2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynen bana da öyle dedi protein ağırlıklı beslen kuruyemiş mutlaka ye dedi yiyorum ama anlamadım gerçekten çok sıcak insan yemek yiyemiyor kızım temmuz doğumlu emzirmek sıcaklarda öyle zordu ki şimdi hamilelik yaza denk geldi sıcaklar hepimizi etkiledi

Bugün ikidir hapşurdukca altıma kaçırdım Hiç olmamıştı böyle Evde zaten sürekli wc deyim, tutmuyorum da. Yine de böyle olması çok garip geldi
Ya bende hep bundan korkuyorum acaba ne zaman başıma gelicek bende de bu aralar gaz sorunu olmaya başladı ne zamandır yoktu en azından şişlik yapmıyor çıkıyor ama o da ayrı sorun Allahtan evdeyim hep

Ay evet bende ilave koyayım beyaz çorap unutmusum onu isimli tulumu var fotoda cekinilcek ıslak mendili bu ay alicam kurumadın diye almamıştım

Evet ağız bezi de koycaktım bunları bir çırpıda koydum bu gün.. eksikleri de koyarım tskler sal ceket olabilir.aklima gelmemişti valla pike de koyacağım kendime suslu bir tane evden foto çekiınirken falan güzel dursun diye

Heheh evet annem de götürsek mi diyor ama sanırım onu yapmıcam iş olmasın diye kendime tac bakıyorum güzel bişey bulamadım. Eşim de geçen söylendi ne gerek var diye ufacık şeyi niye dert ettiyse

Dogru diyosun, önceden bebegin hareketini ve sertlesmeyi ayırd edebiliyodum ama.simdi emin olamıyorum resmen kafam karışıyor artık.. sen hic nst çektirmedin mi çıkıyor mu sanci falan

Merhaba arkadaşlar yazamıyorum ama grubu hep takipteyim. Umarım herkes sorunsuz bir şekilde bebeğini kucağına alır....

Benim ikinci gebeliğim yaşım 33 yirmili haftalarda su azlığı var demişlerdi şimdi 32 bitti 33 teyiz suyum sınırda maalesef bugün kontrolde doktor söyledi şu anda bebeğe zararı yok gibi ama haftaya mutlaka gel 37 yi görememiş bu şekilde çok zor dedi.

Çok canım sıkıldı bayağı ağladım nst de boy ve baş gelişimi haftasıyla uyumlu fakat kilomuz bir hafta geri 1800 çok küçük lütfen bana da dua edin en azından 36-37 yi görebilelim sağlıklı bir şekilde bebeğim biraz büyüsün

Çok geçmiş olsun, bildiğim kadarıyla suyun birden boşalıp bitmesi riskli ama az olarak idare edebilen cok var, havuç suyu nar suyu öneriyor burda herkes ama denedin mi bilmiyorum. Benim bebeğim de 32. Haftada 1800 gr dr normal dedi

Çok geçmiş olsun. Nar ve havuç suyu öneriliyor başka arkadaşlarımız da benzer durumdan müzdarip bu şekilde iyi gelen oldu. Umarım bebiş kalabildiği kadar kalır içeride, her şey yolunda ilerler

Aynen burada bir arkadaşın daha aynıydı sanırım hemen bugün başladım sabah akşam içmeye umarım bende de işe yarar. Biraz daha büyüyüp gelse daha iyi olur emme refkleksi ciğerleri gelişir en azından haftaya duruma göre herhalde ciğer geliştirici vs yapılır

Bana da yapıldı ciğer geliştirici ya insanın canı sıkılıyor ama mecbur kalıyoruz napalim. Benim de nst de sancılar birkac kez 40-50lere çıktı ve serumla vs düzelmedi diye yaptilar hemen 24 saat arayla 2 doz. Aradan 3 gün geçti bebegim daha eski hareketlerine kavuşamadi cok üzülüyorum..

Geçmiş olsun canım sana da aynen sanki suçlu benmişim gibi hissediyorum ama diğer oğlum 42. Haftada doğdu o da gelmiyor diye ağlıyordum. Her gebelik farklıymış ama bu da çok küçük sanki ben kendimi yormuşum bakmamışım da böyle olmuş gibi hissediyorum

Annelik böyle bisey demek ki ben de stresli bi tartışma ortamında bulundum sonra öyle oldu, niye gittim niye durdum diye kendi kendime kızıp duruyorum ama yaşanacağı varmış demek lazım kendimizi yipratmanin bi anlami yok, cok şükür bebeklerimiz cok küçük değil, risk gördükten sonra uzun süre bekleyebiliyolar artık yeter ki su tamamen bitmesin düzenli kasılmalar vs olmasın, epey zaman kazanabilecek secenekler var artık strese girmemeye çalış bence herşey Allah'tan

Heheh evet annem de götürsek mi diyor ama sanırım onu yapmıcam iş olmasın diye kendime tac bakıyorum güzel bişey bulamadım. Eşim de geçen söylendi ne gerek var diye ufacık şeyi niye dert ettiyse
Ay sorma bende bulamadım. Tacı guzel olanın terliği yok. Terliği olan bazıları çok pahalı orkide modellere baktım onlarda yandan gözüküyor bende sipariş verdim vercem ama .beyaz olsun istedim. Sadece orkideli ler guzel beyazda ..bir karar veremedim.evdede taclarım var. Çiçekli falan onları da gotureyim diyorum sanki bebekten cok ben cekincem foto

Sorma benimkisi de söylenmişti sonra çarşıdan al gitsin dedi. Ama takım yapamadı satıcılar begendiklerim erkek annesine gore kiz bebek taci koydu falan takım bozdu benimki ayrı bebişim ayrı oldu baktım öyle olunca da almadım ordan. Internette bakıyorum ekledim sepete ama tam içine yatmadı henüz okeylemedim kaç gündür bu gidişle taçsız dogurcam bak ekliyorum ekte

Eklentiler

• Screenshot_20210803-214107_Trendyol.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 73
  • Screenshot_20210803-214057_Trendyol.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_20210803-214118_Trendyol.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_20210803-174639_Instagram.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_20210803-174609_Instagram.jpg
    90,6 KB · Görüntüleme: 76
İlk bir yıl yastık kullanılmamasını öneriyor pedagoglar. Hatta 2 yıl da kullanılmamalı.
4 aya kadar da uyurken kundak yapılmalı diyor benim araştırdıklarım.dönmeye başladığında kundak yapmayı kesmemiz öneriliyor ani bebek ölümünü önlemek için. Yatağında oyuncak yastık çekip yüzüne gelebilecek örtü vs bulunmaması gerekiyor.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…