum bu gebeliğimde de devletten çok çektiğim için. Doktorum normal doğumu destekliyor bu benim için çok güzel bir haber. Oğlum babası gibi iri kemikli yapılı uzun bir bebek şimdiden 48 cm olmuş bir hafta ileri gelişimi. Ama kilolu bir bebek değil kilosu haftasına yakın çok şükür 2.5 kilosu. Şekerimden dolayı anlık fazladan kilo almaması için 24. Haftamdan beri diyet yapıyorum ve çok başarılı olmuşum böyle devam edersem normal doğum yapabilirmişim. Nst ye girdim önce o da çok iyi çıkmış günde 10 büyük hareket olmasını isteriz senin 25 dk da 7 tane büyük hareket olmuş dedi doğum poziyonunu almış doktorum 36. Haftada ve sonrasında her an gelebilir, ağustos sonu da olabilir eylül başı da olabilir ama max 23 üne kadar bekleriz gelmezse dedi. 38 de hala doğmamışsa çatı muayenesi yapıcam eğer çatın dar değilse normal doğum şeklinde ilerleriz ama darsa ona göre sezeryanını planlarız dert etme bunları önemli olan sağlıklı olması ve çok sağlıklı dedi. Sadece kilo almaması gerekiyor omuzları genişlerse de sezeryan olur kafa bir şekilde çıkar ama omuzlar geniş olursa sakatlanabilir risk alamayız dedi. Gerçi kafası şuanda 8.8cm Anlık kilo almayıp haftasıyla uyumlu giderse normal doğum yapabilirim gibi duruyor ama tabiki nasıl ve ne zaman gelmek istediğine oğlum karar verecek bakalım erken mi gelecek anası babası gibi +40 ları mı bekleyecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…