2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok yok çekmem mi, artık sıcaktan pişik olmuştum tüm gün klima karşısındaydım. ( Öyle bi icimden geldi aslında bu yoktu videosu geldi aklima 🤣) plansız oldu bu biraz, istesek denk getiremeyiz aralarında sat'a göre 5 gün var 🥰
Biz 3 kardeş 1er gün arayla doğmuşuz yıllar arasında uçurum var tabii. Nisan ayında şenlik yaşanıyor ailede. Sizde de öyle olur.

10 günde 250 gram almış görünüyor ama tabii iki farklı cihazla doğru olur mu karşılaştırma bilmiyorum. Beslenmesi ve erken gelmesi halledilebilir şeyler ama oksijeni de ordan alıyor kötü kötü şeyler geliyor aklıma işte insanın bi kere huzuru kaçınca. :KK43:
İçini ferah tut. Ya başka doktor araya girince kafalar karışıyor. İstersen kendi doktoruna gününü beklemeden git için rahat eder imkanın varsa . Şuanki sabit kilosunı falan söyledi mi sana

İçini ferah tut. Ya başka doktor araya girince kafalar karışıyor. İstersen kendi doktoruna gününü beklemeden git için rahat eder imkanın varsa . Şuanki sabit kilosunı falan söyledi mi sana
Dünden daha iyiyim canım biraz okudum ettim kendi doktoruma da daha erken gidicem.
Benim 30+6'daki kontrolümde 1520 gramdı dün gittiğim hastanede 32+1de 1770 gram gözüktü. Seninle aynı gün olduğumuzdan karşılaştırma yaparsan yanıltmasın bunlar bana küçük bebek dendi, seninkinin daha yüksek olması normal yani.

Ben de 36 da evlendim 37 de geldi yavrum ikinciyi eşim istemiyor şuan ama bebiş doğduktan sonra belki fikri değişir 😊
Eminim çok kişiden duyuyorsundur ama yaşını hiç göstermiyorsun 😊
Benim eşim de tam tersi, kızımız doğduktan sonra ikinci en erken ne zaman olur modunda. Hatta geçenlerde "Benim 3 çocuk istediğimi bile bile evlendin, 3 çocuk isterim" diye söylendi kendi kendine. 🤭

Maşallah 😳 annemden sadece 3 yaş ufaksınız çok şaşırdım. Ne kadar güzel bu yaşlarda bile herşeye rağmen çocuk sahibi olmanız 😊 pozitiflik, gençlik akıyor resmen sizden 😄
😅 Hamilelik-evlilik isleri okumak ve kariyer yapmaktan 40 li yaşlara kaldi. Belki 20 li yaşların enerjisi yok ama bebeğimi daha bilinçli yetistirecegim. 40 yaş olgunluğu 🤭😉
Elden ayaktan düşene kadar pozitif kalmaya devam kadınlar 😃🙌

Kızlar ben sanki bu ay kilo almıyorum karnım falan da aynı seyrediyor. Son ayda dururmuş internette öyle izlemistim ama sizce normal mi? Yoksa daha mi cok yemek laızm 😆😉iştahım da eskisi gibi değil bakalım minnacık bisey çıkar benden 😆😜
Ben 64 oldum eskisi gibi yemediğim halde 1 kilo daha almışım karnım giderek ağırlaşıyor taşıması iyice zorlaştı yavrum 37 den sonra gelsin çok bekletmesin istiyorum

Eminim çok kişiden duyuyorsundur ama yaşını hiç göstermiyorsun 😊
Benim eşim de tam tersi, kızımız doğduktan sonra ikinci en erken ne zaman olur modunda. Hatta geçenlerde "Benim 3 çocuk istediğimi bile bile evlendin, 3 çocuk isterim" diye söylendi kendi kendine. 🤭
Ooo ne güzel Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşallah 🤲❤️

İlk dönemler çok baba çocuk duygu alışverişi olmadığı için istemiyorlar ama iletişim kurmaya başladıklarında yavaş yavaş kardeşi mi olsa dillendirmeleri başlıyor 😁
benim eşim şaka maka çocuğumuz oluyor kafasında :KK70: o çok istemiyordu olursa olur kafasındaydı, şimdi arada kendi kendine karnıma dokunduğu oluyor. bazen ben gece uyurken de dokunuyormuş karnıma. eşimi hiç zorlamadım ama arada eşimin omuzlarına da ekstra sorumluluk yükledim galiba hissi geliyor.

Dünden daha iyiyim canım biraz okudum ettim kendi doktoruma da daha erken gidicem.
Benim 30+6'daki kontrolümde 1520 gramdı dün gittiğim hastanede 32+1de 1770 gram gözüktü. Seninle aynı gün olduğumuzdan karşılaştırma yaparsan yanıltmasın bunlar bana küçük bebek dendi, seninkinin daha yüksek olması normal yani.
Bence kilosu normal canım neye göre küçük bebek deniyor ki sen kafana takma benim kuzenlerim 38-39 da hep 2.200 falan doğurdular ve 40 I çıkana kadar topaç gibi oldular maşallah. Kızkardeşim yenidoğancı mesela hep şey diyor 3.500 üzeri bebek istemeyiz biz diyor . Sağlıklı olsun o yeter. Sonuçta kilo alımı olmuş gerileme yok . Benim bebekte böbrek genişlemesi vardı kendi doktorum dikkat edilecek düzeyde değil önemsiz dedi hep . Başka bi doktora gitmiştim ilaç yazdırmak için beni fetal dnaya perinatolağa falan yönlendirdi hemen

benim eşim şaka maka çocuğumuz oluyor kafasında :KK70: o çok istemiyordu olursa olur kafasındaydı, şimdi arada kendi kendine karnıma dokunduğu oluyor. bazen ben gece uyurken de dokunuyormuş karnıma. eşimi hiç zorlamadım ama arada eşimin omuzlarına da ekstra sorumluluk yükledim galiba hissi geliyor.
Gülücükler agucuklar yapmaya başladığında gorucem ben onu 🤣

Kızlar ben sanki bu ay kilo almıyorum karnım falan da aynı seyrediyor. Son ayda dururmuş internette öyle izlemistim ama sizce normal mi? Yoksa daha mi cok yemek laızm 😆😉iştahım da eskisi gibi değil bakalım minnacık bisey çıkar benden 😆😜
Bende bu ay pek kg almadım saskinlik icindeyim 😁 ama bebegin masallahi var bu haftalardan sonra su azalicak ya belki onun hafiflihidir

Hani benim ilk bebeğim ama okuldan aklımda bazı şeyler. Birde arkadaşımın biri çok bez alma ilk ay çabuk büyür dedi diğeride her meme emmeye kaka çiş yapıyor günde en az 7 kere alt değiştim sen ilk ay bezini çok al demişti 😂😂amannn sağlıkla gelsinde bokuyla rezil oliyim razıyım 😂 kabız olmasından İyidir 😁😁
Ben bir numaradan iki tane aldım toplam 150 ye yakın tam hatırlamıyorum ama yani her emzirdiğimde altını açıyırdum bende birde bazı bebrklerde su kaybı oluyorilk hafta zaten kilo alımı nadiren oluyor benimki vermemişti yani harcanır diye duşunmuştum zayıf bebekler daha uzun sure kuklanıyor kilo kaça kadar oluyor sekiz kiloya kadar mı tam bakmadım uzerşnde yazar bazı bezlerin değişiyor aşağı yukarı hesap yaparsın birde kilo alma hızına göre stok yapmazsın bende duruma bakarım artık ama ilk zaman nerdeyse her bez kakalı oluyor açmama durumu yok yani iki uç saatte alt açıyırsun

Bence kilosu normal canım neye göre küçük bebek deniyor ki sen kafana takma benim kuzenlerim 38-39 da hep 2.200 falan doğurdular ve 40 I çıkana kadar topaç gibi oldular maşallah. Kızkardeşim yenidoğancı mesela hep şey diyor 3.500 üzeri bebek istemeyiz biz diyor . Sağlıklı olsun o yeter. Sonuçta kilo alımı olmuş gerileme yok . Benim bebekte böbrek genişlemesi vardı kendi doktorum dikkat edilecek düzeyde değil önemsiz dedi hep . Başka bi doktora gitmiştim ilaç yazdırmak için beni fetal dnaya perinatolağa falan yönlendirdi hemen
Yok canım ben hiç umursamıyorum kilosunu boyunu falan sen karşılaştırırken yanılma diye yazdım. Gerileme olmaması dediğin gibi önemli olan kısım. Başka doktor heralde tüm sürece hakim olmadığından değişik yorum yapabiliyor demek ki. Doktorun doğrudur bence önemli olsa o da yönlendirdi ileri tetkike. Kağan Kocatepe videosunda biz artık anne için bir şey ifade etmediği için plasenta yaşlanmasını görsek bile bundan bahsetmiyoruz dedi mesela.

Şekeri kesince bende su fazlalığı normale döndü hemen. Gerçi tek sebep olduğu şey erken doğum onu da atlatmışsın artık 36. Hafta hiç çeşit çeşit araştırmalara gerek yok. Hayırla sağlıkla gelsinler inşallah. 💐❤️
Bakalım şeker sıfıra yakın alıyorum keton diyetide yapmıyorum ama bir haftaya belli olur. Bebekte iki sefer kordon dolaması var ama en önemlisi doğumm pozisyonu almadı bekliyorum bakalım hayırlısı artık işler son anda da değişiyor benimkisi tebdir takdir Allahtan

Ben de giderek zayıflıyor gibiyim, iki kg daha vermişim, çok üzüldüm ama karnım da aynı gibi 😐gebelikte son aylarda kg vermek iyi değil diyorlar, benim gibi olan var mı acaba ben de merak ediyorum🙁

Benim de son 3 kontrolde kilom aynıydı çok şaşırdım baya da yiyorum karnım da büyüyor ama nasıl almadim bilmiyorum

X