2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok canım ben hiç umursamıyorum kilosunu boyunu falan sen karşılaştırırken yanılma diye yazdım. Gerileme olmaması dediğin gibi önemli olan kısım. Başka doktor heralde tüm sürece hakim olmadığından değişik yorum yapabiliyor demek ki. Doktorun doğrudur bence önemli olsa o da yönlendirdi ileri tetkike. Kağan Kocatepe videosunda biz artık anne için bir şey ifade etmediği için plasenta yaşlanmasını görsek bile bundan bahsetmiyoruz dedi mesela.
Ya evet bazı doktorlar önemsiz gördüğü şeyi anneye söylemiyor kafa karışmasın diye . Bol bol dinlen bebiş biraz daha dursun içerde ki duracağını düşünüyorum biraz evhamlı davranmış diğer doktorun . Çünkü gerçekten erken bir durum görse doktorlarımız bize söyler. Seninle günümüz aynı ya özenle yazdıklarına dikkat ediyorum. Kendi doktorun herşey yokunda giderse doğum tarihi şu olur diye birşey dedi mi hiç sana. Bana doktorum bu kontrolde hiç sormadan sezeryan yapcaz dedi belki tüp bebek oldupundandır . Herşey yolunda giderse 25 eylül dedi 38+6 da almış olacak yani

Benim de son 3 kontrolde kilom aynıydı çok şaşırdım baya da yiyorum karnım da büyüyor ama nasıl almadim bilmiyorum
Bence o terdendir . Malum çok sıcak havalar süt için kızlar yatmadan önce. Bana en çok kiloyu süt yaptı yatmadan önce büyük bardak deviriyorum. Bebekte süt içildiği anda aşırı oynuyor süt vermediğimde daha sakin

Ben de giderek zayıflıyor gibiyim, iki kg daha vermişim, çok üzüldüm ama karnım da aynı gibi 😐gebelikte son aylarda kg vermek iyi değil diyorlar, benim gibi olan var mı acaba ben de merak ediyorum🙁
Vermeyi bilmiyorum ama almadım diye pek memnun tepki verdi doktor 🤷 bir de bı arkadaşım son aylarinda doktor kontrolünde diyet yaparak kilo vermişti (şekerden dolayı)

Ya evet bazı doktorlar önemsiz gördüğü şeyi anneye söylemiyor kafa karışmasın diye . Bol bol dinlen bebiş biraz daha dursun içerde ki duracağını düşünüyorum biraz evhamlı davranmış diğer doktorun . Çünkü gerçekten erken bir durum görse doktorlarımız bize söyler. Seninle günümüz aynı ya özenle yazdıklarına dikkat ediyorum. Kendi doktorun herşey yokunda giderse doğum tarihi şu olur diye birşey dedi mi hiç sana. Bana doktorum bu kontrolde hiç sormadan sezeryan yapcaz dedi belki tüp bebek oldupundandır . Herşey yolunda giderse 25 eylül dedi 38+6 da almış olacak yani
Erken doğum ihtimali hep var zaten ama kritik günleri geçiyoruz zaten.
Ben de seninkilere ayrıca dikkat ediyorum. Her şey yolunda giderse ilk 34 haftayı bitirip rahatlayacağız, doğum da Eylül son hafta dedi ama tam tarih vermedi.
Şöyle bir detay var bizde bi de, ben pek anlamam ama 23'ünde doğarsa terazi burcu 22'sine kadar doğarsa başak oluyor. :) Acaba hangisi olacak.

Annem dedili eskiden Bebek doğum pozisyonu almıyorsa ebeler masajla falan döndürüyorlar. Hatta benim sol tarafta miyom var. Doktorum dönmezsem miyomdan dolayı dönmez sezaryan yaparız demişti. Ebeye sordum siz yapmıyormusunuz diye. Normalde yapıyoruz ama senin miyomun var risk alamayız dedi. Hani yurt dışında bile ebe dönmeyen çocuğa müdahale ediyorsa orda daha iyi bilmeleri lazım.
Bİr akrabama kağıt imzalatıp yapmak istemişlerdi doktırlar kırılma olursa biryerinde sorumluluk almıyoruz eli ile döndurmek için bende bazen öyle yapıyorum plesantadan mı kaynaklanıyor sol altta hatta sezeyen yaparlarsa dikkat et men lazım dediler bebek yana getirip kafasını alttan dönuş yapmıyor yukardan tekrar kafasını sağa göturuyor uzun zamandır öyle ma bir aydır yatay kafa solda sanki dogmak istemiyor gibi 😂 doktora sorarım ama o inmiyorsa indirirşz demişti kanala daha önce en son görulmemde bekleyeceğiz dedi galiba bende birşey hazır değil onu bekliyor gibi bu pozisyon daha rahat tekmeler havada ucuyor rahatına duşkunde olabilir babaya benziyor gibi huylar genetikle geldiğini duşunuyorum 😂

Bence o terdendir . Malum çok sıcak havalar süt için kızlar yatmadan önce. Bana en çok kiloyu süt yaptı yatmadan önce büyük bardak deviriyorum. Bebekte süt içildiği anda aşırı oynuyor süt vermediğimde daha sakin
Koca bardak sut bizim de esimle gece kokteylimiz oldu hem midemi rahatlatiyor hem de yararli olacagina inaniyorum ☺️

Ben de 36 da evlendim 37 de geldi yavrum ikinciyi eşim istemiyor şuan ama bebiş doğduktan sonra belki fikri değişir 😊
NIrmal dogunca dogum anında asla daha çocuk istemiyorsun bir aya kalmaz unutuyorsun hemen istiyorsun ama duygusallık başlıyor bebeği tam vaktine kadar emzirmek istiyorsun vakt geçiyor ama babaların fikri kesinlikle değişiyor

Erken doğum ihtimali hep var zaten ama kritik günleri geçiyoruz zaten.
Ben de seninkilere ayrıca dikkat ediyorum. Her şey yolunda giderse ilk 34 haftayı bitirip rahatlayacağız, doğum da Eylül son hafta dedi ama tam tarih vermedi.
Şöyle bir detay var bizde bi de, ben pek anlamam ama 23'ünde doğarsa terazi burcu 22'sine kadar doğarsa başak oluyor. :) Acaba hangisi olacak.
Yani senin doktorda hemen hemen aynı tarihi vermiş . Ya evet burcuna bende dikkat etmiştim terazi bebekleri çok tatlı olurmuş hep gülermiş derler ne kadar doğru bilmem tabi 🤣 terazilerin yetişkinlerinde tanıdıklarım var hem iyiler hem de biraz dengesizlikleri var 🤭 başaklar da temiz titiz disiplinli düzenli olurlar 😁 kendim akrep burcuyum ikisiyle de anlaşırım bakalım ne olacaklar

Yatmadan değil de ben de bu ara sabah eşim ise giderken erken saatte ballı süt iciyorum hem kahvaltiya kadar tok tutuyo hem de ins bebege yarıyodur. Ben ömrümde bu kadar terledigimi hatırlamıyorum dediğin gibi terin de etkisi olabilir cok su icsem de yerine konmuyodur belki

Yani senin doktorda hemen hemen aynı tarihi vermiş . Ya evet burcuna bende dikkat etmiştim terazi bebekleri çok tatlı olurmuş hep gülermiş derler ne kadar doğru bilmem tabi 🤣 terazilerin yetişkinlerinde tanıdıklarım var hem iyiler hem de biraz dengesizlikleri var 🤭 başaklar da temiz titiz disiplinli düzenli olurlar 😁 kendim akrep burcuyum ikisiyle de anlaşırım bakalım ne olacaklar
Ben teraziyim valla seviyorum terazi burcunu 🤭 arada dengesizliklerimiz oluyor ama o da dengeyi bulmak için 😁

Koca bardak sut bizim de esimle gece kokteylimiz oldu hem midemi rahatlatiyor hem de yararli olacagina inaniyorum ☺️
Ay eşinde mi içiyor ne güzel maşallah benim eşim hiç sevmez 😅 kesinlikle yararı tartışılmaz ben bir ara keçi sütü içiyordum bulup ama malum havalar çok sıcak hem de Urfa’da yaşayınca sıcağı 3 kat o yüzden Pınar süt alıyorum dolaptan çıkarıp soğuk soğuk götürüyorum en azından ferahlatıypr 😅benim eşim sabahları kahvaltıda bana ceviz kırıyor benden çok yiyo avokado alıyoruz arada yarısını götürüyo balı malı da hiç eksik etmiyo o da kilo aldı bi göbek bağıda eşimden alaaydık bebek daha iyi beslenmişti 🤣

Yatmadan değil de ben de bu ara sabah eşim ise giderken erken saatte ballı süt iciyorum hem kahvaltiya kadar tok tutuyo hem de ins bebege yarıyodur. Ben ömrümde bu kadar terledigimi hatırlamıyorum dediğin gibi terin de etkisi olabilir cok su icsem de yerine konmuyodur belki
İyi yapıyosun sabah içmende güzel çünkü kahvaltıya kadar vakit geçiyor belki bende öyle yaparım bazen kahvaltı geç kalıyor

Ben de hergün bir bardak süt içiyorum öğlen içiyorum ama Türk kahvesinin yanında

Vermeyi bilmiyorum ama almadım diye pek memnun tepki verdi doktor 🤷 bir de bı arkadaşım son aylarinda doktor kontrolünde diyet yaparak kilo vermişti (şekerden dolayı)
Teşekkür ederim😊 siz de mi diyet yapıyordunuz acaba? Son haftalar özellikle sürekli birşeyler yiyorum, iyice obur oldum ve buna rağmen kg verince endişelendim. Doktoruma soracağım bakalım ne diyecek...

Grupta yaşıma yakın birini görmek beni çok sevindirdi🙈🤭
Ben 39 kasımda kırk olacağım uçuncuyu isterim tabi kısmet ise aileyi araştırınca halamın bile kırklı yaşlarda son çocuğunu dogurdugunu hesapladım annemde sonuncusunu kırk bucukta yaptı geçen sefer komsumuz benimle birlikte hamile kaldığında 43 tu onlarda çok erken evlenmellerine rağmen yaşlı oldugumdan mı nedir gebelik cevremdeklere göre daha hafif geçiriyorum birde bilinç olabilir hareketlerimi kısıtlamıyor birde çok şey yaşıyınca panik olmuyorsun herşeyi daha olağan karşılıyorsun eskiden çocuk istemezdim kimsenin sorumluluğunu alıp gunaha giremem derdim lisede böyle duşunurdum uniler ble bu duşuncemi değiştiremedi otuzda evlenim 35 civarında çocuk yapmaya karar verdim ama kızım doğunca o sorumluluk uykumu kaçırmaya başladı mutsuz oldum ben artık mutlu olamam dedim bu kaygı ile nasıl yaşayacağım dedim ama zamanla azaldı annelik mutsuzluk kaygı haliymiş gibi gelmişti lohusalıktanda olabilir hatta tekrar karnıma girse karnımda sanki daha korunaklı geliyordu neyse atlattım geçti ama bu lohusalıkta bakalım nasıl duygular saracak beni

X