2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende öyle yaptım hatta içim rahat etmedi 2 kez duruladım ilk etapta fazla geldi heralde deterjan 😅😂😂
Bende deterjanları karıştırmışım kendimde sıvı kullanıyorum uçuncude uyandım tekrar duruladım😂 kızımdan kalanlarıda sudan geçireyim dedim uç takım aldım belki iki tane daha alırım elli beden 56/62 beden var onlardan lazım olunca alacağım

Ayaklarım çok küçük ayakkabı bulamiyorum keske 1-2 numara büyüse ama benim göğüsler de sarktı, zaten çok küçük değildi şimdi büyüdükçe sarkti resmen sutyensiz durmadıgım halde. Gerci son 1 aydır emzirme sütyeni giyiyorum balensiz olduğu icin etkisi yoktur sarkmaya. Daha simdiden sarkan göğüs emzirme sonrasi dizlerime değecek demekki 🤷 tüm vucut bozuluyor valla cok riskli bi is yapiyoruz diye düşünüyorum bazen 😂
Emzirmeyi bıraktığında gögus toplanıyor ama toplayıcı takmak lazım bende sıcaktan çıkarıyorum aslında toplayıcı takmak lazım şimdi dogumdan sonra ben takamıyorum gögus kanallarıma baskı oluyor bende çıkararak sarkıttım muhtemelen

Selamlarr size dünyanın en saçma şeyi gelebilir ama iki fobimden bahsetmek istiyorum😂 normal doğumda doğum esnasnda wc nasıl oluyor doğumda ya tuvalet ihtiyacı olursa ? Sezaryende eğer genel anestezi olursa ya ayılırken saçmalarsam söylenmemesi gerekenleri söylersem ? 😂 bunları düşünmekten başka şeye odaklanamıyorum zaman yaklaştıkça 😅
Ya bu tuvalet olayını bende çok düşünüyorum acaba nasıl olacak 😅😂 sonda takılıyor heralde her iki doğumda da acaba yanlış mi biliyorum bilemedim ama diğer türlü de heralde yemek yedirmedikleri için çok dert olmaz sanırım çünkü ablamda hiç bir şey olmamıştı 😅 normal doğumda tuvaletin varmış hissi geliyor diyor bazı kişiler ama hayırlısı ya ne yapıcaz bakalım 😂

Bende deterjanları karıştırmışım kendimde sıvı kullanıyorum uçuncude uyandım tekrar duruladım😂 kızımdan kalanlarıda sudan geçireyim dedim uç takım aldım belki iki tane daha alırım elli beden 56/62 beden var onlardan lazım olunca alacağım
Bende keske daha az koysaydim dedim icim rahat etmedi durula durula bitmiyor😅😂 bir dahakine daha az koyacağım tecrübe oldu 😅

Selamlarr size dünyanın en saçma şeyi gelebilir ama iki fobimden bahsetmek istiyorum😂 normal doğumda doğum esnasnda wc nasıl oluyor doğumda ya tuvalet ihtiyacı olursa ? Sezaryende eğer genel anestezi olursa ya ayılırken saçmalarsam söylenmemesi gerekenleri söylersem ? 😂 bunları düşünmekten başka şeye odaklanamıyorum zaman yaklaştıkça 😅
Herturlu yaşadımbir dogumda hem alttan hem usten çıkarıyordum sıtmaya tutulmuş gibş titriyordum suni sancı yuzunden ama normal sancı ile dogurduğumda idrar olayı gelmedi ama bazı ebeler lavman yapıyor istersen ezcaneden al doğum başlayınca krndine yap bağırsakları boşslt ben öyle olacak diye son doğumumda yaptım kendi kendime ama onda da doğum uzun surdu birşeyler yedim ama ishsl olmadım ben normal ameliyat olunca bile bişry takmamışlardı lazımlık iste demişlerdi. Ben tuvalete kalkmıştım doktora göre değişir yani kısa suren bir ameliyat hçbirşey yapmazlarda dogumdan sonra gelirse gidersin eğer sezeryan olursan olmadan önce git söyle birşey takmasınlar takmazlarda

Yaa ☹️ O zaman emzirme sandalyesi alayım bitane pofuduklu o şart desenize😁
Benim göguslerimde sıkıntı olmuştu dogru tutup emxireyim diye emzirme yastığıda almıştım ama emzirirken çok sırt ağrısı oluyor sırtı desteklemek şart gibi arkana yaslanıp rahatça emzirirsin gerçekten odası guzel olmuş gule gule kullansın

Benim göguslerimde sıkıntı olmuştu dogru tutup emxireyim diye emzirme yastığıda almıştım ama emzirirken çok sırt ağrısı oluyor sırtı desteklemek şart gibi arkana yaslanıp rahatça emzirirsin gerçekten odası guzel olmuş gule gule kullansın
Teşekkür ederim 🤩 işte ilk olunca bilmiyoruz sizin gibi tecrübeli annelerden faydalanıyoruz burda 😁❤️❤️

Selamlarr size dünyanın en saçma şeyi gelebilir ama iki fobimden bahsetmek istiyorum😂 normal doğumda doğum esnasnda wc nasıl oluyor doğumda ya tuvalet ihtiyacı olursa ? Sezaryende eğer genel anestezi olursa ya ayılırken saçmalarsam söylenmemesi gerekenleri söylersem ? 😂 bunları düşünmekten başka şeye odaklanamıyorum zaman yaklaştıkça
Genel anestezi sonrası ben hep saçmalamışimdir, nedense hep ayilana kadar Ingilizce konuşuyorum😅

Diyet yapıyorum çok sıkı değil ama yemiyorum pek tatlı şeyler ekmekte çok az tam.bugday o da. normal dogum bi sorun olmazsa olur dedi yanlız su fazla olunca bebek.kanala girmiyor onun için 6 cm açıklıkta ince siringayla sıvı boşaltmam lazım dedi ama olmadi sezeryan yaparız yapicak bisey yok dedi tek kötü yani dr umda da takıldığı konu ciğer gelişimi suy.fazlaligindan dolayı eğer nefes sorunu yaşarsa.3 4 gün kuveze kalır dedi zamanında, haftasında doğsa bile...beni de en çok ürküten bu aslında normal sezeryan bi şekilde ben atlatırım da yavrucak inş girmez kuveze
Ayy nasıl yaa benim de biraz su fazlalığı vardı ama bana sebepsiz de olabilir dedi doktor önlem amaçlı şekeri ve tuzu azalttım, hiç doğumda sorun olabileceğinden bahsetmedi. Sezaryen olacak benim, bu sorun normal doğumda mı oluyor acaba her ikisinde de oluyor mu?

X