2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yazilanlari okudum bikacinizda benim gibisiniz bende şu 2 3 gündür pek iyi değilim karnım baya indi benim annem geldi yanima dün aşağı inmis baya dedi o da farketti sonra biraz ayakta kalsam karnim tas gibi oluyor az bisey yurusem asagıya cok baski yapiyor ara ara hafil bel ve kasik agrilarim oluyor yalanci sancilarim yokluyor dün gece taş gibi yumuşamadı sabaha kadar artik uykular yalan oldu sicakta ayri bunaltiyor zaten sanirsam artik dogum yaklasiyor oyle hissediyorum bide bulantilarm geri geldi benim 35+4 37 haftayi gorsem rahatlayacagim
Ben de hergun eşime soruyorum karnım inmis mi diye, korkuyorum artık ama sen 36. Haftayı bitiriyosun nerdeyse endiselenmene gerek yok bence

Ben de hergun eşime soruyorum karnım inmis mi diye, korkuyorum artık ama sen 36. Haftayı bitiriyosun nerdeyse endiselenmene gerek yok bence
Aslinda simdi doğsa sevinicem ama erken diyede korku var degisik bi duygu 10 15 gun daha kalsin diyorum bide dsuunuyorum da 41 kadar dogmuyomus normal dogum beklemek de sıkıcı 😄

Kızlar ya hemoglabin ve kan şekeri istemişti doktorum ben şeker yüklemesi yaptırmadım sonuçlarım nasıl hiç bişey anlamadım ben
Öncelikle geçmiş olsun canım, eğer doktora hemen gidebilme imkanın yoksa ve doktorunla iletişim kurabiliyorsan whatsapp’tan veya mail ile test sonucunu gönderip danışabilirsin. Ben de mecbur kalınca öyle yapıyorum. ☺️

Çok şükür yolunda herşey 🙏kızım ablası gibi yan dönmüş bu hafta. Doktor istediğimiz bir pozisyon değil sezeryanda bebeği çıkarmak zor olduğu için daha erken alıyoruz dedi. Muhtemelen doktorların sezeryan haftası belirlerken dikkate aldığı bizim bilmediğimiz bir çok kriter var. Sancı cikmadi ama neden bilmiyorum bundan sonra her hafta göreyim dedi. Bu arada bebeği kilo alsın isteyen kuruyemise yüklensin, bıraktığımdan beri hem benim hem bebeğin kilo alımı yavaşladı

Öncelikle geçmiş olsun canım, eğer doktora hemen gidebilme imkanın yoksa ve doktorunla iletişim kurabiliyorsan whatsapp’tan veya mail ile test sonucunu gönderip danışabilirsin. Ben de mecbur kalınca öyle yapıyorum. ☺️
Sağol canım rutin takip için istemişti yarın gideceğim ama meraktan sorayım dedim 😁

Başınız sağ olsun 🙏🙏 ağrı için hiçbir bilgim yok malesef ama standart bel ağrısı bende de var. Bazen sağ tarafta bazen sol. Umarım fıtık falan değildir geçici bir durumdur sizinki 🙏🙏
Sağol canım. Genel bir ağrı olmadığı için bu tarz şeylerden şüphelendim ama kilom da çok değil. O yüzden fıtık da olmayabilir diye düşündüm.
Belli bi hareketle belli bi noktada olan agrilara genelde magnezyum eksikliginden kaynakli diyorlar
Baska bisi gelmiyo aklima umarim kotu bisi degildir
İnşallah öyledir ama günde 2 soda ve 1 magosit içiyorum, haaaaaaala magnezyum eksikliğiyse daha ben napayım? :KK70: Sağol canım.

Sağol canım. Genel bir ağrı olmadığı için bu tarz şeylerden şüphelendim ama kilom da çok değil. O yüzden fıtık da olmayabilir diye düşündüm.

İnşallah öyledir ama günde 2 soda ve 1 magosit içiyorum, haaaaaaala magnezyum eksikliğiyse daha ben napayım? :KK70: Sağol canım.
Valla ne deyim kuzum neremiz agrisa magnezyuma bagliyoruz 😁

Çok geçmiş olsun insallah korkmani gerektirecek ağrıların olmaz artık. Benim rahim ağzı uzunluğuma bakıldı ama çatı muayenesi bu degil heralde dimi? Dr normal cihazıyla bakti alttan ve sadece ucunda gezdirdi iceri kadar cok sokmadi rahatsız edici değildi. Sana da usg ile bakılmıstir mutlaka kapalı olduğunu görmüştür öyle yollamıştır. Bu tür durumlarda kasilmalari azaltmak için magnezyum takviyesi verdiklerini de okudum, ilac kadar etki eder mi bilmem ama doktora danışarak eczaneden alabilirsin veya magnezyum içeriği yüksek olan sodalari tüketmeni tavsiye ederim
Cati muayenesi elle yapiliyor baska bir sey. Doktorum 37 den sonra yapiyoruz genelde dedi, tabi her doktor farkli.

Cok tesekkurler arkadaslar, suan ciktim hastaneden, ama agri geri geldi maalesef.. yapabilecegimiz her seyi yaptik baska bir sey kalmadi dediler ve cikardilar. Anladigim kadariyla daha fazla ilac vermek istemiyorlar NST de gorunmedigi icin sanci seklinde artik. Bu arada mantar enfeksiyonu bulundu idrarda, o da yapmis olabilir olmayadabilir diyor dr. Bir arkadas sormustu acilmayi, alttan baktilar ama dr'um o an yoktu henuz ve ebelerin cati muayenesi istegini reddettim, zaten alttan girmissin yani acilma olsa gorurdu herhalde. Reddetme nedenim de bazen cati muayenesi dogumu tetikleyebiliyor o yuzden.

Ben de evham yapiyorum diye dusunup gitmeye cekindim 2 gun cektim o agriyi meger sanciymis, insan anlamiyor ki deger mi gitsem degmez mi....

Simdilik evde dinlenip takip edicem, olmadi giderim yine hastaneye yada muayenehaneye.... tekrar tesekkurler herkese hepimizinki beklesin zamanini ve saglikla gelsin insallah.
Geçmiş olsun, dilerim zamanında sağlıcakla gelir bebişiniz. Dün geceden beri benim de ağrıları var ama dinlenince geçtiği için evham yapmamaya çalışıyorum. Hiç ev işi falan yapmayın, bol bol dinlenin. Bana da doktorum bu haftalarda öyle yapmamı söylemişti, sadece yürüyüş yapabilirsin dedi ama ben halen yoruyorum kendimi 🤦‍♀️

Kızlar az önce çok kötü bi ağrıyla uyandım sağ ve sol kasıkta gaz sancısıdır dedim tuvalete gittim ama geçmedi duş aldım yine geçmedi birazdan hastaneye gitmeyi düşünüyorum , var mı aynı şeyi yaşayan

Kızlar az önce çok kötü bi ağrıyla uyandım sağ ve sol kasıkta gaz sancısıdır dedim tuvalete gittim ama geçmedi duş aldım yine geçmedi birazdan hastaneye gitmeyi düşünüyorum , var mı aynı şeyi yaşayan
Bu dönemlerde geçmeyen her ağrı dikkate alınmalı, yeni doktordan çıktım herşey yolunda şükür ama doktor saat kaç olursa olsun geçmeyen herhangi bir ağrın olursa beni ara diye iyice tembihledi. Gaz sancısı da olabilir ama garantiye almakta fayda var gibi

X