2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Minnoslar ya hayirlisiyla kavussaydik

Ben de şu ana kadar hiç yapmadım zaten, aslında vajinanın içini temizlemek olarak anlamamıştım genel olarak o bölgeyi yıkamak olarak anladım, yoksa vajinanın içini sabunla temizlemem, şu ana kadar da çok şükür hiç mantar ya da başka türlü bir rahatsızlık yaşamadım o bölgede. Bu dönemlerde endişe katsayısı yükseldikçe her ihtimali aklından geçiriyor insan.

Tabi canım çok şükür, benim ikisi de planlayarak değildi zaten

Benimki çok hareketli, bazen artık tam neresi bilemiyorum ayağı mı, dirseğimi elime geliyor küçük hareketleri, tekmeleri de oluyor, daha büyük sanki yer değiştirirmiş gibi hareketleri de. Çıplak gözle görebiliyorum artık göbeğimi indirip kaldırışını :) Karnımda hem midede, hem alt kısımda bombe oluyor genelde, son günlerde pek büyümedi de karın çapım, bakalım doktor kontrolde neler diyecek..

Kızlar ilk çatlakların oluşmaya başladı sanki karin altında cok hafifler kırmızılar inşallah belirginleşmeden önlerimhergun sürmek lazım demekki 30. Haftalardan sonra.. Kilo bile cok almadım 8-9 kg fazlam var şu aylarda sürmüyordum bu aralar badem yagi krem falan her gün yada 2 günde 1 sürmek lazım belli ki

Her gün sürün bence, gerçi olacağı varsa oluyor diyor herkes ama yine de önlem almakta fayda var, en azından keşke sürseydim demeyiz. Benim beşinci ayın sonlarında alt karında üç beş tane oluştu, o günden beri günde iki kez karışım yağ bazen de lierac sürüyorum, şimdilik artmadı neyse ki. Umarım doğuma yakın yanda doğumdan sonra yenileri oluşmaz, bekleyip göreceğiz artık.

Aynen olacağı varsa oluyor valla. Her gün duş alıp yağlanırım son 1 ayda oluşmaya başladı. Yanlardaki çatlaklar hafifledi ama ortada olanlar derinleşti

İki aydır sıcaklardan hafta bir ya sürüyorum ya sürmuyorum. İlkinde olmamıştı ama bunda karnım daha büyük doğumdan sonra da çıkabiliyor diyorlar. Ben de ondan korkuyorum illa kırmızılık olması şart mı acaba?

Çok geçmiş olsun valla aşısız bekliyoruz aşı karşıtı gibi yani yaptırsan bir dert yaptırmasan bir dert Allah hiçbirimize değdirmeden kucağımıza versin yavrularımızı inşallah sonra da olalım aşılarımızı inşallah Aynen klima vantilatör çarpmasından çok korkuyorum haftaya daha da sıcaklar gelecekmiş gözüm korktu iyice..

Bende kese yapıyordum bu ara yapmadım. yarın bir yapıp tekrar süreceğim umarım etkisi olur

Doğuma kadar belli olmaz belki sonra çıkar ozaman da pat diye kilo vermiş oluyoruz . Sürmekte fayda var. Yarın kese yapacağım bende kese yapıyordum bol su içiyordum yoktu. Kese yapmadım bu ara valla belki ondan oldu vücut alışkın keseye

Kızlar doğum şeklimiz belli oldu mu? Bana ilkten sezeryan şart demişti ama. 28 haftadan beri bebek kafası aşağı dönük belki normal doğum diyecekler. Epiduralli normal doğum da varmış. (Prenses doğum diye geçiyor) o nasıl acaba ya ?? Yaptıran bilen var mı??ilk doğum olacak benim. Normale de korkuyorum ne yalan .

Ben de normalde yazı çok severdim, kışın çok üşüyen bir tip olduğum için...ama bu yaz! En çok yandığım yaz olabilir o yüzden ikinci bebeği kışa denk getirmeyi düşünüyorum şimdiden

Doktorum bana da sezaryen demişti, son kontrolde bebek baş aşağı dönmüş ama halen sezaryende kararlı. Normal doğumdan bahsetmedi bile ayrıca normalden ben de korkuyorum

Biz daha hiç konuşmadık o konuyu. Ne ben açıyorum, ne de doktor açıyor ölü taklidi yapıyoruz şimdilik ama belki bu kontrolde konuşulur. Şimdiye kadar normal doğumdan baya korkuyordum, ablam sezaryen olmuştu, şansına çok rahat geçirdi, sütü de geldi, karnı da gitti, belki o nedenle sezaryene sempatim vardı. Ama şimdi ikisine de eşit mesafedeyim, doktor ne derse onu yapacağım.

Doktorum bana da sezaryen demişti, son kontrolde bebek baş aşağı dönmüş ama halen sezaryende kararlı. Normal doğumdan bahsetmedi bile ayrıca normalden ben de korkuyorum
Korkunun ecele faydası yok. ya bir de normalde kesi yapıyorlarmış. Zaten ben baktım kendimce kontrol ettim.ikinsam da kesmeden çıkmaz cocuk dar öyle geniş bir hal almamış ki

Kısmet canım sağlık olsun o katlanır olanlar çok güzel ben setini aldım bir mağazadan kampanyalıydı uyguna aldım Bim de de uygundu fiyatı kataloğunda görmüştüm

Ben nevresim takımı aldım bir tane de uyku seti hediye geldi ama hiçbiri anne yanı beşiğe olmuyor büyük sadece çarşafını kullanabildim

Doğum şekli konusunda henüz konuşmadık. Benim plasenta önde olduğu için endişelerim vardı. Rahim ağzını kapatmıyormuş, normal doğuma engel değilmiş, onu söylemişti neredeyse bir ay kadar önce. Çatı muayenesi de 37.haftada olacakmış. Epidural olan tanıdıklarım var. Çok memnun kalmışlar. Ilk doğumlarıyla kıyasladıklarında öve öve bitiremiyorlar. Anestezi uzmanının tecrübesi çok önemliymiş o konuda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…