2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben geldiimmmm
Suyum 89ml lerden 110 ml lere cikmis bu iyi bisi degil ama cok sukur azalma olmadigi icin bu super bisi nst de de 2 kasilmam olmus biri 58lere digeri 80lere cikmis ama normal dedi olurmus haftalarda
1 hafta daha idare eder dedi haftaya cuma tekrar gelcem insaallah 2500gr olmus havuc nar suyuna ve bol bol dinlenmeye devam
Masallah hadi bakalım 😍

Ben geldiimmmm
Suyum 89ml lerden 110 ml lere cikmis bu iyi bisi degil ama cok sukur azalma olmadigi icin bu super bisi nst de de 2 kasilmam olmus biri 58lere digeri 80lere cikmis ama normal dedi olurmus haftalarda
1 hafta daha idare eder dedi haftaya cuma tekrar gelcem insaallah 2500gr olmus havuc nar suyuna ve bol bol dinlenmeye devam
canım suyun azaldığı nasıl anladınız

Ben kendim çok beyaz tenli ve sarışınım ama ben de bu beyaz bebek kutsama olayından sıkıldım. Kimi görsek inşallah sana benzer diyor bebeğim için. Eşim esmer, siyah saçlı ben onu böyle beğendim evlendim, her seferinde onun da yanında bana bakıp inşallah sana benzer diyorlar, ses etmiyor ama ayıp yani. Doktor bile bebekle ilgili konuşurken bana hiç heveslenmeyin esmer gen daha baskın, benim çocuklarım da kapkara oldu dedi (o da sarışın renkli gözlü).. Şimdiden bebek esmer olmasın diye baskı yarattılar üzerimde resmen, sana benzesin de sana benzesin… Herkes takmış beyaz, sarışın bebeğe sanki Norveç’te yaşıyoruz, bu halkın çoğu esmer ya. Benzemezse de benzemez yani ne yapalım. Kimse de demiyor ki bebek bu, her hali sevimli olur. Aman neyse, takmayalım diyoruz ama takıyoruz işte
Babam esmerdir koyu kahverengi saçlı ela gözlüdür. Annem buğday tenli kahverengi saçlı kahverengi gözlü. Hepimiz buğday tenliyiz tek kardeşim ela gözlü. Eşimin yeğenlerinin ikisi de sarışın ama sülalelerinde sarışın yok mesela 😂 ne anne tarafları ne baba tarafları... bu gen olayı çok değişik bir durum. Hem fiziksel olarak hem görünüm olarak çok alakasız da olabiliyorsun tıpatıp aynı da. Anne babalara kime benzeyecek baskısı yapmak hiç hoş değil. Misal kaynanam daha saçı çıkmamış çocuğa babası gibi olacak saç yapısı diyor 😂 saçmalık ya daha çıkmamış saçları çıksa bile sıvının içinde saçları nasıl anladın sen onu ya. Burnuna da tutturmuşlar benim ksrdeşime benziyormuş. Oğlum rahat durmuyor ultrasonları hep bulanık nasıl anladın sen onu ya 😂

Kizlar herkese selamlar, yazamasam da hepinizi okuyorum. Carsamba aksam ustu bende bir karin agrisi basladi. Bu ikinci bebegim, ilk oglum 5 yasinda. Onda hic yasamadim erken dogum sanci vs. ama bu gebeligimde zaten erken agrilarim ve asagiya baskilarim oldugu icin normal artik 33. haftadayim dedim, dr hep her sey normal diyordu bu gebeligimde de.

O gece yattim ama cok zor uyudum agridan. Ertesi gunu yine ayni. Sanci degildir diyorum cunku nerdeyse surekli agriyor yani gidip gelmiyor agrilar. Belden de degil erkek beklememe ragmen. Karnim agriyor mensturasyon donemi agrisi gibi. Neyse Persembe aksami oldu dedim artik ben duramiycam, yani durulmayacak gibi de degil ciglik atmiyorum ama hic bir seye odaklanamiyorum surekli agri. Bir geliriz ki hastaneye, NST'de sancilarim duzenli 5 dk'da 1 e inmis. Hic gitmiyormus gibi hissetmemmin nedeni duzenli ve cok sik oldugu icinmis.

Hemen yatis yaptilar, bebege ciger gelistirici vuruldu. Bana paracetamol baslandi ama agri gecmedi, ama NST de sancilari yok etmeyi basardilar. Agri gecmedigi icin mecbur sanci kesiciye baslandi. 2 gece hastanede kaldiktan sonra bugun sabah agri yoktu, o ilaci kestiler. Suan bekliyoruz ama sanki yine hafif hafif basladi agri... 33 hafta bugun tamamlaniyor. Taburcu olurum insallah, dualarinizi esirgemeyin.

Bir arkadas sormustu, evet bebegin hareketleri bu ilaclarla azaliyor ve sonra normale donuyormus, ayni seyleri yasiyorum suan, bakalim 1-2 haftaya normale doner mi cikabilirsem....

Hepinizin heyecanlarinizdan ve dogmus dogmamis tum bebislerinizin mis kokulu yanaklarindan opuyorum.
Çok geçmiş olsun. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın. Birazcık daha dayanması lazım oğluşunun 😊

kızlar bir konu danışmak istiyorum bu saatten sonra doktor değiştirilir mi doktorum çokkkk ilgisiz birisi...sorduğumuz sorulara cevap alamıyoruz hiç...boyunu kilosunu biz sorunca söylüyor..ben midemden 8 aydır sorun yaşıyorum son muaynede artık dayanamıyorum dedim bana miidenimi alayım dedi...bilemiyorum ne yapsam başka bir doktorramı geçsem acaba...doğum konusunda herkes memnun ama aşırı yoğunluktan ilgi sıfır
Açıkçası artık boy değil kilonun söylendiği bir dönem zaten. Ama mideni mi alayım demesi çok tuhafıma gitti. Üslûbunu beğenmedim. Kaçıncı haftada olursan ol dr degistirebilirsin bence. Diğer mesajında doğum sonrası rapor konusunda kolaylık saglayabilecegini yazmışsın. Doğum sonrası hastalık raporu konusunda dr bulmak çok kolay değil. Bu dr bu konuda bir avantaj sana. Zaten doğuma fazla bir süre de kalmadı. Doktorunun bilgisine tecrübesine güveniyorsan idare edebilirsin 1,5 ay daha, sırf rapor konusunda sıkıntı yaşamamak için...

Ben geldiimmmm
89 ml le 1 hafta sorunsuz idare etti, şimdi de 110 ml çok şükür. Havuç suyu, nar suyu derken en kötü 37. haftayi bulursun inşallah canım. Yüreğini ferah tut, dinlenmeye devam 🤗

kızlar bir konu danışmak istiyorum bu saatten sonra doktor değiştirilir mi doktorum çokkkk ilgisiz birisi...sorduğumuz sorulara cevap alamıyoruz hiç...boyunu kilosunu biz sorunca söylüyor..ben midemden 8 aydır sorun yaşıyorum son muaynede artık dayanamıyorum dedim bana miidenimi alayım dedi...bilemiyorum ne yapsam başka bir doktorramı geçsem acaba...doğum konusunda herkes memnun ama aşırı yoğunluktan ilgi sıfır
Bana dünyanin en iyi kadin dogum uzmanini getirseler ve hicbir ucret talep etmese benden
Asla asla kendimi guvende hissetmedigim sorulara cevap alamadigim bir yerde saniye bile durmam tabi baska secenek hakkiniz varsa

Ah kuzum doğurunca neler neler duyuyorsun. Yakın uzak demeden herkes bir şey söylüyor esmer ve zayıf diye kv nin bir komşusu bebeğin örtüsünü kaldırıp bir hışım indirip ay ne çirkin içim kalktı bile dedi.
Ayy o melek yaa minicik bir melek insan bir meleğe öyle der mi ben olsam sensin çirkin kalbin çirkin derdim hem şaşırdım hem kızdım 😐

Bu arada K Kbo4 Kuzucum bu haftalarda karin buyudugu icin sirt ve bel agrilari normalmiş kasığın vajinaya baskı yapmasi da bebegin agirligiyla alakaliymis yercekiminden dolayi
Eger gecmeyen karın agrısı bununla beraber bel agrisi gecmeyen olursa korkariz
Çok teşekkür ederimmm🙏🙏 şuan için geçen ağrılar bunlar inşallah hep öyle olur daha erken çünkü 😅

Yaaa maşallah 😂 benimki de ayni öyleydi geçtiğimiz hafta yaşadığımız maceradan sonra epey yavaşladı bakalim yarın dr ne dicek
Ben iki kez doğum sancısı çektim. 26. Ve 32. Haftada. Önce bi geliyim dedi sonra açılmam bile olmadan vazgeçmiş 😂 sabahın 5 inde başladı ambulansla acile gittik hareket et diye yalvardım yok rahatına baktı. Ambulanstaki adam da ölü doğar hareket etmeli diye iyice korkuttu mu beni... sancı çok az çıktı ilaç bile yazmadılar eve yolladılar eve girdik 2 saat uyudum uyandım kıpır kıpır 😂 hiç ayarı yok bu çocuğun

Benimki epeydir kafa aşağıda duruyo valla bilmiyorum ondan mi degil mi igneyle de ayni zamanlara denk gelince iyice korkar oldum önceden cok hareketliydi. Simdi tekme pek yok, daha çok karnımın belli yerlerini sisiriyor yer değiştiriyor gibi kayıyor gibi hareketleri
Benimki suyu fazla dediler bugun ondan bence çok hareketli birde dogum pozısyonu alması zor olur dediler kaç zamandır ipin ucu kaçmıştı faxla şrkerli şeyler meyve yedim suyu artışa geçmiş nirde ondan bebek çok oynuyor senin hissetmemen normal tekme frlan cunki aysğunı yuxune kadar katlıyordur açtığında kaburganın altında hissedersin tekme hissedersende bence bende sıkıntı bu kadar hareketlilik garip geliyordu suyununnfazla olmasından belli

Ben geldiimmmm
Sen böyle böyle inşallah eylüle kadar dayanırsın ♥️

Benimki suyu fazla dediler bugun ondan bence çok hareketli birde dogum pozısyonu alması zor olur dediler kaç zamandır ipin ucu kaçmıştı faxla şrkerli şeyler meyve yedim suyu artışa geçmiş nirde ondan bebek çok oynuyor senin hissetmemen normal tekme frlan cunki aysğunı yuxune kadar katlıyordur açtığında kaburganın altında hissedersin tekme hissedersende bence bende sıkıntı bu kadar hareketlilik garip geliyordu suyununnfazla olmasından belli
Senin zaten az kaldı ya Allah'ın izniyle bi risk yaşamadan vaktinde gelir miniğin..

Ben iki kez doğum sancısı çektim. 26. Ve 32. Haftada. Önce bi geliyim dedi sonra açılmam bile olmadan vazgeçmiş 😂 sabahın 5 inde başladı ambulansla acile gittik hareket et diye yalvardım yok rahatına baktı. Ambulanstaki adam da ölü doğar hareket etmeli diye iyice korkuttu mu beni... sancı çok az çıktı ilaç bile yazmadılar eve yolladılar eve girdik 2 saat uyudum uyandım kıpır kıpır 😂 hiç ayarı yok bu çocuğun
Ayy beyinsiz yaa öyle sey denir mi acillik olmus kadına. Sanki öyle dedi diye senin elinden gelen bişey olcak da yapcaksin. Allah aklı başında iyi insanlarla karsilastirsin

X