2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bu dönemlerde geçmeyen her ağrı dikkate alınmalı, yeni doktordan çıktım herşey yolunda şükür ama doktor saat kaç olursa olsun geçmeyen herhangi bir ağrın olursa beni ara diye iyice tembihledi. Gaz sancısı da olabilir ama garantiye almakta fayda var gibi
Bir süre sonra geçti ama hafif hafif tekrar başlamıştı tekrar durdu gaz sancısı mı değil mi anlamadım çöm şiddetli olsaydı gidecektim ama değildi bu haftalarda yalancı sancılar da oluyormuş

Kızlar geceleri zor uyuyorum nasıl migdem kursagim yanıyor anlatamam. Sona doğru gidiyoruz diye mi acaba😥kalktım bu saatte soda içiyorum bir kaç saat öncede içmiştim. Progestan yan etkisi mi son dönemdeyiz diyemi migrenin acimasindan yanmasından uyuyamiyirum aynı durumda olan var mı??

Kızlar geceleri zor uyuyorum nasıl migdem kursagim yanıyor anlatamam. Sona doğru gidiyoruz diye mi acaba😥kalktım bu saatte soda içiyorum bir kaç saat öncede içmiştim. Progestan yan etkisi mi son dönemdeyiz diyemi migrenin acimasindan yanmasından uyuyamiyirum aynı durumda olan var mı??
Sıcaktan uyuyamıyorum bende resmen bir ateş topuyum 😬

Canım ben de uzun süre çektim çok zor artık dra çocuktan önce midemi alın diye yalvardım o derece. Bana sabahları içilen bir mide koruyucu verdi. Çok iyi geldi. Gaviscon renin falan fayda etmiyordu çünkü. Doktoruna sorup sana uygun bir ilaç yazmasını isteyebilirsin

Aynısı bende

Aynısı bende de mevcut benim bebiş kanala dayanmş zaten,salgndan oldugunu düşunmüyorum canmbence bebişler büyüdükce bagırsaklara organlara baskı yapınca bagırsak sistemini harekete gecirdiğini düşünüyorum bol bol dinlen haşlanmş patates türk kahvesi(dozajı aşmadan)vs.gbi şeyler almanı öneririm
Çok teşekkür ederim 🙏 benim bebiş en son dönmemişti ama inşallah dönmüştür artık ya baskı iyice arttı zaten. Kendimi yormayaya çalışıyorum aman bir sakatlık çıkmasın diye. Inşallah senin bebiste biraz daha durur annesi, vaktinde sağlıkla gelsin 🌸

Hamileyken ye ye ye diye baski yaparlar sonra bebek dogup kilolar kalinca vay efendim cok kilo aldin, millet hemen verdi , o kadar almadi vs vs.
Kilo zaten hassas oldugum bir konu. Esimle bugun lafi acildi. Daha kilo vericem dogumdan sonra falan dedim verirsin dedi ,en zayif halimi cok begeniyormus da ona donermisim. İnsan kilonun ne onemi var her halinle guzelsin falan der ne bilim. Sinrimi bozdu. Donemezsem nolacak yani dedim. Asiri alinganlik mi yaptim 😐 ne guzel kilo vermistim hamile kaldim ya kilo aldikca moralim bozuluyor. Bebegimin gelisimi falan iyi cok sukur daha almadan dogum olur mu acaba hemen verebilsek bari kilolari dogum sonrasi
Kilo problemi birçok insanda var bence o yüzden hiç kendini yalnız hissetme. Nankörlük etmek istemem ama 6 kilo almıştım en son onu bile arada düşünüyorum acaba karnım ne zaman iner vs diye. Ama bak en başından beri hep şunu söylüyorum hamileyken kilo almayacağız da ne zaman alacağız boşver gitsin. Önemli olan bizim ve bebeklerin sağlığı sonra veririz çok canımızı sıkarsa. Alınganlık konusunda da bence biz hamileler hep haklıyız çünkü karnımızda bebeekk var 😍😅 işin şakası tabi ama insan bazen istediği şeyi duyamayınca alinganlik yapabiliyor normal bu dönemde ya hiç dert etme kendine hassasız biz. 🌸

Canım bende aynı durumdayım dr rennie duo şurup verdi reflümüz azıyor malesef bu dönemde. Yoksa hayatta uyuyamam. Eczane den recetesızde alınabılıyor 15 lira gibi bir şey. Dr sorup alabilirsiniz

Selam kızlar dün kontrolüm vardı ve güzel geçti. Bebiş 1800 Gr olmuş, yani 10 günde 400 Gr almış, bence fena değil. Boyu da 42 cm🙌 Riskli gebe olduğum için bundan sonra her hafta kontrole gideceğim. Henüz doktorumla konuşmadım ama doğum yapar yapmaz hemen aşı olmak istiyorum. En azından 1 hafta içinde!
Aşı olmayanlar, siz ne zaman yaptiracaksiniz?

Haftaya kontrolun vardi galiba di mi
Artarsa bu hafta alma imkanin var mi acaba
Umarim ciddi bisi degildir
Evet canım haftaya kontrolüm, daha gün almadım gerçi.
Çok şükür iyiyim, devamlı olursa haberdar ederim doktoru. Dün sanki ishal oluyor gibiydim ve biraz da gaz varmış. Hepsi birleşince öyle oldu sanırım. Pilates topu ile kalça oynatma hareketleri falan yaptım. Iyi geldi o hareketler.

Selam kızlar dün kontrolüm vardı ve güzel geçti. Bebiş 1800 Gr olmuş, yani 10 günde 400 Gr almış, bence fena değil. Boyu da 42 cm🙌 Riskli gebe olduğum için bundan sonra her hafta kontrole gideceğim. Henüz doktorumla konuşmadım ama doğum yapar yapmaz hemen aşı olmak istiyorum. En azından 1 hafta içinde!
Bende henüz olmadım ki zaten covid olduğum için sürem de henüz gelmedi ama çok kararsızım. Bir yanım hemen olmak istiyor bir yanımda zaten en olmamam gereken dönemde hastalığı atlattım bir süre daha gider böyle diyorum. Kafam cookkkk karışık 😣

Maaşallah bebişe 😊
Ben de henüz aşı olmadım. Doğumdan sonra ne zaman uygun görürse doktorum olmayı düşünüyorum. Biraz kendimi toparlar toparlamaz tabi.

Emzirme dönemi sonrası aşı olacağım. Bukadar bekledim dahada bekleyeyim

Çok güzel kilo almış maşallah 🧿 İşe dönme surecinde bir dayatma yapmazlarsa emzirme süreci sonunda planlıyorum

Maaşallah bebişe 😊
Ben de henüz aşı olmadım. Doğumdan sonra ne zaman uygun görürse doktorum olmayı düşünüyorum. Biraz kendimi toparlar toparlamaz tabi.
Ben de doğumdan iki üç hafta sonraya denk gelecek şekilde aşı olmak istiyorum mutlaka, doktor bir arkadaşım da doğumundan iki hafta sonra aşılandı. Emzirme sürecinde de bu korkuyu yaşamak istemiyorum

Ben de doğumdan iki üç hafta sonraya denk gelecek şekilde aşı olmak istiyorum mutlaka, doktor bir arkadaşım da doğumundan iki hafta sonra aşılandı. Emzirme sürecinde de bu korkuyu yaşamak istemiyorum
Bende sizin gibi düşünüyorum. Gebelikte yaptırmadım çünkü bebeğime en ufak bir zarar gelme ihtimalini göze alamadım. Ama bu yeni varyantlar aşı olmayanlar için çok ama çok tehlikeli, Allah korusun hepimizi! Emzirme dönemi uzun süreceği için açıkçası risk almak istemiyorum. Doğum yaptıktan sonra hemen olmak istiyorum. Sabah bir yayında okudum, Texas'ta 11 aylık bir bebek entube
edilmiş:KK43:

X