2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
NST ye giren arkadaslra ben onceki gebeligimde de hic girmemistim bugun ilk defa nst ye giricem
Bana bikac bisi diyiverin
Cizgiler nasil.olursa sanci var demek oluyo falan
Ekranda iki tane büyük deger oluyo biri bebeğin kalp atışı biri sancı degerin, sancı değeri 30un altında olursa sancın yok demektir ama 35. Haftadasin sanırım birkac kez sancı çıkması artık normal görülebilir

Ekranda iki tane büyük deger oluyo biri bebeğin kalp atışı biri sancı degerin, sancı değeri 30un altında olursa sancın yok demektir ama 35. Haftadasin sanırım birkac kez sancı çıkması artık normal görülebilir
Tamam canim super oldu bu
Bi cizgiden falan bahsetmisti burda bi kac arkadas galiba kafama takildi o kisamiydi uzunmuydu nasil olunca sanci oluyodu diye
Bakalim gidince gorucez

Kızlarrr yine bir soruyla geldim size. Birkac gündür ishal sancısı gibi agrım oluyor anlık sonra geçiyor tam ishalde değilim ama bu zamana kadar çok kabızlık çekiyordum şimdi geçti neredeyse. Anlık bir ağrıyla hemen wcye koşuyorum. Sabahları biraz midem bulanıyor geçiyor. Karnım bugün iyice aşağı inmiş gibi geliyor zaten çok büyük değildi ama bir farklılık var gibi. Üstüne bir de bugün bebeğin hareketleri neredeyse hep kasığımda. Çıktı çıkacak sanki. Acaba tansiyonum düştüğü için mi bulantı ve ishal gibi oluyor, salgından mı yoksa doğuracak mıyım 😣 birkaç gündür belim ve sırtım agiriyor karnımda inince korkmaya başladım tedirgin oldum.

Kızlar drdan çıktım şimdi bebeğim gayet iyi çok şükür. 2260 gr 46 cm dedi. Artık 2 haftaya bir görüşeceğiz. Nstye girmedim bu sefer. İshal salgını başlamış kovid çok yoğunmuş dikkat et dedi. Gebelerinin çoğu ishal olmuş ben dahil yazmıştım size bayramda olduğumu. Su vs iyi bol su tüket dedi. Biz de durum bu. Korkularım azaldı. İçim rahatladı gibi darısı hepinize hepiniz iyi haberler alırsınız inşallah

Tamam canim super oldu bu
Bi cizgiden falan bahsetmisti burda bi kac arkadas galiba kafama takildi o kisamiydi uzunmuydu nasil olunca sanci oluyodu diye
Bakalim gidince gorucez
O nstden çıkan kağıdı goremeyebilirsin direkt doktor yada hemşire alır yorumlamak icin. Kağıtta da üstte bebeğin kalp atışının çizgilere dökülmüş hali, alttaki de yine sancınin çizgi hali oluyor. Sen ekrani takip edersin yatarken zaten

Kızlarrr yine bir soruyla geldim size. Birkac gündür ishal sancısı gibi agrım oluyor anlık sonra geçiyor tam ishalde değilim ama bu zamana kadar çok kabızlık çekiyordum şimdi geçti neredeyse. Anlık bir ağrıyla hemen wcye koşuyorum. Sabahları biraz midem bulanıyor geçiyor. Karnım bugün iyice aşağı inmiş gibi geliyor zaten çok büyük değildi ama bir farklılık var gibi. Üstüne bir de bugün bebeğin hareketleri neredeyse hep kasığımda. Çıktı çıkacak sanki. Acaba tansiyonum düştüğü için mi bulantı ve ishal gibi oluyor, salgından mı yoksa doğuracak mıyım 😣 birkaç gündür belim ve sırtım agiriyor karnımda inince korkmaya başladım tedirgin oldum.
Tam bu sorularini sormaya gidicem ben de doktora gelince yazayim size
Cunku ben de dehset kabizdim ama simdi degil tam ishalde degilim normalde degilim
2 gundur bel ve sirt agrilarim var
Adet olucakmis gibi kasık agrim var
Hatta bu sefer kasık agrilarim rahme fena baskı yapiyo

Kızlar drdan çıktım şimdi bebeğim gayet iyi çok şükür. 2260 gr 46 cm dedi. Artık 2 haftaya bir görüşeceğiz. Nstye girmedim bu sefer. İshal salgını başlamış kovid çok yoğunmuş dikkat et dedi. Gebelerinin çoğu ishal olmuş ben dahil yazmıştım size bayramda olduğumu. Su vs iyi bol su tüket dedi. Biz de durum bu. Korkularım azaldı. İçim rahatladı gibi darısı hepinize hepiniz iyi haberler alırsınız inşallah
Cok sevindim canim masallah bebisimize🥰

NST ye giren arkadaslra ben onceki gebeligimde de hic girmemistim bugun ilk defa nst ye giricem
Bana bikac bisi diyiverin
Cizgiler nasil.olursa sanci var demek oluyo falan
Benim de bugün kontrolüm varı, Şu an nst den bağlanıyorum 😁 taco yazan yer sanırım sancı değeri oluyordu. Güzel şeyler duyalım inşallah 🙏

Tam bu sorularini sormaya gidicem ben de doktora gelince yazayim size
Cunku ben de dehset kabizdim ama simdi degil tam ishalde degilim normalde degilim
2 gundur bel ve sirt agrilarim var
Adet olucakmis gibi kasık agrim var
Hatta bu sefer kasık agrilarim rahme fena baskı yapiyo
Benimdeee 😣 ilk defa bebegin hareketleri bu kadar kasığımda hissediyorum ara ara adet sancım oluyor ama düzensiz. Çok çok sevinirim bana da haber verirsen 🙏🙏🙏

Aynı hisler ve belirtiler bende de var ama uzanınca ağrılarım geçiyor diye üstüne düşmemeye çalışıyorum. Kontrolün ne zaman? Dr una danış istersen.

Kizlar herkese selamlar, yazamasam da hepinizi okuyorum. Carsamba aksam ustu bende bir karin agrisi basladi. Bu ikinci bebegim, ilk oglum 5 yasinda. Onda hic yasamadim erken dogum sanci vs. ama bu gebeligimde zaten erken agrilarim ve asagiya baskilarim oldugu icin normal artik 33. haftadayim dedim, dr hep her sey normal diyordu bu gebeligimde de.

O gece yattim ama cok zor uyudum agridan. Ertesi gunu yine ayni. Sanci degildir diyorum cunku nerdeyse surekli agriyor yani gidip gelmiyor agrilar. Belden de degil erkek beklememe ragmen. Karnim agriyor mensturasyon donemi agrisi gibi. Neyse Persembe aksami oldu dedim artik ben duramiycam, yani durulmayacak gibi de degil ciglik atmiyorum ama hic bir seye odaklanamiyorum surekli agri. Bir geliriz ki hastaneye, NST'de sancilarim duzenli 5 dk'da 1 e inmis. Hic gitmiyormus gibi hissetmemmin nedeni duzenli ve cok sik oldugu icinmis.

Hemen yatis yaptilar, bebege ciger gelistirici vuruldu. Bana paracetamol baslandi ama agri gecmedi, ama NST de sancilari yok etmeyi basardilar. Agri gecmedigi icin mecbur sanci kesiciye baslandi. 2 gece hastanede kaldiktan sonra bugun sabah agri yoktu, o ilaci kestiler. Suan bekliyoruz ama sanki yine hafif hafif basladi agri... 33 hafta bugun tamamlaniyor. Taburcu olurum insallah, dualarinizi esirgemeyin.

Bir arkadas sormustu, evet bebegin hareketleri bu ilaclarla azaliyor ve sonra normale donuyormus, ayni seyleri yasiyorum suan, bakalim 1-2 haftaya normale doner mi cikabilirsem....

Hepinizin heyecanlarinizdan ve dogmus dogmamis tum bebislerinizin mis kokulu yanaklarindan opuyorum.
Belirtiler onemli mi deigl mi hepimiz ayirt etmekte cok zorlaniyoruz sahiden. Aman gereksiz panik olmayalim diyoruz sonra onemli olabiliyor ya da tamamen gereksiz panik oluyoruz ☺️
Umarim her sey yolunda ilerlemeye devam eder, cok gecmis olsun, iyi haberlerinizi bekliyoruz

İshal olamadiysan da miden bulanir canım bı şekilde alttan yada üstten boşaltım yapıp rahatlaman lazım, salgin varmış arkadaslarin da dediği gibi. Bende enfeksiyon varmis mesela ondan hem ishal hem kusma yaşadım, ishal ağrısı da cabası

Aynı hisler ve belirtiler bende de var ama uzanınca ağrılarım geçiyor diye üstüne düşmemeye çalışıyorum. Kontrolün ne zaman? Dr una danış istersen.
10 gün sonra kontrolüm var çok tedirgin ederse koşarak gideceğim hemen. 🙏 Şuan gelip geçici olunca merak ettim acaba vücut kendini mi hazırlıyor yoksa normal mi ya da başka bir şey mi bilemedim 😑

İshal olamadiysan da miden bulanir canım bı şekilde alttan yada üstten boşaltım yapıp rahatlaman lazım, salgin varmış arkadaslarin da dediği gibi. Bende enfeksiyon varmis mesela ondan hem ishal hem kusma yaşadım, ishal ağrısı da cabası
Yaa evet salgını duymuştum inşallah öyle olmaz 😔 mide bulantim birkaç gündür sabahları var ama kusacak kadar değil. Inşallah geçicidir

Cok tesekkurler arkadaslar, suan ciktim hastaneden, ama agri geri geldi maalesef.. yapabilecegimiz her seyi yaptik baska bir sey kalmadi dediler ve cikardilar. Anladigim kadariyla daha fazla ilac vermek istemiyorlar NST de gorunmedigi icin sanci seklinde artik. Bu arada mantar enfeksiyonu bulundu idrarda, o da yapmis olabilir olmayadabilir diyor dr. Bir arkadas sormustu acilmayi, alttan baktilar ama dr'um o an yoktu henuz ve ebelerin cati muayenesi istegini reddettim, zaten alttan girmissin yani acilma olsa gorurdu herhalde. Reddetme nedenim de bazen cati muayenesi dogumu tetikleyebiliyor o yuzden.

Ben de evham yapiyorum diye dusunup gitmeye cekindim 2 gun cektim o agriyi meger sanciymis, insan anlamiyor ki deger mi gitsem degmez mi....

Simdilik evde dinlenip takip edicem, olmadi giderim yine hastaneye yada muayenehaneye.... tekrar tesekkurler herkese hepimizinki beklesin zamanini ve saglikla gelsin insallah.

Cok tesekkurler arkadaslar, suan ciktim hastaneden, ama agri geri geldi maalesef.. yapabilecegimiz her seyi yaptik baska bir sey kalmadi dediler ve cikardilar. Anladigim kadariyla daha fazla ilac vermek istemiyorlar NST de gorunmedigi icin sanci seklinde artik. Bu arada mantar enfeksiyonu bulundu idrarda, o da yapmis olabilir olmayadabilir diyor dr. Bir arkadas sormustu acilmayi, alttan baktilar ama dr'um o an yoktu henuz ve ebelerin cati muayenesi istegini reddettim, zaten alttan girmissin yani acilma olsa gorurdu herhalde. Reddetme nedenim de bazen cati muayenesi dogumu tetikleyebiliyor o yuzden.

Ben de evham yapiyorum diye dusunup gitmeye cekindim 2 gun cektim o agriyi meger sanciymis, insan anlamiyor ki deger mi gitsem degmez mi....

Simdilik evde dinlenip takip edicem, olmadi giderim yine hastaneye yada muayenehaneye.... tekrar tesekkurler herkese hepimizinki beklesin zamanini ve saglikla gelsin insallah.
Çok geçmiş olsun insallah korkmani gerektirecek ağrıların olmaz artık. Benim rahim ağzı uzunluğuma bakıldı ama çatı muayenesi bu degil heralde dimi? Dr normal cihazıyla bakti alttan ve sadece ucunda gezdirdi iceri kadar cok sokmadi rahatsız edici değildi. Sana da usg ile bakılmıstir mutlaka kapalı olduğunu görmüştür öyle yollamıştır. Bu tür durumlarda kasilmalari azaltmak için magnezyum takviyesi verdiklerini de okudum, ilac kadar etki eder mi bilmem ama doktora danışarak eczaneden alabilirsin veya magnezyum içeriği yüksek olan sodalari tüketmeni tavsiye ederim

Yazilanlari okudum bikacinizda benim gibisiniz bende şu 2 3 gündür pek iyi değilim karnım baya indi benim annem geldi yanima dün aşağı inmis baya dedi o da farketti sonra biraz ayakta kalsam karnim tas gibi oluyor az bisey yurusem asagıya cok baski yapiyor ara ara hafil bel ve kasik agrilarim oluyor yalanci sancilarim yokluyor dün gece taş gibi yumuşamadı sabaha kadar artik uykular yalan oldu sicakta ayri bunaltiyor zaten sanirsam artik dogum yaklasiyor oyle hissediyorum bide bulantilarm geri geldi benim 35+4 37 haftayi gorsem rahatlayacagim

X