2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kasılma tüm karında oluyor gibi. Bebek olunca böyle nasıl diyim ay gibi sertleşiyor benimki ya da birden kafası veya ayağını hissediyorum dayanıyo poposuyla falan. Kasılmada ise pek hareket olmuyor semsert oluyor kalkan gibii karnım
Günde kac kere yaşıyorsun bu sertliği canım kaskati kesilme şekilde

Ayy evet ya yerleri dar artıık😂 O yamulma olunca gülmekten bi hal oluyorum yaa. Bide mesela hareket ederken videoya almaya çalışıyorum. Tam başlıyorum çekmeye duruyor. Vay arkadaş bi çekemedim diyorum kapatıyorum hoop oynamaya başlıyor🤣 Neyse en sonunda inat ettim başardım çekmeyi🤣
İyi bari çekmişsin:) O kadar saçma bir hal alıyor ki karın 😁 ben de ne zaman eşime bak hareket ediyor dokun desem duruyor. Oynuyor minnoşlar bizimle ☺️

Evet tabi hatta 32 haftalık civarıydım Eylül sonuna kalmaz 26 eylülde doğar dedi adını Eylül koyduk. Ekimin son haftasında doğdu 😧☹️ 🤦🏻‍♀️🤪😂😂😂 ama afı Eylül kaldı her soran neden Ekim koymadınız madem eylülde doğmadı dedi 😁
Aa aynı haftaymış. Bana da erken olabilir dedi. Erkeni geçi zayıfı şişmanı da umrumda değil nefes alsın sağ salim gelsin tek derdim bu.

İsmi çok güzel olmuş ama :) ilki de aynı ay nasıl denk gelmiş sen bu Ağustos sıcaklarında 2 kez mi hamile oldun yani, helal olsun. 👏

Bir şeyde çıkmadı psikolojik olarak stresli bir dönemden geçiyorum. Doğum için ne olur ne olmaz devlet hastanesine de gideyim dedim muayene olmak için şansıma alttan muayene felan yapıldı. İnşallah kanama felan olmaz bebeğin hareketleri de güzel ağrı için uzandım inşallah geçer
Inşallah canım 🤲

Tabi plasenta aracı neticede senin böbreklerin kalbin çalışıyor kanı temizleyip geri gönderiyor ordaki damarlarda tıkanma olmaması lazım ama o durumlar tansiyon pıhtılaşma durumlarında oluyor kreçlenmede olur bilmiyorum aletlerden değişiyor merak etme gittiğin doktorun ultrasonununda kan akımı zaten gözukuyordur birde kiloda geriye duşme lazım ki öyle bir teşhis konulsun gerileme yoksa merak etme geçen bende gittim bir suru şey dedi kilosu 2390 dedi dört gun önce kendi doktorum 2500 kusur demişti sende farklı bir cihazla bakılmış kilosu bile artış göstermiş endişelenecek bir durum değil ama bana söylediklerini doktoruma aktardım ama şeker takibi yap demişti onuda yapıyorum şeker takiplerimide doktora gönderdim iletişim kur derki gel bir bakalım
Haklısın ben de öyle yapayım gel der belki, adam da çok korkutmak istemedi gerçi en kötü ne olur dediğimde erken doğar küçük bebek olur dedi, eve gelip okuyup araştırmalarımdan sonra korktum ben.
Coraspin de kullanıyorum uzun zamandır önlem amaçlı vermişti kendi doktorum.
Sen neden başka doktora gitmiştin?

O oksapar bugün nasılsın cnm? Benim kasılma sıklığı ve şiddeti artmaya başladı dün gece de sabah 8 e kadar kasilmalarimdan dolayı uyuyamamiştim
Canım sabahtan vardi. Öğleden sonra azaldı akşam bu saatlerde daha Iyiym. Bugün hareketi de az. Persembeyi beklemeye devam 😊 seninde cok artarsa acilden bir gidersin bende artarsa öyle yapicam . Doğum katina çıkarıp nst de dinliyorlar ebeler.bir kez öyle gitmiştik biz çünkü inşallah zorlamaz seni de muayene ye kadar 😘🤲🤲🙏

Haklısın ben de öyle yapayım gel der belki, adam da çok korkutmak istemedi gerçi en kötü ne olur dediğimde erken doğar küçük bebek olur dedi, eve gelip okuyup araştırmalarımdan sonra korktum ben.
Coraspin de kullanıyorum uzun zamandır önlem amaçlı vermişti kendi doktorum.
Sen neden başka doktora gitmiştin?
Ben uzun zamandır tahlil vermemiştim hatta şuana kadar idrar tahlili olmamıştım aile hekiminde yapılmıyor gittim dedim tahlil istiyorum bna baktılar uniye gitmiştim eski gebeliklerimde önce hocaya sordu sonra işte rutin yapılması gerekli şeyleri yaptı suyu fazla ondan dogum pozisyonu alamıyor dedi işte şekeri takip yap bir hafta sonra gel dedi ama tabi gitmem sanmıyorum çunku gitsem dezeryan gunu verirler kendi doktırumda uni doktoruydu muhtemelen bebek dönene kadar bekleriz dogum sancıları başlar açılma olur dönmez ise sezeryan olur şimdi gitsem suyu fazla başka anormali mi var altında yatan araştırırlar beni huzursuz ederler zaten daha önce asistan ile tartışıp gitmemiştim 😂 onuda sordular anlattım ama doktoruma ulaşamaz isem mecbur dogum için giderim hakkımızda hayırlısı tabi

Aa aynı haftaymış. Bana da erken olabilir dedi. Erkeni geçi zayıfı şişmanı da umrumda değil nefes alsın sağ salim gelsin tek derdim bu.

İsmi çok güzel olmuş ama :) ilki de aynı ay nasıl denk gelmiş sen bu Ağustos sıcaklarında 2 kez mi hamile oldun yani, helal olsun. 👏
Valla sorma 🥳 sıcaklar bana yoldaş oldu ki ben sıcaktan Nefret ederim. Huniyi taktım geziyorum .
Keçinin sevmediği ot burnunda biter hesabı ☹️😒
Napalım çok şükür buna şükür varsın sıcaktan çileyi biz çekelim Evlatlar iyi olsun .
kilosu da boyu da iyi olacak sen merak etme. Bol dua et su akar yolunu bulur 🤲🏻🤲🏻💐

Bebek iyi besleniyorsa anne sutu alan bebek rengi sarı birde katı değil gunde beş altı bez kaka oluyor ilk zaman bende öyleydi arada çişleride oluyor sbahtan akşama on bez açıyorsun yanlış hatırlamıyorsam sonra azalıyor kakası uçe ikiye iniyor dogduktan sonrada burda uzunca çiş muhabbeti olur yanlız😂 benimki yapmadı felan filan
Hani benim ilk bebeğim ama okuldan aklımda bazı şeyler. Birde arkadaşımın biri çok bez alma ilk ay çabuk büyür dedi diğeride her meme emmeye kaka çiş yapıyor günde en az 7 kere alt değiştim sen ilk ay bezini çok al demişti 😂😂amannn sağlıkla gelsinde bokuyla rezil oliyim razıyım 😂 kabız olmasından İyidir 😁😁

Aman yok gelmesinler o zaman, benimki denk geldi tamamen kendi anne babasi covidden yogun bakimdalar, onlar çıkacak de evlerinde onlara bakicam diye umutla bekliyor 25 gündür burda işte onlar da çıkamadı durumları kötü, bana nasipmis bana bakiyor, bakma da sayilmaz da işte evde yalniz kalmıyorum, basit bi kahvaltı hazırlıyor falan simdilik
Benim kv geldi bende 1.5 ay kaldı. Her sene gelir öyle. Asla birşeye elini sürmez. Temizlik yemek kahvaltı asla hazırlamaz yapmaz. Benim 2 oğlum daha var biri 1.5 yaşında. Çocuklara koyduğum tüm kuralları yıkar inadıma yapar. Çocukların huyu değişir sesimi bile çıkaramam. Aman eşim üzülmesin duymasın sayılı gündür derim. Şimdi doğuma gelecek tek yapacağı çocukların başında beklemek. Onunda yapar diye umuyorum. Zaten normal giderse herşey sezeryan olucam ve en fazla 2 güne eve döner başımın çaresine bakarım. Şuan yok mesela yalnızım ve yemin ederim şok daha fazla dinleniyorum Allah öyle bir yardım ediyorki. Sende kafana takma oluyor işte herkeste türlü türlü şeyler. Bugünden itibaren olumsuz hiç birşey okuma akışına bırak. Allah büyüktür darda koymaz seni merak etme. Ben senin doğumunun zamanında olacağına çok inanıyorum. Yazdıklarını okuyorum ama hiç korkma. Sağ Salim gelsinler tüm bebekler inşallah.

Canım sabahtan vardi. Öğleden sonra azaldı akşam bu saatlerde daha Iyiym. Bugün hareketi de az. Persembeyi beklemeye devam 😊 seninde cok artarsa acilden bir gidersin bende artarsa öyle yapicam . Doğum katina çıkarıp nst de dinliyorlar ebeler.bir kez öyle gitmiştik biz çünkü inşallah zorlamaz seni de muayene ye kadar 😘🤲🤲🙏
Evet acilden gittim yeni geldim. Nst de kasılmalar bariz cıktı zaten. Alttan muayene de etti 1 cm açılmam olmuş ve servikste %50 yumuşamış. Dr 3.basamak hastaneye yatısının yapılması lazım bir de ciğer gelistirici iğne olman ve takip edilmem lazim dedi. Ama kabul etmedim eve geldim. Kendi dr um yıllık izinde onu aradim nst yi yolladim bol bol istirahat et artarsa öyle git dedi. Artan bişi yok ama azalmadı da. Inşallah erken gelmez ya 🙏

Dün tüm gece benim karnım da kaskatıydı hala kasılma mı bebek mi ayırt etmekte zorlanıyorum. Sabah da karnımı öyle sert bulunca noluyoruz dedim. Sende nasıl bir şey oluyor?
Benim de öyle kaskatı oluyor geçiyor sonra bidaha bebeğin uzuvları belli oluyor hatta. Ben de bu nerdeyse 1.5 aydir oluyordu ama 2 gün cok siklaşinca acile gittim yeni geldim. Nst de kasılmalar bariz cıktı zaten. Alttan muayene de etti 1 cm açılmam olmuş ve servikste %50 yumuşamış. Dr 3.basamak hastaneye yatısının yapılması lazım bir de ciğer gelistirici iğne olman ve takip edilmem lazim dedi. Ama kabul etmedim eve geldim. Kendi dr um yıllık izinde onu aradim nst yi yolladim bol bol istirahat et artarsa öyle git dedi.

Günde kac kere yaşıyorsun bu sertliği canım kaskati kesilme şekilde
Canım gün içerisinde en az 4-5 kez oluyor. Bugün olduğunda biraz uzun sürdü hemen hareket ettim biraz değişiklik yaptım yürüdüm. Geçti. Eğer geçmeseydi duşa giricektim. Geçen öyle olunca soğukla ılık arası bi duş aldım geçmişti yine.

Evet acilden gittim yeni geldim. Nst de kasılmalar bariz cıktı zaten. Alttan muayene de etti 1 cm açılmam olmuş ve servikste %50 yumuşamış. Dr 3.basamak hastaneye yatısının yapılması lazım bir de ciğer gelistirici iğne olman ve takip edilmem lazim dedi. Ama kabul etmedim eve geldim. Kendi dr um yıllık izinde onu aradim nst yi yolladim bol bol istirahat et artarsa öyle git dedi. Artan bişi yok ama azalmadı da. Inşallah erken gelmez ya 🙏
Ay canım inşallah erken gelmez . Ciğer geliştirici iyi oluyor aslında ama ne olur ne olmaz diye. Arkadaşım vuruncakti cok ağır demişler iğneler icin istirahat etmelisin demişler ciğer geliştirici vurulunca. Dikkat et kendine dinlen bol bol 😊böyle diyorum ama bende Vileda yaptım bugün 😜😆ama kova kaldırmadım eğilmedim de 😜😆

Ben uzun zamandır tahlil vermemiştim hatta şuana kadar idrar tahlili olmamıştım aile hekiminde yapılmıyor gittim dedim tahlil istiyorum bna baktılar uniye gitmiştim eski gebeliklerimde önce hocaya sordu sonra işte rutin yapılması gerekli şeyleri yaptı suyu fazla ondan dogum pozisyonu alamıyor dedi işte şekeri takip yap bir hafta sonra gel dedi ama tabi gitmem sanmıyorum çunku gitsem dezeryan gunu verirler kendi doktırumda uni doktoruydu muhtemelen bebek dönene kadar bekleriz dogum sancıları başlar açılma olur dönmez ise sezeryan olur şimdi gitsem suyu fazla başka anormali mi var altında yatan araştırırlar beni huzursuz ederler zaten daha önce asistan ile tartışıp gitmemiştim 😂 onuda sordular anlattım ama doktoruma ulaşamaz isem mecbur dogum için giderim hakkımızda hayırlısı tabi
Şekeri kesince bende su fazlalığı normale döndü hemen. Gerçi tek sebep olduğu şey erken doğum onu da atlatmışsın artık 36. Hafta hiç çeşit çeşit araştırmalara gerek yok. Hayırla sağlıkla gelsinler inşallah. 💐❤️

Valla sorma 🥳 sıcaklar bana yoldaş oldu ki ben sıcaktan Nefret ederim. Huniyi taktım geziyorum .
Keçinin sevmediği ot burnunda biter hesabı ☹️😒
Napalım çok şükür buna şükür varsın sıcaktan çileyi biz çekelim Evlatlar iyi olsun .
kilosu da boyu da iyi olacak sen merak etme. Bol dua et su akar yolunu bulur 🤲🏻🤲🏻💐
Allah razı olsun çok teşekkür ederim içime bi ferahlık oldu burdaki yazışmalarımızdan.
Kızım Ocak'ta doğdu prensesler gibi bir hamilelik geçirmişim meğer şu an anlıyorum 😂 etrafımdaki herkese söyleyeceğim kışa denk getirin son 3 ayı diye. Bi de mümkünse 30dan önce bitirilsin çocuk ve hamilelik mevzusu. Yaşlılık zor 37 çok geçmiş 😂 Hemen geçsin bu günler kavuşalım sağlıkla inşallah.

Allah razı olsun çok teşekkür ederim içime bi ferahlık oldu burdaki yazışmalarımızdan.
Kızım Ocak'ta doğdu prensesler gibi bir hamilelik geçirmişim meğer şu an anlıyorum 😂 etrafımdaki herkese söyleyeceğim kışa denk getirin son 3 ayı diye. Bi de mümkünse 30dan önce bitirilsin çocuk ve hamilelik mevzusu. Yaşlılık zor 37 çok geçmiş 😂 Hemen geçsin bu günler kavuşalım sağlıkla inşallah.
Beni anlatıyorsun sanki 😍 yaş 37, ilk kızım ocak ikincisi mart doğumlu, hamilelik yasamamısım sanki. İnce montla geziyordum üşüme yok mis gibi kış. Üçüncü Eylül çocugu ama yazın hamilelik ne zormuş, bende diyorum ya yaştan bu haldeyim yada yazdan. İkiside zor. Annem de 42 yasında Eylül bebeği yapmıştı şimdi diyorum ah annem keşke sana biraz faydam olaydı cahil aklım ile üniversite öğrencisi kafası laylaylom durumdaydım.

Beni anlatıyorsun sanki 😍 yaş 37, ilk kızım ocak ikincisi mart doğumlu, hamilelik yasamamısım sanki. İnce montla geziyordum üşüme yok mis gibi kış. Üçüncü Eylül çocugu ama yazın hamilelik ne zormuş, bende diyorum ya yaştan bu haldeyim yada yazdan. İkiside zor. Annem de 42 yasında Eylül bebeği yapmıştı şimdi diyorum ah annem keşke sana biraz faydam olaydı cahil aklım ile üniversite öğrencisi kafası laylaylom durumdaydım.
Doktora bile sordum bu sıkıntılar yaşlılıktan mı yazdan mı hiç rahat değilim diye yazdandır dedi. :) Her gece 3-5 kez uyanıyorum böyle. Kızımda işe gidiyodum son aya kadar, karnım da hiç yoktu, çok geziyodum, bu bayaa kötü bi döneme denk geldi virüs vs. dışarı çıkmadan geçti koca hamilelik.
Benim annem de beni 37de doğurmuş hep anlatır çok şişmiştim çok zordu diye. 42 yaşı düşünemiyorum. Bu tecrübeden sonra ben çocuk mevzusunu komple kapattım. :)

Benim kv geldi bende 1.5 ay kaldı. Her sene gelir öyle. Asla birşeye elini sürmez. Temizlik yemek kahvaltı asla hazırlamaz yapmaz. Benim 2 oğlum daha var biri 1.5 yaşında. Çocuklara koyduğum tüm kuralları yıkar inadıma yapar. Çocukların huyu değişir sesimi bile çıkaramam. Aman eşim üzülmesin duymasın sayılı gündür derim. Şimdi doğuma gelecek tek yapacağı çocukların başında beklemek. Onunda yapar diye umuyorum. Zaten normal giderse herşey sezeryan olucam ve en fazla 2 güne eve döner başımın çaresine bakarım. Şuan yok mesela yalnızım ve yemin ederim şok daha fazla dinleniyorum Allah öyle bir yardım ediyorki. Sende kafana takma oluyor işte herkeste türlü türlü şeyler. Bugünden itibaren olumsuz hiç birşey okuma akışına bırak. Allah büyüktür darda koymaz seni merak etme. Ben senin doğumunun zamanında olacağına çok inanıyorum. Yazdıklarını okuyorum ama hiç korkma. Sağ Salim gelsinler tüm bebekler inşallah.
Bazilari gerçekten destek değil köstek olma konusunda uzmanlar, benimki öyle değil aslında cok iyi biri de birazcik gamsız, kendiliginden düşünmüyor pek, ben de söyleyemiyorum kendi annem gibi olmuyor yani buna da şükür tabi annemin gelip başımda durma ihtimali de pek yoktu iyi denk geldi aslında..
Cok teşekkür ederim iyi dileklerin için ben de ilk şoku atlattiktan sonra daha iyimser bakmaya başladım zaten insallah vaktinde geleceğini düşünüyorum oglumun 😊

X