2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım gün içerisinde en az 4-5 kez oluyor. Bugün olduğunda biraz uzun sürdü hemen hareket ettim biraz değişiklik yaptım yürüdüm. Geçti. Eğer geçmeseydi duşa giricektim. Geçen öyle olunca soğukla ılık arası bi duş aldım geçmişti yine.
Benim cok uzun sürmüyor ama benim de gün içinde 5-6 kez oldu bugün tek tek not tuttum, sık değil Allah'tan ama hem ilac kullanıyorum hem magnezyum kullaniyorum. Demek kullanmasam çok sık olcak..

Doktora bile sordum bu sıkıntılar yaşlılıktan mı yazdan mı hiç rahat değilim diye yazdandır dedi. :) Her gece 3-5 kez uyanıyorum böyle. Kızımda işe gidiyodum son aya kadar, karnım da hiç yoktu, çok geziyodum, bu bayaa kötü bi döneme denk geldi virüs vs. dışarı çıkmadan geçti koca hamilelik.
Benim annem de beni 37de doğurmuş hep anlatır çok şişmiştim çok zordu diye. 42 yaşı düşünemiyorum. Bu tecrübeden sonra ben çocuk mevzusunu komple kapattım. :)
Bende 35 yaşında 3. gebeliğim diğer gebeliklerim mayısta oldu hiç yaz geçirmedim ilk 3 ay bulantı kusma dışında rahattım 29 umda 2. Yi doğurmuştum bence de 30 a kadar bitmeli doğumlar bir ebe ve hemşire olarak bunu söylüyorum ☺️

Benim cok uzun sürmüyor ama benim de gün içinde 5-6 kez oldu bugün tek tek not tuttum, sık değil Allah'tan ama hem ilac kullanıyorum hem magnezyum kullaniyorum. Demek kullanmasam çok sık olcak..
Anladım canım. Bende maden suyu içmeye çalışıyorum her gün. Kramplar ve kasılmalara iyi gelir dedi ebem. Bak görürsün aynı zamanlarda doğurcaz zaten takvim öyle gösteriyo🥳 Hiç endişe etme😌

İyi bari çekmişsin:) O kadar saçma bir hal alıyor ki karın 😁 ben de ne zaman eşime bak hareket ediyor dokun desem duruyor. Oynuyor minnoşlar bizimle ☺️
Ay benimde öyleydi ne zaman bak desem eşime elini köy desem duruyordu 😆😆😜artık bu son zamanlarda gördü en azından 1 kaç kez 😜 yalancı gibi oluyorum valla bak diyorum ses kıpırtı yok 😜😆

Anladım canım. Bende maden suyu içmeye çalışıyorum her gün. Kramplar ve kasılmalara iyi gelir dedi ebem. Bak görürsün aynı zamanlarda doğurcaz zaten takvim öyle gösteriyo🥳 Hiç endişe etme😌
Kızılayın erzincan olanını öneriyor doktorlar canim o daha etkiliymis maden suyu icin 😘görmüşken yazayım dedim kramplara belki faydası olur. Ben ondan içiyorum bayadır

Ben magnezyum icemiyorum inanilmaz mide agrisi yapiyo ilac
Cok fazlada kramplarim var hatta oyle ki ayaga kalkinca biri elimden tutmadan adım atamiyodum 2 3 dakikaka
Doktorum kizilayin ERZINCAN maden suyunu ic dedi icinde inanilmaz magnezyum varmis
Onu icmeye basladigimdan beri kramp falan kalmadi

Ben magnezyum icemiyorum inanilmaz mide agrisi yapiyo ilac
Cok fazlada kramplarim var hatta oyle ki ayaga kalkinca biri elimden tutmadan adım atamiyodum 2 3 dakikaka
Doktorum kizilayin ERZINCAN maden suyunu ic dedi icinde inanilmaz magnezyum varmis
Onu icmeye basladigimdan beri kramp falan kalmadi
Şimdi O oksapar arkadaşta onu önerdi. Sağol canım ondan alayım bende normalde beypazarı içiyordum değiştireyimm🥰

Kızılayın erzincan olanını öneriyor doktorlar canim o daha etkiliymis maden suyu icin 😘görmüşken yazayım dedim kramplara belki faydası olur. Ben ondan içiyorum bayadır
Aaa ben de Beypazarı içiyordum magnezyumu fazla diye. Kızılay Erzincan'a geçeyim ozaman 👍

Bende 35 yaşında 3. gebeliğim diğer gebeliklerim mayısta oldu hiç yaz geçirmedim ilk 3 ay bulantı kusma dışında rahattım 29 umda 2. Yi doğurmuştum bence de 30 a kadar bitmeli doğumlar bir ebe ve hemşire olarak bunu söylüyorum ☺️
Kaderden kısmetten kaçış yok. Hadi yaza denk gelelim de yani son ayın Ağustos'a denk gelmesi en olmaması gerekeni başardık. ☺️

Her risk 35ten sonra belirgin artmış, bilim bize bi şey anlatmaya çalışıyor 30a kadar bu konuları bitirin şeklinde. :)

Ben uzun zamandır tahlil vermemiştim hatta şuana kadar idrar tahlili olmamıştım aile hekiminde yapılmıyor gittim dedim tahlil istiyorum bna baktılar uniye gitmiştim eski gebeliklerimde önce hocaya sordu sonra işte rutin yapılması gerekli şeyleri yaptı suyu fazla ondan dogum pozisyonu alamıyor dedi işte şekeri takip yap bir hafta sonra gel dedi ama tabi gitmem sanmıyorum çunku gitsem dezeryan gunu verirler kendi doktırumda uni doktoruydu muhtemelen bebek dönene kadar bekleriz dogum sancıları başlar açılma olur dönmez ise sezeryan olur şimdi gitsem suyu fazla başka anormali mi var altında yatan araştırırlar beni huzursuz ederler zaten daha önce asistan ile tartışıp gitmemiştim 😂 onuda sordular anlattım ama doktoruma ulaşamaz isem mecbur dogum için giderim hakkımızda hayırlısı tabi
Annem dedili eskiden Bebek doğum pozisyonu almıyorsa ebeler masajla falan döndürüyorlar. Hatta benim sol tarafta miyom var. Doktorum dönmezsem miyomdan dolayı dönmez sezaryan yaparız demişti. Ebeye sordum siz yapmıyormusunuz diye. Normalde yapıyoruz ama senin miyomun var risk alamayız dedi. Hani yurt dışında bile ebe dönmeyen çocuğa müdahale ediyorsa orda daha iyi bilmeleri lazım.

Aaa ben de Beypazarı içiyordum magnezyumu fazla diye. Kızılay Erzincan'a geçeyim ozaman 👍
O oksapar ben hiç fark etmeksızın içiyordum eşim soda alırsa kızılay ben alırsam beypazarı alıyordum demek fark ediyormuş öğrenmiş oldum. Günde 2 tane içiyorum hamileliğin başından beri en az 1 mutlaka fakat kramp konusunda hala esnememeye özen gösteriyorum yoksa kitlenip kalıyorum 😏😏

Kaderden kısmetten kaçış yok. Hadi yaza denk gelelim de yani son ayın Ağustos'a denk gelmesi en olmaması gerekeni başardık. ☺️

Her risk 35ten sonra belirgin artmış, bilim bize bi şey anlatmaya çalışıyor 30a kadar bu konuları bitirin şeklinde. :)
Ama baba olacak kocayı 32 imde buldum ben 😁 mecbur ilk çocuğum 34 yaşında doğrucam ikincide olursa 35 sonrası olacak. Aslında bana kalsa 30 a kadar bitirirdimde. Anam eve almazdı 😂😂 H hatice0133

Annem dedili eskiden Bebek doğum pozisyonu almıyorsa ebeler masajla falan döndürüyorlar. Hatta benim sol tarafta miyom var. Doktorum dönmezsem miyomdan dolayı dönmez sezaryan yaparız demişti. Ebeye sordum siz yapmıyormusunuz diye. Normalde yapıyoruz ama senin miyomun var risk alamayız dedi. Hani yurt dışında bile ebe dönmeyen çocuğa müdahale ediyorsa orda daha iyi bilmeleri lazım.
Benim kız bu gittiğimde yan yatmış, normali bırak bu halde sezeryanla bile çocuğu çıkarmak zor oluyormuş. Doktor sakın internetten biseylere bakıp kendin çevirmeye çalışma dedi 🤣🤣🤣 muhtemelen burda da müdahaleler oluyor ama anneler tarafından 🙈

Bugün 32 hafta raporu almak için hastaneye gittim, gitmişken de muayene oldum o hastanenin doktoruna.
Plasentada beyazlıklar olduğunu söyledi, plasenta yaşlanmasıymış, normalde 36. haftada olacak bi şey bende erken olmuş. Erken alınabilir, kilo alamayabilir bebek ve dopplerle bakılması lazımmış her hafta. Kendi doktorum hiç böyle bi şeyden bahsetmemişti. Korkuyorum bebek gelişemeyebilir oradan besleniyor sonuçta. Çok üzgünüm, moralim bozuldu.
Bence de farklı bir doktora görün canım kendi doktoruna tekrar git Daha İyi olur

O oksapar ben hiç fark etmeksızın içiyordum eşim soda alırsa kızılay ben alırsam beypazarı alıyordum demek fark ediyormuş öğrenmiş oldum. Günde 2 tane içiyorum hamileliğin başından beri en az 1 mutlaka fakat kramp konusunda hala esnememeye özen gösteriyorum yoksa kitlenip kalıyorum 😏😏
Kramp değilde benim artık sürekli yan yatmaktan mi bilmiyorum resmen totomun yan tarafları, yan basenlerim etim acıyor 😔 unutup sabah bacaklarimi gerdirirsem dediğin gibi kitlenip kalıyor bir bacağım 😊

Kızlar sizde yaşlı teyzeler gibi konuşuyorsunuz😅 Bakın ben 41 yaşındayım ve ilk çocuğuma hamileyim. Biz kadınlar her yaşta savasciyiz. Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki artık, ölümden başka herşeyin çaresi var. 30 lar da da, 40 larda da hamilelik güzel, tadını çıkartalım😍☺️❤️

X