2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende eşime hep diyorum bir dahakine kışa denk getiricem diye 😂😂 benim ilk bebeğim tecrübe oldu bana. Keşke kar yağsa falan diyorum o raddeye geldim yani. 😂😂 Allah yardımcımız olsun çok sıcak gerçekten evler bile alev alev.
Ben de dedim onu, üçüncüyü kışa denk getirelim böyle çok zor oluyor dedim korkudan Allah korusun dedi 🤣🤣🤣

Evet o tarafı da var. Kara kış gelene kadar ele avuca geliyorlar + doğum sonrası biz iki gezip nefes alabileceğiz hava güzel olacak. Aha sicaklara dayanmak için tutunacak dal bulduk sayende 🤣🤣🤣
Heh mesela 40 ı çıkartıp hopp gezmelere alabiliriz🤣yoksa kara kışta yağmur rüzgarda napardık eve iyice tıkanırdık

Ben de tövbe ettim daha once o ph dengeleyiciden kullanmistim bir 2 gun ama en az 5 ay antibiyotikler fitiller mahvoldum iyi bakterileri de öldürmusum
Doktorum dedi ki vajinayi nemli tutma kuru tut lutfen kokulu tuvalet kagidi bile kullanma
O zamandan beri iyiyim sukur
Pedler eskiden pamuksu ust yuzey degildi o bile mahvederdi beni. Aman simdi cagirmayalim da ben de prebiyotik hap kullanarak astim cok sukur 2-3 senedir olmadim, hic de olmayiz umarim artik 🙏🏼🙏🏼

Ben de aldım küvet kova maşrapa. Katlanır istiyordum ilk gittiğim bimde buldum şans işte. Gerçekten dışa göre çok uygun. Bir 100 lira fark etti. Ya ben de şunur soracağım. Nevresim takımı almayacağım. Hem 1 yaşına kadar yastık kullanmayacağım. Hem Yorgan da sermez. Sadece aldığımız anne yanı beşiğin içine lastikli çarşaf alacağım. Sizler de öyle mi yaptınız. Üstüne de penye battaniye örterim
Çok sevindim alabilmene 😍 Ben bir takım nevresim aldım ama yorgan ve yastık kullanamayacağımız için bir süre sermeyeceğim. 3 tane lastikli çarşaf aldım. Annem uyku tulumu gibi bir şey örmüştü. Onu ve battaniyeyi kullanmayı düşünüyorum ben de. Ne zaman yastık yorgana geçeriz o zaman kullanırım nevresimini, yedeklerim de.

Çözümü nasıl buldun ya bende mantarla karışık enfeksiyondan çok çektim. Artik hangisi enfeksiyon hangisi mantar bilemiyorum. Şimdi hamilelikte de yeniden olmaya başladı heralde 2dır fitil kullanıyorum doğumdan sonra devam ederse ne yapayım nasıl çözüm bulayım onu düşünüyorum 😣
Regl bitiminden regle agdaya gidiyorum. En ufak kasintida hemen anlayip prebiyotik hap iciyordum (gynebiotic pembe kutu). Pedim hep pamuksu ust yuzey. Su harici bir sey degdirmiyorum. Iliski sirasinda da tahris olmasi tetikliyor, bu dikkat etmesi daha zor bir sey ama bu sekilde cok sukur olmadim seytan kulagina kursun 🧿🧿 iyice kokunu kurutmadan gitmiyor fitillerle iyice kurtulursan sonra dikkatle olmaz insallah 🙏🏼

O tek tarafın yükselmesi yakşaık 3 haftadır var. Komedi gibi. Totosunu dayıyor ayaklarla ellerle halay çekiyor 🤣totoyu da ultrason da gördüm yani doktor şeklini tarif etti. Ordan biliyorum. Konuşunca yada ufak dürtünce şekil değiştiriyor. Baktın nefes almana çok engel oluyor yada ağrı yapıyor azcık dürt 🤣🤣nasılsa doğunca onlsr bizi çok dürtecek bizde biraz dürtelim🤣🤣🤣🤣😍🤩🤪😁
Sahiden benim de tek tarafli havada duruyor poposuymus. Bazen sagda yukarida poposu havada sol asagida da basi oluyor sanirim iki sislik birden oluyor. Aklimin almadigi sey bebek nasil tum karni kapliyor 😁

Evet o tarafı da var. Kara kış gelene kadar ele avuca geliyorlar + doğum sonrası biz iki gezip nefes alabileceğiz hava güzel olacak. Aha sicaklara dayanmak için tutunacak dal bulduk sayende 🤣🤣🤣
Yazin dogsalar sicaktan perisan olacaklardi yaz bize zor ama cidden guzel zamanda dogacaklar insallah ☺️ Cevremde bakiyorum herkes eylul ekim gibi hamile kalip, yaz oncesi dogurdu. Bi taraftan yazin tatilleri rahat olacak diye dusunsem de, Bebegi tutturdugumuza sukrediyorum varsin yine son aylar yaza gelsin😅

Kızlar bebeklerinizin hareketleri nasıl, yani benim artık tekme itme gibi değilde karnımda sertlik dalgalanma titreme gibi oluyor. Artik hep böyle olucak heralde yine de insan bilemiyor tecrübesiz olunca. Bazen enine hareket ediyor iki tarafta da sertlik oluyor bazen tek tarafım kocaman yükseliyor sertlik oluyor geçiyor. Kasılma denilen şey nasıl bir şey acaba ben bebeğin hareketiyle karıştırıyorum galiba. 😅
Aynı şeyleri yaşıyorum bendee😅 Birden bire bi sertleşiyo baloncuk gibi oğluşum yaa😂 yalancı kasılmayı ben anlıyorum. Birden bire semsert oluyo karnın doktora sormuştum o yalancı kasılma demişti☺️

Bende eşime hep diyorum bir dahakine kışa denk getiricem diye 😂😂 benim ilk bebeğim tecrübe oldu bana. Keşke kar yağsa falan diyorum o raddeye geldim yani. 😂😂 Allah yardımcımız olsun çok sıcak gerçekten evler bile alev alev.
Aynı şeyi söyledim eşime. Ikinci hamileliğim kışa denk gelsin, en geç mayıs da doğurayım dedim. 😂😂😂 Benim ev de yanıyor, ne yapacağımı şaşırdım.

Regl bitiminden regle agdaya gidiyorum. En ufak kasintida hemen anlayip prebiyotik hap iciyordum (gynebiotic pembe kutu). Pedim hep pamuksu ust yuzey. Su harici bir sey degdirmiyorum. Iliski sirasinda da tahris olmasi tetikliyor, bu dikkat etmesi daha zor bir sey ama bu sekilde cok sukur olmadim seytan kulagina kursun 🧿🧿 iyice kokunu kurutmadan gitmiyor fitillerle iyice kurtulursan sonra dikkatle olmaz insallah 🙏🏼
Cok teşekkür ederim 🙏🙏 Bende akıntıdan şüphe edip hemen doktora söyledim hicbir şey çıkmadı ama bazen idrarda enfeksiyon çıkıyordu hamilelikten önce. Kaç fitil kullandım artık hatırlamıyorum. Son zamanlarda neredeyse yoktu ama işte hamilelikte oldu yine. Hayırlısıyla bir doğuralım da inşallah geçer geçmezse bakıcaz artık duruma göre.

Aynı şeyleri yaşıyorum bendee😅 Birden bire bi sertleşiyo baloncuk gibi oğluşum yaa😂 yalancı kasılmayı ben anlıyorum. Birden bire semsert oluyo karnın doktora sormuştum o yalancı kasılma demişti☺️
Aa o zaman benimkide kasılma olabilir. Birden taş gibi oluyor geçiyor sonra hatta hafif adet sancısı da oluyor o anda. 😅

Sahiden benim de tek tarafli havada duruyor poposuymus. Bazen sagda yukarida poposu havada sol asagida da basi oluyor sanirim iki sislik birden oluyor. Aklimin almadigi sey bebek nasil tum karni kapliyor 😁
Aynen öyle canım karın kenarı orta kısmında ki şişlikler Toto aşağı doğru olan da baş🤣bacaklar ayaklar teee yanlarda hatta son zamanlarda uzadığı için sanırım tam gögsümün altında. Hatta yemek yerken hani sofraya uzanırsın ya o an daralıyor galiba tekmeyi basıyor 🤣🤣tospikk

Aynen öyle canım karın kenarı orta kısmında ki şişlikler Toto aşağı doğru olan da baş🤣bacaklar ayaklar teee yanlarda hatta son zamanlarda uzadığı için sanırım tam gögsümün altında. Hatta yemek yerken hani sofraya uzanırsın ya o an daralıyor galiba tekmeyi basıyor 🤣🤣tospikk
Ahahha bende 2 gündür yaşıyorum onu hafif kambur dursam hemen uyarıyor içerden bi hareketler bişeyler😅

Aynı şeyi söyledim eşime. Ikinci hamileliğim kışa denk gelsin, en geç mayıs da doğurayım dedim. 😂😂😂 Benim ev de yanıyor, ne yapacağımı şaşırdım.
Benim birde yol kenarı ya hemde hem sehir ici hem sehirler arası😥😥 pencereyi açınca sesten yatılmıyor ama artık sesi falan geçtim. 😅 valla nisan mayıs gibi olsun tertemiz işte ne güzel 😂

Cok teşekkür ederim 🙏🙏 Bende akıntıdan şüphe edip hemen doktora söyledim hicbir şey çıkmadı ama bazen idrarda enfeksiyon çıkıyordu hamilelikten önce. Kaç fitil kullandım artık hatırlamıyorum. Son zamanlarda neredeyse yoktu ama işte hamilelikte oldu yine. Hayırlısıyla bir doğuralım da inşallah geçer geçmezse bakıcaz artık duruma göre.
Hamilelikte vajinanin ph i degisiyor sonrasinda duzelecektir bence🙏🏼

X