2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bir elimde mini vantilatör, bir elimde ter silmek icin pecete, su iciyorum anında ter bosaltiyorum, ankara da ayni berbat ve benim evim aşırı günes aliyor, güneşlikleri 1 haftadir açmıyorum
Aynen Ankara bile çok sıcak İstanbul u Ege yi Akdeniz i düşünemiyorum bugün evde ful vantilatör açık iç çamaşırı ile dolaştım ve dışarıya hiç çıkmadım

Olsun canım bence devam et yağlanmaya ve bol bol su içmeye. En aza indirmiş olursun böylelikle

Ayy beyinsiz yaa öyle sey denir mi acillik olmus kadına. Sanki öyle dedi diye senin elinden gelen bişey olcak da yapcaksin. Allah aklı başında iyi insanlarla karsilastirsin
Bütün hastane yolunu yarım saati allahım yardım et oğlum hadi hep hareket edersin hadi gene yap diyerek geçirdim... bir de gittiğimiz ilk hastane kabul etmedi doktor yok diye başka yere yönlendirdiler yol uzundu sürekli ben mesuliyet kabul etmem diye homurdanıp duruyordu. Gerçekten çok büyük psikolojik hasar veriyor insana ki bir düşüğüm de oldu bu gebelikten önce yani onu bilerek böyle diyor bir de. Allah hepimizi iyi huylu insanlarla karşılaştırsın en ufak bir stres bile çocuğumuza ve bize zarar...

Hamileyken ye ye ye diye baski yaparlar sonra bebek dogup kilolar kalinca vay efendim cok kilo aldin, millet hemen verdi , o kadar almadi vs vs.
Kilo zaten hassas oldugum bir konu. Esimle bugun lafi acildi. Daha kilo vericem dogumdan sonra falan dedim verirsin dedi ,en zayif halimi cok begeniyormus da ona donermisim. İnsan kilonun ne onemi var her halinle guzelsin falan der ne bilim. Sinrimi bozdu. Donemezsem nolacak yani dedim. Asiri alinganlik mi yaptim ne guzel kilo vermistim hamile kaldim ya kilo aldikca moralim bozuluyor. Bebegimin gelisimi falan iyi cok sukur daha almadan dogum olur mu acaba hemen verebilsek bari kilolari dogum sonrasi

Ya bu hamilelik dogum olayı çok büyük bi olay bizim icin, içimizde bir canlı büyüyor, önceden olmayan bir organ çıkıyor meydana, tüm organlar sıkışıyor kimi büyüyor kimi küçülüyor, tüm hormonlarimiz buna adapte oluyor, vücut mecburen yağ depoluyor falan resmen evrim geciriyoruz, kolayca eski halimize dönmemizi kimse bekleyemez bizden, dönebilenlere lafım yok tabii biraz da bünye meselesi ama cok zorlu bi süreç ya vücut bambaska bi hale evriliyor nasıl beklentilere giriyolar anlamıyorum...

Belki de kilo verebileceğine inandığı için öyle söylemiştir eşin. Nasılsa verirsin demek istemiş olabilir. Ben 58 kiloyken diyetisyene gitmiştim. Kendi kendime veremiyordum, yardım almak istemiştim. 7 haftada 7 kilo vermiştim, hem de yağ kaybıydı. Eşim geçenlerde kendisi dedi, doğumdan sonra yine o diyetisyene mi gitsen. Kilo bu, alınır da verilir de. Sağlığın iyi olsun yeter ki. Alınma bence, iyi niyetle söylemiştir eşin.

Aynısı bende
Aynısı bende de mevcut benim bebiş kanala dayanmş zaten,salgndan oldugunu düşunmüyorum canmbence bebişler büyüdükce bagırsaklara organlara baskı yapınca bagırsak sistemini harekete gecirdiğini düşünüyorum bol bol dinlen haşlanmş patates türk kahvesi(dozajı aşmadan)vs.gbi şeyler almanı öneririm

Aynı benim halim ben karadenizliym açik tenliyim eşim Adanalı ve onu esmer olarak sevdm evl3ndm oldm olası esmer severim zat3nçocuklarıma hamileyken hep babalaŕina baktm öyle olsunlar diye,ki buğday tenli oldular her gören bi kend8ne benzetemedin diyor artk uyuz oluyorm yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…