2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar merhaba, ilk 6 ay için chicconun anne yanı beşiklerinden almak istiyorum Sallananların fiyatları çok yüksek geldi bana sallanmayanın fiyatı daha iyi ama sallanmaması önemli bir sorun olur mu onu düşünüyorum. siz ne aldınız ne önerirsiniz chicco dışında iyi bir Marka var mı önerebileceğiniz? herkes chikkoyu çok övüyor neden anlamadım
Ben sallanan butun besiklerimin sallanan yerlerini ozellikle cikarttim bebek sallanmaya alismasin diye iyi ki de oyle yapmisim oglum kendi kendine uyumaya alisti
Insallah bunda da aynisini yapicam

Az az gelirse farkedilmeden zaten kontrole gittigin zamanlardan birinde doktorun farkediyor diyor ki suyun azalmis acaba sızıyo mu
Ama dogumun basladigi zaman suyun geliyosa o zaman da farketmemenin imkani yok
Söyle dusun ki ben tuvalete gittim cisimi yaptim bitti ama bitmiyo allah allah dedim tutmaya calisiyorum durmuyo baktim cis de degil hemen tuvaletten anneme seslendim yani yuruyup gidemedim dusun
Annem temiz bi atlet verdi onu koydum arama oyle ciktim lavabodan
Anladım canım. Valla iyi oldu söylediğin insan ilk olunca bilemiyor 😊 bende az az geliyor sandım. Ona dikkat et buna dikkat et zaten kafamız oldu bir.milyon bu hamilelik sürecinde bir de sıcaklar bastırdı

Merhaba arkadaşlar Aydın o kadar sıcak ki 45 derece maksimum yaşıyoruz sıcaklığı şuanda nefes aldırmıyor. çok zor gerçekten allah hepimizin yardımcısı olsun klimasız durmak imkansız Bugün çalışabilir raporu aldım 32 ye girdim diye karın bölgesi 1 hafta geriden çıktı sadece biraz endişelendim böyle bi durumu söyleyen oldu mu acaba protein ağırlıklı beslen dedi bende zaten etimi sütümü yumurtamı zaten ihmal etmiyorum anlamadım neden öyle çıktı
Benimki hep bir hafta geride. Fark açılmadığı hep aynı olduğu için doktorlar kafaya takmıyor. Ben hiç et yiyemiyorum maalesef. Zaten sevmezdim iyice vejetaryen oldum. Ama proteinle beslenip kilo aldıranlar vardı burda yazmışlardı. Almasa bile hep böyle kalsa bile gene de üzülme azıcık zayıf doğar en kötü.

Merhaba arkadaşlar Aydın o kadar sıcak ki 45 derece maksimum yaşıyoruz sıcaklığı şuanda nefes aldırmıyor. çok zor gerçekten allah hepimizin yardımcısı olsun klimasız durmak imkansız Bugün çalışabilir raporu aldım 32 ye girdim diye karın bölgesi 1 hafta geriden çıktı sadece biraz endişelendim böyle bi durumu söyleyen oldu mu acaba protein ağırlıklı beslen dedi bende zaten etimi sütümü yumurtamı zaten ihmal etmiyorum anlamadım neden öyle çıktı
Bana da geçen muayene de karnı 1 hafta geri ama hiç problem değil bir iki hafta geri ya da ileri olabiliyor dedi ..
Bi üzüldüm ama öyle deyince çokta şey yapmadım.. bende eşimde minyon insanlarız çocukta minyon olur muhtemelen bu sebeple diye düşünüyorum..
Ben yumurta hiç yemiyorum sevmiyorum ancak menemende filan .. sütümüde eh içiyordum. Bak sen ihmalde etmiyormuşsun yani bebeklerin bir kapasitesi var gerçekten dahası olmuyor zorlasanda ..

Kac kilo aldiniz hanimlar ?
Bir de aramizda ogretmen arkadaslar varsa yaz tatiline gelen dogum oncesi analik izni dogum sonrasina aktarilabiliyor mu? Aktarilamiyorsa 32. Haftada calisamaz raporu almak mi mantikli?
Zaten az kilo alıyordum başından beri 4.5 kilo aldım hala aynı kilo alamıyorum gebelik şekerim var diyet yapıyorum ama gene de baya yiyorum yani 33. Haftaya geldim hala 62-63 arası gidip geliyorum hayır oğlum da kilosu 100-200 gr ileri bir bebek 29 dan beri kilo almıyormuş gibi hissedip korkup duruyorum 1 aydır kilom aynı ödemlerim geçtikçe kilo vermeye devam ediyorum tartıya çıkmak istemiyorum artık kafayı yiyeceğim yoksa karın günden güne top gibi kilo aynı 😅

Son kontrolümde benim de gelişim 1 hafta geriden çıktı. Doktorum ileri yaş gebeliklerde görülebilen bir durum dedi ve protein ağırlıklı beslen dedi. Bende bu şekilde besleniyorum halbuki, bu duruma benimde canım sıkıldı. Bu aralar da şansıma sıcaklardan iştahım kesildi, zor yemek yiyorum. Umarım durumlar düzelir🙌

Kızlar bebiş çantası hazırladım. Kendinede haftaya hazırlarım. 3 takım koydum hastane çıkışı birisi diğer takımlara da eldivende yaptım şapkada 😊3 takım kıyafet içine birer bez koydum, birer citcitli zibin ayrıca 7-8 bez daha aldim çantaya. Bir tane sararlar falan kanlı diye penye battaniye koydum. 1 tane muslin örtü koyacağı.m.bir tanede yine beyaz penye battaniye koydum. Biberon emzik koydum. Süt sağma makinesi koyacağım. Sonra bebek cantaisni kapatırım dedim😊😊haftaya da kendiminkiniyapar yazarım yine aklınızda olan biseyler varsa yazabilirsiniz 😊😊😘😘🐣🐣🐣
Bebeğe ilave olarak ben beyaz az uzun çoraplardan da koydum tulumun içine giydirmek için. 1 tane alt değiştirme örtüsü, bir paket Yeni doğan ıslak mendil ve bir paket bebek temizleme pamuğu ayrıca zemzem ve hurma da koydum ben bu tercihe kalmış

Arkadaşlar bebek arabası alan oldumu araştırmaktan başıma ağrılar girdi. Her şey tamam ama arabayı asla bulup karar veremiyoruz fikri olan var mı?
Ben ebebekten aldım fiyat olarak en uygun olan modelini. Tutuşu ağırlığı sürüşü oldukça iyi geldi çok aşırı pahalı birşey almayı mantıklı bulamadığım için ve hızlı büyüdükleri için işimizi görecek birşey aldık

Diğer şikayetlerin geçti mi nasıl oldun? Bu hafta göbeğime baktım da baya büyümüş dedim acaba büyümek mi öyle hissettiriyor sana?
Başa gelince sakin kalmak biliyorum zor ama geçti gitti diyelim bozmamaya çalış psikolojini, Allah korusun neler neler geliyor da geçiyor
İlk gebelik olunca öyle oluyor zannımca panik yapıyor ikincide o kadar umursamıyor olursunuz muhtemelen ama bazı durumlarda bu zaman böylemiydi diye insan merak ediyor not almak en iyisi dun ben tldeki nıtlarıma bakınca 34.hftada artık dönmelerimde çok keskin sancılar oluşuyormuş şuara kasıklarımda inanılmaz sancılar oluşuyor tuvelete kalkıyorum zor yuruyorum yani hep haftalardaki hisler belirgin

Arkadaşlar merhaba, ilk 6 ay için chicconun anne yanı beşiklerinden almak istiyorum Sallananların fiyatları çok yüksek geldi bana sallanmayanın fiyatı daha iyi ama sallanmaması önemli bir sorun olur mu onu düşünüyorum. siz ne aldınız ne önerirsiniz chicco dışında iyi bir Marka var mı önerebileceğiniz? herkes chikkoyu çok övüyor neden anlamadım
İstanbulda ikamet ediyorsanız Viaport chicco outlette sallanan modeli satış fiyatı 3000 küsürken 1400’e aldık. Yoksa internetten sallanmayan modeli alacaktım ben de ki internette bile 1700-1800’dü. Hatta sallanmayan model outlette 800-900 gibiydi. Belki başka chicco outletler de vardır. Aslında ben bebeği çok sallamak istemiyorum ama bebeği olan bi youtuber işte sallanmazsa bebek memede uyumaya başlıyor gece uyusun diye anne bu yolu seçiyor baya zor olabilir demişti. Gerçi sallanırken öyle şiddetli bir sallanma olmuyor beşikte. Ancak bunu göze alıp fiyat farkı sebebiyle ben de sallanmayan modeli almayı düşünmüştüm

İlk gebelik olunca öyle oluyor zannımca panik yapıyor ikincide o kadar umursamıyor olursunuz muhtemelen ama bazı durumlarda bu zaman böylemiydi diye insan merak ediyor not almak en iyisi dun ben tldeki nıtlarıma bakınca 34.hftada artık dönmelerimde çok keskin sancılar oluşuyormuş şuara kasıklarımda inanılmaz sancılar oluşuyor tuvelete kalkıyorum zor yuruyorum yani hep haftalardaki hisler belirgin
Tabii ki tecrübesizlikten bilemiyoruz ilk defa yaşıyoruz her şeyi. Ben normalde acayip pimpirikliydim ama bu dönemde o pimpiriğime nasılsa son verdim. Tabi ki kendimi kontrol ediyorum doktoruma danışıyorum ama daha sakin kalmaya çalışıyorum. Allaha emanetiz artık bebeklerimiz de biz de 🙏🏼

Nefes darlığım azaldı dün gece daha iyi uyudum ama bebegin hareketleri hala cok az, bugun birkac kez tekme attı sadece ve karnımda yer değiştirme hareketi veya ayağını diremesi bazen acaba bu kasılma mi diye düşündürüyor pimpirik mi yapıyorum bilmiyorum. Agrim vs yok. Cumartesi gelse de bi daha rahim ağzı uzunluğuma bakılsa diye gün sayıyorum 🤷
Çok aşırı adet sancıların olması lazım ki rahim ağzında incelme ve açılma olsun çıkmadan önce bakılmıştın uzunluk iyiydi devam eden bir ağrın olmadıysa rahim ağzı nasıl incelsin merak etme 40 haftayıda devrirsin

Kızlar bebiş çantası hazırladım. Kendinede haftaya hazırlarım. 3 takım koydum hastane çıkışı birisi diğer takımlara da eldivende yaptım şapkada 😊3 takım kıyafet içine birer bez koydum, birer citcitli zibin ayrıca 7-8 bez daha aldim çantaya. Bir tane sararlar falan kanlı diye penye battaniye koydum. 1 tane muslin örtü koyacağı.m.bir tanede yine beyaz penye battaniye koydum. Biberon emzik koydum. Süt sağma makinesi koyacağım. Sonra bebek cantaisni kapatırım dedim😊😊haftaya da kendiminkiniyapar yazarım yine aklınızda olan biseyler varsa yazabilirsiniz 😊😊😘😘🐣🐣🐣
Doğumdan sonra üşüme geliyormuş ondan kendime bir şal ceket gibi bir şey ve iki çift çorap koydum. Depend aldım. Belki müslini iki tane yapabilirsin. Ağız bezi yoksa eklenebilir. Biberon emzik koydum ama kaşık da koyacağım, kaşık biberon almadım. Islak mendil konulabilir bebiş için. Ben battaniyeyi de 3 tane koydum 😁 fikir olursa diye paylaşmak istedim belki vardır zaten çantada 🌸

Çok aşırı adet sancıların olması lazım ki rahim ağzında incelme ve açılma olsun çıkmadan önce bakılmıştın uzunluk iyiydi devam eden bir ağrın olmadıysa rahim ağzı nasıl incelsin merak etme 40 haftayıda devrirsin
Ağrım yok çok şükür ama bebegin karnımı sertlestirmeleri falan nst de sancı olarak çıkıyodu, o da mi inceltmez?

Benimki hep bir hafta geride. Fark açılmadığı hep aynı olduğu için doktorlar kafaya takmıyor. Ben hiç et yiyemiyorum maalesef. Zaten sevmezdim iyice vejetaryen oldum. Ama proteinle beslenip kilo aldıranlar vardı burda yazmışlardı. Almasa bile hep böyle kalsa bile gene de üzülme azıcık zayıf doğar en kötü.
Ben de 4-5 senedir iyice vejetaryen olmuştum ama çocukken falan hep yerdim. Eşimin ve doktorun zorlamasıyla et yemeye başladım bebiş biraz zayıf gidiyordu. Şu an diyorum ki vejetaryenken yemek çeşidi bulmak ne zormuş. Eti difrizden çıkar yemek menüsü hazır 😁 ancak insanın içi almıyor çok iyi anlıyorum muhabbet olsun diye yazdım sadece

Guvenli yaylanmıyor birde ben hiç sallamayı duşunmedim sallanan almadım kızıma almış altı yedi ay kullandım baş tarafını bir kademe yukseliyor içinşn yatağı özel bebekler kendini anne karnında gibi hissediyor araba içinde travel sistem puset ve bebek arabası modeli var onu önerirşm araba kısmı uç yaşa kadar kullanılan çinsten yani annebyanının yatağı sert dokununca anlarsın benzer bir modelmvardı ben aldığımda ama bana dengeli gelmemişti ben onu almıştım ama sonra çok markada çıktı belki altarnetifleri aynı kalitede olabilir kendi bez naylon kılıfları vardı katladım koydum kutusuna bekliyor
Ağrım yok çok şükür ama bebegin karnımı sertlestirmeleri falan nst de sancı olarak çıkıyodu, o da mi inceltmez?
Ben kendimden söyleyim sanmıyorum yuruduğumde toplanıp sert oluyor karnım dun doktora gidincr arabayı park ettik çok az yurudum beş dk oturmama ragmen doktor ultrasona aldığımda karnım top olmuştu doktorda beni panik etmemek için yayılır toplanmış dedi o da bir eliyle baktı kasılma mı diye ama hareket ve oturma şekline göre top oluyor karın ve bende bayağıdır var iki gundur bayağı sert duruşunu değişti makat duruşta ayaklarıda toplayınca öyle oluyor yani devamı gelmeyen şeyler için endişelenme derim sureklilik arz etmesi lazım şuan bile keskin sancılar gelse açılma bir iki gun surer yani ama sen zaten ilaç kullanıyon bence onlar dönme toplanma harrketidir kasılmada aşırı gerginlik eşlik edip gevşeme şeklinde olur ve belli aralıklarla olur

Benim de 30. haftada iki hafta gerideydi karın gelişimi, doktor üç hafta sonra tekrar bakalım dedi, bu arada tansiyonunu takip et dedi bazen gebelik zehirlenmesinde olabiliyormus bu durum, ama çok şükür 33. Haftada normal haftasıyla uyumlu çıktı. İnşallah sizinki de normale döner
Tansiyonum normal çıktı hatta hep düşük tansiyon gidiyorum isallah normale döner

Halbuki 1 hafta önce gittim normaldi herşey 1 hafta sonra bi şaşırdım çok korkma dedi doktor da sadece şu zamanlarda 2 haftada Bir kontrole çağırıyoruz sen 10 günde bir gel dedi et yerine mutlaka alıyorsundur ama insan bi düşünüyor

Bana da geçen muayene de karnı 1 hafta geri ama hiç problem değil bir iki hafta geri ya da ileri olabiliyor dedi ..
Bi üzüldüm ama öyle deyince çokta şey yapmadım.. bende eşimde minyon insanlarız çocukta minyon olur muhtemelen bu sebeple diye düşünüyorum..
Ben yumurta hiç yemiyorum sevmiyorum ancak menemende filan .. sütümüde eh içiyordum. Bak sen ihmalde etmiyormuşsun yani bebeklerin bir kapasitesi var gerçekten dahası olmuyor zorlasanda ..
Doğru gerçekten süt yumurta yoğurt ne bileyim gerçekten hergun yemeye çalıştım kilo almadım pek,4 kilo aldım ona vicdan yaptım zorlasanda olmuyor aynen bi üzüldüm senin gibi kafaya takıyor insan

X